آفتاب

چرا قیمت محصولات اپل همواره بالاتر می رود؟قیمت محصولات کمپانی اپل هر ساله گران تر می شود و این مسئله به عنوان یک حقیقت انکار ناپذیر از سوی کاربران و علاقه مندان محصولات اپل پذیرفته شده است.

به عنوان مثال اگر به قیمت محصولات اپل در سال 2014  توجه کنید میانگین قیمت فروش یک گوشی آیفون 634 دلار بود. این درحالی است در سال 2018، میانگین قیمت یک گوشی آیفون به 898 دلار رسید.
واشنگتن پست با مقایسه قیمت انواع محصولات کمپانی اپل و بررسی و تحلیل مسائلی همچون تورم و سایر هزینه های ساخت محصولات دیجیتال به تحلیل جالبی رسیده است. این تحلیل و بررسی با این واقعیت انکارناپذیر آغاز می شود که گوشی های آیفون، تنها محصولات شرکت اپل نیستند که قیمت آنها طی این سالها افزایش یافته است.
برای مثال قیمت مک مینی که یک مدل معمولی است، طی این سالها تقریباً 60 درصد افزایش یافته است، به طوریکه این افزایش قیمت در مقایسه با گوشی های آیفون و تلویزیون های اپل بسیار بیشتر بوده است. مک بوک ایر نیز در حال حاضر با افزایش قیمت 20 درصدی همراه بوده است. با همه ی این افزایش قیمت ها، اما از این نکته هم نمی توان چشم پوشی کرد که در هر سه محصولی که به آن ها اشاره کردیم، تفاوت فاحشی بین ویژگی های ظاهری و ساختاری محصولی که در سال 2014 به کاربران عرضه شده با ویژگی ها و قابلیت های محصولی که در سال 2018 عرضه شده است، وجود دارد.
به طور مثال Mac mini که در سال های گذشته عرضه میشد و یک مدل معمولی به حساب می آمد و قابلیت رقابت با محصولات دیگر را نداشت در حال حاضر به یک کامپیوتر قدرتمند و جایگزین مناسبی برای بسیاری از محصولات ویندوزی شده است. به طور مشابه اپل تی وی (Apple TV)  که در حال حاضر تولید می شود، با مدل های قبلی که یک دستگاه معمولی با وضوح 1080p با یک ریموت مادون قرمز معمولی بود قابل مقایسه نیست. از مشخصات اپل تی وی های امروزی می توان به وضوح تصویر 4K HDR، کنترل مجهز به صفحه ی لمسی و دستیار هوشمند Siri و امکان بازی کردن اشاره کرد.
مک بوک ایر (MacBook Air) نیز به لطف نمایشگر Retina، اتصال Thunderbolt 3 و Touch ID، به طور چشمگیر، دستگاهی بهتر از نسل های قبلی مک بوک ایرها است. همچنین یک جایگزین بسیار مناسب برای مک بوک های پرو است که قیمت نسبتا بالاتری دارند. هیچ یک از این محصولات که اکنون اپل به کاربران خود عرضه می کند، قابل مقایسه با سال های اخیر نیستند چه برسد به محصولاتی که در سال 2014 عرضه شده است.
کاری که اپل طی این سال ها بر روی محصولات خود انجام داده است، ما را متقاعد می کند که کمپانی اپل می‌خواهد فناوری بیشتر و بهتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد. البته برخی از کاربران محصولات اپل شکایت دارند که قابلیت هایی که اپل به محصولات خود در سری های جدید اضافه میکند با درخواست های کاربران ، تفاوت دارد.
 
محصولات اپل

در حال حاضر قیمت برخی از محصولات اپل ارزان تر است

همانطور که مقاله ی واشنگتن پست اشاره می کند افزایش قیمت ها در سالهای اخیر در همه ی مدل های اپل وجود ندارد و مدلهایی وجود دارد که قیمت آنها نسبت به مدلهای قدیمی تر، ارزان تر شده است. به عنوان مثال ارزان ترین آیپد، ارائه شده در سال 2014 از ارزان ترین مدل فروخته شده در سال 2018 تا حدود 35 درصد ارزان تر است. در مورد آی مک 27 اینچی نیز همین مسئله اتفاق افتاده است. ایده ای که کمپانی اپل برای این محصولات در نظر گرفته است، دامنه‌ی قیمتی متفاوت است. یعنی اپل هم مدل های گران قیمت و هم مدل های ارزان قیمت به کاربران خود ارائه می دهد. اگر به دنبال بهترین مدلهای اپل هستید، آماده باشید که هزینه های بیشتری را برای آن بپردازید. اما اگر مدل سطح معمولی و سطح پایین را انتخاب می کنید، این مدلها از هر زمان دیگری ارزان تر هستند.
محصولات اپل
اگر از محصولات اپل برای امور روزانه ی خود استفاده می کنید، بنابراین در واقعیت مهم نیست که شما  از کدام مدل آیفون (iPhone)، آیپد (iPad) یا مک بوک (Mac) استفاده می کنید. در واقع مدل های ارزان قیمت، همان امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد که مدل های گران قیمت تر به شما ارائه خواهد داد، مانند استفاده از ایمیل ، وب، تماشای فیلم و اجرای بازی های معمولی.
قیمت مک بوک های پرو به طرز چشمگیری در سال های اخیر افزایش یافته است. با این حال مک ایر جدید برای اکثر قریب به اتفاق افرادی که کاری خاصی با لپ تاب های خود انجام نمی دهند، یک پیشنهاد مناسب است.
البته بسیاری متخصصان و علاقه مندان محصولات اپل گران ترین مدل های آیپد را به کاربران پیشنهاد می کنند و این مسئله برای بسیاری از کاربران دغدغه ایجاد می کند. پیشنهاد مدل های گران قیمت اپل تا حدی منطقی به نظر می آید زیرا این آیپد ها تجربه ی استفاده از صفحه های نمایشگر بزرگتر 12.9 اینچی را برای کاربران فراهم می کند با این حال این بدان معنی نیست که مدل های ارزان قیمت تر نیاز های کاربران را پوشش نمی دهند.
 محصولات اپل

ما در مورد خرید محصولات اپل با قیمت مناسب تا حد زیادی حق انتخاب داریم

با ارائه ی iOS 14 ، اپل این اطمینان را برای کاربران خود حاصل کرد که مدل های گوناگون آیفون تا آیفون 7 همچنان کارایی خود را حفظ خواهند کرد. مطمئناً جدیدترین و بهترین ویژگی ها را از دست خواهید داد، اما همچنان این گوشی ها عملکرد خوبی خواهند داشت. در واقع یکی از دلایلی که محصولات اپل نسبت به سایر مدل های مشابه از قیمت بالاتری برخوردار است، این است که محصولات اپل از نظر عملکرد، پشتیبانی و به روزرسانی سیستم عامل، همیشه شرایط خوبی داشته اند و همچنین ارزش و کارایی خود را در طول زمان به خوبی حفظ می کنند.
اپل کاملاً تلاش خود را می کند تا کاربران را به سمت خرید محصولات گران قیمت تر خود سوق دهد. اما در اکثر محصولات، این امر اجباری نیست و هنوز مدل های ارزان تری وجود دارند که هر آنچه کاربران می خواهند، انجام می دهند.
بنابراین، این طور به نظر می آید که: اپل دوست دارد که ما بیشتر هزینه کنیم، اما دامنه و تفاوت محصولات اپل به اندازه ی کافی گسترده است، به طوریکه هرکار می تواند متناسب با شرایط خود محصول مورد نظر خود را خریداری کند.
در ایران که نمایندگی اپل به طور رسمی حضور ندارد، خرید از فروشگاه های آنلاین محصولات اپل که قیمت مناسبی را با توجه به نوسانات ارز ارائه می دهند حائز اهمیت است. همچنین، عدم دقت به خرید محصول اورجینال به خصوص در خرید لوازم جانبی اورجینال اپل می تواند منجر به تجارب بدی در این زمینه شود. برای خرید محصولات اورجینال اپل با بهترین قیمت به  https://www.texnoli.com مراجعه کنید.