آفتاب

هوای جیبتان را داشته باشید!/ اطلاعاتی درباره خرید آپارتمان در تهرانداشتن آپارتمانی دو خوابه با سن ساخت ۴ تا ۵ سال برای خانواده‌ای سه تا چهار نفره هم قابل قبول است و هم لذت‌بخش. با این حال نباید از سخت شدن مقدمات خرید چنین خانه‌ای هم غافل شد.

برای هر خانواده‌ای از قشر متوسط جامعه، داشتن یک آپارتمان ۷۰ تا ۸۰ متری در تهران جزو ایده‌آل‌هاست. داشتن آپارتمانی دو خوابه با سن ساخت ۴ تا ۵ سال برای خانواده‌ای سه تا چهار نفره هم قابل قبول است و هم لذت‌بخش. با این حال نباید از سخت شدن مقدمات خرید چنین خانه‌ای هم غافل شد. با افزایش روز به روز قیمت مسکن، خرید خانه‌‌ای با مشخصاتی که ذکر شد، راحت نیست. با اینکه می‌توانید برای سهولت در خرید، قیمت مسکن در تهران را از این صفحه دیوار ببینید؛ اما ما هم ۵ نقطه تهران را برای خرید آپارتمان‌هایی با متراژ ۷۰ تا ۸۰ متر، بررسی کرده‌ایم که ممکن است به کارتان بیاید.
منطقه ولنجک
ولنجک یکی از مناطق شمال تهران است که در کوهپایه‌های قله توچال قرار دارد و در محدوده منطقه یک شهرداری تهران است. اگر می‌خواهید در این نقطه ساکن شوید حتما می‌دانید که  زمستان‌های این محدوده معمولا سخت‌تر از جاهای دیگر است.  
با این حال دارای امکانات حمل‌ونقل خوبی نسبت به سایر محلات است. در این شرایط یک واحد آپارتمان ۷۰ تا ۸۵ متری داراى پاركينگ، انبارى و آسانسور با قیمتی برابر متری ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در واقع برای خرید آپارتمانی با متراژ ۸۰ متر در این محدوده حداقل باید ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان داشته باشید.
منطقه شیان
 محله شیان که در منطقه ۴ تهران واقع شده در شمال پارک جنگلی لویزان و جنوب مجتمع مسکونی و نظامی آجا قرار دارد. در واقع محله لویزان درگذشته، دهکده‌ای در شمیران بوده است. شیان در مجاورت این محله، وجود دارد که البته امروزه لویزان و شیان یک محله محسوب می‌شوند. موقعیت جغرافیایی این منطقه از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به خیابان طجرلو، از شرق به خیابان هنگام و از غرب به اتوبان امام علی ختم می‌شود. بد نیست بدانید که اگر در این محدوده ساکن شوید با "باغ پرندگان" دیگر فاصله زیادی نخواهید داشت. باغ پرندگان بخشی از پارک جنگلی لویزان است که بیش از ۲۵۰ گونه پرنده آسیایی و آفریقایی در آن زندگی می‌کنند و برای بازدید از آنجا نیازی نیست در ترافیک بمانید یا راه زیادی طی کنید. برای خرید در این منطقه برای هر مترمربع باید ۳۱ میلیون تومان بپردازید. به عبارتی خرید یک واحد ۸۰ متری برایتان حدود دو میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان تمام می‌شود.
منطقه قلهک
در کتب قدیم آمده است: "در کنار جاده قدیم شمیران (شریعتی کنونی) که بسیار باریک بود، محله قلهک کنونی وجود داشت که سکنه بسیار کمی داشت و قلعه کوچکی آنجا بود. بر این اساس به محله این قلعه کوچک، قلعهک می‌گفتند که با مرور زمان به قلهک تبدیل شد. قلهک یک منطقه قدیمی است که از گذشته‌های دور دارای چندین رشته قنات بوده که برخی از آن‌ها هنوز هم جاری هستند. این منطقه از شرق به محله دروس، از غرب به رودخانه قلهک، از شمال به  باغ سفارت بریتانیا و از جنوب با خیابان پورمشکانی و خیابان ظفر هم مرز است. خرید آپارتمان با متراژی که ذکر شد، در منطقه قلهک با متری ۵۰ میلیون تومان در حدود ۴ میلیارد تومان برایتان آب می‌خورد.
منطقه ستارخان
محله ستارخان از محلات محبوب و سرزنده‌ تهران است که به علت دسترسی مناسبش به مرکز و غرب تهران همواره مورد توجه قرار گرفته است. این محله یکی از محله‌های قدیمی تهران به شمار می‌رود که ترکیبی از خانه‌های نوساز و قدیمی در آن به چشم می‌خورد. از خیابان‌های محله ستارخان می‌توان به خیابان دریان‌نو، خیابان بهبودی، خیابان نصرت، خیابان حبیب‌الله و خیابان شادمهر، شادمان و... اشاره کرد. برای خرید آپارتمان در این محدوده باید متری ۳۵ میلیون تومان بودجه در نظر بگیرید. با این حساب یک آپارتمان ۸۰ متری چیزی در حدود دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای شما خرج برمی‌دارد.
خرید مسکن در تهران
منطقه نازی‌آباد
نازی‌آباد از محله‌های جنوب شهر تهران است. شاید کسی فکرش را هم نکند که در گذشته در این محل از تهران، دهی به اسم نازآباد واقع بوده‌ است. گفته می‌شود این محله را ناصرالدین شاه برای یکی از سوگلی‌هایش به اسم نازخاتون خریداری کرده بود. ناصرالدین‌شاه برای نازخاتون در این محل قصری ساخت که بعدها تبدیل به پارک شد. با اضافه شدن این محله به جنوب تهران در ۱۳۳۴، نام محلهٔ نازخاتون تبدیل به «نازآباد» و سپس تبدیل به «نازی‌آباد» شد. این منطقه به نوعی مرفه‌ترین منطقه جنوب تهران است که بازارها و مراکز تجاری متعدد و دسترسی‌های خوبی دارد. با این حساب نسبت به قرارگیری آن در جنوب تهران، قیمت خانه در این محدوده چندان هم پایین نیست! حالا اگر قصدتان خرید آپارتمان و اقامت در این منطقه است، از قیمت اطلاع داشته باشید. آپارتمان ۸۰ متری نوساز در این محدوده با متری ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چیزی در حدود سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برایتان تمام می‌شود.
وبگردی