آفتاب

برگزاری دوره آیلتس در تهراندوره آیتلس در واقع شامل دوره‌هایی است که فرد را برای آزمون بین المللی آیلتس آماده می‌کند تا بتواند نمره دلخواه خود را کسب کند.

آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که در بیشتر کشورهای دنیا برگزار می‌شود. افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، چهار مهارت اصلی نوشتاری، گفتاری، خواندن و شنیداری آن‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شرکت کردن در دوره آیلتس برای آن‌هایی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل را مهم است و داشتن مدرک آن برای پذیرش در بسیاری از کشورها لازم و حیاتی است. آموزشگاه زبان سخن برتر به برگزاری کلاس های خصوصی و گروهی آیلتس و Pre IETLS  می پردازد. برای شرکت در کلاس های آیلتس با کارشناسان ما در آموزشگاه زبان سخن برتر تماس بگیرید تا از هزینه و قیمت ساعتی و جلسه ای کلاس های فشرده آیلتس و یا دوره Pre IELTS و مزایای آن آگاه شوید. کلاس های ما در همه جای تهران شامل شرق، غرب، شمال و جنوب تهران برگزار می شود. همچنین اگر شما خانم هستید می توانید از امکان برگزاری دوره آیلتس در منزل توسط خانم نیز بهره ببرید.

هدف شرکت در دوره آیتلس چیست؟

آزمون آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود. آزمون آکادمیک برای آن‌هایی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند و آزمون جنرال برای افرادی است که قصد ادامه زندگی یا کار را دارند. در آزمون اصلی بین این دو تفاوتی زیادی وجود ندارد و فقط در بخش نوشتاری و آن هم در بخش اول به جای تحلیل یک نمودار شما باید یک نامه بنویسید. در دوره آیلتس بسته به اینکه شما کدام نوع را آزمون را می‌خواهید بدهید، آموزش خاص هر کدام نیز داده می‌شود.
هدف شرکت در دوره آیتلس این است که زبان آموزان بتوانند با ساختار کلی آزمون آشنا شده و بتوانند با تکنیک‌هایی که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود، به سؤالات پاسخ کامل بدهند و نمره متناسب را دریافت کنند. به عبارتی دیگر هدف این دوره آموزش زبان نیست و افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند باید حداقل پایه زبان متوسط را داشته باشند تا بهتر بتوانند در آزمون شرکت کنند. در این دوره بیشتر بر نکات و تکنیک‌های آزمون دهی تأکید می‌شود و مدرس سعی می‌کند تا ارائه تمرین‌هایی این تکنیک‌ها را در زبان آموزان قوی‌تر کند.

دوره های آمادگی Pre IELTS

دوره های آمادگی Pre IELTS برای آمادگی بیشتر برای شروع دوره های آیلتس IELTS برگزار می شوند. در این دوره ها، مهارت های اولیه در زمینه Listening, Reading, Writing و Speaking آموزش داده می شودتا دانشجو آمادگی لازم برای شرکت در کلاس های آیلتس را داشته باشد.

چه مطالبی در این دوره آموزش داده می‌شود؟

دوره آیلتس به آموزش و بررسی تکنیک چهار مهارت اصلی یعنی شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌پردازد و در هر جلسه، مدرس بر اساس برنامه از پیش تعیین شده توسط آموزشگاه، به بیان نکات می‌پردازد. همچنین مدرس در هر جلسه به ارائه تمرین‌هایی به منظور تقویت زبان آموزان می‌پردازد.

دوره آیتلس چه مزیت‌هایی را برای زبان آموزان دارد؟

آزمون آیلتس یک آزمون تکنیکی است و از این رو، زبان آموزان علاوه بر داشتن حداقل پایه زبانی باید با تکنیک‌های آزمون آن آشنا باشند. زمان آزمون حدود 3 تا 4 ساعت است. اول از همه یک فایل صوتی برای زبان آموزان پخش می‌شود و آن‌ها باید به 40 سؤال پاسخ دهند. سپس در بخش ریدینگ یا همان خواندن، سه متن وجود دارد که اصولاً متن سوم از دو تای اولی بسیار سخت‌تر است و در بخش نوشتن هم زبان حدود 40 دقیقه فرصت دارند تا در خصوص شکل و موضوع داده شده، مطلبی را بنویسند. در آخر سر هم که آزمون اسپکینگ برگزار می‌شود.
در حالت عادی پاسخ دادن به تمامی سؤالات آزمون ممکن حداقل 4 ساعت طول بکشد؛ اما زبان آموز باید آن‌ها را 3 ساعته پاسخ دهد و کمتر کسی وجود دارد که نمره کامل را گرفته باشد. مزیت شرکت در دوره آیلتس این نیست که شما نمره کامل را بگیرید، بلکه بیشتر مدیریت زمان و خود آزمون و پاسخ دادن صحیح مهم است و گرفتن نمره کامل بیشتر به تلاش خود شما بستگی دارد. بسیاری از زبان آموزان در هنگامی به پاسخ یک سؤالی گیر می‌کنند، بیشتر وقت خود را برای پیدا کردن آن اختصاص می‌دهند که این مسئله هم باعث اتلاف زمان و افزایش استرس و ناراحتی اعصاب او می‌شود. در کلاس آیلتس به شما یاد می‌دهند که چگونه اول از همه سؤالات را درست بخوانید، سپس مدیریت زمان و تکنیک‌های پاسخ دادن و پیدا کردن پاسخ را نیز آموزش می‌دهند. شرکت در این دوره به زبان آموزان در کاهش استرس و تقویت توانایی آزمون دادن کمک بسیاری می‌کند.

کلاس آیتلس به چند بخش تقسیم می‌شود؟

برنامه دوره آیلتس در آموزشگاه‌ها مختلف است؛ اما در حالت کلی به چهار بخش Pre IELTS1، Pre IELTS2، IELTS و Advanced IELTS تقسیم می‌شود. منبع آموزشی در کلاس آیلتس کتاب‌های کمبریج است. در واقع پایه و اساس این آزمون بریتیش بوده ولی افراد با هر دو لهجه آمریکایی و بریتیشی می‌توانند شرکت کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. اصولاً حدود حداقل 6 ماه طول می‌کشد تا زبان آموزان بتوانند تمامی دوره‌ها به صورت کامل در آموزشگاه شرکت کنند. ممکن است که زبانی آموزی در ابتدای این آیلتس موفقیت آنچنانی به دست نیاورد؛ اما اگر با برنامه کلاس پیش برود و هر روز حداقل یک ساعت تمرین روزانه داشته باشد، می‌تواند در آخر به آن نتیجه دلخواه مورد نظر خود دست پیدا کند.

آیا شهریه دوره در صورت کسب نکردن نمره دلخواه بازگردانده می‌شود؟

تمامی آموزشگاه تضمین می‌کنند که با شرکت در دوره آیلتس آن‌ها و انجام تمامی دستورات و تمرین‌های گفته شده، می‌توانند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند. آزمون آیلتس سخت‌تر می‌شود؛ اما تکنیک‌ها همان تکنیک‌ها است و هیچ تغییری در آن‌ها به وجود نمی‌آید و تنها راه تسلط بر آن‌ها، انجام تمرین‌های مداوم در دوره آیلتس است. اگر زبان آموزی با رعایت نکات و تکنیک‌های موسسه نتواند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند، آموزشگاه شهریه او را به طور کامل بازمی‌گرداند.

در این دوره چه تمرین‌هایی داشته باشد؟

تمرین‌هایی داده شده در دوره آیلتس بر اساس خود آزمون اصلی خواهند بود و هیچ موسسه‌ای به تمرین خارج از آزمون نخواهد پرداخت. همان طور که گفتیم هدف اصلی کلاس آیلتس تقویت زبان فرد نیست، بلکه آموزش تکنیک‌ها به منظور گرفتن حداکثر نمره بر اساس توانایی زبان آموز است. در کلاس‌های دوره آیلتس علاوه بر اینکه در سر کلاس، مدرس به آموزش تکنیک و تمرین می‌پردازد، تمرین‌هایی را نیز به زبان آموزان محول می‌کند که باید آن‌ها را در منزل انجام دهند که هدف آن‌ها چیزی جز تقویت زبان آموز نیست.
چه منابعی در کلاس آیلتس استفاده می‌شود؟
اصلی‌ترین منبع کلاس آیلتس کتاب‌های کمبریج است که برای این آزمون نوشته شده است؛ اما منابع دیگری هم وجود دارد که بیشتر افراد باید از آن‌ها هم استفاده کنند. سیزده کتاب آزمون آیلتس کمبریج و همچنین کتاب‌های لغات آیلتس از دیگر منابع معروفی هستند که در بیشتر آموزشگاه به معرفی و تدریس آن می‌پردازند. منابع دیگری هم وجود دارد که خود زبان آموز می‌تواند از طریق اینترنت و یوتیوب آن‌ها را دانلود کرده و تمرین کند. در نهایت این را بگوییم که اگر قصد گرفتن نمره بالا را دارید، علاوه بر شرکت در دوره آیلتس باید خودتان هم شبانه روز تمرین کنید.
منبع: https://sokhanbartar.net
وبگردی