آفتاب

چگونه کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال را کاهش دهیم؟ارزهای دیجیتال امروزه بسیار محبوب شده اند و به صورت گسترده در سراسر جهان برای معاملات مالی و سرمایه گذاری ها استفاده می شوند و دلیل خوبی برای این محبوبیت وجود دارد؛ ارزهای دیجیتال محدودیت های پول فیزیکی را ندارند و با آنها می توان در هر زمانی پول را به هر نقطه از جهان منتقل کرد.

علاوه بر سرعت بالای تراکنش ها، ارزهای دیجیتال با ماهیت غیرمتمرکز خود باعث شده اند تا معاملات کاملا امن و به صورت ناشناس انجام شوند.
امروزه ارزهای دیجیتال در معاملات خارجی به دلیل حذف واسطه ها و رفع محدودیت های پول فیات و فیزیکی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. اما در معاملات با رقم های کمتر و یا خرید های روزانه مانند خرید نان چطور، آیا همچنان ارزهای دیجیتال می توانند کاربرد داشته باشند؟

مشکلات ارزهای دیجیتال در تراکنش های روزمره

با وجود تمام مزایای خود، ارزهای دیجیتال با معایب و مشکلاتی نیز مواجه هستند. علاوه بر اینکه بسیاری از افراد در سراسر جهان ارزهای دیجیتال را با توجه به نوسانات قیمتی برای پرداخت قبول نمی کنند، در معاملات ارزهای دیجیتال کارمزد تراکنش نیز وجود دارد که در برخی زمان ها تا چند ده دلار نیز می رسد.
در حالی که امروزه بسیاری از ارزهای دیجیتال کارمزد کمی برای تراکنش ها دریافت می کنند، اما همچنان ارزهای دیجیتال محبوبی نیز مانند اتریوم هستند که کارمزد شبکه بالایی دارند. حتی خرید و فروش استیبل کوین ها کارمزد دارد و معمولا این کارمزد 1 دلار است.
حال به خوبی مشخص است که چرا همچنان امکان استفاده از ارزهای دیجیتال به صورت گسترده برای خرید های روزمره وجود ندارد.
در حالی که برخی صرافی ها کارمزدی برای انجام معاملات از خریداران و فروشندگان ارزدیجیتال دریافت می کنند، اما این کارمزد معمولا بسیار کم است. پس اگر رقم کارمزد بالایی که در تراکنش ها پرداخت می کنید برای صرافی نیست، این پول به چه کسی پرداخت می شود؟
فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال به صورت غیرمتمرکز فعالیت دارند، به این معنی که هیچ سازمان و مدیریت متمرکزی برای آنها وجود ندارد و مدیریت شبکه و پردازش تراکنش ها برعهده خود کاربران و فعالان شبکه است. این فعالان شامل استخراج کنندگان (ماینرها) و همچنین تایید کنندگان می شوند که با مصرف انرژی و هزینه، تراکنش های شبکه را پردازش و از امنیت و کارکرد شبکه مطمئن می شوند.
شبکه بلاک چین برای پاداش به این افراد، مقداری ارزدیجیتال را به عنوان کارمزد به آنها پرداخت می کند. اما منبع پرداخت ارزهای دیجیتال به فعالان شبکه چگونه تامین می شود؟در شبکه های بلاک چینی مکانیزمی ایجاد شده است تا خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال کارمزدی را با توجه به نوع فعالیت شبکه پرداخت کنند، این کارمزد پرداخت شده در ادامه به استخراج کنندگان و تایید کنندگان تعلق می گیرد.

چگونه کارمزد تراکنش های ارزدیجیتال را کاهش دهیم؟

در حالی که در سال های ابتدایی شبکه های بلاک چینی محدودی وجود داشتند و معمولا هر ارزدیجیتال تنها از شبکه خود استفاده می کرد، اما هم اکنون این امکان برای ما فراهم شده است تا با توجه به نیاز خود از شبکه های مختلفی برای خرید، فروش و انتقال ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها استفاده کنیم.
امروزه بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب توسط شبکه های مختلفی پشتیبانی می شوند، به عنوان مثال علاوه بر شبکه اختصاصی بیت کوین، می توانیم از شبکه های دیگری مانند بایننس اسمارت چین برای خرید و فروش بیت کوین استفاده کنیم.
شبکه های جدید مانند بایننس اسمارت چین، سرعت بیشتری دارند و معمولا کارمزد کمتری نیز دریافت می کنند. پس اگر می خواهید از این پس تراکنش های سریعتری داشته باشید و کارمزد کمتری در خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخت کنید، مهم است به شبکه انتخابی خود در تراکنش ها توجه داشته باشید.

از کجا با کمترین کارمزد ارزدیجیتال بخرم و بفروشم؟

حال که راه حل کاهش کارمزدهای تراکنش های ارزدیجیتال خود را می دانید، مهم است از صرافی و پلتفرمی استفاده کنید که از این شبکه های کم کارمزد پشتیبانی می کند. در نهایت خرید و فروش های شما در صرافی ها با شبکه هایی انجام می شود که این صرافی ها ارائه می دهند و اگر به عنوان مثال یک صرافی تنها از شبکه اتریوم پشتیبانی کند، تمام معاملات شما با کارمزدهای بسیار بالایی انجام می شود.
اگر به دنبال یک صرافی با تنوع بالا در شبکه های پشتیبانی شده هستید، صرافی سرمایکس بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در سرمایکس خرید و فروش بیش از 600 ارزدیجیتال و استیبل کوین متنوع در شبکه های مختلفی از جمله بایننس اسمارت چین امکان پذیر است و شما با ثبت نام در این صرافی، می توانید با کمترین کارمزد خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود را انجام دهید.
از دیگر امکانات این صرافی می توانیم به پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، تبدیل ارز به ارز، کیف پول امن و داخلی و اپلیکیشن پیشرفته اشاره کنیم.وبگردی