آفتاب

ساده ترین روش انجام تست کروناانجام تست کرونا و سایر آزمایشات با افزایش قرنطینه ها در ازمایشگاه ها و مراکز درمانی با مشکل مواجه شده است. به طوری که همه ما با حضور در آزمایشگاه ها در صورت ابتلا نبودن نیز احتمال مبتلا شدن در این مراکز وجود دارد!

تست کرونا یکی از دغدغه های این روزها می باشد ولی انجام آن می توان به شما در دیگر اقدامات کمک کننده باشد. به طوری که اگر جواب تست کرونا شما یا دیگر اعضای خانوادتان مثبت باشد باید سریعا شروع به انجام اقدامات ویژه ای بکنید تا علاوه بر این که سیر درمان فرد مبتلا تسریع شود بلکه از ابتلای سایر اعضای خانواده نیز جلوگیری شود. اما انجام این تست و سایر آزمایشات با افزایش قرنطینه ها در ازمایشگاه ها و مراکز درمانی با مشکل مواجه شده است. به طوری که همه ما با حضور در آزمایشگاه ها در صورت ابتلا نبودن نیز احتمال مبتلا شدن در این مراکز وجود دارد!
 تست کرونا
 همچنین نکته ای که باید در  در نظر داشته باشید این است که اگر جواب تست کرونا فردی در یک خانواده مثبت گزارش شود ، باید سایر اعضای خانواده نیز اقدام به انجام آزمایش کرونا کنند‌. کرونا به عنوان یک ویروس خطرناک شناخته شده که هر روز جان بسیاری از هموطنان ما را می گیرد. کسانی که سابقه بیماری مزمن داشته و یا از نظر قوای بدنی ضعیف هستند، بسیار در معرض این ویروس و خطر مرگ قرار دارند. تا زمانی که واکسن کرونا تولید شود، تنها راه مقابله با آن ماندن در خانه است چرا که در تجمعات، این ویروس به راحتی منتقل می شود.

انواع تست کرونا:

تست کرونا مهم ترین و مطمئن ترین روش تشخیصی در کنار اسکن ریه و بررسی علائم بالینی فرد برای تشخیص احتمال ابتلای فرد به ویروس کرونا می باشد که در حال حاضر به دو صورت الایزا و PCR انجام پذیر است:

تست کرونا به روش PCR:

این روش مطمئن ترین تستی می باشد که در حال حاضر برای تشخیص کرونا مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که نتیجه مثبت این آزمایش به معنی وجود ویروس است، در واقع این تست ماده ژنتیکی ویروس را مورد بررسی قرار می‎دهد همچنین وجود ویروس فعال در بدن را نشان می دهد در حالی که نتیجه منفی آن ممکن است ۴۰ درصد خطا داشته باشد. این همان آزمایشی است که از طریق یک سواب که مایع مخاطی را از ته گلو یا دماغ نمونه می گیرد و به آزمایشگاه منتقل می کند تا آزمایش انجام شود. این تست اگر چه تست PCR.  هزینه بالاتری نسبت به تست های سرولوژی و الایزا دارد ولی باید بدانید که میزان خطای تشخیصی این تست نسبت به الایزا کمتر می باشد. جهت انجام تست PCR  در منزل می توانید وارد صفحه اصلی شوید و در آن جا به آسانی پذیرش خود را بدون نیاز به حضور در منزل  انجام دهید. همکاران ما در اولین فرصت با شما در این رابطه تماس می گیرند و زمان مناسب را برای نمونه گیری در منزل را تعیین می کنند. همچنین توجه داشته باشید  که نتیجه تست PCR  در منزل نیز به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در صفحه آنی آزما قرار داده می شود. جواب دهی بسیار سریع و در کم ترین زمان ممکن انجام می شود.
 تست کرونا

تست کرونا؛ به روش الایزا:

یک روش دیگر که برای تست کرونا طراحی و اجرا شده است روش الایزا می باشد. روش الایزا بر مبنای واکنش آنتی بادی و آنتی ژن طراحی شده است به طوری که بسیاری از بیماری های عفونی با این روش قابل شناسایی و تشخیص می باشد.  انجام تست های کرونا می تواند به ما در تشخیص و پیگیری درمان کمک کننده باشد. ولی نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که  آزمایش الایزا یا همان آزمایش آنتی بادی کرونا بیشتر برای پیگیری درمان و بررسی وضعیت فرد مبتلا که آیا ناقل است یا نه؟ کاربرد دارد. برای روشن تر شدن این موضوع باید بگوییم ویروس از زمانی که وارد بدن می شود تا زمانی که تکثیر می یابد فرد را مبتلا به این بیماری می دانیم ولی آنتی بادی در فرد پس از گذشت چند روز تولید می شود. بنابراین اگر ما در آن بازه زمانی که ویروس وارد بدن فرد شده است ولی آنتی بادی تولید نشده یا ویروس کافی برای این که ما آنتی ژن را بتوانیم در سرم شناسایی کنیم ، اقدام به انجام آزمایش الایزا کنیم ؛ به طور کاذب جواب تست منفی می شود در حالی که فرد مبتلا به ویروس کرونا می باشد.

چگونه بدون حضور در آزمایشگاه ، تست کرونا را انجام دهیم؟

این روز ها با گسترش روز افزون ویروس کرونا انجام قرنطینه ها نیز به تبع در حال افزایش است. به طوری که همه ما می دانیم حضور در مراکز پر ازدحام و سر بسته احتمال انتقال کووید ۱۹ چندین برابر بیشتر می شود. بنابراین  بسیاری از افراد برای حضور نداشتن و ترس از ابتلا در آزمایشگاه یا مسیر رفت و آمد از انجام آزمایش منصرف شوند. ولی یک راه بسیار کاربردی انجام تست کرونا در منزل می باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مقایسه تست های کرونا ویروس مراجعه فرمایید) به این صورت که اگر شما یا سایر اعضای خانوادتان قصد انجام این تست را دارد می توانید بدون نیاز به حصور در آزمایشگاه برای پذیرش و طی کردن صف های طولانی پذیرش ، با انجام چند کلیک ساده تست کرونا و روش مد نظر انجام آن را بر اساس نیازتان در صفحه اصلی آنی آزما را انجام دهید.
 تست کرونا
همچنین توجه داشته باشید که انجام تست کرونا با نمونه گیری در منزل به آسانی امکان پذیر می باشد. همچنین شما با انجام این روش می توانید در بسیاری از هزینه های حمل و نقل و هزینه های زمان خود صرفه جویی کنید. در اخر سیستم جوابدهی آزمایش کرونا نیز به صورت آنلاین می باشد. بنابراین در تمام طول آزمایش نیازی به مراجعه و حضور در آزمایشگاه یا مرکز درمانی دیگر نیستید. در واقع با این روش علاوه بر آن که می توانید آزمایش کرونا خود را بی دردسر و در سریع ترین حالت ممکن انجام دهید، همچنین جان خود و سایر خانوادتان از ابتلا به کووید ۱۹ نجات دهید.
آنی آزما یک آزمایشگاه آنلاین است که هدف آن ارتقا سلامت جامعه با انجام تشخیص آسان می باشد. اگر شما نیز مایل به انجام یک آزمایش کرونا در منزل بی دغدغه می باشید و تمایل به حضور در محل های پر ازدحام مانند آزمایشگاه ها را ندارید ، می توانید بدون اتلاف وقتتان در صف های طولانی پذیرش، نمونه گیری ، جوابدهی تست های کرونا در منزل خود آن را انجام دهید.


وبگردی