آفتاب

چگونه یک طراحی سایت ارزان داشته باشیم؟آیا تا بحال به خرید سایت و راه‌اندازی آن برای کسب و کار خود فکر کرده‌اید؟ آیا می‌د‌انید با طراحی سایت ارزان تا چه اندازه می‌توانید به رشد و پیشرفت کسب و کارتان کمک کنید؟

در حال حاضر به جرئت می‌توان گفت که تمامی کسب و کارها در حوزه‌های مختلف به سمت اینترنتی شدن رفته‌اند و لازم است شما هم تا دیر نشده، فکری به حال کسب و کار خود در این عرصه جذاب و بسیار گسترده کنید. نیاز نیست حتما از همین ابتدا سایت پرهزینه‌ای را برای فروشگاه و شرکت خود راه‌اندازی کنید؛ چرا که با طراحی سایت ارزان نیز می‌توانید کارتان را در بستر اینترنت آغاز کنید و به مرور آن را گسترش داده و ساختارش را حرفه‌ای تر کنید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید به آسانی و بدون هیچ سختی با خرید سایت و یا طراحی آن با خرید قالب آماده کسب و کارتان را در فضای اینترنت شروع نمایید. اما پیش از آن لازم است ببینیم یک سایت از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

بخش‌های پراهمیت یک سایت؛ مهمترین اصطلاحاتی که باید بدانید!

بیایید در همین ابتدا با یک مثال این بحث را آغاز کنیم. هنگامی که شما می‌خواهید مغازه‌ای را برای کسب و کار خود افتتاح کنید، بی‌شک ابتدا به نام آن فکر می‌کنید و نامی را در نظر می‌گیرید که وقتی مشتریان شما آن نام را می‌شوند، به راحتی در خاطرشان بماند و شاید در آینده بتواند به یک برند تبدیل شود. یا سعی می‌کنید مغازه را در محیطی که فکر می‌کنید آینده خوبی برای فعالیت شما دارد و یا از نظر متراژ مناسب است خریداری نمایید. برای سایت هم همین مورد مصداق دارد و نام سایت و دامنه‌ای که برای آن انتخاب می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه بیشتر به این موضوع و سایر بخش‌های مهم در طراحی و خرید سایت خواهیم پرداخت.

دامنه:

دامنه یا Domain در حقیقت اسم و پسوندی است که افراد و کاربران برای پیدا کردن شما آن را در مرورگر جستجو می‌کنند. اما دو نکته مهم را هنگام ثبت دامنه باید در نظر داشته باشید:

  • اول اینکه قبلا کسی این نام را به ثبت نرسانده باشد که البته اگر چنین باشد، با پیشنهادات مشابهی روبرو خواهید شد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.
  • نکته دیگر آنکه نامی که استفاده می‌کنید، باید روشن و واضح باشد و با کار و شغل مدنظر شما و خدماتی که قرار است در این سایت ارائه کنید، هماهنگ باشد.
  • توجه به قدرت دامنه بسیار مهم است؛ چرا که پس از مدتی از شروع فعالیتتان، خیلی از کارشناسان به دنبال آن هستند که با رشد اعتبار دامنه (دامین آتوریتی)، وبسایتتان را مورد تحلیل قرار دهند.

هاست:

مورد دیگری که هنگام راه‌اندازی هر نوع سایت و حتی خرید سایت ارزان باید به آن توجه داشته باشید، خرید هاست است. اندازه هاست شبیه به مکانی است که برای خرید مغازه‌تان در نظر می‌گیرید. طبیعتا هرچه جای مغازه‌ای که در نظر می‌گیرید بهتر باشد، افرادی بیشتری به مغازه شما مراجعه می‌کنند. درباره هاست هم همینگونه است. هاست و سروری که خریداری می‌کنید امکان راه‌اندازی کسب و کار راحت‌تر و یا پیشرفت بیشتری را برای شما ممکن خواهد کرد. اما هنگام خرید سایت لازم است به مواردی از قبیل امنیت، سرعت، فضا و نوع عملکرد آن توجه داشته باشید.

شکل و قالب سایت:

همان طور که پس از خرید مغازه، دکوراسیون آن را برای راه‌اندازی کارتان آماده می‌کنید، برای سایت هم نیاز به چنین اقداماتی دارید و می‌توانید آن را از طریق طراحی  قالب و همچنین خرید قالب آماده انجام دهید. در انتخاب این مورد سلیقه شما می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد، ضمن آن که بهتر است متناسب با نوع فعالیتی که قرار است در سایت‌تان انجام دهید، محتوا و شکل ظاهری آن را انتخاب و طراحی کنید.

آیا راه‌اندازی سایت کار سختی است؟

ممکن است با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیده باشید که کار طراحی سایت و راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی سخت است و شما از عهده آن برنمی‌آیید اما این مژده را به شما می‌دهیم که در حال حاضر با شرایط و سیستم‌هایی که طراحی شده است، داشتن سایت، کار چندان مشکلی نخواهد بود. زیرا امروزه طراحی سایت ارزان با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای پیشرفته‌ای مانند دروپال، جوملا و وردپرس به راحتی امکان پذیر است.

البته درست است که طراحی سایت با این نوع از سیستم‌ها کار سختی نیست، اما به هر حال لازم است شما از متخصصان کاربلد در این حوزه کمک بگیرید تا طراحی سایت ارزان شما با کیفیت بالایی صورت گیرد و از امنیت لازم نیز برخوردار باشد.

طراحی سایت با وردپرس چه ویژگی‌هایی دارد؟!

همچنین در حال حاضر می‌توان سیستم وردپرس را یکی از بهترین سیستم‌هایی دانست که با استفاده از آن می‌توانید طراحی سایت ارزان خود را انجام دهید. این سیستم توانسته در حال حاضر درصد بالایی از سایت‌های طراحی شده در دنیا را به خود اختصاص دهد زیرا می‌توان از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای راه‌اندازی سایت‌هایی مانند سایت شرکتی، آموزشی، فروشگاهی و... استفاده کرد.

نکته حائز اهمیت دیگری که درباره خرید سایت و همچنین راه‌اندازی و طراحی سایت ارزان با وردپرس باید به آن اشاره کرد، خرید قالب آماده برای این برنامه است. شرکت‌های مختلفی که در حوزه طراحی قالب فعالیت می‌کنند، قالب‌هایی را تولید کرده‌ و در دسترس طراحان سایت قرار داده‌اند که می‌توان در ازای پرداخت مبلغ و یا به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید با خرید قالب آماده سایت خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی کرده و در وقت، زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

درباره شرکت طراحی سایت وب وان

اگر به دنبال مجموعه‌ای هستید که بتوانید خرید سایت دلخواه خود را با بهترین کیفیت انجام دهید، ما به شما مجموعه وب وان را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه فعالیت خود را در زمینه طراحی وب سایت و همچنین تجارت الکترونیک آغاز کرده و به کسانی که مایلند بدون هزینه‌های زیاد، سایت متناسب با کسب و کار خود را در فضای اینترنت راه‌اندازی نمایند، کمک بسیاری خواهد کرد. شما می‌توانید برای طراحی سایت ارزان اما با کیفیت و دارای امنیت بالا، از متخصصان وب وان در قالب وبسایت «سایت دیزان» که از طریق این لینک  وب سایت آن در دسترس است، کمک بگیرید. این شرکت در طول مدت فعالیت خود توانسته است بیش از 4000 وبسایت حرفه‌ای را در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی کرده و به کسب و کارهای مختلف کمک نماید.

برای طراحی سایت ارزان خود می‌توانید به مجموعه وب وان با خیالی آسوده اطمینان کنید؛ زیرا تمامی سایت‌هایی که این شرکت (چه به صورت پیش ساخته و چه به صورت کدنویسی) در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، با سایت‌های آماده متفاوتند. همچنین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که طراحی سایت ارزان به معنای کم ارزش بودن و یا پایین بودن امنیت و عملکرد آن نیست بلکه تمامی سایت‌هایی که توسط متخصصان شرکت وب وان طراحی می‌شود از تمامی پارامترهای سئو برخوردار بوده و به طور مرتب به روز رسانی می‌شود.