آفتاب

ویزای تحصیلی کانادا - مهمترین نکاتی که باید برای گرفتن این ویزا بدانیدکانادا به کشور فرصت‌های طلایی برای تحصیل و کار شهرت دارد. دانشگاه‌ها و مدارس معتبری که در این کشور وجود دارد باعث شده تا تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مانند یک رویا باشد.

مقدمه

کانادا به کشور فرصت‌های طلایی برای تحصیل و کار شهرت دارد. دانشگاه‌ها و مدارس معتبری که در این کشور وجود دارد باعث شده تا تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مانند یک رویا باشد. البته رویایی که چندان دور از دسترس نیست. وقتی نامه قبولی را از یک مدرسه یا  دانشگاه کانادایی دریافت می‌کنید، ممکن است به نظر برسد که قسمت سخت کار تمام شده است. با این حال، حقیقت این است که گرفتن مجوز تحصیل در کشورکانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی، مرحله بعدی است که باید از پس آن بر بیایید.
 تحصیل در کانادا
آمار نشان می‌دهد که  حدود 30 درصد از کل درخواست‌های اجازه تحصیل توسط این کشور رد می‌شوند. از آنجا که تحصیل در کانادا برای بسیاری دارای اهمیت  ویژه است؛ به طور حتم  باید با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و دلایل رد شدن درخواست توسط این کشور به صورت کامل آشنا باشند و بعد برای این کار اقدام نمایند.

مقاطع تحصیلی مجاز برای اخذ ویزای کانادا

شاید جالب باشد بدانید که کشور کانادا در تمام مقاطع تحصیلی اعم از ابتدائی، متوسطه، لیسانس و تحصیلات تکمیلی اعم از ارشد و دکترا، اقدام به جذب دانشجو می‌کند. با توجه به این نکته شما می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، اما با توجه به نوع مقطع تحصیلی شرایط پذیرش و اعطای ویزا متفاوت خواهد بود. دانش آموزان باید قیمی در این کشور داشته باشند یا در غیر این صورت از حمایت مالی مناسب برای ثبت نام در مدارس خصوصی برخوردار باشند.
 تحصیل در کانادا
در مقطع لیسانس هم فرد باید بین 18 تا 23 سن داشته باشد و با مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کند. در مقاطع بالاتر علاوه بر مدرک زبان، رزومه پربار و توصیه نامه از سمت اساتید نیز می‌تواند به آسان‌تر شدن اخذ ویزای تحصیلی کانادا کمک کند. دانشگاه‌های متعددی هم به صورت پولی و هم به صورت حضوری برای پذیرش وجود دارد که تفاوت اصلی آنها در میزان هزینه تحصیل در کانادا است و کیفیت آموزشی تقریباً یکسانی دارند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای گرفتن ویزا و تحصیل در این کشور در مقاطع دانشگاهی باید ابتدا مدارک مورد نیاز هر دانشگاه در سایت بارگذاری شود. پس از پذیرش دانشگاه برای اخذ ویزا از طریق سفارت باید اقدام کرد. هزینه تحصیل در کانادا نیز به دو شکل فایندر و اسکولارشیپ است. در نوع فایندر بخشی از هزینه ها توسط دانشگاه پوشش داده می‌شود.
 در غیر این صورت باید تمکن مالی خود را در این زمینه اثبات نمایید که نیاز به ارائه مدارک مربوط به گردش حساب و موجودی آن در 6 ماه گذشته خواهد بود. میزان موجودی شما در حال حاضر باید بین 250 تا 300 میلیون تومان باشد.
 تحصیل در کانادا
در صورتی هم که به دنبال بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا هستید نیاز است تا از شرایط مطلوبی چون سن مناسب، رزومه قوی، نمره بالا در آزمون‌های زبان و نمرات خوب در مقاطع تحصیلی مختلف، مقالات معتبر علمی و مواردی از این دست برخوردار باشید.
در نهایت هم اینکه برای گرفتن ویزا علاوه بر اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل در کانادا، باید بتوانید اداره مهاجرت این کشور را قانع کنید که دلایل مناسبی دارید تا بعد از اتمام تحصیل به کشور خود را دارید، حتی اگر واقعاً این طور نباشد.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی از سمت دولت کانادا

برای بسیاری ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر درخواست مجوز تحصیل  من  در کانادا رد شود، چه کاری می توانم انجام دهم؟ اگر درخواست اجازه تحصیل شما رد شود، شما ابتدا باید بدانید که چرا این اتفاق افتاده است. معمولاً دلیل اصلی امتناع در نامه عدم پذیرش درج می‌شود. همچنین می‌توانید درخواست دسترسی به یادداشت‌هایی که افیسر در پرونده شما قرار داده، را داشته باشید تا ایده بهتری درباره دلیل این کار داشته باشید.
یکی از دلایل ریجکت شدن درخواست ممکن است تشخیص عدم توانایی شما در پرداخت هزینه تحصیل در کانادا باشد. همانگونه که گفته شد هنگام ارائه درخواست ویزای تحصیلی کانادا، باید نشان دهید که پول کافی برای پرداخت هزینه سفر به کانادا، پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی خود در حین تحصیل دارید. معمولاً دولت کانادا درخواست اظهارنامه بانکی را خواهد داشت که نشان می‌دهد شما پول کافی دارید. اگر دولت باور ندارد که شما پول کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در کانادا دارید، آنها می‌توانند درخواست شما را رد کنند.
یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن درخواست این است که نتواسته‌اید افسیر را متقاعد کنید که با پایان یافتن اجازه تحصیل، کشور کانادا را ترک خواهید کرد. این بدان معنا نیست که شما نمی‌‌توانید برای تمدید مجوز تحصیل و یا اقامت دائم اقدام کنید.
 تحصیل در کانادا
در واقع، برنامه‌های زیادی وجود دارد توسط دولت برای کمک به دانشجویان برای ماندن و کار در کانادا پس از تحصیل، یا اقامت دائم طراحی شده است. در واقع این نکته برای جلوگیری از اقامت غیرقانونی در این کشور است. اگر توانستید نقاط ضعف پرونده خود را برطرف کنید باز هم می‌توانید برای اخذ ویزا درخواست دهید. حتی دو یا سه بار رد شدن درخواست به این معنی نیست که شما قادر به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیستید و در این شرایط هم می‌توانید مجدد برای این کار اقدام کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی، انتخابی هوشمندانه داشته باشید

بدون شک طی کردن این مراحل به تنهایی امکان‌پذیر نیست و استفاده از خدمات مجموعه معتبر در این زمینه هم به اپلای راحت‌تر و کسب ویزا کمک خواهد کرد. مای اسمارت اپلای با برخورداری از کادری مجرب در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در کنار شما خواهد بود.
همانگونه که از نام این مجموعه پیداست انتخابی هوشمندانه در این راه خواهد بود، زیرا کلیه خدمات به صورت هوشمندانه انجام خواهد شد. از اسمارت سرچ که برای یافتن دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی مطابق با شرایط شما خواهد بود تا ارائه مشاوره هوشمندانه برای انتخاب درست از گزینه‌های موجود و در نهایت اقدام هوشمندانه که برای اخذ ویزا از طریق وکیل مهاجرت کلیه کارهای شما پیگیری خواهد شد.
وبگردی