آفتاب

انواع چاپ جعبه و بسته بندییکی از اصلی ترین عوامل موفقیت در بازار رقابتی این روز ها در انواع کسب و کارها چاپ جعبه و بسته بندی است. ظاهر یک محصول در جلب توجه مخاطب نقش زیادی دارد و مطمئنا یک محصول با کیفیت بدون بسته بندی مناسب آن طور که باید نمی تواند پرفروش باشد. نکاتی در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

چاپ جعبه و بسته بندی محصول

امروزه بیشتر مشتریان و خریداران محصولات تنها بخاطر رفع نیاز اقدام به خرید تولیدات و محصولات ما نمی کنند بلکه بخاطر حس خوب خرید و ایجاد رابطه احساسی و ذهنی با برند و یا طراحی محصول است که اقدام به خرید می کنند. بنابراین توجه به جزئی ترین نکات موجب افزایش فروش و تعداد مشتریان یک کسب و کار خواهد شد. یکی از اصلی ترین نکاتی که در راستای ارتباط گیری با مشتری باید مدنظر قرار داد، چاپ جعبه و بسته بندی محصولات است. زیرا اولین چیزی که مشتری از محصول شما لمس می کند بسته بندی محصول است. کاربرد های دیگر چاپ جعبه و بسته بندی محصول محافظت و تبلیغات و جلب توجه مخاطبان است. اگر بسته بندی محصول با توجه به ویژگی های خاص محصول انتخاب نشود، ممکن است در فرایند فروش و ارسال محصول ضرر های جبران ناپذیری به محصول وارد شود. در ادامه در رابطه با مراحل مختلف چاپ جعبه و بسته بندی بیشتر آشنا می شویم.

مرحله طراحی چاپ جعبه و بسته بندی

اولین و شاید مهم ترین مرحله در چاپ و بسته بندی محصول، مرحله طراحی آن است. زیرا در این مرحله طرح کلی محصول نهایی شکل می گیرد و به جزئیات باید توجه ویژه ای کرد. برای انواع چاپ جعبه و بسته بندی از جمله چاپ جعبه دارو، چاپ ملزومات فست فود، چاپ مواد غذایی، چاپ جعبه لوازم یدکی و سایر زمینه های بسته بندی باید به نکات و جزئیات مختلفی توجه کرد، اما به صورت کلی می توان یک سری سوالات را در رابطه با انواع چاپ جعبه و بسته بندی مدنظر قرار داد.

اولین سوالی که باید در این مرحله از چاپ جعبه و بسته بندی از خود بپرسید این است که محصول شما چیست؟ چه چیزی قرار است در بسته بندی قرار بگیرد. ابعاد و جنس محصول شما چیست؟ آیا شکستنی و سخت است و یا نرم و انعطاف پذیر. به این صورت جنس و ابعاد بسته بندی شما مشخص خواهد شد.
سوال بعدی در رابطه با مشتری مطرح می شود. مشتری شما بانوان هستند یا آقایان و یا هر دو جنس؟ آیا برای کودکان محصول میفروشید؟ سلیقه مخاطب شما در کل تجملی است و یا ساده؟ چاپ جعبه و بسته بندی باید با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان انجام شود.
سوال سوم در رابطه با محل فروش محصول است. آیا محصول در قفسه فروشگاه ها و سوپرمارکت ها فروخته می شود و شما مجبور به رقابت با سایر برند ها هستید یا خیر؟ آیا محصول به صورت آنلاین فروخته می شود و یا حضوری؟ چاپ جعبه و بسته بندی برای فروش آنلاین نیاز به نگرشی متفاوت خواهد داشت.
سوال بعدی که باید به آن پاسخ بگویید این است که اطلاعات و محتوای چاپ شده روی جعبه و بسته بندی محصول شما چه چیز هایی هستند؟ چه حجمی از اطلاعات برای درج دارید؟ این اطلاعات ضروری و اجباری است یا به دلخواه شما و برای آگاهی بیشتر مشتری قرار است چاپ شود؟ ابعاد در چاپ جعبه و بسته بندی می تواند بر این اساس تغییر کند.
به این ترتیب با مدنظر قرار دادن زوایای مختلف احتمال نتیجه مطلوب در چاپ جعبه و بسته بندی را افزایش می دهید.

مرحله تولید جعبه و بسته بندی محصول

در این مرحله اولین موردی که در رابطه با چاپ جعبه و بسته بندی باید به آن توجه کنید انتخاب جنس جعبه بسته بندی است که عوامل زیادی در این انتخاب دخیل است که مهمترین آن قیمت تمام شده بسته بندی است. امروزه ارزان فروشی یکی از اصلی ترین اِلمان های موفقیت هر کسب و کاری محسوب می شود و همه تلاش می کنند تا قیمت نهایی محصول برای مشتری از رقبا کمتر باشد. قیمت چاپ جعبه و بسته بندی محصول تاثیر بسیاری در قیمت نهایی خواهد داشت.
موردی بعدی که در مرحله تولید چاپ جعبه و بسته بندی باید در نظر گرفت، تعداد مورد نیاز است. بر حسب بزرگی و یا کوچکی کسب و کارتان و همچنین حجم مشتریانی که دارید و بر اساس مساحت مکان نگهداری جعبه های خود باید تصمیم بگیرید که در هر بار چاپ جعبه به چه تعداد بسته بندی نیاز دارید تا از نظر اقتصادی بیشترین سود ممکن را برای شما داشته باشد.

انواع چاپ جعبه و بسته بندی

در حال حاضر مقوا اصلی ترین متریال مورد استفاده در صنعت چاپ جعبه و بسته بندی محسوب می شود. چهار نوع مختلف شامل مقوا پشت طوسی، مقوا پشت  سفید، مقوا ایندربرد و مقوا گلاسه برای چاپ جعبه و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه استفاده از هر نوع متفاوت است و هر نوع متناسب با جنس های خاص محصولات است. برای مثال برای چاپ جعبه دارو، چاپ ملزومات فست فود، چاپ جعبه مواد غذایی و چاپ جعبه لوازم یدکی به صورت معمول از مقوا پشت طوسی استفاده می شود.
ارزان ترین متریال موجود در بازار برای چاپ جعبه و بسته بندی همین مقوا پشت طوسی است که در طیف گسترده ای از بسته بندی ها مورد استفاده قرار میگیرد. وزن محصول نقش مهمی در انتخاب نوع بسته بندی دارد، برای محصولات با وزن بالای 550 گرم بهتر است مقوا کارتونی 180 گرمی استفاده شود زیرا در غیر این صورت میزان محافظت از محصول توسط چاپ جعبه و  بسته بندی کم خواهد شد.
 

شرکت چاپ و تبلیغات تارادیس

یکی از شرکت های معتبرِ فعال در حوزه چاپ جعبه و بسته بندی و چاپ انواع بروشور های تبلیغاتی است. از جمله خدمات ارائه شده در این شرکت می توان به طراحی و چاپ انواع ملزومات رستورانی و فست فود، طراحی و چاپ انواع کارتن، بسته بندی و جعبه، طراحی و چاپ کاتالوگ، هدایای تبلیغاتی و دیجیتالی، تولید انواع کیف چرم و شبه چرمی، طراحی وب سایت و سئو، طراحی و تولید ست مدیریتی، طراحی و چاپ انواع پوستر، طراحی و تولید انواع کارت پستال، طراحی و چاپ و تولید انواع ساک خرید مخصوص کسب و کار خاص شما با قرار دادن لوگو و اسم برند شما روی ساک، طراحی و تولید انواع کارت ویزیت، دفتر یادداشت و ست های اداری خاص و متنوع، طراحی و تولید انواع خودکار های پلاستیکی و فلزی با هدف تبلیغات و به عنوان هدیه برای مشتریان، چاپ انواع تقویم های رومیزی و سررسید با طرح های خاص و جدید و غیر تکراری، و ارائه خدمات غرفه سازی و نمایشگاهی اشاره کرد.
اگر به دنبال جلب توجه مخاطبان هدف با استفاده از طرح های خاص هستید شرکت چاپ و تبلیغات تارادیس آماده خدمت رسانی به همه کسب و کار ها با نیاز های مختلف با بهترین کیفیت است.