آفتاب

فیزیوتراپی در منزلفردی که مسئولیت انجام خدمات فیزیوتراپی را بر عهده دارد، فیزیوتراپیست نام می گیرد. فیزیوتراپیست در این زمینه تحصیل کرده است و تمام دوره های آموزشی لازم را با هدف انجام هر چه با کیفیت خدمات فیزیوتراپی، گذرانده است.

اغلب ما در دوستان و اطرافیان خود شاهد وجود مشکلاتی مانند درد در برخی اندام ها یا محدودیت حرکتی به هر دلیلی بوده ایم. بسیاری از این محدودیت ها و دردها ریشه در گذشته یا اتفاقات ناگواری مانند تصادف یا وقایع دیگر دارد. رفع درد و محدودیت ها به کمک علمی به نام فیزیوتراپی قابل پیگیری و درمان می باشند. روش های درمانی علم فیزیوتراپی متفاوت و گسترده می باشند. بعضی از روش های فیزیوتراپی به صورت دستی و از سوی فردی که وظیفه فیزیوتراپی را بر عهده دارد ارائه می گردند. درحالی که در برخی دیگر از روش ها از دستگاه های مخصوص الکترونیکی یا مکانیکی استفاده می شود.
فردی که مسئولیت انجام خدمات فیزیوتراپی را بر عهده دارد، فیزیوتراپیست نام می گیرد. فیزیوتراپیست در این زمینه تحصیل کرده است و تمام دوره های آموزشی لازم را  با هدف انجام هر چه با کیفیت خدمات فیزیوتراپی، گذرانده است.
در گذشته های دور استفاده از خدمات فیزیوتراپی تنها در مراکز موجود و مخصوص این امر ممکن بود. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علوم فیزیولوژی و آناتومی بدن و در نتیجه آن ساخته شدن دستگاه های قابل حمل برای انجام خدمات فیزیوتراپی، خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز قایل انجام هستند.
اگر بخواهیم بدانیم که چه افرادی نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل هستند، باید این نکته را متذکر شویم که تمام افراد در هر سنی و هر جنسیتی ممکن است به این خدمات نیاز داشته باشند یا اینکه با استفاده کردن از خدمات فیزیوتراپی، زندگی راحت تری داشته باشند.
از کودک و نوجوان تا افراد سالمند و مسن ممکن است به علت ناتوانی و ضعف یا هر دلیل دیگری، با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل بتوانند بخشی از مشکلات جسمانی خود را درمان نماید. این روش درمانی کاملا اثبات شده است و سال های بسیاری است که از آن برای درمان بسیاری از دردهای عضلانی و مشکلات مفصلی استفاده می شود. افراد متقاضی استفاده از این خدمات، برای پیگیری و بررسی میزان بهبود و تاثیرات فیزیوتراپی، می تواند با حضور پزشک در منزل و استفاده از دیگر خدمات مجموعه هوم کا، میزان بهبودی خود را بررسی نمایند. همچنین در صورت نیاز به انجام آزمایشات بالینی که پزشک نتیجه آن ها را نیاز دارد، خدمات آزمایش در منزل از سوی مجموعه هوم کا می تواند از حضور فرد متقاضی در آزمایشگاه های شلوغ، جلوگیری نماید.

 فیزیوتراپی در منزل 

انواع روش های فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یک روش درمانی است. برای استفاده از این روش و علم درمانی، دکتر و پزشک متخصص می بایست بر روی مراحل انجام آن نظارت داشته باشد. اما در برخی موارد فیزیوتراپیست نیز می تواند بر اساس دانش و تجربه خود حرکات آرام بخشی را تجویز کند.
توجه شما را به انواع روش های فیزیوتراپی در منزل جلب می نماییم:
-    تمرین درمانی: همان گونه که از نام این روش پیداست، این روش به صورت فیزیکی و تمرینات بدنی انجام می شود. به این صورت که فیزیوتراپیست با استفاده از وزنه قدرت و استقامت فرد را به چالش می کشد. این روش سعی در قوی کردن و بازیابی عضلات دارد.
-    منوآل تراپی: شاید خیلی از افرادی که از این روش برای درمان استفاده می کنند از آن به عنوان ماساژ یاد کنند. در این روش فرد فیزیوتراپ با مهارت دستان خود مفاصل و عضلات مصدوم را ماساژ می دهد. علم فیزیوتراپی ثابت کرده است که این روش درمانی تاثیر مثبتی بر روی تسکین درد عضلات و مفاصل بدن دارد.
-    الکتروتراپی: این روش شامل استفاده از ابزار دقیق و تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی است که توسط یک فیزیوتراپیست به عنوان یک اپراتور ماهر در این زمینه انجام می شود. این روش بسیار پیشرفته است و امروزه جزو روش های متداول فیزیوتراپی نیز می باشد.
حال که با متداول ترین روش های فیزیوتراپی در منزل آشنا شده ایم، بهتر است بدانیم که هر کدام از این روش ها، پروتکل های خاص درمانی خود را دارند و در بسیاری از موارد ممکن است فیزیوتراپ جداگانه نیز داشته باشند.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا یکی از مجموعه های ارائه کننده خدمات فیزیوتراپی در منزل یا محل حضور فرد متقاضی است. این مجموعه با کمک فیزیوتراپیست های ماهر و دوره دیده خود، خدمات فیزیوتراپی مطابق با آخرین متد پیش بینی شده را در اختیار متقاضیان گرامی قرار خواهند داد.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل

برای درک اهمیت انجام فیزیوتراپی در منزل ما تنها به آرامش و راحتی فردی که در منزل تحت درمان قرار می گیرد اکتفا نمی کنیم. بسیاری از سالمندان به دلایل گوناگون هیچ گونه علاقه ای برای حضور در مراکز درمانی و اماکن عمومی ندارند و ترجیح می دهند در خانه و محل حضور خود تمرینات فیزیوتراپی را انجام دهند. بسیاری از کودکانی که به دستور پزشک و برای یک مشکل خاص باید تحت درمان با فیزیوتراپی قرار گیرند، برای حضور در محل و سالن های فیزیوتراپی ممانعت می کنند. این درحالیست که با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توانند در اتاق خود از این خدمات بهره ببرند.
بسیاری از بیمارانی که مجبورند در منزل بستری باشند، ممکن است به فیزیوتراپی نیازمند باشند اما به دلیل محدودیت در حرکت کردن از حضور در مراکز درمانی معذور هستند. افرادی که به هر دلیلی فلج هستند و ناتوانی در حرکت دارند نیز می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده نمایند.
اما در این میان و در شرایط کنونی و با حضور ویروس کشنده کرونا، به صلاح هیچ کدام از افراد و گروه های مذکور و حتی افراد عادی نمی باشد که برای انجام فعالیت ها و تمرینات فیزیوتراپی به مراکز درمانی مراجعه کنند. مراکز درمانی و سالن های فیزیوتراپی از جمله مراکز پر رفت و آمد و پر تجمع در شرایط کنونی محسوب می شود و این تجمع ممکن است سبب انتقال ویروس از یک فرد مبتلا به سایرین شود.  
 

فیزیوتراپی در منزل 

هزینه فیزیوتراپی در منزل چگونه محاسبه می شود؟

برای پاسخ دقیق به این سوال باید گفت که هزینه هر فرد و نسخه ای با دیگری متفاوت است. چرا که علم فیزیوتراپی بسیار گسترده بوده و بالا بودن تعداد حرکات و دستگاه ها سبب تعدد در قیمت خدمات شده است. متولی اعلام قیمت های خدمات درمان در منزل که فیزیوتراپی یکی از زیرمجموعه های آن است، وزارت بهداشت است که همواره قیمت های تعیین شده را با بخشنامه های منظم، به مجموعه های فعال در این حوزه اعلام می دارد.
مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا با هدف تحقق آرمان استفاده همه مردم از درمان و برای راحت تر شدن کار افرادی که توانایی رفت و آمد به مراکز درمانی را ندارند، هزینه خدمات قابل ارائه خود را بر اساس قیمت های اعلامی از سوی وزارت بهداشت تنظیم می نماید تا به علت معقول و متعادل بودن قیمت خدمات، تمام افراد قابلیت و توانایی استفاده از خدمات را داشته باشند.

مزایای فیزیوتراپی در منزل با مجموعه هوم کا

خدمات فیزیوتراپی در منزل یکی از خدمات بسیار گسترده مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا می باشد. این مجموعه با استخدام فیزیوتراپیست های تحصیل کرده و آموزش دیده، از ابتدا سعی در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با کیفیت بالا، مطلوب و باب میل متقاضی نموده است.
مجموعه هوم کا و متخصصان حوزه درمان در منزل در تمامی مراحل ارائه خدمات توسط اعضای مختلف مجموعه، بر انجام صحیح و بدون نقص خدمات فیزیوتراپی در منزل، نظارت کافی را دارند و در ادامه بازخورد و میزان رضایت مندی فرد متقاضی خدمات را نیز رسد می کنند که این موضوع کمک شایانی به ارتقای کیفیت خدمات می نماید.

 فیزیوتراپی در منزل 

دسترسی به خدمات فیزیوتراپی در منزل با مجموعه هوم کا

بدون شک تا به امروز اگر به رازهای نهفته در درمان با فیزیوتراپی در منزل پی نبرده بودیم، اینک دانستیم که این روش درمانی تا چه حد می تواند برای بسیاری از دردها و محدودیت های اندامی افراد شفا بخش باشد. در ادامه دانستیم که فیزیوتراپیست انجام دهنده و ارائه کننده علم فیزیوتراپی نیز بسیار در این امر و در راه بهبودی فرد متقاضی تاثیر گذار است و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مجموعه خدمات درمانی در منزل معتبر و با تجربه ای انتخاب کنیم که فیزیوتراپیست های ماهر و آموزش دیده ای داشته باشد.
برای بهره گیری از خدمات فیزیوتراپی در منزل از سوی مجموعه هوم کا دو راه پیش بینی شده است. راه اول تماس با این مجموعه و با شماره 91025595-021 است. کارشناسان مجموعه هوم کا پاسخگوی شما خواهند بود و بر اساس نیاز شما و اطلاع از جزئیات بیشتر، مشاوره مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد. این مشاوره به صورت رایگان انجام می گیرد.
مسیر دوم موجود، استفاده از سایت مجموعه هوم کا به نشانی www.homeca.ir است. سایت این مجموعه طوری طراحی شده است که پس از ورود به آن، با درخواست و جستجوی خدمات هوم کا مواجه خواهید شد و از این بابت درگیر یافتن خدمات مورد نیاز خود نخواهید بود. پس از کلیک و ورود به سامانه ثبت درخواست، مجموعه هوم کا از شما اطلاعات شخصی را به صورت الکترونیکی دریافت می نماید و شما با این روش درخواست خود را ثبت می کنید. در ادامه و در کوتاه ترین زمان ممکن، کارشناسان مجموعه هوم کا با شما تماس خواهند گرفت و با شما در خصوص جزئیات بیشتری از نیازتان گفت و گو خواهند کرد. پس از انجام مشاوره رایگان و انجام هماهنگی های لازم، خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپ و در محل حضور فرد متقاضی ارائه خواهد شد.

وبگردی