آفتاب

دلایل اهمیت استفاده از ردیاب خودرو و دستگاه مدیریت ناوگان چیست؟پیشرفت تکنولوژی و به بازر آمدن خودروهای لوکس و گران قیمت موجب شده تا اهمیت دادن به امنیت آنها هم بسیار مهم باشد. این روزها یکی از بهترین ابزاری که می توان جهت افزایش امنیت خودروهای مختلف استفاده کرد، ردیاب خودرو می باشد.

کارشناسان ما در شرکت مخابراتی کاوشکام آسیا با ارائه این توضیحات در نظر دارند تا شما عزیزان را در جهت میزان اهمیت استفاده از ردیاب خودرو و نرم افزارهای آن راهنمایی کنند.

دلایل اهمیت استفاده از ردیاب خودرو چیست؟

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و افزایش امنیت و ایمنی خودروها، نیاز به استفاده از ردیاب خودرو به میزان قابل توجهی احساس می‌ شود. با استفاده از ردیاب (یا اصطلاحاً جی پی اس) می‌ توانید امنیت خودرو و موتورسیکلت‌ های شخصی و هم‌چنین مدیریت ناوگان‌ های حمل و نقل سازمان‌ ها را بهبود داد.
ردیاب (یا اصطلاحاً جی پی اس) خودرو یک سخت‌ افزاری جهت تعبیه در داخل خودرو است. ردیاب‌ ها با توجه به ویژگی‌ ها در انواع متنوعی طراحی، تولید و ارائه می‌ گردد. مزایای ردیاب خودرو بسیار زیاد بوده که مهم‌ ترین آن‌ ها اطلاع از موقعیت جغرافیای وسیله‌ ی نقلیه می باشد. هرچند نحوه‌ ی کارکرد انواع ردیاب خودرو متفاوت است، با این وجود همگی این تجهیزات بر پایه‌ ی یک هدف طراحی و تولید می‌گردند. لازم به ذکر است قیمت ردیاب خودرو نیز با توجه به ویژگی‌ های آن متفاوت می باشند.
اصلی‌ترین وظیفه ردیاب خودرو، دریافت موقعیت مکانی متحرک و ارسال آن در بستر ارتباطی تعریف شده به سرور مرکزی می‌باشد. علاوه بر کارایی اصلی در دستگاه ردیاب X3، قابلیت‌های فراوانی، همچون تشخیص وارد شدن ضربه، باز شدن درب و حرکت خودرو، به منظور افزایش امنیت وسیله نقلیه به عنوان یکی از دارایی‌ های ارزشمند سازمان‌ها در نظر گرفته شده است.

ویژگی های اصلی و کاربردی ردیاب یا جی پی اس خودرو

از ویژگی و کاربردهای دستگاه جی پی اس خودرو می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:
•    ردیابی لحظه‌ای خودرو براساس تکنولوژی GSM / GPS
•    کارکرد بدون مشکل دستگاه در صورت قطع تغذیه یا شبکه GSM (دارای باطری پشتیبان و حافظه داخلی)
•    مقاوم در برابر نوسان ‌های تغذیه با استفاده از محافظ ولتاژ داخلی
•    ابعاد کوچک و نصب آسان برروی انواع خودروها (خودروهای سبک، سنگین و کشنده‌ها)
•    قابل استفاده به عنوان هسته مرکزی مدیریت خودرو با استفاده از ورودی و خروجی‌های متناسب جهت اتصال به انواع تجهیزات جانبی
•    قابلیت ارتقا پذیری سخت ‌افزاری (با ساختار ماجولار)
•    ارتقاء بستر ارتباطی به 3G

 ردیاب خودرو
دستگاه ردیاب خودرو شرکت کاوشکام آسیا

نرم افزار مدیریت ناوگان چیست؟

یکی از سوالات و ابهامات اساسی موجود در ذهن صاحبان کسب و کار به این موضوع که "مدیریت ناوگان چیست" اختصاص یافته است. به طور کلی سیستم مدیریت ناوگان ابزاری بهینه جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری استفاده از ناوگان در سازمان‌ها می‌باشد. خرید نرم‌افزار مدیریت ناوگان امکان بهبود رفتار راننده، افزایش راندمان و بهره‌وری استفاده از ناوگان، مدیریت بهتر ماموریت‌ها و عملیات تعریف شده و افزایش امنیت ناوگان با جلوگیری از سرقت آن‌ها را در اختیار کسب و کارها و شرکت‌ها قرار می‌دهد.
با استفاده از سامانه مدیریت ناوگان می‌توان با افزایش بهره‌وری، قیمت خدمات ارائه شده توسط سازمان با ثابت ماندن سود‌آوری سازمان کاهش خواهد یافت.

کاربردهای نرم افزار مدیریت ناوگان

به طور کلی انواع کاربرد‌های نرم‌افزار مدیریت ناوگان به شرح ذیل هستند:
•    مدیریت بهتر ماموریت‌ها و عملیات
•    کنترل و بهبود رفتار راننده
•    تعمیر و نگهداری خودرو
•    افزایش امنیت خودرو

نرم افزار مدیریت ناوگان هرمس، ارائه شده توسط شرکت کاوشکام آسیا

نرم‌افزار مدیریت ناوگان هرمس نقطه قوت راهکار ارائه شده توسط شرکت کاوشکام آسیا می‌باشد. این نرم‌افزار بر پایه‌ی بستر اینترنت اشیاء کاوشکام توسعه داده شده است و تا کنون در بیش از 400 ناوگان مورد استفاده قرار گرفته است. نرم‌افزار مدیریت ناوگان دارای ساختاری کاملاً لایه‌بندی شده بوده و همین امر موجب ایجاد قابلیت اطمینان و امکان توسعه‌پذیری بالایی در این نرم‌افزار گشته است. نرم‌افزار مدیریت ناوگان هرمس قابلیت استفاده در سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ را داشته و هر سازمان با توجه به نیازمندی‌های خود می‌تواند از بخش‌های مختلف این نرم‌افزار استفاده نماید.

 ردیاب خودرو
نرم افزار مدیریت ناوگان هرمس شرکت کاوشکام آسیا
قابلیت‌های ارائه شده در نرم‌افزار مدیریت ناوگان هرمس به شرح ذیل می‌باشند:
•    مدیریت وسائل نقلیه و رانندگان
•    مدیریت کاربران
•    مدیریت دستگاه‌های ردیاب
•    موقعیت‌یابی لحظه‌ای
•    مدیریت سلامت خودرو و محتویات آن
•    مدیریت نقاط، مسیرها و مناطق تردد ناوگان
•    مدیریت رویدادها
•    نظارت بر رفتار راننده، کارکرد ناوگان و سنسورها
•    گزارش‌ها و نمودارهای متنوع

سخن پایانی

گروه کاوشکام آسیا، به عنوان یکی از پیشگامان صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات در کشور، در سال 1370 توسط تعدادی از اعضاء هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف تاسیس گشت. فعالیت اولیه این گروه طراحی و ساخت مدارهای مجتمع الکترونیکی-مخابراتی و صادرات خدمات مهندسی بوده و پس از آن در ارائه راهکارهای فنی و مهندسی در حوزه سیستم‌های الکترونیکی مخابراتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات به طور مستمر فعال بوده است.
در حال حاضر خدمات این گروه شامل مشاوره، طراحی، تامین و تولید، اجرا و پشتیبانی در زمینه‌های سیستم‌های پیشرفته الکترونیکی و شبکه‌های مخابراتی است. این شرکت با استفاده بهینه از انگیزه و تجربه نیروی انسانی متخصص و توانمند در راستای اهداف کلان خود گام بر می‌دارد.
شما می توانید انواع محصولاتی مورد نظر خود را مانند ردیاب یا جی پی اس خودرو، دیتالاگر دما و رطوبت، مودم LTE، نوار قلب ECG، نرم افزار مدیریت ناوگان، نرم افزار پایش شبکه موبایل و دیگر محصولات مورد نظر خود را از شرکت (کاوشکام (www.kavoshcom.com)) با قیمت مناسب و کیفیت عالی خریداری کنید.
وبگردی