آفتاب

اگر کولرگازی دارید خواندن این مطلب را به شما توصیه میکنیمتعمیر کولرگازی، با شروع فصل گرما نیاز به سیستم های خنک کننده اهمیت خود را نشان می دهد، این وسیله پیشرفته قطعات حساسی دارد که حتما باید به وسیله یک فرد متخصص وآشنا به تعمیر کولر گازی انجام شود. البته سرویس سالیانه این تجهیزات سرد کننده امکان بوجود آمدن مشکل را در آنها کاهش می دهد.

اگر کولرگازی دارید خواندن این مطلب را به شما توصیه میکنیم
تعمیر کولرگازی، با شروع فصل گرما نیاز به سیستم های خنک کننده اهمیت خود را نشان می دهد، اولین وسایل خنک کننده  بادبزن ها بودند که با جابه جایی هوا به خنک شدن فرد کمک می کردند با گذشت زمان و پیشرفت علم  بادبزن ها  جای خود را به پنکه های سقفی و پایه دار دادند.
اولین نمونه های سیستم های  خنک کننده بادگیرهای ایرانی بودند که با جابه جایی هوا در مناطق گرم باعث خنک شدن خانه ها می شدند، مصری ها نی های خیس را در پشت پنجره های خانه ها قرار می دادند تا وزش بادو عبور هوا  باعث خنک  شدن فضای خانه شود.در واقع اولین کولر گازی توسط مخترع آمریکایی ویلیس کریر برای خنک کردن دستگاه های چاپ بوجود آمد و بعد از آن استفاده از این تکنولوژی برای خنک کردن مناطق گرمسیر مورد توجه قرار گرفت.
این وسیله پیشرفته قطعات حساسی  دارد که حتما باید به وسیله یک فرد متخصص و آشنا به تعمیر کولرگازی دکتر آچار انجام شود. البته سرویس سالیانه این تجهیزات سرد کننده امکان بوجود آمدن مشکل را در آنها کاهش می دهد.ممکن است بدون تعمیر کولر هم کولر شما بتواند کار کند، اما با گذر زمان ایراداتی در آن ها به وجود می آید که ممکن است غیر قابل جبران باشد.
کولرها نوعی از تجهیزات خنک کننده بودند که در جهت راحتتر شدن زندگی مردم پیشرفت بسیاری کردند. کشف های جدیدی  که در علم شیمی صورت گرفت مخترعین و دانشمندان را برآن داشت تا با ترکیب شیمی و برق تغییرات زیادی در تجهیزات خنک کننده به وجود بیاورند، تعمیر کولرگازی دکتر آچار با تجربه و دانش خاص خود و با بهره گیری از متخصصان تعمیرات این تجهیزات آماده تعمیرات تخصصی کولرگازی شما در سراسر ایران هستند.


تعمیر کولرگازی


در تعمیر کولرگازی  باید بدانیم که کولر گازی و اسپیلت از سه قسمت مختلف تشکیل شده است:
1- کمپرسور
2- اواپراتور
3- کندانسور
گاز فریون در این سه قسمت حرکت می کند و با جذب گرما از محیط هوای خنک را تولید می کند.

تعمیر کولرگازی  و شناسایی مشکلات و خرابی های اصلی در کولر گازی و اسپیلت
1- کولر گازی هوا را خنک نمی کند
در  بررسی اولیه باید چند مورد  حتما چک شود و بعد از آن به سراغ مشکلات دیگر در  تعمیر کولر گازی رفت:
الف) دریچه های کولر چک شود و همه آن ها کاملا باز باشد.
ب) ترموستات کولر چک شود و از درست کار کردن آن مطمئن شوید.
ج)   فیلتر هوای کولر را چک کنید. در بیشتر مواقع گرد و غبار فیلتر را پر می کند و مانع از خارج شدن هوای خنک از کولر می شود.
د) فن و موتور کولر، این مورد آخرین بخشی است که در تعمیر کولرگازی چک می شود واز آنجایی که یک کار تخصصی است حتما از ابتدا از شرکت های معتبر تعمیر کولرگازی در این زمینه کمک بگیرید.  
2- تعمیر کولرگازی که حین کار خاموش می شود.
این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که شامل : کثیف بودن فیلترها، خرابی برد کولر، خرابی ترموستات و یا کمپرسور باشد.
3- کولر نشتی آب دارد.
دلیل این مشکل در کولر گازی اینست که بر اثر گذشت زمان لوله های تخلیه آب خراب شده است یا در هنگام تعمیر و سرویس کولر این لوله ها در مکان اصلی خود قرار نگرفته است، باید در تعمیر کولر گازی حتما این ایراد به درستی برطرف شود چون در غیر اینصورت باعث سوختن قطعات و از کار افتادن دائمی آن می شود.
4- تعمیر کولر گازی  که خاموش نمی شود.
اگر ترموستات کولر گازی به درستی کار نکند یا سنسور آن از مکان خود خارج شده باشد کولر به درستی کارنمی کند و خاموش نمی شود.
5- در هنگام کار کولر فیوز برق خاموش می شود.
همانطور که گفتیم در هنگام سرویس و تعمیر کولر گازی به صورت سالیانه حتما از افراد با تجربه کمک بگیرید. سرویس نامناسب کولر باعث می شود که قطعات در هنگام کار باعث فشار زیاد به سیستم کلید و پریز و به عبارتی ایجاد بار اضافه در برق کشی خانه شوند و فیوز بپرد.  


تعمیر کولر گازی


 تعمیر اسپیلت و شناسایی بخش های مختلف این دستگاه
اساس کار در اسپیلت ها هم مانند کولر گازی می باشد البته با این تفاوت که  اسپیلت  دو بخش داخلی و خارجی دارد و ارتباط بین این دو قسمت به وسیله لوله های مسی برقرار می شود.
برای تعمیر اسپیلت بهترین کار مراجعه به نمایندگی های فروشی که اولین بار این تجهیزات را از آن ها خریداری کرده اید می باشد. حتی اگر از نمایندگی فروش آن را خریداری نکردید با کمی پرس وجو می توانید شرکت های معتبر در زمینه تعمیر اسپیلت را شناسایی و از تجربیات افرادفنی و متخصص آن ها استفاده کنید.
در ابتدای کار شناسایی ایرادات ظاهری کار توسط شما کمک زیادی به تعمیر کار می کند تا راحتتر مشکل را برطرف کند، اما باید توجه داشت که اگر سرویس اسپیلت به موقع انجام شود کمتر با عیب و ایراد همراه خواهد شد.
توجه به این نکته اصلی در تعمیر اسپیلت  مهم است که فردی که برای بررسی کا دستگاه به شما معرفی می شود  باید شناخت کامل از دستگاه داشته باشد. بسیاری از خرابی قطعات کولرها به خاطر نوسانات برق می باشد، لازم است که در هنگام برق کشی برای این تجهیزات دقت و توجه کافی را به عمل آورید.


کولر اسپیلت


تعمیر کولرگازی شغل و حرفه ای تخصصی  
تعمیر کولر مانند کارهای کارهای فنی دیگر نیازمند به متخصص آشنا به این کار را دارد. شاید کولر های آبی پیچیدگی کمتری نسبت به نمونه های گازی و اسپلیت داشته باشند ولی بیشتر اوقات ورود افراد بی تجربه برای سرویس وتعمیر کولر باعث می شود هزینه های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.
در تعمیر کولر شناخت اجزای کولر و نوع مدار و برق کشی آن دارای اهمیت است. همچنین در تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپیلت تفاوت های اساسی در مدل ها و نمونه های مختلف از کولر وجود دارد. برای اینکه تعمیر کولر از هر نوعی که هست با مشکل مواجه نشود حتما با شرکت های تعمیراتی تخصصی ارتباط داشته باشید تا از تعمیر و سرویس این تجهیزات مطمئن باشید.
چنانچه به تعمیرات لوازم خانگی نیاز پیدا کردید حتما با واحد تعمیرات دکتر آچار تماس گرفته 02122631427 و بلافاصله تکنسین های دکتر آچار برای تعمیر لوازم خانگی شما خود را به محل شما می رسانند لطفا توجه داشته باشید تکنسین های دکتر آچار تعمیرکار لوازم خانگی هستند نه تعویض کار یعنی اول در تلاش برای تعمیر لوازم خانگی شما هستند و بعد تعویض قطعات پس با خیال راحت تعمیرات لوازم خانگی خود را به دکتر آچار بسپارید.وبگردی