آفتاب

کسانی که حیوانات خانگی دارند برای خرید فرش باید به چه نکاتی توجه کنند؟به صورت کلی کسانی که دارای حیوان خانگی هستند باید برای خرید وسایل منزل خود بیشتر دقت کنند و در این کار دقت و حساسیت خود را بالاتر ببرند، زیرا حرکات حیوانات قابل پیش بینی نخواهد بود و ممکن است با رفتارهای طبیعی خود، گاهی باعث آسیب و به وجود آمدن مشکلی برای شما یا حتی خودشان شوند. به همین دلیل واجب است که حتما برای خرید وسایل خود دقت کنید و حتما جنس وسیله مورد نظر را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

یکی از عضوهای اساسی منازل فرش‌ها هستند که اگر آسیبی به آن‌ها وارد شود در زیبایی محیط خانه اثر بسزایی خواهند گذاشت. به همین دلیل افرادی که حیوان خانگی دارند، باید به هنگام خرید فرش ماشینی به مواردی دقت کنند که از این طریق بتوانند فرش‌های خود را برای مدت طولانی بدون آسیب استفاده کنند.
نکته‌ی مهم‌تر آن است که حتما فرش‌های خود را هر چند وقت یکبار بشویید، زیرا شست و شوی مداوم باعث افزایش طول عمر مفید فرش خواهد شد. ما پیشنهاد می‌کنیم از خدمات قالیشویی همشهری استفاده کنید. شما می‌توانید از خدماتی مانند موکت شویی  یا در صورت نیاز از خدمات مبل شویی نیز استفاده کنید.


 خرید فرش


این قالیشویی دارای شعبه‌هایی در سطح شهر تهران است مانند شعبه قالیشویی فرجام یا قالیشویی هروی و غیره که بسته به نزدیکی محل سکونت خود می‌توانید هر کدام از شعبه‌های موجود را انتخاب کنید. ما در ادامه مقاله به توضیح مواردی که باید در هنگام خرید فرش در این شرایط، یعنی داشتن حیوان خانگی دقت کنید خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.


خرید فرش


فرش‌های پرتراکم یکی از بهترین گزینه‌ها برای صاحبان حیوانات خانگی هستند

فرش‌های پرتراکم بهترین فرش برای کسانی است که دارای حیوانات خانگی هستند. البته قیمت این نوع فرش‌ها نسبت به سایر فرش‌ها بالاتر است ولی نکته مثبتی که دارد آن است که اگر حیوانات با پنجه، پرزهای فرش را از بین ببرند، این فرش‌ها همچنان پرتراکم به نظر می‌رسند. به بیانی زیبایی و شادابی خود را حفظ می‌کنند. پس اگر برای منزل خود در این شرایط فرشی پرتراکم تهیه کنید، می‌تواتید از آنان تا سال‌های زیادی استفاده کنید .

اما حواستان باشد که شستن فرش‌های خود را به صورت دوره‌ای فراموش نکنید که همین امر به خودی خود باعث افزایش طول عمر فرش شما می‌شود. برای این کار پیشنهاد ما به شما قالیشویی همشهری به نشانی hamshahriCarpet.com است که می‌توانید با مراجعه به سایت آنان از انواع خدمات آنان مانند مبل شویی، موکت شویی، فرش شویی استفاده کنید. همچنین این قالیشویی دارای شعبه‌هایی در سطح شهر تهران است مانند قالیشویی شهرکرد، قالیشویی فرجام، قالیشویی هروی و … که می‌توانید از هر کدام به دلخواه استفاده کنید.

فرشی  تهیه کنید که قابلیت شست و شوی زیاد را داشته باشد

اگر حیوان خانگی دارید این بسیار طبیعی است که در مواردی شاهد مدفوع و ترشحات ناشی از بیماری آنان روی فرش باشید. همین باعث می‌شود فرش شما کثیف شده و مجبور به شستن آن شوید. حتی در مواردی ممکن است به علت شیطنت آنان، غذا و مایعاتی روی فرش ریخته شود و باز هم در این مواقع مجبور به شستن فرش خود شوید.

حال تصور کنید این موارد به کرات تکرار شوند و شما مجبور شوید به سرعت فرش خود را بشویید که جای لکه‌ها باقی نماند. پس باید حتما به فکر تهیه فرش‌هایی باشید که بعد از شست و شو‌های مکرر دچار رنگ رفتگی نشوند.

فرش‌های کلفت و سنگین یک انتخاب خوب

درست است که فرش‌های نازک و ظریف طرفداران زیادی دارند، اما کسانی که دارای حیوانات خانگی هستند باید دور این فرش‌ها را خط بکشند، زیرا این نوع فرش‌ها به علت پنجه و بازیگوشی‌های حیوانات ظرف مدت زمان کوتاهی پاره خواهند شد.

اما فرش‌های کلفت با پرزهای ضخیم در برابر بازیگوشی‌های حیوانات مقاوم‌تر هستند و به راحتی دچار آسیب نمی‌شوند. البته باید دقت کنید که پرزهای فرش نرم و راحت باشند که حس خوبی به افراد خانه و حیوانات دهند.


خرید فرش
 

بهتر است فرش با رنگ تیره تهیه کنید

علت اینکه می‌گوییم فرش‌های تیره انتخاب بهتری نسبت به فرش‌های روشن هستند آن است که این فرش‌ها با دارا بودن رنگ تیره، خطای دید برای مخاطب ایجاد می‌کنند. همین باعث می‌شود اگر فرش دچار آسیب دیدگی مانند پارگی شده باشد یا لکه‌هایی روی آن ایجاد شده باشد کمتر به چشم بیاید.

تهیه فرش‌هایی از جنس پشم

یکی از بهترین انتخاب‌ها خرید فرش‌هایی از جنس پشم است. البته این نوع از فرش‌ها قیمت بیشتری دارند ولی ماندگاری آنان بالاتر است. یکی دیگر از مزایای این فرش‌ها آن است که دارای کمترین میزان پرزدهی هستند و حیوانات نمی‌توانند آسیب زیادی به آن وارد کنند.حتی اگر قادر به خرید فرش‌های پشمی نیستید، می‌توانید فرش‌هایی با جنس نایلون را جایگزین این نوع فرش‌ها بکنید. فرش‌های نایلونی هم دارای دوام و مقاومت بالا هستند و هم قیمت کمتری نیز دارند.

هرگز فرش‌هایی با خواب لوپ نخرید

 فرش‌های خواب لوپ، گره‌های ریزی دارند که ممکن است باعث شوند پنجه‌های حیوانات در آن گیر کند. همین موضع باعث می‌شود که با اندکی فشار، فرش دچار پارگی شود. همچنین ممکن است جدا از آسیب به بافت فرش پنجه حیوانات نیز آسیب ببیند. به همین علت توصیه می‌شود که از این نوع فرش‌ها در منزل خود در شرایطی که حیوان خانگی دارید استفاده نکنید و به جای آن از فرش‌های بدون گره استفاده کنید تا دچار مشکلاتی از این دست نشوید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعاتی را درباره خرید فرش در صورت نگهداری از حیوان خانگی برای شما بیان کنیم. پس حتما در صورت داشتن حیوان خانگی برای خرید فرش به نکاتی که بیان کردیم توجه لازم را داشته باشید و برای خرید فرش حتما تمامی موارد گفته شده را در خرید خود لحاظ کنید. از این طریق می‌توانید خریدی مطمئن داشته باشید. توجه کنید که حتما از فروشگاه‌های معتبر نیز فرش را تهیه کنید.وبگردی