آفتاب

تزریقات در منزلتزریقات از جمله خدمات درمانی ای است که معمولا در درمان بیماری ها، یک یا چند بار تا انتهای بهبود بیماری شامل حال فرد بیمار خواهد شد.

خدمتی که با بردن نامش معمولا افکار به سمت درمانگاه ها یا بیمارستان ها سوق پیدا می کند. اما همان طور که از گذشته های دور پزشک یا پرستار برای انجام تزریقات یا هرگونه امور درمانی دیگری به منزل بیمار می رفت، امروزه نیز همان روش اما با امکانات و علوم پیشرفته تر انجام می پذیرد. تزریقات در منزل در گذشته معمولا توسط افراد متمول و سرمایه دار مورد استفده قرار می گرفت. اما امروز مجموعه های درمانی بسیاری پدید آمده اند که خدمات درمان در منزل را برای تمام متقاضیان این خدمات انجام می دهند. علاوه بر منزل، این خدمات در محل حضور افراد نیز ارائه می شود. یعنی فردی که در محل کار خود نیز به این خدمات نیاز پیدا کند، می تواند از این خدمات بهره مند شود. البته این موضوع یکی از مزایای مجموعه هوم کا است که تزریقات را در محل نیاز هم ارائه می دهد و تاکیدی بر انجام آن در منزل نیست. افرادی که به علت بیماری خاصی از خدمات تزریقات در منزل استفاده می کنند، در صورتی نیاز به پرستاری حرفه ای داشته باشند که افراد عادی از عهده انجام آن بر نمی آیند، می توانند از خدمات پرستار در منزل مجموعه هوم کا استفاده نمایند. پرستاران این مجموعه با تخصص و مهارت خود می توانند دوره درمان را کاهش دهند.
با اینکه خدمات تزریقات در منزل برای تمام افراد متقاضی قابل ارائه می باشد، یکی دیگر از گروه هایی که استفاده زیادی از این خدمات دارند، سالمندان هستند. این عزیزان که معمولا به علت ضعف در عضلات و اندام ها توانایی بالایی در حرکت کردن ندارند، می توانند برای بهبود محدودیت های حرکتی خود از خدمات کاردرمانی در منزل مجموعه هوم کا نیز استفاده نمایند.  
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا خدمات درمان و مراقبت در منزل را با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد. این مجموعه از پرستاران و متخصصان تحصیل کرده در تیم های پزشکی و پرستاری خود بهره می برد و حضور این افراد در مجموعه هوم کا سبب بالا رفتن روز افزون رضایت استفاده کنندگان خدمات این مجموعه شده است.

 تزریقات در منزل 

انواع تزریقات در منزل

بدون شک هر درمانی به مرور زمان و پیشرفت علوم، زیر شاخه پیدا می کند و بهینه سازی می شود. تزریقات نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه بنا بر نوع دارو و وضعیت بیمار، تزریقات روش مختص به خود را پیدا می کند. تعدادی از متداول ترین روش های تزریقات در منزل به شرح زیر می باشند.
-    تزریقات عضلانی: همان گونه که از نام آن پیداست، در این روش سوزن تا عضله وارد بدن می شود و تزریق دارو در عضله انجام می گردد. برخی از دارو هایی که جذب گوارشی ندارند را با این روش وارد بدن می کنند.
-    تزریقات وریدی: تزریق سرم، دارو و خون، جزو تزریقات وریدی محسوب می شوند. در این روش تزریق مستقیم داخل رگ انجام می شود و پرستار می بایست در پیدا کردن ورید توانایی لازم را داشته باشد.
-    تزریقات داخل جلدی: این روش ترفندی و روشی برای پرستاران است که بدن فرد متقاضی را نسبت به حساسیت دارویی که قرار است تزریق شد، تست کنند. در این روش مقدار کمی از دارو تزریق می شود.
-    تزریقات داخل مفصلی: این نوع از تزریقات معمولا برای افراد مبتلا به بیماری حاد روماتیسم، آرتروز و بیمارانی که دچار آسیب دیدگی مایع مفصلی شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد.
موارد عنوان شده بخشی از رابج ترین روش های انجام تزریقات بود که با آن آشنا شدیم. انجام هر کدام از این روش ها نیازمند مهارت و تخصص پرستار است و پرستار می بایست آموزش های مورد نیاز را دیده باشد.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا حساسیت بالایی در خصوص استخدام و عضو گیری در تیم درمانی و پرستاری مجموعه دارد. با توجه به همین تنوع در روش های تزریق، پرستار مطلوب فردی است که آشنایی کامل با روش ها و پروتکل های انواع تزریقات را داشته باشد. به همین سبب مجموعه هوم کا سعی می کند تا بهترین ها را در مجموعه خود گرد هم آورد.

مزایای تزریقات در منزل

حال که دانستیم مجموعه های متعددی خدمات درمان در منزل را ارائه می دهند و تزریقات دیگر برایمان رنگ و بوی درمانگاه را ندارد، می بایست در جریان تعدادی از مهمترین مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل نیز قرار بگیریم. در ابتدا نیاز است تا عنوان شود که این خدمات برای تمام افرادی که نیازمند انجام تزریقات در منزل هستند، ارائه می شود. اما در این میان افرادی هستند که به هر دلیلی توانایی حضور در مراکز درمانی را ندارند. در ادامه به تعدادی از این گروه های مهم اشاره می کنیم:
-    سالمندان: سالمندانی که به هر دلیلی از رفتن به مراکز درمانی معذور می باشند، می توانند از خدمات تزریقات در منزل استفاده نمایند. این معذوریت می تواند به سبب ناتوانی و ضعف بدنی باشد یا عادت معمول برخی سالمندان که از حضور در مراکز درمانی واهمه دارند. لذا استفاده از خدمات تزریقات در منزل می تواند این افراد را از مشکلات و سختی های رفت و آمد و استرس های ناشی از حضور در مراکز درمانی نجات دهد.
-    بیماران: برخی از بیماران به دلیل طولانی شدن دوره درمان ترجیح می دهند در منزل بستری شوند. این افراد در مواقع نیاز به تزریقات، توانایی رفتن تا مراکز درمانی را ندارند و می توانند از مزایای داستفاده از خدمات تزریقات در منزل بهره مند شوند.
-    کودکان: بدون شک همه ما در اطرافمان کودکانی را در حین ممانعت کردن در مقابل رفتن به درمانگاه و وحشتشان از واژه آمپول را دیده ایم. این امر به اقتضای سن کودکان است که از دکتر و دارو و درد آمپول هراس داشته باشند. با توجه به تجربه، انجام تزریقات در منزل به دلیل حضور در شرایط آرامش بخش منزل می تواند روشی مناسب برای انجام تزریقات بی دردسر برای کودکان باشد.
همان گونه که می بینیم افراد بسیاری می توانند با استفاده از خدمات تزریقات در منزل نیازی به خروج از منزل نداشته باشند. گروه های یاد شده از سختی های رفتن به مراکز درمانی راحت می شوند و افراد عادی نیز از ترافیکی که در راه مراکز درمانی انتظار آن ها را می کشد.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا یکی از مجموعه های ارائه کننده خدمات تزریقات در منزل می باشد. این مجموعه با اتمام ثبت درخواست فرد متقاضی، بدون اتلاف وقت و در اسرع وقت پرستار مناسب برای انجام تزریقات را به محل حضور فرد متقاضی اعزام می نماید.  

 تزریقات در منزل 

تزریقات در منزل در شرایط کرونا

همه ما با بیماری مهلک کرونا آشنا هستیم و نزدیک به یک سال است که در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستیم. همان گونه که پس از انجام تحقیقات مشخص گردید، یکی از مهمترین راه های مصون ماندن از این بیماری رعایت فاصله اجتماعی است. بیماری ای که نه درمان مشخص دارد و نه واکسنی برای آن ساخته شده است.  
در چنین شرایطی که ویروس کرونا هر روز شایع تر می شود و با سرعت بالا رو به گسترش است، رفتن به درمانگاه برای انجام تزریقات به هیچ عنوان به صلاح نیست. مراکز درمانی از جمله مراکز پر رفت و آمد محسوب می شوند و ممکن است در لحظه حضور فرد برای تزریقات، افراد متعددی به علت داشتن علائم بیماری کرونا و مراجعه به پزشک در آن جا حاضر باشند. در این صورت فرد خود را در خطر بزرگی انداخته است.
تزریقات در منزل خطرات مذکور را ازمیان می برد و فرد متقاضی به راحتی در منزل و محل حضور خویش تزریقات خود را انجام می دهد.

هزینه تزریقات در منزل

هزینه از جمله معیارهای هر فردی برای انتخاب و استفاده هر خدمتی است. پارامترهای متعددی بر قیمت خدمات تزریقات در منزل تاثیر دارند که اصلی ترین این موارد نوع تزریق است.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا قیمت تمام خدمات خود که تزریقات در منزل یکی از آن ها می باشد را بر اساس قیمت های اعلامی وزارت بهداشت تعیین می نماید. این امر در راستای قدم نهادن در راه ارائه خدمات برابر به هموطنان عزیزمان بوده است.

 تزریقات در منزل 

دریافت خدمات تزریقات در منزل با هوم کا

حساسیت بالای مجموعه هوم کا و نظارت مستمر بر نحوه انجام خدمات، سبب شده است که متقاضیان خدمات از این مجموعه روز به روز افزایش یابد. به همین سبب راه های ارتباط با مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا را مورد بررسی قرار می دهیم.
راحت ترین راه برای دسترسی به این مجموعه تماس با شماره 91025595-021 است. راه دوم استفاده از سایت مجموعه هوم کا به نشانی www.homeca.ir می باشد. با ورود با این سایت، دسترسی شما برای ثبت درخواست مهیا شده و می توانید مرحله به مرحله پیش روید و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت خدمت در مجموعه هوم کا را وارد نموده و در پایان ثبت کنید.
پس از اتمام فرآیند ثبت اینترنتی، کارشناسان مجموعه با شما تماس می گیرند تا علاوه بر انجام مشاوره رایگان، هماهنگی های نهایی را نیز انجام دهند و پرستار را برای انجام تزریقات در منزل به سوی شما اعزام نمایند.
وبگردی