آفتاب

اهمیت سئو سایت در دوران کرونا چیست؟بر اساس پیش بینی های انجام شده در خصوص داشتن کسب و کاری آنلاین و با شیوع ویروس کرونا در جهان و تاثیر آن در تمام کسب و کارهای سنتی و آنلاین، بسیاری از افراد به این نتیجه رسیدند که امروزه داشتن وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویروس کرونا با همه جهانیان کاری کرده که دیگر برای خرید نان هم بسیاری از افراد به صورت اینترنتی اقدام می کنند. تا قبل از ظهور ویروس کرونا، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که تمام کارهایتان را از منزل انجام دهید؟
انتشار کووید 19 موجب تعدیل نیرو از کسب و کارهای سنتی و استخدام افراد در حوزه های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ شد تا به همه جهان ثابت کند که داشتن وب سایت و از همه مهمتر بهینه، از اهمیتی بالایی برخوردار می باشد و باید آن را جدی گرفت.
کارشناسان ما در پیام آوران پارسیان با ارائه این توضیحات در نظر دارند تا شما عزیزان را در خصوص روش های مهم بهینه سازی صفحات داخلی وب سایت راهنمایی کنند.
ماموریت شرکت پیام آوران پارسیان با ارائه مستمر اطلاعات به مشتریان و عرضه برجسته ترین محصولات و راهکارهای نوین نرم افزاری در کنار پشتیبانی و خدمات مناسب ادامه می یابد.

سئو چه کمکی به کسب و کارهای در دوران کرونا می کند؟

هامنطور که می دانید بهینه سازی سایت بر اساس اصول صحیح سئو به وب سایت و کسب و کار شما کمک خواهد کرد تا از نظر گوگل ارزش و اعتبار حضور در بهترین نتیاج موتورهای جستجو را پیدا کنید.
اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود میرسد که اکثر مردم فقط به صفحه‌ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.
بهترین روشی که برای روند افزایشی و رو به رشد وب سایت خود می توانید انجام دهید، بهینه سازی صفحات داخلی مختلف برای وب سایتتان می باشد. در این شرایط کرونایی و با توجه به اقتصاد کشور، فعلا کم هزینه ترین راه، بهینه سازی صفحات داخلی وب سایت می باشد. در ادامه به معرفی هر یک از روش های سئو صفحات داخلی وب سایت اشاره خواهیم کرد:

 بهینه سازی سایت
بهترین روش های بهینه سازی صفحات وب سایت در دوران ویروس کرونا در پیام آوران پارسیان

بهینه سازی کلیدواژه ها

همانطور که می دانید کلمات کلیدی یکی از مهمترین بخش های وب سایت هستند که در بهبود سئو تاثیر فراوانی دارد. اما باید به این موضوع هم توجه داشته باشید اضافه یا تکرار کردن تعدا هر چه بیشتر کلید واژه در یک صفحه توصیه نمی شود و این عمل Keyword Stuffing نامیده می شود. پس در انتخاب و استفاده کلمات کلیدی دقت کافی را داشته باشید.

رعایت تگ های هدر H1, H2, H3 و ...

اغلب مهمترین متن در سئو یک صفحه هدرها هستند. در واقع استفاده از تگ های هدر میانبری برای زیر موضوع خاصی که ممکن است خواننده به دنبال آن باشد، فراهم میکند. استفاده از هر یک از تگ های هدر H1 تا H6 به ترتیب از اهمیت بالایی برخوردار است که باید حتما آنها را رعایت کنید.

 بهینه سازی سایت
رعایت تگ هدر در متن

بهینه سازی تگ برچسب عنوان

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده باشد که منظور از تگ برچسب چیست؟ در واقه متن قابل کلیکی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود را تگ عنوان می گویند که این تگ باید حاوی برخی از کلیدواژه های مرتبط باشد و در عین حال ذهنیت خوبی هم راجع به موضوع محتوای صفحه ارائه دهد. علاوه بر آن تگ عنوان همان کلماتی است شبکه های اجتماعی هنگام اشتراک گذاری نمایش می دهند و ربات ها توجه ویژه ای به آنها دارند. پس با توجه به این توضیحات متوجه میشوید که کلیدواژه ها  در کل به شما در بهینه سازی صفحه تان کمک می کند.

بهینه سازی محتواهای قدیمی درون صفحه

بازبینی و انتشار مجدد محتواهای قدیمی دو مزیت مهم دارد:
1-    سایت شما همیشه به روز می ماند
2-    توسط محتواهای قدیمی می توانید برای گرفتن ترافیک بیشتر استفاده کنید.
از مزیت بهینه کردن محتوای قدیمی می توان به این مورد اشاره کرد که در زمان کمتر می توانید سود بیشتری دریافت کنید. همچنین می توانید یک از محتواهای قدیمی و جذاب سایت خود را انتخاب کرده و آن را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید. لینک دهی مناسب در متن های صفحات را هم فراموش نکنید.
از دیگر موارد مهم برای بهینه سازی صفحات وب سایت می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:
•    رعایت لینک دهی داخلی و خارجی
•    توجه به سرعت بارگیری صفحه
•    ریسپانسیو بودن سایت و یا بهینه سازی سایت برای پلتفروم های مختلفی همچون موبایل، تبلت و ...
•    نوشتن تایتل و توضیحات متا یا توضیحات صفحات مناسب برای تمام صفحات
•    انتخاب تصاویر مناسب برای هر مطلب و قرار دادن ALT مناسب برای هر یک

 بهینه سازی سایت
بهترین روش های بهینه سازی محتواهای صفحات سایت در دوران ویروس کرونا

استفاده از گوگل ادوردز (Google ads) برای کسب و کارهای جدید

قبل از هر چیز ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم کسانیکه در این شرایط ویروس کرونا کسب و کار جدیدی راه اندازی کردند، باید بدانید در عرض یک ماه در بهترین صفحات قرار نخواهند گرفت. فرآیند بهینه سازی سایت در حین اینکه راحت و جذاب می باشد، زمان بر هم هست و برای رسیدن به بهترین نتایج جستجوی گوگل حداقل مدت 6 ماه زمان خواهد برد.
پس اگر می خواهید هر چه سریعتر به نتیجه برسید و علاوه بر آن بودجه مناسب دارید، بهترین راه تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز (Google Adwords) می باشد.
تبلیغات در گوگل (Google Adwords) به سرویس آنلاین گوگل گفته می شود که به بازاریابان اینترنتی این اجازه را می دهد تا با رقبای خود در دنیای تجارت رقابت کرده و تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل در بالاترین جایگاه نمایش دهند. تبلیغات آنلاین گوگل بر اساس کلمات کلیدی انتخابی مدیران وب سایت ها و همچنین جستجوی کاربران نمایش داده می شود. گوگل ادوردز به مثابه یک حراجی است. شما باید بودجه و پیشنهاد خود را در هنگام ثبت نام مشخص کنید. از آنجاییکه گوگل می خواهد درآمد خود را به بالاترین حد ممکن برساند، تبلیغات وب سایتی را نمایش می دهد که بیشترین پیشنهاد را برای آن کلمه کلیدی داده است. در صورتی که تبلیغات شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، هزینه ی پرداختی که بابت هر کلیک کاربر (CPC) از بودجه ی شما کسر می شود کمتر از تبلیغاتی است که کیفیت مناسبی نداشته باشد.

 بهینه سازی سایت
استفاده از تبلیغات آنلاین گوگل یا گوگل ادوردز

بهترین روش کدام است؟ بهینه سازی یا گوگل ادوردز؟

برای بسیاری از افراد به خصوص کسانیکه قصد راه اندازی کسب و کار جدید را دارند این سوال پیش می آید که بهینه سازی وب سایت بهتر است یا استفاده از گوگل ادز؟
در پاسخ باید بگوییم هر دو روش مناسب و خوب است، اما ماندگارترین روش بهینه سازی صفحات وب سایت است. درست است زمان طولانی خواهد برد اما نتایج ماندگارتری را برجای خواهد گذاشت. استفاده از گوگل ادوردز هزینه بیشتری خواهد داشت و بسیار سریع تر شما را در صفحات جستجوگر گوگل نمایش خواهد داد، اما در عوض ماندگاری مراحل سئو  سایت را نخواهد داشت و گوگل ادز بیشتر به کسانیکه کسب و کار جدیدی راه اندازی کرده اند و یا کسانیکه در کلمه کلیدی مورد نظر خود در صفحات مناسب قرار نگرفته اند، مناسب می باشد.

سخن پایانی

بسیاری از افراد شاید در زمینه طراحی سایت، سئو و یا حتی گوگل ادوردز تخصص کافی نداشته باشند و همین امر موجب شده تا به فکر راه چاره باشند. ما به شما (پیام آوران پارسیان ((www.papgroup.ir)) را پیشنهاد می دهیم. تیم پیام آوران پارسیان شما را در زمینه های مختلف طراحی سایت به صورت اختصاصی، بهینه سازی یا سئو وب سایت و همینطور گوگل ادز راهنمایی لازم کرده و می توانید با خیالی آسوده تمام کارهای خود را به این مجموعه بسپارید.
شرکت پیام آوران پارسیان از ابتدای سال 1389 به عنوان اولین شرکت تابعه گروه نرم افزاری پارسیان، فعالیت خود را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) سازماندهی و متمركز نموده است. این شركت هم اكنون در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و 2 شركت وابسته در زمینه مدیریت‌، نظارت، مشاوره، ارائه محصولات و خدمات و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های ICT، حضوری فعال و مؤثر در بازار داخلی، با رویكرد حضور در عرصه‌های کشوری دارد.
وبگردی