آفتاب

انواع رنگ تاتو پرمابلند و کاربردهایش را بهتر بشناسیمدر یکی دو سال اخیر محصولات این کمپانی بدلیل کیفیت بالایشان محبوبیت زیادی در میان تاتوکاران حرفه‌ای پیدا کرده‌اند.

 بررسی مشخصات کامل رنگ های تاتو پرمابلند مخصوص میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

رنگ تاتو پرمابلند محصولی از کمپانی معتبر و نام آشنای پرمابلند آمریکا است. این کمپانی تولیدکننده دسته وسیعی از رنگ‌های تاتو و میکروپیگمنتیشن صورت است.
در یکی دو سال اخیر محصولات این کمپانی بدلیل کیفیت بالایشان محبوبیت زیادی در میان تاتوکاران حرفه‌ای پیدا کرده‌اند. به همین دلیل، من به عنوان یک تاتوکار حرفه‌ای که دسته وسیعی از رنگ‌های اورجینال اکثر کمپانی‌های برند و شناخته شده را تجزیه و تحلیل کرده‌ام، تصمیم گرفتم چکیده‌ای از مشخصات انواع رنگ‌های پرمابلند پرمصرف در بازار ایران را در اختیار شما بگذارم.

مشخصات کلی رنگ تاتو پرمابلند

پرمابلند رنگی پایه آب، با حجم 15 میل، کاملاً اورگانیک و گیاهی و بدون عارضه جانبی آلرژی‌زایی است. دارنده‌ی پنج نشان جهانی vegan، steriler، CPNP registred، EU compliance و No animal tested است.
پرمابلند اورجینال همچون دیگر رنگهای آمریکایی تأییدیه سازمان FDA (غذا دارو) آمریکا را دارد. همچنان که مطلع هستید این سرتیفیکیت تنها بعد از آزمایشات متعدد و در صورت اثبات عدم عوارض رنگ بر سلامت و بهداشت انسان صادر می‌گردد.
از آنجا که پرمابلند رنگی درشت مولکول است نیاز است که ترکیب رنگ صحیح و اصول مربوط به آن بخوبی رعایت گردد. در غیر اینصورت، با وجود کیفیت بالایی که دارد، شاهد بدرنگی و ریزش رنگ آن خواهیم بود. همچنین توجه به مطابقت گرمی و سردی رنگ تاتو، با رنگ پوست مشتری و تناژ تاتو قدیمی بسیار حائز اهمیت است.
پوست‌های چرب بدلیل ریزش رنگ بالا همواره برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ دردسرساز هستند. در این موارد باید حتما از رنگ‌های پایه آبی همچون پرمابلند، کی پی و ورد فیمس استفاده کرد.
اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که کمپانی تولیدکننده رنگ پرمابلند و ورد فیمس یکی هستند! این دو رنگ معتبر بدلیل کیفیت بالا و ماندگاری قابل توجه‌شان محبوبیت جهانی دارند.
هنگام خرید رنگ تاتو پرمابلند در نگاه اول که اسم رنگها را می‌بینیم چون مشابه اسم‌های شناخته شده تاتو نیستند، ممکن است دچار سردرگمی شویم. اما نگران نباشید در این مقاله پرفروش‌ترین آنها را معرفی کرده‌ام.

انواع ست‌های مختلف رنگ تاتو پرمابلند

•    ست میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ
•    ست لب
•    ست خط چشم
•    ست اسکالپ سر
•    ست اسکار بدن
•    ست تیناز دیویس

ست میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ

با وجود تنوع بالای رنگ‌های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، پرمصرف‌ترین رنگ‌های این ست مواردی است که در ادامه ذکر کرده‌ام. یکی از سوالات دائمی تاتوکاران تشخیص سردی و گرمی رنگ است که این مورد را نیز بطور جداگانه برای هر رنگ توضیح داده‌ام.
تاتو پرمابلند
دارکست براون: رنگ تاتو پرمابلند دارکست براون قهوه‌ای تیره و سرد است. مناسب پوست‌های گرم (سرخ و سفید) است. هم برای میکروپیگمنتیشن ابرو و هم میکروبلیدینگ و فیبروز قابل استفاده است.
یکی از مشکلات شایع تاتوکاران برای میکروبلیدینگ، ماندگاری کم خطوط است که با رنگ‌های پرمابلند این دغدغه تا حد زیادی مرتفع می‌شود.
اسپرسو: رنگ تاتو پرمابلند اسپرسو قهوه‌ای سوخته و سرد است. اسپرسو به لحاظ شدت رنگ تیره‌تر از دارکست براون است. برای میکروبلیدینگ ابرو کاربرد وسیعی دارد و بخاطر رنگ تیره، ماندگاری بالا و عدم تغییر تناژ محبوبیت زیادی دارد. از ترکیب اسپرسو با رنگ مشکی خط چشم نیز برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر تناژ آن می‌توان بهره برد.
الیو براون: رنگ تاتو پرمابلند الیو براون قهوه‌ای زیتونی متوسط و سرد است و مناسب پوست‌های گرم است. همچنین برای میکروپیگمنتیشن ابروهای با تاتو قدیمی قرمز شده کاربرد دارد.
فارست براون: ‌رنگ تاتو پرمابلند فارست براون قهوه‌ای زیتونی تیره و سرد است. کاربرد فارست براون مشابه الیو براون است با این تفاوت که تیره‌تر است.
پامکین: رنگ تاتو دارکست براون پامکین قهوه‌ای روشن و گرم است. مناسب میکروپیگمنتیشن پوست‌های سرد (گندمی و سبزه) است.
چاکلت کیس: رنگ تاتو پرمابلند چالکت کیس قهوه‌ای شکلاتی تیره و گرم است. برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ پوست‌های سرد طرفداران زیادی دارد.
برونز: رنگ تاتو پرمابلند برونز قهوه‌ای متوسط و گرم است و مخصوص میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ پوست‌های سرد است.
روتس: رنگ تاتو پرمابلند روتس قهوه‌ای زیتونی متوسط و سرد است و مناسب میکروپیگمنتیشن افراد با پوست سرخ و سفید و گرم است.
آمبر: رنگ تاتو پرمابلند آمبر قهوه‌ای عسلی روشن و گرم است. با این وجود برای میکروپیگمنتیشن هر دو پوست‌ سرد و گرم قابل استفاده است.
مالارد: رنگ تاتو پرمابلند مالارد قهوه‌ای زیتونی متوسط و سرد است. مناسب میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن پوستهای گرم است.

ست رنگ‌های لب

رنگ تاتو پرمابلند مخصوص لب شامل دسته‌ای از رنگ‌های خوشرنگ و پرطرفدار است. اما با این وجود توصیه می‌کنم که برای لب صرفاً از رنگ‌های تاتو ورد فیمس استفاده کنید. رنگ‌های تاتو لب ورد فیمس ریز مولکول هستند، کاشت رنگ سریع و ماندگاری ویژه‌ای دارند. به علاوه قیمت رنگ تاتو ورد فیمس به صرفه‌تر از پرمابلند است. با این وجود چند رنگ تاتو لب پرطرفدار پرمابلند را به شما معرفی می‌کنم.
تاتو پرمابلند
بازوکا: رنگ تاتو پرمابلند بازوکا قرمز صورتی روشن است. افرادی که طالب خروجی رنگ صورتی و شفاف هستند بازوکا انتخاب مناسبی برایشان است.
ترس پینک: رنگ تاتو پرمابلند ترس پینک صورتی چرک و تیره است.
اسکاندال: رنگ تاتو پرمابلند اسکاندال قرمز آلبالویی و گرم است.
پاشن رد: رنگ تاتو پرمابلند پاشن رد قرمز پررنگ است.

ست رنگ‌های خط چشم

کمپانی پرمابلند دسته وسیعی از رنگ‌های مشکی، آبی، بنفش، طوسی، سبز و قهوه‌ای را به عنوان رنگ‌های مخصوص خط چشم معرفی کرده است. اما در ایران ما خانم‌ها با توجه به چهره ویژه و زیبایی که داریم تنها رنگ مشکی را برازنده چشمانمان می‌دانیم.
رنگ‌های مشکی بیوتی بلک، دابل بلک، آی لاینر، کول و بلندت بلک جزء رنگ‌های مشکی تعریف شده در ست خط چشم پرمابلند هستند. در این میان آی لاینر و دابل بلک در ایران به عنوان رنگ مخصوص خط چشم وارد و مصرف می‌شوند.

ست اسکالپ سر

اسکالپ سر تکینکی برای پوشش نقاط خالی مابین موهاست. برای این تکینک بایستی حتما از رنگ‌های پایه آب و ماندگار استفاده کرد. هیچ‌گاه نمی‌توان از رنگ مشکی برای این منظور استفاده کرد و تنها رنگ‌های قهوه‌ای تیره تا متوسط بدین منظور کاربرد دارند. کمپانی پرمابلند چندین رنگ برای این منظور تهیه کرده است که عبارتند از؛ میکرودارک، میکروگری، میکرولایت، میکرومدیوم و میکرومود (نارنجی مخصوص ترکیب با دیگر رنگ‌ها) که بسته به تناژ رنگ موی مشتری، یکی از این موارد انتخاب می‌گردد.