آفتاب

کدام سفرها بیشترین متقاضی را در سال 98 به خود تخصیص دادند؟مقاصد گردشگری زیادی در دنیا وجود دارد که هرکدام از آن‌ها جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی متفاوتی را در مقابل گردشگران قرار می‌دهند.

شاید از جمله افرادی باشید که مکان‌های مختلفی را برای سفرهای خارجی خود در نظر گرفته‌اید، اما نمی‌دانید الویت را به کدام مقصد اختصاص دهید. برای انتخاب مقصد موردنظر باید مواردی را موردتوجه قرار دهید و علایق خود را نیز در نظر بگیرید. استانبول،  باکو،  تفلیس، مالزی، وان، ایروان و کربلا، از جمله پرطرفدارترین مقاصد خارجی در بین گردشگران ایرانی هستند که بیشترین متقاضی را در سال 98 به خود تخصیص داده‌اند. از جمله دلایل استقبال ایرانیان عزیز از این مقاصد را می‌توان جاذبه‌های گردشگری متنوع، فرهنگ مشابه ایرانیان، عدم نیاز به دریافت ویزا و ارزان‌تر بودن هزینه‌ها نسبت به دیگر مقاصد خارجی عنوان کرد.
 

تور وان

تور وان یکی از ارزان‌ترین تورهای خارجی است که معمولا مورد استقبال گسترده ایرانیان عزیز قرار دارد. شهر وان در جنوب شرقی کشور ترکیه واقع شده و با ایران نیز مرز مشترک دارد. از این رو، به ایران بسیار نزدیک بوده و علاوه بر سفر هوایی، امکان سفر زمینی نیز برای علاقه‌مندان وجود دارد. جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، مراکز خرید متنوع، عرضه برندهای معروف، هتل‌های متنوع و  آب و هوای مناسب از دیگر دلایل استقبال گردشگران ایرانی از شهر زیبای وان است. برای سفر به وان ترکیه انتخاب‌های متعددی دارید. می‌توانید با هواپیما به این شهر بروید یا به صورت زمینی از اتوبوس، قطار یا حتی ماشین شخصی استفاده کنید. قطار وان هر هفته یک‌شنبه از تهران به سمت این شهر حرکت کرده و پنج‌شنبه به تهران برمی‌گردد. اگر قصد سفر در آخر هفته را دارید، می‌توانید با قطار چهارشنبه به وان سفر کنید و دوشنبه به تهران برگردید.
https://kite.ir/Tours/تور-وان
 

تور ایروان

تور ایروان، از جمله پرطرفدارترین تورهای گردشگری است که هم به صورت هوایی و هم به صورت زمینی انجام می‌شود. ایروان شهری تاریخی است که جاذبه‌های دیدنی و بناهای قدیمی بسیاری را در خود جای داده است. تاریخ کهن این کشور در کنار آب‌وهوای خوب، جاذبه‌های طبیعی  و شباهت فرهنگی مردمان آن با ایرانیان، باعث استقبال هم‌وطنان عزیزمان از کشور ارمنستان و شهر زیبای ایروان شده است.  از جمله جاذبه‌های این شهر می‌توان به دریاچه سوان، صومعه خور ویراپ، موزه ماتناداران و ... اشاره کرد. 
https://kite.ir/Tours/تور-ایروان
 

تور کربلا

تور کربلا از جمله پرطرفدارترین تورهای زیارتی است که مورد توجه عاشقان اهل بیت، خصوصا علاقه‌مندان به امام حسین (ع) قرار دارد. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید یک سفر معنوی به یادمانی به کربلا داشته باشید. با توجه به این‌که عراق کشور هم مرز با ایران است، امکان سفر زمینی به این کشور نیز وجود دارد. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید حتی با ماشین شخصی خود نیز به شهر کربلا سفر کنید و از آن‌جا نیز سری به کاظمین و سامرا بزنید. البته پیشنهاد ما برای رفتن به کربلا، سفرهای گروهی است. سفر گروهی با تور کربلا هم برایتان ارزان‌تر تمام می‌شود و هم امنیت بالاتری دارد. علاوه بر این، تمام برنامه‌های سفر، از رزو هتل گرفته تا تامین غذا، آب آشامیدنی، وسایل حمل‌ونقل و ... از قبل آماده است و شما هیچ نگرانی بابت آن نخواهید داشت. از این رو، با خیال راحت می‌توانید به زیارت و گشت‌وگذار خود  در این شهر مذهبی بپردازید.
https://kite.ir/Tours/تور-کربلا
 
در این مقاله پرطرفدارترین مقاصد خارجی که بیشترین متقاضی را در سال 98 داشته‌اند، معرفی کردیم و توضیحات کوتاهی در مورد هریک از آن‌ها دادیم. اگر شما نیز تصمیم دارید به شهرهای تفلیس، باکو، استانبول، ایروان و ... سفر کنید، سری به وب‌سایت آژانس گردشگری کایت با  www.kite.ir بزنید و زمان برگزاری تورها و شرایط آ‌ن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید با شماره 02175097700 تماس گرفته و با کارشناسان کایت در مورد تور موردنظر خود مشورت نمایید.