آفتاب

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالاندرست است که یادگیری زبان مادری به صورت غریزی و با توجه به محیط پرورشی فرا میگیرد ولی یادگیری زبان دوم در واقع مبحث آموزشی و اکتسابی است زیرا کودک دیگر در محیط درگیر نیست و باید همراه با مدرس به آموزش زبان بپردازند!

این روزها یادگیری زبان انگلیسی دیگر مانند گذشته برای تفنن نیست بلکه به عنوان یکی از الزامات برای ارتباطات کاربرد بسیار زیادی دارد. زیرا که کودکان روزانه درگیر با نرم افزارها و بازی های مختلف کامپیوتری هستند. از سوی دیگر بسیاری از روان شناسان بر این عقیده هستند که زمینه و مقدمات یادگیری زبان دوم از دوران کودکی بسیار راحت تر صورت می گیرد؛ زیرا که یادگیری کودکان از انعطاف بیشتری نسبت به بزرگترها برخوردار است. بنابراین والدین ممکن است نسبت به آموزش کودکان خود حساسیت بالایی داشته باشند، به همین دلیل آنها نسبت به انگیزه ی یادگیری کودکان خود به نگرانی های خود می افزایند، به عبارتی میخ اول در یادگیری آموزش زبان انگلیسی را باید در ایجاد انگیزه کودکان زد و بعد به سراغ کتاب های آموزش زبان دوم و یا زبان غیر مادری رفت. درست است که یادگیری زبان مادری به صورت غریزی و با توجه به محیط پرورشی فرا میگیرد ولی یادگیری زبان دوم در واقع مبحث آموزشی و اکتسابی است زیرا کودک دیگر در محیط درگیر نیست و باید همراه با مدرس به آموزش زبان بپردازند! حال ما در اینجا قصد داریم که دست کودک شما را بگیریم تا بتوانیم باعث شویم که کودک کتاب لندی با انگیزه بیشتر ترغیب به خواندن کتاب های انگلیسی شود!
 

معرفی مجموعه‌ کتاب‌های آموزشی

مجموعه کتاب های dolphin readers به عنوان بهترین گزینه ی مناسب معمولا برای کودکان رده سنی 7 الی 12 و در پنج سطح از استارتر شروع میشود و سطح 4 آخرین این مجموعه میباشد. علاوه برآن، کودکان این مجموعه را هم میتوانند همراه با والدین به صورت خودخوان فراگیرند و هم اینکه همراه مدرس در آموزشگاه ها آموزش ببینند. این مجموعه نیز دارای دایره لغاتی است که همراه با تصاویر و عکس های مرتبط با لغات باعث یادگیری و آموزش بهتر کودکان نیز میشود. این گونه کتاب ها همراه با سی دی هایی که مطالب و لغات به صورت ناخودآگاه در ذهن کودک نقش بسته می شود. در انتهای کتاب نیز Activity book برای تقویت و تمرین بیشتر کودکان قرار داده شده است. از سوی دیگر، والدین بیشتر از اینکه برای آموزشگاه و انتخاب معلم برای کودک خود اقدام نماید باید به انتخاب کتاب های مناسب و رنگارنگی که باعث شود که کودک به کتاب و یادگیری زبان انگلیسی نرم نرمک علاقه نشان دهند .
بعد از اینکه کودک و خردسال توانست از سطح دلفین ریدرز فراتر رود، میتواند به خواندن کتاب های family readers نیز اقدام نماید. در واقع کودک به صورت پلکانی با تنوعی از لغات متنوعی که همراه با تصاویر بالا رو به رو شده است. شاید در گذشته برای یادگیری زبان کودکان مثل امروزه خیلی به تنوع مطالب و رنگ ها توجه چندانی صورت نمیگرفته و همین امر بسیاری از کودکان در گذشته به خواندن کتاب های زبان انگلیسی ترغیب نمیشدند. اما امروزه این امر برای یادگیری کودکان و ترغیب آنها به زبان به طور جد در نظر گرفته شده است. کتاب family readers  به عنوان کتاب مکمل و داستانی برای کتاب های family friends به شمار می رود. این کتاب ها در هر سطح دارای 15 درس است و زبان آموز کتاب لندی در هر سطح 3 درس میخواند و در مجموع یک کتاب از family friends ها را در طول پنج ترم خوانده می خواند. در این مجموعه دیگر گام ها به سمت جلو پیش می رود و خردسالان نیز قادر به جمله سازی هستند. این مجموعه هفت جلدی که از starter آغاز می شود و تا سطح 6 ادامه می یابد، همچنین این مجموعه همانند سری دلفین مصور است و کودک را از مسیر مشخصی که از مجموعه کامل دلفین آغاز شده به سمت کتاب های بزرگسالان سوق می دهد. چه بهتر از این که شما با دانستن شروع مسیر برای کودک خود انگیزه خواندن و یادگیری زبان را در آنها دو چندان می کنید. پی یادگیری زبان انگلیسی اگر از دوران کودکی درست ریخته شود، آموزش آن آسان تر می شود!
در واقع از منابع دیگری که هم سطح family friends ها میباشد میتوان به مجموعه های کامل Hip Hip hooray، magic time، Project اشاره نمود. به عبارتی در هر کدام از این مجموعه ها سطح هایی ازstarter  تا نهایی گردآوری شده اند. به عنوان مثال، مجموعه Hip Hip hooray همانند family friends میباشد و میتواند به عنوان گزینه ی مناسب برای یادگیری زبان آموزان کودک و خردسال به کار رود. این مجموعه در هر سطح دارای 8 درس و به همراه CD که در انتهای هر دو درس یک بخش برای خلاصه ی آنها قرار داده شده است، همچنین در بخش های پایانی کتاب verb list و word list نیز موجود می باشد. مجموعه کامل magic time که خود دو سطح ابتدایی را شامل میشود و بعد از اینکه زبان آموزان عزیز خردسال از این مرحله ابتدایی عبور کردند آنها می توانند به سمت مجموعه ی کتاب های English time پیش روند که این مجموعه خود دارای 6 سطح میباشد. در واقع زبان آموز خردسال ما با توجه به معرفی این مجموعه های جذاب و متنوع میتواند مسیر شناخت درست یادگیری زبان انگلیسی و همچنین انگیزه آموزش زبان انگلیسی را به سمت آموزش درست پیش ببرد. البته می توان به منبع دیگری نیز اشاره داشت Project ها توسط انتشارات آکسفورد برای آموزش کودکان از سطح 1 که مناسب برای کودکانی که در سطح ابتدایی میباشند و سطح 5، آخرین سطح میباشد. کتاب های این مجموعه تا سطح 4 دارای چهار درس هستند و سطح 5 دارای پنج درس است. تمامی این مجموعه ها به همراه سی دی  های آموزشی مناسب و workbook برای تقویت مهارت چهارگانه به کار برده شده اند.

معرفی مراکز خرید کتاب آموزش زبان انگلیسی

کتاب لند با معرفی مجموعه کامل کتاب های آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان زبان آموز، سعی دارد که مهیا کردن شرایط خرید کتاب داستان انگلیسی برای کودکان با شوق و ذوق همراه با انگیزه ی بالا به کتاب های زبان انگلیسی تشویق نماید.  به عبارت دیگر زمانی که والدین قادر به کسب اطلاعات درست در مورد کتاب های زبان داشته باشند می توانند به کودک خود در آموزش زبان انگلیسی کمک شایانی کنند. در واقع می توان گفت که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان در سال های ابتدایی باید از  طریق کتاب های مناسب و مصور صورت گیرد. از سوی دیگر درست است که نقش مدرس و معلم زبان انگلیسی در آموزش زبان انگلیسی موثر میباشد، اما اگر میخواهید علاقه و تمایل کودکتان در یادگیری زبان بالا رود، بهتر است قبل از رفتن به آموزشگاه های مختلف زبان، کتاب های شکیل و بامزه مصور برای آنها خریداری نمایید.
وبگردی