آفتاب

قبل سفر به دیزنی‌لند پاریس به کتاب‌لند سری بزنیداگر تاکنون تصور می‌کردید دیزنی‌لند تنها در ایالت متحده امریکا وجود دارد باید بگویم که اشتباه می‌کنید. علاوه بر آمریکا در پاریس نیز دیزنی‌لند وجود دارد. این دو پارک در کل شبیه به هم هستند اما برخی امکانات در دیزنی لند فرانسه وجود دارد که در امریکا وجود ندارد یا برعکس.

شاید شهر فرانسه شما را یاد مجسمه‌های برج ایفل، عطرهای خوشبو، کلاه‌های برن یا حتی کارتون جذاب موش سرآشپزوغذای‌ مخصوص آن بیندازد. اما امروز قصد داریم شما را به دنیای هیجان‌انگیزتری دعوت کنیم و آن آشنایی با دیزنی‌لند پاریس است.
اگر تاکنون تصور می‌کردید دیزنی‌لند تنها در ایالت متحده امریکا وجود دارد باید بگویم که اشتباه می‌کنید. علاوه بر آمریکا در پاریس نیز دیزنی‌لند وجود دارد. این دو پارک در کل شبیه به هم هستند اما برخی امکانات در دیزنی لند فرانسه وجود دارد که در امریکا وجود ندارد یا برعکس.
بسیاری از ما به خصوص بچه‌های دهه شصت و شاید هفتاد با کارتون‌های سفید‌برفی و هفت کوتوله یا زیبای خفته کودکیمان را سپری کرده‌ایم. خاطراتی که همه آنها در ذهنمان نقش بسته و همچنان آرزو و اشتیاق آنها را در سر می‌پرورانیم.  جالب است بدانید شما می‌توانید در این دو مکان با این شخصیت‌ها به طور واقعی ملاقات کنید و حتی اگر خوش‌شانس باشید با آنها می‌توانید عکس یادگاری هم بگیرید. در واقع همان زندگی کردن آرزوها که خواسته بسیاری از ماست.
دیزنی‌لند پاریس در فاصله یک ساعته با پاریس قرار دارد و پس از توکیو دومین دیزنی‌لند خارج از آمریکاست. این مکان سالانه میلیون‌ها بازدیده کننده دارد و بعد از برج ایفل و موزه لوور پاریس، که بزرگترین و مهیج‌ترین موزه‌‌ی دیدنی دنیاست، بیشترین تعداد بازدید‌کننده را داراست. در اینجا شخصیت زیبای خفته، قصر باشکوه او و همچنین انیمیشن راتاتولی( موش سرآشپز ) در آنجا ساخته شده است، اما مابقی شخصیت‌ها در دیزنی‌لند آمریکا هستند.
در این مکان رویدادی به اسم Disney Dreams برگزار می‌گردد که برای تماشای آن باید شب‌هنگام در آنجا حضور داشته باشید تا نور‌های آبی و آتش‌بازی و تصویرسازی دیجیتال را در اطراف قصر زیبای خفته به نظاره بنشینید و از این رویداد رویایی لذت کافی را ببرید.
اما به این فکر کردید که اگر بخواهید با شخصیت‌های واقعی مثلاً زیبای خفته رودررو شوید چطور می‌توانید احساسات و هیجانات خود را با آنها در میان بگذارید یا حتی از آنها درخواست امضاء بکنید. برای این منظور بهتر است با زبان فرانسه آشنا باشید تا بتوانید ارتباط عمیق‌تری با آنها برقرار کنید. شما می‌توانید برای تهیه کتاب‌های آموزشی فرانسه و محصولات آموزشی دیگر به سایت کتاب‌لند مراجعه کنید. بعد از آشنایی با این مکان جذاب احتمالاً می‌خواهید با زبان این شهر نیز آشنا شوید چون زیبایی‌ها و شگفتی‌های این شهر هنوز تمام شدنی نیست بنابراین اگر قصد دارید به این شهر بسیار زیبا یا کشورهای که به این زبان تکلم می‌کنند سفر کنید و از فرهنگ آنها آگاهی به دست بیاورید با ما همراه شوید.
یادگیری زبان‌های مختلف امروزه از جنبه با کلاسی و تفریحی درآمده و تبدیل به یک فرصت و یا حتی مهارت ضروری شده است. شما با استفاده از یادگیری زبان‌های مختلف با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور آشنا می‌شوید و حس قرابت بیشتری با افراد بومی و محلی آنجا خواهید کرد. همانطور که شما اگر لباس محلی یک قوم یا یک ملیت را استفاده کنید افراد محلی به شما اعتماد بیشتری می‌کنند در مورد زبان هم این قضیه صدق می‌کند. شما با تسلط به یک زبان می‌توانید خود را بیشتر و بهتر در در دل افراد جای دهید.
اگر قصد یادگیری زبان فرانسه را دارید و دوست دارید اعتماد بنفس بالاتری در موقعیت کاری و شغلی یا حتی مهاجرتی داشته باشید بهتر است چند توصیه که در ادامه با شما در میان می‌گذارم را به کار ببندید تا بتوانید خیلی زود هم‌پای یک فرانسوی زبان مکالمه کنید و قدم از مرزهای زبانی فراتر گذاشته و مهارت خود را به رخ دیگران بکشید.
عاشق فرانسه باشید
بله برای یادگیری زبان فرانسه باید در دنیای این زبان غرق شد و تن را به موج‌های کوچک و بزرگ چالش‌های این زبان سپرد. باید دنیای خود را معطر به رنگ و بوی این زبان کنید.
به دنبال علاقه‌مندی مخصوص خود، در زبان فرانسه بگردید
مثلاً بد نیست با آهنگهای فرانسوی شروع کنید تا کمی با فضا و حال و هوای این زبان آشنا شوید.
از خودتان جسارت به خرج دهید
 توصیه می‌کنم به دنبال یادگیری لغات فرانسه بروید هر چند ساده و مبتدی ولی شروع کنید.
داستان بخوانید
شروع به خواندن داستان‌های فرانسوی کنید ولی ممکن است بگویید در ابتدای کار خیلی مشکل بنظر می‌رسد که یک داستان را خواند اما همین که شما بتوانید لغات آشنا را در بین صفحات پیدا کنید و با ساختار جملات آشنا شوید کافی است. البته می‌توانید از کتاب‌های آموزشی و داستان‌های صوتی نیز استفاده کنید تا تلفظ و لهجه شما روز به روز بهتر شود. توصیه میکنم به سایت اینترنتی کتاب‌لند مراجعه کنید و از کتاب‌های آموزشی و دیگر کتاب‌های فرانسه دیدن کنید و برای خرید کتاب زبان فرانسه اقدام کنید.
اخبار فرانسوی را بشنوید
می‌توانید خبرهای روز و دنیای اطرافتان را به زبان فرانسه پیگیری کنید. نکته‌ای که باید یادآور بشوم این است اگر تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید یادگیری زبان فرانسه راحت‌تر خواهد بود چون ریشه هر دو زبان لاتین است.
برای خود لغت‌نامه یا فلش کارت درست کنید
این روش علاوه بر اینکه نوعی تفریح است از طرفی دیگر باعث میشود کنجکاوی شما در زبان بیشتر شود و به دنبال جستجوی لغات بیشتر باشید و همچنین سعی کنید کم‌کم جمله های کوتاه و ساده را نیر در دفتر یا پشت فلش کارت خود یادداشت کنید.
گفت و گو برقرار کنید.
سعی کنید دوستی، در فضای مجازی یا در اطراف خود پیدا کنید و سپس با او به صحبت بپردازید زیرا با این روش ده قدم از رقیبان خود پیشی میگیرید.
سعی کنید بدون خجالت از اشتباه صحبت کنید
این مسئله مشکل عمده بسیاری از زبان‌آموزان است زیرا از اشتباه کردن و تلفظ اشتباه هراس دارند. اما دقیقاً گام‌های اول از سخترین قدم‌ هاست. پس بهتر است خجالت را کنار بگذارید و اگر هم کسی در جمع دوستانه شما را مورد تمسخر قرار داد، توصیه میکنیم از کسی کمک بگیرید که صبور بوده و شما را برای ایراداتتان مورد تمسخر قرار ندهد.
در پایان برای برداشتن اولین گام‌ها می‌توانید روی سایت کتاب‌لند حساب باز کنید و کتاب های پرطرفدار فرانسوی از جمله taxi ، Alter Ego و Reflets می توان اشاره کرد و می توانید برای خرید کتاب taxi 1 و یا خرید اینترنتی کتاب 1 Reflets اقدام کنید.

وبگردی