آفتاب

نگاهی نو در تدریس خصوصی ریاضیدر سالهای نه چندان دور استفاده از کلاس های خصوصی برای درس ریاضی منحصر به دانش آموزانی بود که در یادگیری این درس دچار ضعف بودند، اما امروزه با توجه به اهمیت این درس کاربردی زاویه نگاه به تدریس خصوصی کمی تغییر کرده و بیش از هر چیز آموزش مفهومی ریاضیات مورد توجه است.

درس ریاضی همواره یکی از مهمترین و البته چالشی ترین دروس در طول دوران تحصیل هر فرد محسوب می شود، بنابراین توجه به این درس از سوی والدین و معلمان یک امر طبیعی محسوب می شود، در سالهای نه چندان دور استفاده از کلاس های خصوصی برای درس ریاضی منحصر به دانش آموزانی بود که در یادگیری این درس دچار ضعف بودند، اما امروزه با توجه به اهمیت این درس کاربردی زاویه نگاه به تدریس خصوصی کمی تغییر کرده و بیش از هر چیز آموزش مفهومی ریاضیات مورد توجه است.
مدرسانه گروهی است که با نگاهی نو در تدریس خصوصی ریاضی، سعی کرده است این چالش را برای همیشه به یک تجربه آموزشی مدرن و لذتبخش برای دانش آموزان و والدین آنها تبدیل کند. ما با فراهم کردن امکانات بی نظیری از جمله آزمون آنلاین، آموزش های آنلاین، تاپیک های موضوعی و ... سعی کرده ایم دنیای جدیدی در زمینه آموزش و پرورش دانش آموزان در مقابل دیدگان والدین بگشاییم.

آموزش آنلاین؛ یک انتخاب مدرن و آگاهانه

زندگی ماشینی امروز، در کنار اشتغال والدین و شرایط اقتصادی سبب شده است که خانواده ها امکان نظارت دائمی و پیگیری مسائل درسی فرزندانشان را نداشته باشند، ضمن این که برخی شرایط اجباری مثل کرونا در یک سال اخیر سبب شد که آموزش آنلاین و اهمیت آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
یکی از امکاناتی که در مدرسانه برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، آموزش آنلاین است. در این بخش ما سعی کرده ایم متناسب با نیاز دانش آموز فصول درسی تمام پایه های آموزشی را به صورت آنلاین آموزش داده و با استفاده از تصاویر ویدئویی با کیفیت از تدریس مدرسان برتر کشور در شاخه های مختلف تحصیلی امکان برخورداری از یک آموزش استاندارد و علمی را برای دانش آموزان در فضای مجازی فراهم کنیم.

اساتید برجسته و با تجربه

آنچه اهمیت دارد کیفیت بالای آموزش های مجازی مدرسانه است که توسط اساتید برجسته و منتخب صورت میگیرد، انتخاب اساتید در مدرسانه از طریق فیلترهای سخت گیرانه ای در زمینه های علمی، فن بیان و تسلط به مفاهیم صورت می گیرد، بنابراین سطح کیفی آموزش های آنلاین در مدرسانه قابل مقایسه با آنچه تا کنون از آموزش مجازی و آنلاین شنیده اید نخواهد بود.
 تدریس خصوصی ریاضی

استفاده از استانداردهای آموزشی

تدریس خصوصی ریاضی به صورت مفهومی و با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا به صورت آنلاین دارای استاندادهای خاصی است که فقط اساتید برجسته می توانند آن را برای دانش آموز فراهم کنند، همانطور که در بحران کرونا شاهد هستیم بسیاری از والدین و دانش آموزان از شیوه تدریس آنلاین معلمان و اساتید به ویژه در مورد دروس مفهومی مثل ریاضیات رضایت ندارند، بنابراین استفاده از کلاس های خصوصی با همین شیوه می تواند کمی نگران کننده به نظر برسد، اما اگر بدانید که در مدرسانه همه چیز مطابق با اصول استاندارد روز دنیا پیش می رود دیگر نگران یادگیری مفهومی ریاضیات نخواهید بود.

چگونه از این امکانات استفاده کنم

برای استفاده از این امکانات بی نظیر فقط کافی است که در سایت مدرسانه پنل کاربری خود را با وارد کردن یک نام کاربری و گذرواژه مناسب راه اندازی کنید و به راحتی از این امکانات ویژه بهره مند شوید.

آزمون آنلاین ؛ ارزیابی دانسته ها با شیوه ای متفاوت

برگزاری آزمون به منظور تعیین سطح دانش و میزان تسلط دانش آموز به مباحث درسی یکی از شیوه های اصولی آموزش در سراسر دنیا است. شیوه طراحی سوالات، به چالش کشیدن معلومات دانش آموز و شناسایی نقاط قدرت و ضعف دانش آموز در یادگیری مطالب از جمله مواردی است که در آزمون ها باید مورد توجه واقع شود.
در وضعیت کنونی با توجه به این که دانش آموزان امکان حضور در کلاس ندارند برگزاری آزمون به صورت آنلاین یک چالش بزرگ پیش روی مدرسین و دانش آموزان است. از طرفی عدم حضور مراقب در جلسه آزمون می تواند باعث شود که دانسته های دانش آموز و میزان تسلط او به مباحث درسی به دلیل احتمال تقلب کردن یا استفاده از کتاب هنگام آزمون مورد تردید قرار گیرد. بنابراین در حالت نرمال نمی توان به تعیین کننده بودن آزمون های آنلاین امیدوار بود.

آزمون های استاندارد در مدرسانه

ما در دپارتمان مدرسانه با استفاده از شیوه های مفهومی طراحی سوال و در نظر گرفتن مسائلی مثل رندم بودن سوالات، مدت زمان پاسخگویی و همچنین روش های متفاوت در طرح سوالات، آزمون های استانداردی را به صورت آنلاین طراحی کرده ایم که به راحتی می توان با استناد به نتایج آن نقاط ضعف و اشکالات دانش آموز را کشف کرده و دانسته های او را محک زد.
همه فصول، همه پایه ها
آزمون های آنلاین مدرسانه به صورت فصل به فصل از کتاب درسی همه پایه های تحصیلی طراحی شده است، بنابراین تمام دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی امکان شرکت در این آزمون را دارند. ضمن این که قبل از شرکت در آزمون می توانند توضیحات مربوط به هر آزمون را مطالعه کرده و آشنایی نسبی با سوالاتی که با آنها مواجه می شوند را داشته باشند، در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال نیز می توانند با استفاده از قسمت "پیام ها" نام کاربری modaresane را جستجو کرده و مشکل خود را در میان بگذارند.
تدریس خصوصی ریاضی

آزمون تستی، تشریحی و تعیین سطح

آزمون ها در مدرسانه به شکل تستی ، تشریحی ، هوش و آی کیو و آزمون های تعیین سطح تعریف می شوند، سوالات آزمون با توجه به اهدافی که هر آزمون دارد در اختیار دانش آموز قرار می گیرد. پاسخگویی به این سوالات می تواند معیار خوبی برای سنجش میزان توانایی دانش آموز در پاسخگویی به سوالات ، درک مفهومی مفاهیم و سطح علمی دانش آموز در درس ریاضی باشد.
سوالات طبقه بندی شده
یکی از ویژگی های آزمون های مدرسانه این است که سوالات موجود در آزمون به صورت طبقه بندی شده طراحی شده اند، به این ترتیب آزمون آنلاین مدرسانه ترکیبی از سوالات ساده، متوسط، سخت و خیلی سخت است که تنها دانش آموزانی در آن موفق خواهند بود که ریاضی را به شکل مفهومی آموخته اند.
کارنامه و بررسی نتایج آزمون
همه آزمون های تعیین سطح مدرسانه دارای کارنامه می باشند و پس از پایان آزمون ، کارنامه به صورت عددی و تشریحی گزارش کاملی را از نحوه عملکرد دانش آموز ارائه می دهد، در صورتی که دانش آموزان به سوالی، پاسخ اشتباه بدهند با فشرد دکمه چرا در سوال مورد نظر می تواند به کلید سوال و راه حل درست دسترسی پیدا کند. در واقع می توانند با مشاهده راه حل درست، علت پاسخ اشتباه خود را درک کنند.
به عبارت ساده تر در همه آزمون های تستی در قسمت کارنامه فقط کلید ها ( پاسخ های درست ) نمایش داده می شوند و دانش آموز پس از پایان آزمون فقط مطلع می شود که پاسخ صحیح کدام است یعنی هیچ توضیحی درباره چگونگی رسیدن به پاسخ صحیح وجود ندارد. اما نکته ای که آزمون های آنلاین مدرسانه را با سایرین متمایز می کند همین نکته است که ما در کارنامه چرایی هر پاسخ صحیح را حتی در سوالات هوش و آی کیو با راه حل توضیح داده ایم و دانش آموز حتی اگر به سوالی پاسخ غلط بدهد ، پس از صدور کارنامه می تواند در قسمت "چرا " در زیر هر سوال راه حل و چگونگی رسیدن به پاسخ صحیح را ببیند که با این روش شرکت در آزمون نیز برای هر دانش آموز می تواند راهی برای یادگیری و رفع اشکال باشد.

آزمون تعیین سطح درخواستی

یک امکان استثنایی که در آزمون های آنلاین مدرسانه برای کاربران ایجاد شده است این است که همه مدارس ، دبیران ، والدین و دانش آموزان می توانند به صورت کاملا” رایگان آزمون های مخصوص به خود را به مدرسانه سفارش دهند تا مدرسانه آزمون های مورد نظر آنها که می تواند شامل یک مبحث یا فصل و یا کتاب درسی مخصوص باشد را در سایت بارگذاری نماید.
چگونه از این امکانات استفاده کنم
برای شرکت در آزمون های آنلاین و تعیین سطح فقط کافی است که در سایت مدرسانه عضو شده و با ورود به پنل کاربری خود به این امکان دسترسی پیدا کنید.

مقالات آموزشی مفید در تاپیک های مدرسانه

یکی از بهترین امکاناتی که در مدرسانه برای دانش آموزان و والدین فراهم شده است، امکان استفاده از مقالات آموزشی در زمینه های مختلف آگاهی، رشد و موفقیت فردی، جامعه، اوقات فراغت، مدرسه و مشاوره تحصیلی است.
در این بخش بسیاری از سوالاتی که ممکن است دانش آموز یا والدین در زمینه های یاد شده داشته باشند، در قالب مقالات آموزشی معتبر پاسخ داده می شود. یکی از امکاناتی که در این بخش برای کاربران ایجاد شده است، امکان ایجاد تاپیک در زمینه مورد نظر و یا اظهار نظر در مورد تاپیک های موجود در هر بخش است. به این ترتیب دانش آموزان و والدین امکان بارگذاری مقالات مورد نظر خود را دارند و همچنین می توانند در مورد مقالات منتشر شده اظهار نظر کرده و یا سوالات خود را مطرح کنند.
امکان مشاوره مستقیم با مشاورین در مدرسانه
اگر از پنل کاربری مدرسانه استفاده کنید، می توانید به صورت مستقیم با مشاورین مدرسانه در ارتباط بوده و سوالات خود در زمینه های مختلف خانوادگی، آموزشی و ... را با آنها در میان بگذارید، این یکی از امکانات منحصربه فردی است که در پنل مدرسانه برای کاربران در نظر گرفته شده است.
 تدریس خصوصی ریاضی

عضویت در مدرسانه و بهره مندی از امکانات بی نظیر آن

تمام امکاناتی که در این مقاله به آنها اشاره شد در کنار امکانات ویژه دیگری همچون دریافت گزارشات درسی، امکان رفع اشکال به صورت آنلاین، دریافت برنامه درسی مطالعاتی و امکان تعامل و ارتباط با دیگر کاربران از جمله تسهیلاتی است که ما در پنل مدرسانه برای کاربران در نظر گرفته ایم. تنها با عضویت در این پنل کاربری امکان بهره مندی از تمامی امکانات ذکر شده برای کاربر مهیا خواهد بود.
سخن پایانی
با توجه به شعار مدرسانه در تصاحب آینده ما سعی کرده ایم که افق های جدیدی در استفاده از فضای مجازی و آموزش آنلاین برای کاربران فراهم باشد، به ویژه در مورد درس ریاضی که یک درس کاملا مفهومی و پایه ای است، نگاه تازه مدرسانه به شیوه های تدریس و آموزش ریاضیات خلا آموزش مفهومی این درس در سیستم آموزشی کشورمان را به خوبی پر می کند.

وبگردی