آفتاب

تیرچه بلوک چیست و موارد استفاده در کجاست!با گسترش ساخت و ساز در کشور، فروشندگان ساختمانی به فکر یافتن راهی بهتر جهت ارائه ی محصولات خود شدند تا نیازمندی های ساختمانی را حل نمایند. تیرچه بلوک یکی از این نیاز هاست و از آن معمولا در سقف ساختمان ها استفاده می شود. قیمت آن بر اساس متراژ مورد استفاده، تعیین می گردد.

پیشگفتار
ساختمان سازی از جمله کارهایی است که سابقه ای طولانی دارد. در واقع انسان از زمانی که پا به این جهان گذاشت در پی کشف مأمنی جهت آرامش خود اقدام کرد و اینگونه نخستین خانه ها ساخته شده اند. به تدریج با تغییر شیوه ی زندگی انسان ها ساختمان سازی نیز از حالت سنتی خود خارج شد و در آن از مواد جدیدی مانند تیرآهن، تیرچه بلوک و ... استفاده شد. در این باره نیازمندی های ساختمانی افزایش یافت و افراد با درج آگهی ساختمانی همواره به دنبال یافتن سایت ساختمانی معتبری مطمئن جهت خرید و فروش محصولات ساختمانی خود با قیمتی پایین تر و کیفیتی بالاتر بودند. در خصوص دانستن نکاتی از این موارد با ما همراه باشید.
تیرچه بلوک
تیرچه بلوک از جمله موادی است که در ساخت سقف ساختمان ها از آن استفاده می شود. در واقع بیشتر سقف های ساخته شده در کشورمان از نوع تیرچه بلوک می باشد. در این روش از چند تیرچه استفاده می شود که  بر روی تیر های اصلی و پایه های ساختمان قرار می گیرند. تیرچه بلوک در سقف نقش نگهدارنده دارند و بلوک ها که بر روی این تیرچه ها قرار می گیرند و حفره های آنان را پر می کنند در تکمیل سقف ساختمان موثرند. شاید در ابتدای سخن این چنین به نظر نرسد ولی اینگونه سقف ها بسیار مقاوم در برابر فشار هستند. زیرا جدا از اینکه بلوک خود بسیار سفت و غیر قابل انعطاف است، قرار گرفتن میلگرد های اغلب فولادی در آن ها نیز به مقاومت آن ها می افزاید. در هنگام استفاده از تیرچه بلوک حتما سعی کنید از مواد مرغوب استفاده کنید که وبسایت دوغآب در این زمینه یاری کننده ی شما خواهد بود.
 تیرچه بلوک
سقف ساخته شده با استفاده از تیرچه بلوک

مزایای استفاده از تیرچه بلوک

اولین مزیت استفاده از این نوع سقف، هزینه ی کم و مقرون به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی می باشد. احتمالا این عامل، اصلی ترین عامل استقبال مردم از این سقف است.
این نوع سقف در مقابل هرگونه فشار بسیار مقاوم است، این امر باعث شده است در جاهای مختلف از جمله ساختمان های بلند نیز از آن استفاده گردد.
سقف ساخته شده با تیرچه بلوک به شدت پر طرفدار است و هر روزه نیز افراد بیشتر از آن استقبال میکنند. بنابراین اگر فروشندگان به فکر افزایش فروش خود هستند، می توانند با درج آگهی ساختمانی فروش خود در دوغآب، فروش خود را به چند برابر برسانند.

خدمات اصلی سایت دوغآب
درب ساختمان
تجهیزات ساختمانی
خدمات ساختمانی
معماری و دکوراسیون
محوطه سازی و شهری
ماشین آلات ساختمانی
بازار کار صنعت ساختمان
مواد و مصالح ساختمانی
شرکتها و مراکز ساختمانی
آموزش در صنعت ساختمان
ابزارآلات و تجهیزات ساختمان
سازه های پيش ساخته ساختمانی
تجهیزات ایمنی و نظارتی ساختمان

انواع تیرچه بلوک

تیرچه بلوک ها از نظر نوع میلگرد های به کار رفته به انواع تیرچه های بلوکی و تیرچه های فولادی تقسیم می گردند. همینطور گاهی مواد کفنی آن از بتن، سفال یا یونولیت است. استفاده از سفال و یونولیت در این سقف ها دارای مزایایی است. از مزایای آن می توان به عایق بودن در برابر صدا و جلوگیری از هدر رفت انرژی را برشمرد که بسیار قابل توجه است؛ همچنین سبک بودن سقف از مزایای دیگر آن است که استفاده از آن مانع از نشست ساختمان و ترک خوردن دیوار ها می گردد.

تیرچه بلوک
 سقف ساخته شده با تیرچه بلوک و سفال

قیمت تیرچه بلوک

قیمت تیرچه بلوک ها با توجه به اندازه و نوع آن متفاوت است. توجه داشته باشید که با توجه به تورم موجود در جامعه و گرانی، به تازگی استفاده از مواد نامرغوب در تیرچه های بلوک افزایش پیدا کرده است. در صورت استفاده از این تیرچه های بلوک نامرغوب جدا از خسارات اقتصادی و تحمیل هزینه های بیشتر می تواند با پایین آمدن مقاومت بنا، جان شما و خانواده ی عزیزتان را هم به خطر بیاندازد. در این زمینه وبسایت دوغآب به فکر شما مشتریان عزیز است و با ارائه ی نیازمندی های ساختمانی با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت نسبت به محصولات مشابه، کلیه ی نیاز های شما عزیزان را در حوزه ی صنعت ساختمان برطرف خواهد کرد.
همچنین اگر شما از فروشندگان محصولات ساختمانی هستید می توانید با درج آگهی ساختمانی خود در سایت آگهی ساختمانی دوغآب، محصولات ساختمانی خود را به اشتراک بگذارید و در کمترین زمان ممکن آن ها را بفرشید.
پس هم اکنون در وبسایت دوغآب در جهت رفع نیازمندی های ساختمانی خود بکوشید و مصالح مورد نیاز خود را با کمترین قیمت تهیه نمایید.