آفتاب

معیار های انتخاب بهترین روش کاشت مو و ابرو چیست؟خیلی از افراد همواره به دنبال بهترین روش کاشت مو و ابرو هستند اما نمی دانند که برای پایان دادن به این جستجو و رسیدن به یک نتیجه مطلوب، باید چه معیار هایی را برای خود در نظر بگیرند.

وقتی تصمیم می گیرید که با انجام کاشت مو و ابرو، اعتماد به نفس بیشتری به دست بیاورید و مو ها و ابرو های از دست رفته خود در گذر زمان را دوباره احیا کنید، باید حداقل به یک سوال مهم در این زمینه پاسخ دهید.

اینکه کدام متد از کاشت مو و ابرو برای شما ایده آل تر است؟  خیلی از افراد همواره به دنبال بهترین روش کاشت مو و ابرو هستند اما نمی دانند که برای پایان دادن به این جستجو و رسیدن به یک نتیجه مطلوب، باید چه معیار هایی را برای خود در نظر بگیرند.
این وظیفه دشوار، تنها روی دوش شما نخواهد بود. وقتی به یک کلینیک معتبر مراجعه می کنید، پزشک متخصص متد های مختلف را برای شما توضیح می دهد و دست شما را برای انتخاب مناسب ترین روش، کاملا باز می گذارد.
افراد با توجه به الگو های ریزش مو، وضعیت بانک مو، شرایط اولیه و همچنین انتظاراتی که از نحوه انجام کار دارند، متد های مختلفی را برای خود در نظر می گیرند. با این وجود در یک مقیاس کلی، معمولا روش های مدرن و نوین، روش های ایده آل تری هستند. چرا که با برطرف کردن مشکلات موجود در روش های قدیمی، شرایط مطلوب تری برای شما به وجود می آورند.
 
کاشت مو و ابرو با روش های نوین
کاشت مو فعالیتی است که در آن، گرافت ها از نقطه ای در بدن شما برداشته و سپس در قسمت های میانی و جلویی سر کاشته می شوند. در کاشت ابرو نیز از همین روند استفاده می شود. با این تفاوت که معمولا این فعالیت، ظرافت و حساسیت بیشتری دارد و در آن باید به جزئیات بیشتری نیز توجه شود.
در روش های سنتی تر این فعالیت ها، این طور مرسوم بود که گرافت ها به شکل یک نوار از پشت سر فرد برداشته شوند و سپس مرحله کاشت را پشت سر بگذارند. این فعالیت معمولا جای زخم نسبتا بزرگی روی سر فرد باقی می گذاشت و ریسک بیشتری را نیز به همراه داشت. با این حال از آن جایی که جایگزین خاصی برای آن مطرح نبود، افراد این فعالیت را می پذیرفتند و آن را تجربه می کردند.
امروز اما اوضاع کاملا متفاوت شده است. امروزه در بهترین مرکز کاشت مو و تخصصی هلیا به صورت انحصاری از روش مدرن میکرو گرافت برای کاشت طبیعی مو و ابرو استفاده می شود. حالا سوال اینجاست که برای انتخاب مناسب ترین شیوه پیوند مو و ابرو، باید چه معیارهایی را مد نظر قرار داد و به چه مسائلی، بیشتر توجه کرد؟
معیارهای انتخاب بهترین روش کاشت مو و ابرو
اگر می خواهید بهترین متد از کاشت طبیعی مو و همچنین کاشت ابرو را برای خودتان در نظر بگیرید، باید معیارهای خاصی برای این انتخاب داشته باشید اما این معیارها، چه چیزهایی هستند و چطور روی نتایج نهایی کاشت ابرو و پیوند طبیعی مو اثر می گذارند؟
1-درصد موفقیت
قبل از انتخاب یک متد برای انجام فعالیت هایی نظیر کاشت ابرو و کاشت مو، باید به این مسئله توجه کنید که درصد موفقیت آن متد معمولا چقدر بوده است. مشورت با افرادی که قبلا این روش ها را برای خود در نظر گرفته اند، می تواند در این زمینه موثر باشد. قبل از تصمیم نهایی در مورد یک روش، باید حتما به شناخت کافی در مورد میزان موفقیت احتمالی آن به دست بیاورید.
2-هزینه‌ها
این موضوع برای بسیاری از افراد، اهمیت زیادی دارد. اگر با بودجه محدودی قصد دارید یک تغییر ماندگار در مو و یا ابرو های خود ایجاد کنید، حتما باید هزینه های خاص هر متد را نیز به شکل دقیق بشناسید و بدانید که برای انتخاب هر روش، پرداخت چه هزینه ای نیاز خواهد بود.
3- میزان تراکم
میزان تراکم مو ها و ابرو ها در بسیاری از متد های کاشت با هم متفاوت است. اگر می خواهید که پس از پایان این فرآیند، از مو ها و ابرو هایی کاملا متراکم برخوردار شوید، حتما باید روش هایی را در نظر بگیرید که در آن ها امکان برداشت گرافت های بیشتر و امکان کاشت گرافت ها با شرایط مطلوب تری وجود دارد.
4- قابلیت ها
هر کدام از متد های کاشت مو و ابرو، قابلیت های خاص خودشان را دارند. برای مثال روش های نوینی که در این زمینه اجرا می شود، به کمک دستگاه های اتوماتیک صورت می گیرند و این قابلیت را دارند که کاشت ابرو و مو را برای شما با کم ترین درد و عوارض جانبی رقم بزنند. شناخت دقیق این قابلیت ها، معیاری مهمی برای انتخاب بهترین روش کاشت ابرو و پیوند طبیعی مو برای شما خواهد بود.
5- جای زخم
یکی از تفاوت های مهم در متد های مختلف کاشت مو و پیوند ابرو، به باقی ماندن جای زخم در بدن مربوط می شود. در متد های سنتی، معمولا از بخیه برای بستن زخم ها استفاده می شد و این زخم ها مدت ها باقی می ماندند اما در روش های تازه مثل روش میکروگرافت، دیگر خبری از وجود جای زخم در سر شما نخواهد بود.
6- دوران بهبودی
در متد های جدید تر پیوند مو به دلیل بروز عوارض جانبی کم تر، دوران بهبودی شما نیز به سرعت طی می شود. کوتاه بودن دوران رسیدن به بهبودی، یکی از مشخصه های بهترین روش کاشت مو و پیوند ابرو به شمار می رود.
7- بانک مو
افراد دارای شرایط ظاهری متفاوتی هستند. ممکن است بانک مو در بعضی ها بسیار قدرتمند و در بعضی های دیگر، کاملا ضعیف باشد. ایده آل ترین روش کاشت ابرو و مو، متدی است که حتی برای افراد دارای بانک موی ضعیف نیز نتایج خوبی رقم بزند.
8-ظهور نتایج نهایی
زمان بروز نتایج نهایی در متد های مختلف متفاوت است. برای انتخاب بهترین روش، باید به متدی توجه کنید که نتایج نهایی حاصل از این فرآیند را در زمانی زودتر از سایر متد ها در معرض دید شما قرار می دهد.
بهترین روش کاشت مو و ابرو، کدام است؟
روش های مختلف کاشت مو و ابرو، ممکن است برای افرادی با شرایط مختلف، متفاوت باشند. با این وجود اگر همه مسائل و معیارها را در نظر بگیریم، می توان از روش میکروگرافت به عنوان بهترین روش فعلی نام برد. این فرآیند به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی زیبایی هلیا انجام می گیرد.
در کاشت مو به روش میکروگرافت، شما تراکم موی قابل توجهی به دست می آورید. همچنین این روش هیچ جای زخمی روی سر یا بدن شما باقی نمی گذارد. رسیدن به ایده آل ترین نتایج با کم ترین عوارض جانبی، میکروگرافت را به یک متد بسیار مناسب و ایده آل برای شما تبدیل می کند.
هزینه کاشت مو
هزینه کاشت مو به انتخاب روش های نهایی این فرآیند، میزان گرافت های مورد نیاز و فاصله شما با کلینیک مدنظر بستگی دارد. در مجموع شاید پیوند مو فعالیت ارزان قیمتی نباشد اما نتایجی ماندگار و همیشگی به دنبال دارد و می تواند برای همیشه شما را صاحب تار های مو کاملا طبیعی و دلچسب کند.
هر هزینه ای که شما برای انجام این فعالیت در شرایط استاندارد می پردازید، یک وضعیت ظاهری مطلوب و ایده آل برای شما به وجود می آورد و در بالا رفتن میزان اعتماد به نفس شما نیز موثر است.