آفتاب

بهترین روند و اصولی ترین روش خاکبرداری و گودبرداریساخت‌وساز یکی از رایج‌ترین کاربردهای خاکبرداری است. از خاکبرداری در ساخت‌وسازها برای ایجاد پایه‌های ساختمان، مخازن و جاده‌ها استفاده می‌شود.

خاکبرداری فرایند جابه‌جایی خاک، سنگ یا سایر مواد با ابزارها، تجهیزات یا مواد منفجره است. این شامل کارهای خاکی، ترانشه، چاه‌های دیواری، تونل زنی و زیرزمینی است. خاکبرداری دارای چندین کاربرد مهم از جمله اکتشاف، احیای محیط‌زیست، استخراج معادن و ساخت‌وساز است. در این میان، ساخت‌وساز یکی از رایج‌ترین کاربردهای خاکبرداری است. از خاکبرداری در ساخت‌وسازها برای ایجاد پایه‌های ساختمان، مخازن و جاده‌ها استفاده می‌شود. برخی از فرایندهای مختلف مورداستفاده در خاکبرداری شامل ترانشه، حفاری، لای‌روبی و توسعه سایت است. هر یک از این فرایندها برای انجام صحیح کار به تکنیک‌ها، ابزارها و ماشین‌آلات منحصربه‌فردی نیاز دارد. فرآیندهای استفاده شده به سازه‌ای بستگی دارد که از روند ساخت‌وساز حاصل خواهد شد.


روش های گودبرداری برای فونداسیون ساخت و ساز های عمیق

خاکبرداری
 
برای ساخت و ساز ها ی عمیق وگسترده از چند ین نوع روش گوبرداری استفاده می شود .گود برداری بخش مهمی از فونداسیون اولیهاست .مهندسین ما بر این باورند که این قسمت یکی از مهم ترین بخش های ساخت وساز است و باید با نظارت دقیق و تجهیزات ایمن انجام شود . روش های مختلفی برای گود برداری وجود دارد كه برای ساخت و ساز های عمیق زیر بنایی استفاده می شود .از جمله روش های رایج گودبرداری ، روش ها ی گود برداری باز ، گود برداری انكراژ ،گود برداری مهارسازی متقابل ، روش ها ی گود برداری جزیره ، گود برداری پهنه دار و روش های ساخت و ساز پلكانی یا منبری هستند.

بهترین روندهای تخریب ساختمان چیست؟

خاکبرداری
 
تخریب احتمالا یكی از جالب ترین بخش های ساخت و ساز است كه قبل از فرایند خاكبرداری یك منطقه انجام می شود ، با ساختن سازه های بیشتر ، به جایی می رسیم كه باید بخواهیم بناهای قدیمی را ویران كنیم ، به دلایل ایمنی یا ایجاد مكان امن تر برای ساختمان های جدیدتر می باشد . تخریب ، فرایند از بین بردن یك ساختمان با روش های از پیش برنامه ریزی شده یا كنترل شده است .با این حال برای تخریب كردن یك ساختمان نیاز به داشتن متخصصان بسیار مجرب و كار آزموده هستند كه با آوار ، شرایط جوی ، مواد ، جرم و فیزیك كار می كنند .
قبل از اجرای فرایند تخریب ، كارشناسان باید چندین عامل مختلف را در نظر بگیرند .فرایند تخریب برای هر پروژه متفاوت است ، ولی به طور معمول مراحل زیر را در بر می گیرد :

1- بررسی ساختمان: كارشناسان ویژگی های مختلف ساختمان مانند مصالح ،كاربرد ساختمان، روش ساخت و ساز ، شرایط زهكشی ، شرایط ترافیكی ، كدهای ساختمان و ساختمان های مجاور را بررسی می كنند مطالعه این پارامتر ها به اثبات بهترین روش تخریب كمك خواهد كرد .

2- دفع مواد خطرناك: از پرسنل متخصص خواسته می شود قبل از تخریب ، مواد خطرناك را از ساختمان خارج كنند مانند مواد معدنی ، آزبست ، موارد رادیو اكتیو ، مواد قابل اشتعال و آلودگی های نفتی .

3- طرح تخریب: كارشناسان یك نقشه تفصیلی را ترسیم می كنند كه نشان می دهد چه چیزی در این تخریب دخیل خواهد بود ، نحوه انجام آن ، چه تجهیزات و ماشین آلاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اندازه آوار برای پاكسازی چقدر خواهد بود .

4- اقدامات ایمنی: به كاركنان سایت ، سرپرستان ، اپراتور ها و مهندسان در مورد خطر احتمالی مانند مواد قابل اشتعال و قرار گرفتن در معرض سر و صدا گردو غبار توصیه می شود شركت تخریب نیز باید مجوز های مناسب لازم را تامین كند.مرحله بعدی انتخاب ایمن ترین روش تخریب است كه با بودجه شما همخوانی داشته باشد . همه تخریب ها به انفجار ختم نمی شوند ، روش ها می توانند شامل انفجار ها ، بیل مكانیكی ، بولدوزر ها و تخریب های انتخابی باشند .

بهترین و معتبر ترین پیمانکاری در اصفهان

به‌عنوان یک شرکت مهندسی و ساختمانی با خدمات کامل، شرکت دلال باشی برای انجام پروژه های خاکبرداری در اصفهان، گودبرداری در اصفهان و تخریب ساختمان در اصفهان فعالیت میکند. با استفاده از یک فرایند کاملاً پیشرفته، تیم پیمانکاری خاکبرداری ما با استفاده از برنامه‌ریزی و مراقبت‌های استراتژیک، هر پروژه را مدیریت می‌کند. بسته به نیاز پروژه شما، فرایند خود را متناسب با ساختار کار مورد نیازمان تنظیم می‌کنیم. بااین‌حال، در هر پروژه، تیم ما بدون نقص هر مرحله را اجرا خواهد کرد. شرکت دلال باشی بیش از نیم قرن تجربه در زمینه ساخت ساز در اصفهان می باشد.
وبگردی