آفتاب

روش نصب توالت فرنگی مرحله به مرحلهشما برای نصب توالت فرنگی فقط به چند ابزار و یک راهنمای مناسب نیاز دارید. در این مطلب با روش نصب توالت فرنگی زمینی و دیواری با چارسو همراه باشید

نصب توالت فرنگی کار پیچیده و دشواری نیست. کافی است تجربه کمی در کار با ابزار، و یک راهنما داشته باشید. ما بخش دوم را کاملا به عهده می‌گیریم! در این مقاله از فروشگاه اینترنتی چارسو، قرار است روش نصب توالت فرنگی را به صورت مرحله به مرحله آموزش بدهیم. پس ابزار را آماده کنید و با ما همراه باشید.
 نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی چه ابزاری نیاز داریم؟

برای نصب بی‌نقص، ابزار مناسب کارتان را حسابی آسان می‌کند. اکثر این لوازم در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. لیست ابزار نصب توالت فرنگی به شرح زیر است:

دستکش و لباس مناسب

 این دو مورد برای حفاظت از خودتان در محیط آلوده سرویس بهداشتی توصیه می‌شود. اما تهیه آنها ضروری نیست. در این روش نصب توالت فرنگی می‌توانید از یک دستکش آشپزخانه و لباس قدیمی هم استفاده کنید.

پیچ گوشتی

 این ابزار برای محکم کردن پیچ‌ در اجزای مختلف توالت فرنگی ضروری است. یک پیچ دستی دوسو و یک چهارسو آماده کنید.

انبردست

 وجود انبردست کارتان را بسیار ساده می‌کند. در حین نصب توالت برای نگه داشتن اجزا و مهره‌ها به این وسیله نیاز پیدا می‌کنید

آچارفرانسه

 برای بستن مهره‌ها به آچار فرانسه نیاز داریم. اگر مهره‌های توالت شما نوع آلنی است، باید یک آچار آلن هم داشته باشید.

شلنگ رابط

 ممکن است این شلنگ در جعبه توالت فرنگی موجود باشد. در غیر این صورت یک شلنگ رابط برای اتصال مخزن و لوله دیوار تهیه کنید.
 نصب توالت فرنگی

حلقه مومی

 این حلقه با نام‌های واشر توالت فرنگی یا بوگیر ژله‌ای هم شناخته می‌شود. حلقه مومی در اتصال بین زمین و توالت فرنگی قرار می‌گیرد. کاربرد این وسیله پوشاندن درزها است. به این ترتیب هوای فاضلاب به بیرون منتقل نمی‌شود.

چسب درزگیر

برای آب بندی نهایی از انواع مخصوص چسب (مثلا چسب آکواریوم) استفاده می‌شود. بعد از نصب کامل، دورتادور پایه توالت که روی زمین قرار می‌گیرد را چسب بزنید. اجازه دهید چسب حداقل 24 ساعت در هوای آزاد خشک شود.

توالت قدیمی را جدا کنید

اگر قبلا توالت فرنگی داشتید در اولین قدم باید آن را جدا کنید. برای جدا کردن توالت قدیمی، شیر فلکه را ببندید و آب باقی‌مانده در سیفون را خالی کنید. سپس پیچ اتصال مخزن به توالت را باز کنید. لوله آب را نیز جدا کنید.
مخزن را بلند کرده و از محل خارج کنید. در ادامه پیچ‌های کف توالت را باز کنید (ممکن است پیچ‌ها درپوش داشته باشند. پس اول درپوش را بردارید) کمی توالت را تکان دهید و آن را از جای خود جدا کنید. هرگونه چسب و مصالح باقیمانده را تمیز کنید و دهانه را با پارچه مسدود کنید تا بو شما را اذیت نکند.
 نصب توالت فرنگی

روش نصب توالت فرنگی زمینی

همانطور که می‌دانید توالت فرنگی‌ها در نوع زمینی و دیواری تولید می‌شوند. در این بخش روش نصب توالت فرنگی زمینی را یاد میگیریم. برای مشاهده و بررسی جدیدترین مدلها از برندهای معتبر، به بخش خرید توالت فرنگی چارسو مراجعه کنید.

مرحله اول) جریان آب را قطع کنید

براش نصب توالت فرنگی ابتدا شیر فلکه را ببندید. با زدن سیفون، مخزن ذخیره آب را نیز تخلیه کنید. اگر درون کاسه توالت آبی باقی مانده، بهتر است آن را هم خارج کنید. این کار را می‌توانید با پارچه یا اسفنج بزرگ انجام دهید و آب جذب شده را درون سطل خالی کنید.

مرحله دوم) اندازه گیری کنید

در این مرحله باید محل دقیق قرارگیری توالت فرنگی را مشخص کنید. یکبار به صورت آزمایشی توالت فرنگی را روی زمین قرار دهید. تراز بودن روی کف، فاصله از لوله و قرارگیری درست روی دریچه فاضلاب را به خوبی کنترل کنید و علامت بزنید.

مرحله سوم) واشر مومی را نصب کنید

حالا باید لوله فاضلاب را درزگیری کنید. واشر مومی را روی لوله فاضلاب قرار داده و محکم کنید. واشر شما ممکن است پیچ دار یا بدون پیچ باشد. مدل بدون پیچ کمی گرم می‌شود و سپس روی لوله فاضلاب قرار میگیرد. مدل پیچ دار نیز به کمک پیچ گوشتی به دهانه فاضلاب محکم می‌شود.
 نصب توالت فرنگی

مرحله چهارم) توالت فرنگی را در جای خود قرار دهید

یکبار دیگر اندازه‌های طولی و عرضی را کنترل کنید. سپس سنگ توالت را به آرامی در جای درست قرار دهید. بعضی از مدل‌های توالت فرنگی با پیچ محکم می‌شوند. تعداد کمی از مدلها نیز با چسب نصب می‌شوند.
به هر حال در هر روش نصب توالت فرنگی، لازم است آن را با پیچ یا چسب مخصوص روی زمین محکم کنید. البته هنگام بستن پیچ فشار بیش از حد وارد نکنید تا سنگ توالت ترک نخورد. در آخر آب بندی نهایی را با چسب آکواریوم انجام دهید و چندین ساعت زمان بدهید.

مرحله پنجم) مخزن را نصب کنید

اگر توالت فرنگی شما مخزن جداگانه دارد، آن را روی کاسه نصب کنید. مخزن را در جای خود قرار دهید و به کمک آچارفرانسه مهره‌ها را محکم کنید.

مرحله ششم) اتصال آب را برقرار کنید

یک سر شلنگ رابط را مخزن، و سر دیگر را به شیر فلکه متصل کنید. از قبل فاصله مخزن و شیر فلکه را اندازه بگیرید و شلنگ را متناسب با این ابعاد تهیه کنید.

مرحله هفتم) نشیمنگاه را نصب کنید

در آخر نشیمنگاه و درب کاسه توالت را در جای خودش قرار دهید. نصب نشیمنگاه معمولا به کمک بست‌های مخصوص که در جعبه قرار دارد انجام می‌شود. به صورت آزمایشی روی توالت فرنگی بشینید و قرارگیری درست نشیمنگاه را چک کنید.
 نصب توالت فرنگی

مرحله هشتم) نصب توالت فرنگی را آزمایش کنید

حالا وقتش رسیده نتیجه کار را امتحان کنید. شیر آب را باز کنید، اهرم پمپ تخلیه را بیرون بکشید و تست را شروع کنید. عملکرد درست و عدم نشتی را به خوبی بررسی کنید. حالا می‌توانید مطمئن باشید که روش نصب توالت فرنگی را عالی انجام داده‌اید.

روش نصب توالت فرنگی دیواری

توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ نسل جدید تجهیزات بهداشتی هستند. نصب این مدلها کمی متفاوت است و به تخصص بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از یک نصاب ماهر کمک بخواهید. اما اگر خودتان با مسائل فنی آشنا هستید می‌توانید با این مراحل نصب پیش بروید:

مرحله اول) لوله فاضلاب را چک کنید

در روش نصب توالت فرنگی دیواری، لوله باید درون دیوار باشد. اگر لوله کشی شما درون دیوار انجام نشده، امکان نصب وجود ندارد. در صورتی که لوله فاضلاب زمینی است باید به کمک دیوار کاذب مشکل را حل کنید.

مرحله دوم) فلاش تانک توکار را نصب کنید

برای توالت وال هنگ از فلاش تانک توکار استفاده می‌شود. محل دقیق نصب فلاش تانک را روی دیوار مشخص کنید. دیوار را طبق ابعاد فلاش تانک خالی کنید و با دریل سوراخ اتصال را ایجاد کنید. مخزن فلاش تانک را در جای خود قرار دهید و آن را با بست و پیچ محکم کنید. لوله انشعاب آب سرد را به کمک زانویی تا روی مخزن بکشید و شیر مخزن را به آن متصل کنید. بخش محافظ درب کلید را جدا کنید و اتصالات را بار دیگر محکم کنید.

مرحله سوم) توالت وال هنگ را در جای خود قرار دهید

توالت باید نسبت به افق و عمود تراز باشد. بهتر است از قبل محل دقیق قرارگیری از کف زمین و ارتفاع وال هنگ و فاصله اتصالات را علامت گذاری کنید. حالا توالت فرنگی را در محل مناسب قرار دهید و تمام اتصالات را محکم کنید.

مرحله چهارم) کلیدهای فلاش تانک را وصل کنید

کلیدهای تخلیه فلاش تانک روی صفحه پنل قرار دارند. صفحه پنل را روی محافظ پنل قرار دهید و آن را محکم کنید.

خرید بهترین توالت فرنگی زمینی و دیواری

امیدواریم با این راهنمای نصب توالت فرنگی به خوبی از پس عملیات بربیایید! شما می‌توانید برای خرید انواع تجهیزات بهداشتی، از بهترین برندها به فروشگاه اینترنتی چارسو مراجعه کنید. در این سایت جدیدترین مدلهای توالت با تخفیف ویژه و قیمت ارزانتر از بازار در اختیار بازدیدکنندگان قرار دارد. اطلاعات و نقد دقیق محصول، ضمانت اصالت کالا، پشتیبانی کارشناسان، 7 روز مهلت تست از امکانات این سایت هستند. برای یک تجربه مطمئن در انتخاب تجهیزات خانه در کنار شما هستیم.