آفتاب

اسباب کشی آنلاین یا سنتی؟ یک مقایسه کاربردیسال‌‌هاست که اسباب کشی به روش سنتی یکی از بزرگترین دغدغه‌هاست. اما راه حل چیست؟ مدتی است که شرکت‌هایی تلاش می‌کنند خدمات اسباب کشی آنلاین ارائه دهند و از مشکلات موجود بکاهند. بیایید با هم یک مقایسه بین اسباب کشی سنتی و آنلاین داشته باشیم!

متاسفانه الان ماشین نداریم؟ قیمت نهایی بعد از تموم شدن کار مشخص میشه! خودتون هم باید توی بارگیری کمک کنید! اگه می‌خواید وسایلتون صدمه نبینه باید خودتون همه چیز رو بسته بندی کنید!
این جمله‌ها برای ما که در هر اسباب کشی با شرکت‌های حمل و نقل مختلف تماس می‌گیریم خیلی آشناست. حرف‌هایی که خستگی اسبا‌ب کشی را چند برابر می‌کند. سال‌‌هاست که اسباب کشی به روش سنتی یکی از بزرگترین دغدغه‌هاست. اما راه حل چیست؟ مدتی است که شرکت‌هایی تلاش می‌کنند خدمات اسباب کشی آنلاین ارائه دهند و از مشکلات موجود بکاهند. بیایید با هم یک مقایسه بین اسباب کشی سنتی و آنلاین داشته باشیم!
تخمین ماشین مورد نیاز، تعداد کارگر و هزینه اسباب کشی
در روش سنتی: در این روش شما بعد از تماس گرفتن با شرکت حمل بار خودتان باید تخمین بزنید که چه ماشینی برای اسباب کشیتان مناسب است. معمولا بعد از حضور راننده و کارگران در محل، تخمین اولیه زیر سوال می‌رود و تقاضا برای خودروهای بیشتر مطرح می‌شود. درمورد تعداد کارگر مورد نیاز هم تجربه‌ی مشابهی خواهید داشت. شما براساس ذهنیت خودتان خودروی موردنیاز را درخواست می‌دهید، شرکت حمل بار هم بر همان اساس تعداد کارگر را پیشنهاد می‌دهد. معمولا این تعداد کارگر از آنچه که به نظر می‌رسد لازم باشد بیشتر است.
با این مقدمه می‌توانید حدس بزنید که مسئله هزینه چطور خواهد بود. در شرکت‌های حمل بار سنتی چون روش صحیحی برای تخمین حجم بار وجود ندارد، پس هزینه هم بسیار سلیقه‌ای تعیین می‌شود. ضمن اینکه این هزینه علی‌الحساب است و شما همواره در انتهای کار مجبورید مبالغی را تحت عناوین مسیر پیاده‌روی زیاد، تعداد پله‌های زیاد، تعداد کم کارگر، خودروی اضافه، بارهای سنگین و خاص و... بپردازید. تازه کار به همنیجا ختم نمی‌شود و در انتها مجبورید پولی هم به عنوان انعام به کارگران و راننده بدهید.
در روش آنلاین: شرکت‌های آنلاین معمولا شیوه‌های خلاقانه و هوشمندی برای تخمین حجم بار، خودروی موردنیاز و تعداد کارگر دارند. در ابتدا شاید ثبت سفارش قدری وقت‌گیر به نظر برسد. اما با تعیین محل دقیق مبدا و مقصد روی نقشه، تعداد طبقات، نوع وسایل و پاسخ دادن به چند سوال ساده، خیالتان راحت خواهد بود که خودرو و کارگران در بهینه‌ترین حالت انتخاب خواهند شد.
از سوی دیگر مهمترین مزیت اسباب کشی آنلاین قیمت ثابت است. قیمتی که در فاکتور اولیه به شما نشان داده خواهد شد تا انتها ثابت است و شما لازم نیست پول اضافه‌ای بابت مسیر، پله، زمان اضافه، انعام و... بپردازید. قیمت ثابت یکی از مهمترین مزیت‌های این روش است.
بسته‌ بندی با کارتن، و حمل مطمئن و امن
در روش سنتی: مانند مورد قبل هزینه‌ی بسته‌بندی در روش سنتی اصلا مشخص نیست و معمولا با قیمت‌گذاری سلیقه‌ای مواجهیم. اما مشکل بزرگتر اینجاست که قالب شرکت‌های سنتی اسباب کشی اصلا چنین خدماتی ارائه نمی‌دهند یا صرفا به فروش کارتن اکتفا می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود حمل و جابجایی مطمئن و ایمنی را تجربه نکنیم و از سوی دیگر برای خسارات احتمالی خودمان متهم شویم که بسته‌بندی درستی انجام نداده‌ایم.
در روش آنلاین: شرکت‌های آنلاین برای بسته بندی وسایل منزل تیم‌های حرفه‌ای و آموزش دیده‌ای دارند. با سفارش اسباب کشی از طریق اپلیکیشن یا وبسایت و درخواست بسته‌بندی یک تیم حرفه‌ای همراه با تمام تجهیزات به خانه‌ی شما خواهند آمد و خیالتان را هم از بابت بسته‌بندی درست و اصولی، هم از جابجایی مطمئن و بدون خسارت راحت خواهند کرد. بسته‌بندی در این شرکت‌ها به کمک کارتن‌‌های مناسب در سایزهای مختلف، پلاستیک‌های حباب‌دار و چسب‌های مخصوص انجام خواهد شد.
چیدمان وسایل
در روش سنتی: در این روش معمولا با خالی کردن وسایل در مقصد، کار اسباب‌کشی خاتمه می‌یابد و شما می‌مانید و انبوهی از وسایل درهم ریخته و کارتن‌های روی هم تلنبار شده. حتی اگر درخواست کنید که وسایل چیده شوند، و هزینه‌ی اضافه‌ای هم بپردازید، از آنجایی که تیم باربری این شرکت‌ها برای چنین کارهایی آموزش ندیده‌اند و تخصص‌های لازم را ندارند، نتیجه مطلوب نخواهد بود در آخر باز هم مجبورید خودتان دست به کار شوید.
در روش آنلاین: در اسباب کشی آنلاین شما می‌توانید به راحتی درخواست چیدمان وسایل در منزل جدید را ثبت کنید. مخصوصا اگر پیش از آن بسته‌بندی هم توسط همان تیم انجام شده باشد، دیگر خیالتان راحت خواهد بود که هروسیله دقیقا در همان‌جایی که می‌خواهید قرار خواهد گرفت. همچنین در این حالت شما امکان درخواست نیروی فنی را نیز دارید که کارهایی مثل وصل کردن لوستر، راه‌اندازی پکیج، تنظیم و راه‌اندازی یخچال و ماشین لباسشویی را برایتان انجام خواهند داد.
شیوه‌ی پرداخت
در روش سنتی: روش معمول پرداخت در شرکت‌های سنتی به شکل کارت به کارت و نقدی است. از سوی دیگر مجبورید برای پرداخت انعام کارگران یا پول نقد بپردازید یا به شکل جدا جدا برای هر نفر پول منتقل کنید.
در روش آنلاین: وقتی به شکل آنلاین برای اتوبار تهران درخواست می‌دهید، از همان اول خیالتان راحت خواهد بود که امکان پرداخت آنلاین تمام هزینه‌ها وجود خواهد داشت. از سوی دیگر چون قیمت در این شرکت‌ها ثابت است احتیاجی به پرداخت انعام و ... نخواهد بود.

جمع‌بندی
همانطور که می‌بینید سفارش اسباب کشی در یک باربری اینترنتی مزایای زیادی به همراه دارد و بسیاری از دغدغه‌های شما را از بین خواهد برد. مواردی همچون رزرو روزهای آینده، تیم حرفه‌ای، قیمت ثابت و بدون انعام، بسته‌بندی و چیدمان حرفه‌ای و همچنین ضدعفونی تمام وسایل و خودرو، مواردی هستند که هرکسی را به استفاده از خدمات آنلاین در این حوزه تشویق می‌کنند. نظر شما در این باره چیست؟ فکر می‌کنید چرا هنوز بعضی‌ها سراغ باربری‌های سنتی می‌روند؟
وبگردی