آفتاب

طراحی سایت چیست؟ چرا کسب و کارها به طراحی وب سایت نیاز دارند؟تفاوتی ندارد که چه کسی هستید و صاحب کدام شغلید، اگر خواهان یک حضور موثر و پر رنگ در سراسر اینترنت هستید باید از نقش طراحی سایت در هر حوزه‌ای با خبر باشید.

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که طراحی سایت چیست و از چه تکنیک‌هایی برای پیاده کردن یک وبسایت حرفه‌ای استفاده می‌شود؟ با گذشت زمان استفاده از دنیای مجازی گسترش یافته است و متاسفانه ما عادت داریم که به این فضای وسیع فقط به عنوان یک رسانه بصری نگاه کنیم. تفاوتی ندارد که چه کسی هستید و صاحب کدام شغلید، اگر خواهان یک حضور موثر و پر رنگ در سراسر اینترنت هستید باید از نقش طراحی سایت در هر حوزه‌ای با خبر باشید.
این دانش به شما کمک می‌کند تا با ساختار وبسایت‌هایی که در سر تا سر اینترنت خواهید دید آشنا شوید. همچنین، می‌توانید با استفاده از ساخت سایت، درآمد قابل توجهی داشته باشید یا حتی کسب و کار خود را تا سطح بین المللی و جهانی گسترش دهید، چرا که یک وبسایت حرفه‌ای و با کیفیت، می‌تواند پل ارتباطی تجارت شخصی شما با جهان بیرون باشد (که این موضوع برای شما مشتریان بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر را به همراه خواهد داشت).
ما در این مقاله سعی داریم تا به تمامی نکاتی که باید در خصوص طراحی وب سایت بدانید، بپردازیم. اگر می‌خواهید به تمامی سوالاتتان در حوزه طراحی سایت پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت دقیقا همان چیزی است که ظاهر و احساس کلی که یک مخاطب هنگام ورود به یک سایت می‌گیرد را تشکیل می‌دهد. این فرایند تمامی برنامه ریزی‌ها و عناصر وبسایت شما اعم از ساختار، چیدمان، تصاویر، فونت‌ها و گرافیک را در بر می‌گیرد.
طراحی وب اجزای متعددی را تشکیل می‌دهد که همه آنها در کنار یکدیگر تجربه نهایی یک وبسایت را ایجاد می‌کنند(به عنوان مثال طراحی گرافیکی، طراحی رابط کاربری، طراحی تجربه کاربر، بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا SEO و تولید محتوا). همه این عناصر تعیین می‌کنند که یک وبسایت چگونه به نظر برسد و در صفحه نمایش‌های مختلف چگونه اجرا شود.

چرا طراحی سایت مهم است؟

در واقع وبسایت یک مرجع عظیم برای تبلیغات برند شماست که هر کسی از هر نقطه‌ای در جهان می‌تواند آن را مشاهده و بررسی کند. شما می‌توانید با به کارگیری استراتژی و رویکرد صحیح بازاریابی بصری (بوسیله طراحی وب) مخاطبان بیشتری را برای کسب و کارتان جذب کرده و آنها را تبدیل به مشتریان دائم کنید.
خوب است بدانید، زمانی مشتریان نسبت به برند اعتماد بهتری دارند که ارتباط بیشتری نیز با آن برقرار کرده باشند. بدون داشتن یک وبسایت با کیفیت شما نتایج بالقوه‌ای را که می‌توانید از طریق حضور آنلاین کسب کنید از دست می‌دهید. به این ترتیب، ساخت وبسایت موضوعی نیست که بتوانید به راحتی آن را نادیده بگیرید.
در اینجا دلایل دیگری وجود دارد که چرا طراحی سایت برای یک کسب و کار حرفه‌ای مهم است.

افزایش جذب مشتری

هنگامی که یک کسب و کار دارای وب سایتی که به خوبی طراحی شده باشد، جذب مشتری نیز برای آن آسان تر خواهد شد. این بدان معناست که یک وب سایت با طراحی خوب از تمام عناصر و امکانات خود استفاده می کند تا بدون هیچ گونه حواس پرتی، مشتریان را مستقیماً به سمت آنچه نیاز دارند هدایت کند.

یک وب سایت واکنش گرا دسترسی بیشتری برای مشتریان فراهم می‌کند

بر اساس کاوش‌های اخیر یک مرکز تحقیقاتی، مشخص شد که امروزه کاربران بیشتری از تلفن همراه خود برای تجارت و کسب درآمد استفاده می‌کنند. این بدان معناست که کسب‌وکارها باید با ایجاد وب‌سایت‌هایی که قادر هستند حتی مشتریانی که از کامپیوتر استفاده نمی‌کنند را وادار به بازدید از سایت کنند، یک قدم به موفقیت نزدیک شوند.

برندسازی بهتر

یک وب سایت ضعیف می‌تواند به برند بزرگترین شرکت دنیا هم آسیب برساند، به طوری که یک وب سایت با ظاهر و عملکرد ضعیف مشتریان را از خود دور می کند. با این حال، یک وب سایت زیبا به افراد کمک می‌کند تا با برند تجاری یک کسب و کار ارتباط بیشتری برقرار کنند. یک وب سایت با صفحات کاربر پسند تمایل بیشتری به جذب مشتریان به سمت مشاغل و تجارت دارد.

مزایایی که طراحی سایت با کیفیت برای کسب و کار شما به همراه دارد

•    تاثیر خیلی خوبی روی مشتری می‌گذارد
•    به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو مانند گوگل بهتر دیده شوید.
•    باعث می شود شما قابل اعتماد و قابل دسترسی به نظر برسید.
•    در تبدیل مخاطب به مشتری وفادار کمک قابل توجهی می‌کند.
•    شما می توانید عملکرد رقبا را بررسی کنید و برای بهتر شدن راه حلی بیابید.
•    به برند شما شخصیت می‌بخشد.

بخش‌های مختلف طراحی سایت کدامند؟

طراحی سایت دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه به تفصیل برای شما توضیح داده شده است.

طراحی گرافیک وب سایت

این بخش شامل همه چیز از رنگ، فونت و سایز گرفته تا طرح کلی صفحات سایت می‌شود. بدون شک، یکی از مهم ترین بخش‌ها در ساخت یک وبسایت با کیفیت، ایجاد رابط گرافیکی مناسب است به طوری که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند و حضور واقعی کسب و کار را در آن احساس کند.

طراحی رابط کاربری

جالب است بدانید، این کار نه تنها برای وبسایت‌های سنتی اعمال شده است، بلکه مواردی همچون برنامه‌های تلفن همراه، بازی‌ها، نرم افزارهای پیشرفته و محصولات متعدد دیگر را شامل می‌شود. به ساده ترین شکل ممکن رابط کاربری به هر چیزی گفته می‌شود که به عنوان یک واسطه بین کاربر و سیستم خودش را نشان می‌دهد. هدف اصلی ارائه یک رابط کاربری ساده، شهودی و سازگار با علایق و ویژگی‌های مخاطبان هدف است.

طراحی تجربه کاربری

ظاهر و احساس خوبی که یک مخاطب از وبسایت شما می‌گیرد نتیجه طراحی تجربه کاربری با کیفیت است. توجه داشته باشید، اگر مخاطب از ظاهر وبسایت شما احساس بدی بگیرد، به دنبال راه‌های دیگری می‌گردد و این گونه شما مخاطبان خود را رفته رفته از دست خواهید داد. یک متخصص طراحی سایت وظیفه ایجاد تجربه کاربری ارزشمند را دارد که به معنای درک نیازها و ارائه راه حل به مخاطبان است.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

طراحی وب سایت باید با توجه به معیارهای بهینه سازی گوگل صورت بگیرد. با این کار مطمئن می‌شوید که موتورهای جستجو به درستی وبسایت شما را اولویت بندی می‌کنند و این موضوع سبب دست یافتن سایت شما به موقعیت‌های بهتر در نتایج جستجوی گوگل می‌شود. این دقیقا همان چیزی است که باعث می‌شود تا مخاطبان بسیار زیادی به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند.
اگر چه درصد زیادی از موفقیت سئو در محتوای با کیفیت خلاصه می‌شود، اما طراحی سایت نیز در اطمینان از مرتب بودن کدهای وب سایت شما نقش دارد. همه این عوامل می‌توانند در تعیین رتبه وب سایت شما در نتایج گوگل تاثیرگذار باشند.

ویژگی های یک طراح سایت مناسب

تا اینجا فهمیدیم که طراحی سایت با کیفیت چه ویژگی دارد. باید بدانید به عنوان یک صاحب کسب و کار مسئول، داشتن یک طراح وب مخصوص در تیم شما که فردی با مهارت‌های فراتر از مهارت‌های فنی باشد، مهم است. یک طراح سایت با تجربه باید بتواند با سلیقه و علایق مشتریان ارتباط برقرار کند.
آنها همچنین باید به اندازه کافی خلاق باشند تا بتوانند ایده‌های طراحی برای پروژه‌های متعدد و مختلف را ارائه دهند. در این قسمت شما را با تعدادی از ویژگی‌های مهم یک طراح وب خوب آشنا می‌کنیم.

قابلیت تفکر خلاق

برای یک طراح وب خوب مهم است که هنگام طراحی برای مشتری خود علاوه بر مهارت، خلاقیت نیز داشته باشد. کار آنها خلق یک وبسایت از ابتدا تا انتهاست، بنابراین کمبود خلاقیت آنها را به جایی نمی رساند. بسیاری از طراحان وب فقط قادر به طراحی وبسایت‌های معمولی و متشابه مابقی وبسایت‌های موجود در اینترنت هستند و ممکن است، شما نخواهید وب سایت شما شبیه بقیه باشد. اینجاست که یک طراح سایت خلاق مشکل شما را حل می‌کند.

مهارت و توانایی حل مسئله و ایرادات بوجود آمده

طراحان وب به مهارت‌ حل مسئله نیاز دارند تا همیشه مشکلاتی که ممکن است در طول فرایند طراحی ایجاد شود را برطرف کنند. البته، لازم به ذکر است، طراح سایت باید بتواند این مشکلات را به سرعت و به طور موثر قبل از بروز ایرادات بیشتر برطرف کند.
 

طراحی سایت کسب و کارم را به چه کسی بسپارم؟

مجموعه وبینو با سال‌ها تجربه ارائه خدمات به مشتریان آماده است تا به تمام نیازهای شما پاسخ دهد. اگر به دنبال یک طراح وب خوب می‌گردید، ما از ابتدا تا انتهای کار در کنار شما هستیم. فراموش نکنید که هدف اصلی ما رضایت مشتریان است
وبگردی