آفتاب

چگونه طراح دکوراسیون داخلی شویم؟شروع کار حرفه ای طراحی داخلی، مانند هر حرفه و مهارت دیگری به صرف زمان و هزینه نیاز دارد. تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای علاوه بر پشتکار، به برنامه ای منظم احتیاج دارد.

 با توجه به بازار کار مناسبی که برای طراحان داخلی وجود دارد، رقابت میان طراحان در سال های اخیر بسیار بیشتر است. اگر می خواهید شما یکی از طراحان برنده در این رقابت شغلی باشید، بهتر است یک نقشه راه ساده داشته باشید. در ادامه 6 راه ساده برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای را به شما معرفی می کنیم.

1-    آموزش طراحی دکوراسیون داخلی را دست کم نگیرید

اگر فکر می کنید در حوزه دکوراسیون و طراحی داخلی استعداد و توانایی دارید، لازم است از راه آموزش های تخصصی، یک گنجینه اطلاعاتی ارزشمند برای خود فراهم کنید. فراموش نکنید که صرف استعداد داشتن، نمی تواند از شما یک طراح داخلی کاردرست و مورد اعتماد بسازد. بنابراین بدون فراگرفتن دانش فنی، هرگز نمی توانید مسیر موفقیت را به درستی طی کنید.
یکی از مهم ترین قدم هایی که لازم است در ابتدای مسیر بردارید، یافتن افراد متخصص و مراجعه به آن ها برای یادگیری فوت و فن ها و چارچوب ها است. انتخاب آموزش درست، شما را در مسیر رشد و پیشرفت قرار می دهد.

2-    دشواری ها و بحران های یک دکوراتور داخلی را بشناسید

اگر یادگیری تئوری نکته های معماری را با کسب تجربه همراه نکنید، در حقیقت انگار چیزی یاد نگرفته اید! تجربه همان مسیر پر فراز و نشیبی است که می توانید با عبور از آن به یک طراح داخلی حرفه ای تبدیل شوید. ممکن است در مسیر طراحی، با بحران ها و مشکلات بسیاری رو به رو شوید. همین فرایند باعث می شود با گذشت زمان بتوانید به سادگی از پس موقعیت های ناشناخته بربیایید.
برای مثال ممکن است در فرایند اجرای یک طرح در آشپزخانه، متوجه شوید که اطلاعات شما درباره زیر ساخت لوله کشی خانه درست نیست. یا هنگام چیدمان اتاق خواب، جایگاه درستی را برای قرار دادن سرویس خواب انتخاب نکرده اید.
در این شرایط با توجه به فرصت کم و اجرای نیمه کاره دکوراسیون، باید به سرعت طرحی جایگزین و استاندارد ارائه دهید. شناخت موقعیت های مشکل آفرین و چالش ها در هنگام کار طراحی به شما این امکان را می دهد که هنگام ایجاد مشکلات ناشناخته، توانایی مدیریت بحران داشته باشید.

3-    پرورش قوه خلاقیت، برگ برنده یک طراح دکوراسیون حرفه ای

اگر می خواهید جاده ای که در گذشته به وسیله دیگران هموار شده را بپیمایید، پیشنهاد می کنیم به حرفه دیگری فکر کنید. طراحی دکوراسیون یک هنر گسترده است. بنابراین به خلاقیت بسیاری نیاز دارد، تا جایی که یک طراح حرفه ای و خلاق حتی به نقش تشک رویا در دکوراسیون اتاق خواب هم فکر می کند.
 شما می توانید با پرورش قوه خلاقیت خود، یکی از کسانی باشید که جاده ای را در این مسیر به نام خود ثبت می کند. فراموش نکنید که بخش زیادی از خلاقیت، اکتسابی است. بنابراین می توانید با تمرین، این مهارت را روز به روز در خود تقویت کنید. یک دکوراتور خلاق از زاویه های بی استفاده فضا، یک بهشت تمام عیار می سازد.

#دکوراسیون داخلی | #طراحی دکوراسیون داخلی | #طراحی داخلی |