آفتاب

قالیشویی‌های تقلبی معضل شب عیدیشب‌های عید که می‌رسد، همه به تکاپو می افتند. با وضعیت اقتصادی این روزها، اکثر افراد تا نزدیک‌های عید وقت تمیز کردن خانه را ندارند. به همین دلیل با عجله و با بی دقتی فرش‌ها و قالی‌های خود را به دست افراد نامعتبر می‌سپارند.

متاسفانه در شب‌های عید به دلیل عجله زیاد،  فرش‌های خود را به دست افرادی می سپاریم که قالیشویی‌های تقلبی به راه انداخته اند. دادن فرش همانا و ربوده شدن فرش همان! بهتر است هیچگاه وسایل ارزشمند خود را، از جمله فرش و قالی، به دست افراد نامعتبر و ناشناخته ندهیم. وقت کافی برای پیدا کردن یک قالیشویی معتبر بگذارید. پیدا کردن یک قالیشویی در محدوده زندگی می‌تواند سخت باشد، برای همین در این مطلب به شما قالیشویی توحید را معرفی خواهیم کرد. یک نمونه برای آنکه نشان دهیم چطور یک قالیشویی معتبر را می‌توان تشخیص داد.
قالیشویی توحید
شب‌های عید که می‌رسد، همه به تکاپو می افتند. با وضعیت اقتصادی این روزها، اکثر افراد تا نزدیک‌های عید وقت تمیز کردن خانه را ندارند. به همین دلیل با عجله و با بی دقتی فرش‌ها و قالی‌های خود را به دست افراد نامعتبر می‌سپارند. گاهی نیز، افراد با داشتن حسن نیت، دوست دارند تا به قالیشویی‌های تازه تاسیسی که در محله ایجاد شدند، شب عیدی کمکی کرده و کاری برای آن‌ها مهیا سازند؛ با این حال این اعتماد به ضرر آن‌ها تمام می‌شود!

برای تشخیص یک قالیشویی معتبر و قابل اعتماد باید نکاتی را بررسی کنید. همواره سعی کنید عجله نکرده و با جستجو و تحقیق، از اعتبار کارخانه قالیشویی آگاه شوید. راه هایی برای تشخیص این کار وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. مسئله این است که برخی قالیشویی‌های تقلبی در عرض یک ماه وارد صنف می شوند. سپس فرش‌ها و قالی‌ها را تحویل می گیرند. عاقبت کار آن می‌شود که یا فرش‌ها هیچ وقت به شما باز گردانده نمی شوند یا فرش هایی آسیب دیده تحویل خواهید گرفت. این دسته از قالیشویی‌ها که تقلبی هستند، با چاپ تراکت و کارت با یک شماره تلفن همراه روی وانت، به فعالیت خود می پردازند. آن‌ها آدرس ثابتی ندارند. در نتیجه، حتی اگر از آن‌ها شکایت کنید، پیگیری این موارد امکان پذیر نیست.

ما این موارد را برای شما تعریف می‌کنیم تا با چنین موقعیت‌های ناخوشایندی رو به رو نشوید. می خواهیم قالیشویی معتبری را به شما معرفی کرده و نشانه‌هایی از معتبر بودن آن را برای شما بگوییم.
قالیشویی توحید

راه‌های تشخیص یک قالیشویی معتبر

قالیشویی توحید از سال 1367 فعالیت خود را آغاز کرد و در تمامی نقاط تهران دارای شعب مختلفی است؛ از جمله: قالیشویی کامرانیه، قالیشویی الهیه، قالیشویی فرمانیه و... یک راه تشخیص، بررسی قدمت قالیشویی است. همچنین راه سنتی‌تر تماس با 118 و اتحادیه قالیشویان است. به این گونه مطمئن می شوید شماره و آدرس قالیشویی در جایی ثبت شده است.

حال فرض کنیم می‌خواهید از قالیشویی شمال تهران یا قالیشویی غرب تهران که زیر مجموعه قالیشویی توحید هستند، استفاده کنید. اول از همه سایت مجموعه توحید را بررسی کنید. یکی از نکات مهم این است که قالیشویی‌های که دارای سایت هستند، یعنی برای آن هزینه کرده اند، پس قصد دارد به فعالیت خود ادامه دهند. دوم اینکه در بخش پایین سایت به دنبال «نماد اعتماد الکترونیکی» و «نشان ملی ثبت» بگردید. این دو مورد نشان می‌دهد سایت قالیشویی ثبت شده و معتبر است، چرا که دریافت این گواهینامه‌ها مدت زمان زیادی می‌برد. روی نماد اعتماد الکترونیکی که کلیک کنید، اطلاعات صاحب سایت نشان داده می‌شود.

همچنین می‌توانید سابقه کاری قالیشویی را بررسی کنید. کارخانه توحید همراه با زیر مجموعه‌های خود یعنی قالیشویی شرق تهران، قالیشویی جنوب تهران و... همگی دارای آخرین تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته شستشو هستند. این پیگیری و به‌روز رسانی باعث شده است تا در سال‌های 96 و 97 و 98 به عنوان واحد نمونه سال از طرف اتحادیه قالیشویان انتخاب شوند؛ مدارک و صحت آن‌ها را بررسی کنید.

یکی از ویژگی‌های مثبت مجموعه توحید داشتن شعب مختلف در سراسر شهر تهران است، تا همه افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. می‌توانید برای دریافت مشاوره با این مجموعه تماس بگیرید یا به صورت برخط سفارش‌های خود را ثبت کنید؛ با بررسی تاریخچه و تقدیر نامه‌ها، از اعتبار این مجموعه مطلع می شوید.

قالیشویی توحید

بررسی اطلاعات قالیشویی از طریق مراجع و وب سایت‌ها

این روزها همه ما دیگر به صورت برخط فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم. اگر وب سایتی به طور مداوم در حال به‌روز رسانی است، به این معنا است که هزینه و وقت خود را صرف جذب مشتریان می‌کند. مجموعه‌ای که در حال سرمایه گذاری بر روی این موضوع است، نمی‌تواند تقلبی باشد. همانطور که گفتیم، اکثر قالیشویی های تقلبی با حداقل تجهیزات وارد عرصه کار می شوند. آن‌ها صرفا با یک وانت بار که شماره‌ای روی آن نوشته شده، در خیابان‌ها تبلیغ می‌کنند. البته، هستند کسانی که به این روش کار می‌کنند امّا اطلاعات درستی را ثبت کرده اند و می‌توان از طریق 118 و اتحادیه، از صحت آن با خبر شد. امّا اعتماد به آن‌ها ریسک بالایی نیز به همراه دارد. در مقابل، کارخانه‌ای چندین و چند ساله را تصور کنید که برای تبلیغات و تجهیزات خود، سرمایه گذاری می‌کند. قطعا، چنین مجموعه‌ای قصد ندارد تا مشتریان را از خود برنجاند.

 یکی از ویژگی‌های دیگری که در اطلاعات مجموعه توحید می‌توان یافت، وجود ضمانت و گارانتی است. کارشناسان پس از دریافت و شستشوی فرش ها، در زمان تحویل فرش به شما یک گارانتی و ضمانت نامه نیز ارائه می‌دهند. این ضمانت نامه به خاطر آن است که اگر احیانا شما از کیفیت شستشو راضی نبودید، یک شستشوی رایگان دریافت کنید. این موضوع نشان می‌دهد که قالیشویی توحید از کیفیت خود مطمئن است و چنین ضمانتی را ارائه می‌دهد.

بهتر است هنگام انتخاب قالیشویی، عجله نکنید. ما پیشنهاد می‌کنیم تا به وب سایت قالیشویی توحید سری زده و خدماتشان را بررسی کنید. می‌توانید سوالات خود را با پشتیبان‌های فعال این مجموعه در میان بگذارید. این واحد نمونه با آخرین تجهیزات، علاوه بر شستن فرش و قالی، خدمات موکت شویی و خشک شویی مبلمان را نیز ارائه می‌دهد. شاید بتوان گفت سطح خدمات و تعداد شعب نیز در مسئله اعتبار سنجی یک قالیشویی خوب تاثیر می گذارد. امیدواریم با معرفی این قالیشویی، شب‌های عید با خیال راحت، فرش‌های خود را برای شستشو ارسال کنید.

 

وبگردی