آفتاب

زندگی در آلبرتا کانادااستان آلبرتا واقع در غرب کانادا، یکی از سه استان زیبای فلات و چمنزاری و یکی از بزرگ‌ترین مناطق با مساحت 661.848 کیلومتر مربع و جمعیت رو به رشد بیش از 4 میلیون نفر است.

بیشتر جمعیت آن در دو شهر بزرگ کلگری و ادمونتون زندگی میکنند. آلبرتا از غرب با ساسکاچوان، ازشمال با قلمرو شمال غربی، از شرق با ساسکاچوان ، از جنوب با مونتانا ایالات متحده آمریکا هم مرز است و یکی از دو استان است که کاملا محصور در خشکی است. این استان توسط کوه‌های راکی معروف کانادا احاطه و با جنگل های سرسبز پوشیده شده است ، در حالی که منطقه جنوبی آن دارای چمنزارهای بی پایان است. این استان با داشتن تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد که گاهی می‌تواند به زیر 40 درجه سانتی‌گراد نیز برسد،  استانی زیبا برای بازدید و گردشگری است.
 
استان آلبرتا

هزینه های زندگی در استان آلبرتا

دلایل زیادی برای انتخاب استان آلبرتا برای محل زندگی تان وجود دارد، در این استان‌ها هیچ مالیات فروش استانی وجود ندارد و کمترین مالیات بر بنزین و دارایی را در کانادا دارد. متوسط هزینه خانه در آن 403.000 دلار است. ساکنان محلی می‌توانند با مواردی چون زمان‌های کوتاه در رفت و آمد، کاهش قیمت مسکن و کالاهای مصرفی هزینه زندگی خود را کاهش دهند.

اقتصاد آلبرتا

امروزه با داشتن منابع طبیعی فراوان فرصت‌های شغلی زیادی در جنگل داری و کشاورزی، این استان دارای قویترین اقتصاد کاناداست. در سال‌های اخیر صنعت انرژی فسیلی منجر به رونق اقتصادی شده است که موجب پیشرفت و شکوفایی بیشتر بخش تولیدی آن شده است. به دلیل فراوانی مشاغل پردرآمد و زمینه‌های نفت، دارایی و گردشگری، آلبرتا یکی از محبوب ترین مقصدها برای مهاجران است و این فرصت‌های امیدوارکننده  و مزایای فراوان برای شهروندان باعث شده که این استان به مکانی عالی برای شروع زندگی جدید به عنوان یک مهاجر باشد.

جمعیت آلبرتا

جمعیت آلبرتا در سال های اخیر به سرعت رشد کرده و از بقیه استان‌ها در کانادا سبقت گرفته است. بیش از نیم میلیون مهاجر در دهه گذشته آلبرتا را برای اسکان خود انتخاب کرده اند که بیشتر آنها افراد جوان هستند که به دنبال فرصت‌های شغلی خوب و بهتری هستند. آلبرتا به عنوان یک جامعه چند فرهنگی اقوام و مذاهب مختلفی را دارد و افرادی از چین و هند و فیلیپین و انگلستان و آلمان و فرانسه به آن مهاجرت کرده اند. در واقع از سال 2011 فیلیپینی ها 12 درصد ازجمعیت آن را تشکیل داده اند و نیز این جمعیت در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.  از نظر مذهبی آلبرتا به طور مساوی ازافراد پیرو کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها تشکیل شده و همچنین 23% از آنها هیچ مذهبی پیروی نمی کنند.

تحصیل در آلبرتا

آلبرتا مکانی جذاب برای دانش‌آموزان است و فرصتهای تحصیلی بی‌نظیری را برای شهروندان خود فراهم می-کند. این استان دارای 6 دانشگاه ، 13 کالج و چندین مدرسه تجاری قابل توجه است و انتخاب هایی برای همه افراد وجود دارد. دانشگاه آلبرتا یکی از معتبرترین موسسات یادگیری کاناداست که در شهر ادمونتون  واقع شده است. این دانشگاه بیش از39000 دانش آموز دارد که بیشتر از آنها از 150 کشور جهان برای تحصیل در 400 رشته برنامه کارشناسی این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. این استان همچنین به عنوان گنجینه بزرگ و دیرینه شناسی کاناداست و بسیاری از دانشجویان سراسر کشور برای جستجوی فسیل ها به این استان می روند.
 استان آلبرتا

جاذبه های گردشگری استان آلبرتا

وقت گذاشتن برای لذت بردن از فضاهای بازو گردش و تفریح در یک منطقه زیبا همانند رشته کوههای راکی ، ضروری است بسیاری از ساکنان با رانندگی خود را به این رشته کوههای مسحورکننده و زیبا که دارای مسیرهای مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری کوهستانی در امتداد مسیر دریاچه معروف Morain است می رسانند. این مجموعه از آب یخبندان و منجمد در تابستان به یک مکان محبوب برای قایق رانی ، شنا و ماهیگیری تبدیل می‌شود و همچنین یخ زدگی دریاچه و کوه‌های پوشیده شده  با لایه‌های برف نیز در زمستان زمینه و فضای مناسبی برای عکاسی است.جدا از ذخایر طبیعی و کوه ها و دریاچه های زیادی که در این استان وجود دارد ، آلبرتا همچنین منطقه ای است که فرهنگ بی‌نظیر غربی را جشن می‌گیرد. این استان هر ماه  ژوئیه میزبان جشنواره Calgary Stampede ، بزرگترین مسابقه گاوبازی رودیو آمریکای شمالی است و بازدیدکنندگان می‌توانند از مسابقات قدیمی و تاریخی ، رژه ها و واگن های سرپوشیده و آشپزخانه های صحرایی  لذت ببرند.  هزاران بازدید کننده این رویداد را به عنوان یکی از بهترین های این استان بیان می‌کنند ،  بنابراین شرکت کردن و بازدید از این برنامه را از دست ندهید.

برنامه انتخاب استانی آلبرتا

برنامه انتخاب استانی برنامه‌ای است که توسط دولت اجرا می‌شود در آن افرادی که مهارت ها و شایستگی های مورد نظر استان را دارند برای مهاجرت معرفی می شوند. این برنامه متقاضیان را در دسته‌های زیر می‌پذیرد:
•    برنامه استخدام استراتژیک
•    برنامه کارفرما
•    برنامه خود اشتغالی کشاورزان
استان آلبرتا

خدمات تراست برای مهاجرت به آلبرتا

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر تراست بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان با مراجعه به سایت trustimm.com جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

وبگردی