آفتاب

5 راهکار مهم برای رفع مشکلات زندگی در مجارستان توسط راهنمای مجارستاندر این مقاله مشکلاتی که برای زندگی در مجارستان وجود دارد بصورت کامل از سایت راهنمای مجارستان شرح داده شده و 5 راهکار مهم و موثر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کشور مجارستان به عنوان یکی از کشورهای زیبا و مرفه است که هزینه‌های زندگی در آن کمتر و پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی می‌باشد. شما عزیزان اگر به عنوان یکی از افراد متوسط جامعه در رشته‌‌ها و شاخه‌های تخصصی در این کشور مشغول به فعالیت هستید یقینا یک زندگی مرفه و عالی را تجربه خواهید کرد، به خاطر آن که اجاره بها در این کشور به نسبت کمتر و پائین‌تر از سایر کشورهای اروپایی بوده و هزینه‌‌های خورد و خوراک و درمان نیز کاملا متناسب و معقول خواهد بود. کشور مجارستان یکی از کشورهای بسیار مناسب و ایده‌آل برای مهاجرت به شمار می‌آید.

همین دلایل سبب شده تا ساکنان اصلی کشور مجارستان نسبت به مهاجرین خوشبین و معقول باشند و مهاجرین در این کشور از موقعیت و مکان اجتماعی بسیار خوبی برخوردار هستند. ولی در عین وجود همه این مزایا، زندگی و اقامت مجارستان دارای معایب و مشکلاتی نیز می‌باشد که ما در این مطلب سعی کرده‌ایم به صورت مختصر و مفید برخی از مشکلات زندگی در مجارستان را نام برده‌ایم.

کشور مجارستان

کشور مجارستان به عنوان کشوری پیشرفته و توسعه یافته در مرکز اروپا شناخته می‌شود که در محدوده منطقه شنگن واقع است. این کشور از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و شهر بوداپست به عنوان بزرگترین شهر این کشور شناخته شده است که پایتخت زیبای این کشور نیز می‌باشد. از ده میلیون نفر جمعیت این کشور زیبا حدود 1.5 میلیون نفر در شهر بوداپست زندگی می‌کنند. این کشور با کشورهایی نظیر اتریش، اسلوونی، رومانی و اسلواکی همسایه می‌باشد.

به خاطر هم مرز بودن با کشور اتریش بعضی از مردم به ویژه شهروندان شهر بوداپست به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشند. اما مردم مجارستان به زبان مجاری صحبت خواهند کرد و با زبان انگلیسی نیز آشنایی زیادی دارند. وسعت کشور مجارستان حدود 93030 کیلومتر مربع است که در بین بزرگترین کشورهای دنیا در رده 109 قرار دارد. نرخ بیکاری این کشور 3.7% می‌باشد.

مشکلات زندگی در مجارستان 

زمانی که می‌خواهید به کشوری دیگر مهاجرت کنید، باید به اندازه کافی در رابطه با شرایط و قوانین و مشکلات آن کشور مطالعه نمائید، متاسفانه در بسیاری از مقالات و مطالب تهیه شده، فقط نکات مثبت را در رابطه با یک کشور خواهند گفت. ولی همیشه نکات منفی هستند که امکان دارد افراد را با دشواری‌ها و سختی‌هایی در آینده رو به رو کند، در از این رو بررسی مشکلات زندگی در مجارستان اولین هدف ما از تهیه و آماده کردن این مطلب خواهد بود. مهم‌ترین مواردی که می‌توان در رابطه با مشکلات زندگی در مجارستان به آن اشاره نمود عبارتند از:

مشکلات زندگی در مجارستان سایت راهنمای مجارستان

1- زبان مجارستان

گرچه زبان دوم اکثر افراد ساکن در کشور مجارستان انگلیسی است و به آن کاملا تسلط دارند، ولی زبان اصلی کشور مجارستان که با نام زبان مجاری معروف و شناخته شده است بسیار سخت و دشوار می‌باشد. اگر شما به عنوان توریست و یا مهاجر به این کشور می‌روید امکان ارتباط برقرار کردن با افراد و مردم این کشور بسیار دشوار است، مگر اینکه به صورت کامل و به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. در کشور مجارستان ۹۰ درصد به زبان انگلیسی مسلط بوده‌اند. ولی با این حال باز هم امکان دارد شما از لحاظ زبانی دچار مشکل شوید.

2- مالیات زیاد در کشور مجارستان

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات که در مجارستان به آن برمی‌خورید، بالا بودن هزینه مالیات در این کشور می‌باشد. کشور مجارستان با 27% مالیات بر ارزش افزوده بعد از کشور هند بیشترین سطح مالیات در جهان را داشته، همچنین مقدار مالیات بر درآمد در این کشور حدود 15% خواهد بود. گرچه هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان پایین بوده و زندگی در این کشور به صورت ماهیانه بین 400€ تا 700€ (یورو) هزینه خواهد داشت، مالیات زیاد و بالا می‌تواند شرایط سخت و دشواری ایجاد نماید.

3- وضعیت آب و هوایی در مجارستان

از دیگر مشکلات و سختی‌های زندگی در مجارستان می‌توان به عدم ثبات وضعیت آب و هوایی آن اشاره نمود. تشخیص وضعیت آب و هوایی در کشور مجارستان به طور کلی بسیار سخت بوده و گاها غیر ممکن می‌باشد. امکان دارد که یک روز گرم در این کشور شروع شود و با بارش باران و سرما به پایان برسد و همین غیرقابل پیش‌بینی بودن هوا می‌تواند مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد نماید.

4- سبک زندگی در مجارستان

معمولا شهروندان کشور مجارستان زندگی پر مشغله‌ای را دارند، بسیاری از نیروهای کار در مجارستان باید برای تامین نیازهای مالی بعد از ساعات اداری نیز کار دیگری کنند. هر چند دانشجویان بین‌المللی که تخصصی در یک شاخه خاص و ویژه دارند آسان‌تر کار پیدا می‌کنند. سبک زندگی مردم این کشور به نوعی است که علاقه بسیار زیادی به شب زنده‌داری دارند که برای اشخاصی که سبک زندگی شاد و پر سر و صدا را دوست دارند ایده‌آل و مناسب خواهد بود.

5 راهکار مهم و موثر جهت مقابله با مشکلات

1-تعیین بودجه مورد نظر برای تحصیل

 یکی از اولین قدم‌های اولیه مهاجرت تحصیلی مجارستان این است که چقدر بودجه در نظر گرفته‌اید؟! شما باید صادقانه به این سوال پاسخ دهید و عددی که محاسبه می‌کنید باید با واقعیت و حساب بانکی شما مطابقت داشته باشد.آیا می‌توانید هزینه تحصیل، حمل و نقل، اجاره، غذا و پوشاک را بپردازید؟

 2-همیشه پس انداز داشته باشید

 بدیهی است که مهاجرت هزینه دارد، مهم نیست که چقدر برای مهاجرت هزینه می‌کنید، باز هم باید صرفه جویی کنید .همیشه انگیزه‌هایی برای خرج کردن در راه‌های دیگر وجود دارد.پس بهتر است همیشه مراقب باشید و پول خود را پس انداز کنید. گاهی اوقات لازم است عادت‌های همیشگی خود را کنار بگذارید، مثلاً اگر همیشه از قهوه، شکلات یا غذای خاصی استفاده می‌کردید، می‌توانید عادات خود را تغییر دهید.

 3-آشنایی با آداب و رسوم جامعه

 قبل از مهاجرت، با آداب و رسوم خاص منطقه‌ای که می‌خواهید در آن زندگی کنید آشنا شوید تا با افکار و عقاید شما همخوانی داشته باشد، زیرا زمانی که به مکان دیگری مهاجرت می‌کنید، مهمترین چیزی که پیش روی شماست و همیشه با آن در ارتباط هستید جامعه است.

 4-انتخاب مشاور خوب 

 در حال حاضر وکلا و مشاوران زیادی در زمینه مهاجرت مشغول به کار هستند، اگر با مراحل و مراحل خروج از کشور و اخذ اقامت آشنا نیستید، باید امور خود را با یک موسسه معتبر و کاربلد بسپارید.ما توصیه می‌کنیم برای یک روند سریعتر و آسان تر در پیش رو، زودتر با موسسه مورد نظر خود مشورت کنید و همیشه در تماس باشید.

 5-با زبان کشور مجارستان آشنا باشید

 گاهی اوقات کیلومترها از کشور خود دور خواهید بود، حتما زبان کشور مقصد را در نظر بگیرید و سعی کنید آن را یاد بگیرید.برخی از کشورها به چندین زبان صحبت می‌کنند، بنابراین باید به لهجه‌ها و زبان‌هایی که برای زندگی در آن منطقه مناسب هستند توجه کنید.

راهنمای مجارستان

کلام آخر

زندگی در مجارستان علاوه بر نکات مثبت زیاد دارای مشکلات و سختی‌هایی می‌باشد که در این مطلب راجع به آن کرده‌ایم. در واقع این نکات منفی خواهند بود که چگونگی زندگی شما عزیزان در کشور مجارستان را رقم می‌زند. برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر در مورد مشکلات زندگی در مجارستان و راهکار مهم و موثر برای غلبه بر آن و سایر مسائل دیگر می‌توانید با موسسه حقوقی معتبر ما از طریق  سایت راهنمای مجارستان به آدرس RahnamayeMajarestan.com در تماس باشید.