آفتاب

تاور کرین چیست ؟ شرکت اسد ماشین خرید فروش و اجاره تاور کریناولین تاورکرین بوسیله یونانی های باستان اختراع شد و با نیروی کارگران و چهارپایان کار می کرد که برای ساختن ساختمان های بلند در آن زمان مورد استفاده قرار میگرفت و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را می داد.

تاورکرین چگونه به وجود آمد؟ 

همواره برای ساخت سازه های عظیم بخصوص هنگام کار در ارتفاعات زیاد از سطح زمین مشکلاتی وجود داشت. حمل و بالا بردن مصالح و تجهیزات با وزن و حجم زیاد در سازه نیازمند نیرو و هزینه زیادی بود. این مشکل در حدود ۷۰ سال پیش با ساخت نخستین تاورکرین تا حدود زیادی مرتفع گردید.
اولین تاورکرین بوسیله یونانی های باستان اختراع شد و با نیروی کارگران و چهارپایان کار می کرد که برای ساختن ساختمان های بلند در آن زمان مورد استفاده قرار میگرفت و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را می داد.

 تاور کرین چیست؟  

تاور کرین چیست به معنای “جرثقیل برجی” می باشد ، از این جهت که برای ساخت ساختمان های مرتفع که امکان دسترسی جرثقیل برای آنها نبود استفاده می شد. لیکن به مرور زمان سازندگان آگاه شدند که استفاده از این نوع جرثقیل جهت کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به پیشبرد پروژه ها بسیار موثر بوده تا جایی که اکثر سازندگان معتبر مدت هاست برای ساخت پروژه های خود ، چه کوچک و چه بزرگ ، جهت کاهش هزینه ها از تاورکرین استفاده می کنند.
چگونه  این جرثقیل های برج کار می کنند. و تا چه اندازه نیرو برای بلند کردن دارند. در این مقاله شما به تمام جواب سوالات خود درباره این جرثقیل ها می رسید.
تاور کرین ها در ظرفیت های ۲ ،۳ ،۵ ،۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۶ ، ۲۰ ، ۲۴ ، ۳۲ ، ۴۸ ، ۵۰ ، ۶۴ و حتی ۲۴۰ تن هم می باشند. لیکن معمولاً در ظرفیت ۸ الی ۱۶ تن مصرف بیشتری دارند.
معروف ترین برند های تاورکرین LIEBHERR و POTAIN می باشند که در ایران POTAIN معروف تر بوده و تهیه لوازم و قطعات یدکی آن آسان تر می باشد. این برند ساخت کشور فرانسه بوده و از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد بسیاری از قطعات آن در چین ساخته می شود که تحت لیسانس فرانسه و با همان کیفیت می باشند.اجزای تاورکرین در تصویر روبرو قابل مشاهده است.

انواع تاورکرین:

تاورکرین ها به سه دسته ثابت، متحرک و بالارونده تقسیم می شوند.
تاورکرین متحرک خود در سه نوع موجود است:
    تاورکرین ریلی
    تاورکرین جاده ای
    تاورکرین شناور

در ساخت این تاور کرین از قطعات ساده ای به شکل خرپا استفاده شده است. تاور کرین های متحرک شعاع عملیاتی وسیعی دارند و ارتفاع زیادی را تحت پوشش قرار میدهند.
تاورکرین بالارونده روی بناهای در حال ساخت قرار می گیرند و با افزایش ارتفاع ساختمان بالا می رود. از این نوع تاور کرین نیز در صنعت برج سازی و ساخت آسمان خراش ها و پل سازی استفاده میشود.

خرید تاور کرین

چنانچه قصد مشاوره ، خرید، مونتاژ، دمونتاژ، نصب و راه اندازی و یا سرویس و نگهداری تاور کرین نو  و یا دست دوم ( مستعمل ) را دارید می توانید. با کارشناسان اسد ماشین تماس حاصل نمایید، گروه اسد ماشین  در هر مکان و هر زمان پاسخگوی نیازهای مشتریان محترم می باشد.

فروش تاور کرین

همچنان میتوانید برای فروش هر مدلی  از تاور خود با تماس بگیرید در اسد ماشین دارای پروژه های ملی می باشد . در سریع ترین زمان ممکن تاور شما رو یا اجاره خواهد داد یا از شما خریداری میکند و در پروژ های خود مورد  استفاده قرار خواهد داد .

اجاره تاور کرین 

در بعضی مواقع برای اتمام یک پروژه به صرفه نیست که همچین دستگاهی بالابری را خریداری کنید چون هزینه تعمییر و نگهداری و انبار برای شما مقروم به صرفه نیست . یکی دیگر از خدمات ما برای شما کابران محترم . با توجه به نیاز پروژه شما کم هزینه ترین و بهترین تاور کرین رو برای مدت اتمام پروژه به شما اجاره خواهد داد و صفر تا صد نصب  تعمییر و نگهداری و اپراتور را در اختیار شما قرار میدهد.

آفتاب آنلاین


گالری تصاویر


وبگردی