آفتاب

هزینه‌ی زندگی در تورنتوتورنتو از نظر اجاره مسکن یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود. و این در حالتی است که نباید انتظار داشت که هزینه‌های استاندارد ماهانه از قبیل تلفن، مواد غذایی، حمل و نقل و ... هم پایین باشد.

استان انتاریو و به ویژه شهر تورنتو نظر بسیاری از ایرانیانی را که قصد مهاجرت به کانادا دارند، به خود جلب کرده است. در واقع عوامل متعددی موجب شده است تا شمار ایرانیان ساکن این شهر به شکل روزافزونی افزایش یابد. در اینجا قصد داریم دیدی کلی درباره‌ی هزینه‌ی زندگی در تورنتو به شما ارائه دهیم. به این ترتیب می‌توانید انتخاب خود را با آگاهی بیشتری از جنبه‌های مختلف زندگی در شهری که کار می‌کند، انجام دهید.
 مهاجرت به کانادا

هزینه‌ی زندگی در تورنتو

در نظر داشته باشید که هزینه‌های زندگی در این شهر کانادا می‌تواند بالا باشد. هزینه‌های شما به ویژه زمانی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد که مکانی را در نزدیکی مرکز شهر برای سکونت انتخاب کنید. تورنتو از نظر اجاره مسکن یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود. و این در حالتی است که نباید انتظار داشت که هزینه‌های استاندارد ماهانه از قبیل تلفن، مواد غذایی، حمل و نقل و ... هم پایین باشد.

هزینه‌ی تهیه‌ی مسکن در تورنتو

شما گزینه‌های گوناگونی برای تهیه‌ی مسکن در تورنتو در اختیار دارید، که اصلی‌ترین آنها اجاره کردن یک واحد مسکونی یا خرید آن است.

هزینه‌ی اجاره‌‌ مسکن در تورنتو

می‌توان گفت که هزینه‌ای که برای تهیه‌ی مسکن می‌پردازید، اصلی‌ترین هزینه‌ی زندگی در تورنتو برای شماست. اگر به اجاره‌ی خانه فکر می‌کنید و یک واحد یک خوابه برای شما کافی است، اجاره‌ی آن در تورنتو به 2314 دلار می‌رسد. اما اگر به یک واحد دو خوابه نیاز دارید، باید به طور میانگین 2966 دلار را برای آن در نظر بگیرید.
اگر اجاره‌نشین هستید، بهتر است به خرید بیمه‌ی اجاره‌نشینی هم فکر کنید. به این ترتیب می‌توانید وسایل خود را در برابر اتفاقات ناخواسته بیمه کنید. این گزینه نیز البته به مکان و محله‌ی زندگی شما بستگی دارد. برای مثال، اگر خانه‌ای را در دهکده‌ی بولرکورت تورنتو اجاره کرده‌اید، باید تقریباً 35 دلار و 7 سنت دیگر را نیز به اجاره‌بهای خانه اضافه کنید.

خرید مسکن در تورنتو

خرید مسکن می‌تواند بر هزینه‌ی زندگی در تورنتو تأثیرگذار باشد، یا هزینه‌ها را برایتان تبدیل به سرمایه‌گذاری کند. لیکن برای این کار به سرمایه‌ی ابتدایی نیاز دارید. طبق آخرین داده‌های هیئت آژانس املاک تورنتو، میانگین هزینه‌ی خرید مسکن در این شهر 883 هزار و 520 دلار تخمین زده می‌شود.
البته با در نظر گرفتن 15 درصد پیش پرداختی که باید بپردازید، می‌توانید در حدود 772 هزار دلار وام مسکن دریافت کنید. در نظر داشته باشید که هزینه‌ی خرید بیمه‌ی وام از شرکت وام مسکن کانادا نیز به عهده‌ی شماست.
به این ترتیب، شما یک وام 25 ساله با 5 سال قسط‌دهی ثابت و نرخ بهره‌ی 2 و 94 صدم درصد دریافت کرده‌اید. با توجه به ارقام بالا، نرخ هر قسطی که باید به صورت ماهانه پرداخت کنید، 3630 دلار خواهد بود.
توجه کنید که شما باید مخارج دیگری را نیز به هزینه‌ی زندگی در تورنتو برای خودتان اضافه کنید. برای مثال می‌توان به مواردی از قبیل بیمه‌ی مسکن و خانواده، مالیات بر املاک، مالیات بر خرید و فروش املاک و ... اشاره کرد.

هزینه‌ی حمل و نقل در تورنتو

هزینه‌های حمل و نقل در تورنتو نیز به طور مستقیم به سبک زندگی و توان مالی شما بستگی دارد. اما در مجموع می‌توان سه روش عمده‌ی رفت و آمد درون شهری را از یکدیگر متمایز دانست: استفاده از وسائط حمل و نقل عمومی، خرید خودرو شخصی، و استفاده از دوچرخه.

هزینه‌ی استفاده از حمل و نقل عمومی در تورنتو

اکنون در تورنتو برای حمل و نقل شهری از کارت پرستو (Presto Card) استفاده می‌شود. این یک سیستم جمع‌آوری کرایه خودکار کارت هوشمند بدون تماس است که در استان انتاریو و به ویژه در تورنتو مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توان گفت که این سیستم جدید اندکی از هزینه‌ی زندگی در تورنتو را برای ساکنین آن کاهش داده است.
پس می‌توان هزینه‌های حمل و نقل در تورنتو را به صورت زیر طبقه‌بندی کرد:
•    کرایه‌ی نقدی بزرگسالان برای استفاده از پرستو: 3 دلار و 10 سنت
•    بلیت یک طرفه‌ی پرستو: 3 دلار و 25 سنت
•    بلیت دوطرفه‌ی پرستو: 6 دلار و 50 سنت
•    کارت رفت و آمد روزانه با کارت پرستو: 13 دلار
•    کارت رفت و آمد ماهانه با کارت پرستو (برای دانشجویان): 122 دلار و 45 سنت
•    کارت رفت و آمد ماهانه با کارت پرستو (برای بزرگسالان): 151 دلار و 15 سنت
•    کارت رفت و آمد 12 ماهه با کارت پرستو (بری دانشجویان): 122 دلار و 45 سنت
•    کارت رفت و آمد 12 ماهه با کارت پرستو (برای بزرگسالان): 138 دلار و 55 سنت
موارد بالا گزینه‌هایی هستند که می‌توانید برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در این شهر در نظر بگیرید. در هر صورت انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها بر هزینه‌ی زندگی در تورنتو تأثیرگذار خواهد بود.

هزینه‌ی خرید خودرو در تورنتو

پرفروش‌ترین خودرو کانادا در سال گذشته، هوندای سیویک سدان بوده است. ارزش مدل 2020 این خودرو 25 هزار و 290 دلار است. با توجه به برنامه‌ی مالی هفت ساله‌ی کمک خرید بدون بهره و بدون پیش پرداخت، لازم است ماهانه 340 دلار و 21 سنت را به عنوان قسط خرید خودرو بپردازید.
البته خریداران خودرو در تورنتو به این موارد توجه داشته باشند: بیمه‌ی خودرو (اجباری)، هزینه‌ی پارکینگ، هزینه‌های نگهداری خودرو و ... . تمام این موارد هزینه‌ی زندگی در تورنتو را برای شما افزایش خواهند داد.

هزینه‌ی استفاده از دوچرخه در تورنتو

در صورتی که علاقه‌ای به استفاده از حمل و نقل عمومی یا خرید خودرو ندارید، استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد شهری در تورنتو نیز گزینه‌ی دیگری است. شرکت‌های خدماتی متعددی در تورنتو وجود دارند که دوچرخه‌های خود را به شهروندان کرایه می‌دهند.
طبق اعلام اداره‌ی آمار کانادا، کانادایی‌های 18 ساله و بیشتر در مجموع سالانه 241 میلیون دلار را برای استفاده از دوچرخه هزینه می‌کنند. البته در نظر داشته باشید که این گزینه می‌تواند هزینه‌ی زندگی در تورنتو را نیز برای شما کاهش دهد.
 مهاجرت به کانادا

هزینه‌ی مواد غذایی در تورنتو

خبر خوب برای افراد مجرد این است که در واقع هزینه‌ی خرید خواروبار مورد نیاز، نسبت به سال قبل، 11 درصد کاهش را نشان می‌دهد. این می‌تواند تا اندازه‌ای ناشی از استفاده‌ی بیش از پیش کانادایی‌ها از اپ‌های خرید نیز باشد. واقعیت این است که میزان مراجعه‌ی مردم به فروشگاه‌های مواد غذایی کاهش یافته است.
طبق آماری که حسابگر سبد مواد غذایی شهر تورنتو اعلام کرده است، یک مرد مجرد بین 19 تا 30 سال در تورنتو حدود 283 دلار و 52 سنت را به خرید مواد غذایی اختصاص می‌دهد. البته در همین آمار، در مورد یک خانم در همین میانگین سنی، رقم 220 دلار و 39 سنت تخمین زده شده است. به این صورت می‌توان گفت که خرید مواد غذایی به طور میانگین 251 دلار و 95 سنت را به هزینه‌ی زندگی در تورنتو می‌افزاید.
به هر حال، آمار موجود حاکی از افزایش هزینه‌ها برای خانواده‌ها است. طبق تحقیقی که در دانشگاه‌های گولف (The University of Guelph) و دال هاوز (Dalhouse University) انجام گرفته است، در سال 2020، هر خانواده‌ی کانادایی به طور میانگین مبلغ 12 هزار و 667 دلار را به خرید مواد غذایی اختصاص داده است. این رقم نشان‌دهنده‌ی افزایش 2 تا 4 درصدی نسبت به سال 2019 است.
به طور خلاصه می‌توان گفت که مواد غذایی مبلغی مطابق زیر را به هزینه‌ی زندگی در تورنتو می‌افزاید:
خرید سه وعده نهار در هفته: هر وعده 10 دلار – در مجموع 120 دلار در ماه
صرف سه وعده شام در بیرون در ماه: هر وعده 20 دلار – در مجموع 60 دلار در ماه
یک بار بیرون رفتن برای شام در ماه: 70 دلار
دو بار خرید کافه لاته در هفته: هر بار 4 دلار – 32 دلار در ماه
صرف غذا در بیرون از منزل: 282 دلار در ماه

هزینه‌ی تلفن و اینترنت در تورنتو

یکی از موارد دیگری که باید به هزینه‌ی زندگی در تورنتو افزوده شود، مبلغی است که برای اینترنت و تلفن در نظر می‌گیرید. در حال حاضر، رایج‌ترین گزینه‌ی موجود برای استفاده از اینترنت عبارت است از 10 گیگابایت داده با نهایت سرعت. اما خبر خوب این است که در صورتی که بیشتر از میزان مورد نظر هم استفاده کنید، مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی نخواهید شد.
هزینه‌ای که باید برای استفاده از این طرح بپردازید، 75 دلار ماهانه است. البته در نظر داشته باشید که به دلیل رقابت میان شرکت کنندگان این طرح، مبلغ مذکور نسبت به سال 2019 به میزان 15 دلار کاهش داشته است.
به هر حال، شرایط استفاده از اینترنت پرسرعت خانگی به نحو دیگری است و در صورت استفاده از آن، باید مبلغ بیشتری را برای هزینه‌ی زندگی در تورنتو در نظر بگیرید.

هزینه‌ی سرگرمی و اوقات فراغت در تورنتو

اگر اهل بیرون رفتن شبانه هستید و می‌خواهید حدأقل دو بار در ماه با دوستانتان بنوشید، لازم است برای هر بار 20 دلار پس انداز کنید. ولی اگر می‌خواهید مجالس دوستانه را در منزل برگزار کنید، این مبلغ برای هر بار نوشیدن 50 دلار خواهد بود.
شما همچنین باید هزینه‌های استفاده از سرویس‌هایی مانند Netflix، Apple TV+، Disney+ و یا Apple Music/Spotify و غیره را به هزینه‌های خود در این شهر اضافه کنید.
 مهاجرت به کانادا

هزینه‌ی عضویت در باشگاه‌های ورزشی در تورنتو

اگر می‌خواهید از امکانات باشگاه‌های ورزشی شهر استفاده کنید، لازم است مبالغی را به هزینه‌ی زندگی در تورنتو برای خود اضافه کنید.
عضویت در باشگاه‌های ورزشی می‌تواند از 15 دلار (مثلاً، برای عضویت در باشگاه Planet Fitness) تا 59 دلار (برای عضویت در باشگاه YMCA)، یا حتی تا 69 دلار و 98 سنت (برای عضویت ویژه در باشگاه Goodlife Fitness) متفاوت باشد.
در پایان باید اشاره کرد که هزینه‌ی زندگی در تورنتو برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. در واقع همه چیز به سبک زندگی فرد بستگی دارد. ولی نباید فراموش کرد که تورنتو یکی از شهرهای گران کانادا به شمار می‌آید و این نکته‌ای است که هزینه‌های تمام افراد، با هر سبک زندگی، را تحت شعاع قرار می‌دهد.

خدمات تراست برای مهاجرت به تورنتو

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر تراست بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان با مراجعه به سایت trustimm.com جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.