آفتاب

به ارزانترین و امن ترین روش نمای ساختمان را عوض کنیدنمای ساختمان اولین بخش ساختمان است که توسط میهمان، خریدار و یا مستاجر دیده می شود. پس زیبایی نمای ساختمان اثر زیادی در بالا رفتن کلاس ساختمان و حتی قیمت ملک خواهد داشت.


می دانیم قیمت بالای سنگ، کامپوزیت و دیگر مصالح نما از یکسو و محدودیت انتخاب رنگ و رعایت امنیت در هنگام نصب آن ها، گزینه استفاده از این مصالح را دشوار می کند.
لذا به نظر می رسد رنگ ارزانترین و کاربردی ترین ابزار برای نمای ساختمان گزینه مناسبی است.
رنگ آمیزی ساختمان نیز همچون مصالح دیگر ساختمان ها استفاده می شود و انواع مختلفی دارد. در این مقاله به معرفی چند نمونه از آن ها می پردازیم.

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک نمونه ای از رنگ معماری ساختمان است که در بین انواع مختلف رنگ های ساختمانی دیگر موجود است مدت هاست که یکی از پر کاربرد ترین رنگ ها است و معمولا رنگ آمیزی دیوار با رنگ پلاستیک از آسان ترین روش ها می باشد که از طرفی دیگر خشک کردن آن نیز در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.

بنابراین این نکته مهم را باید در نظر داشت که برای استفاده از رنگ پلاستیک به یک نقاش حرفه ای احتیاج دارید که خدمات ارائه شده برای شما را با بهترین شکل ممکن به پایان برساند و در این خصوص افرادی که تجربه ای رنگ آمیزی ساختمان نداشته اند نمی توانند به راحتی این کار مهم را بر عهده بگیرند زیرا موجب خرابی کار و بی کیفیت بودن سطح کار می شوند.

رنگ روغنی

رنگهای روغنی نیز از جمله رنگ هایی هستند که برای نقاشی دیواره های داخلی ساختمان کابرد زیادی را به همراه دارند که معمولا رنگ های روغنی به سه دسته تقسیم می شوند: رنگهای روغنی براق ، رنگ های روغنی نیمه مات و رنگ های روغنی مات در دسترس هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد و از هر کدام از این دسته بندی رنگ ها در قسمت های مختلفی از ساختمان به کار می رود و همچنین از این رنگ به عنوان یکی از مصالح ساختمانی عایق بندی و استیل ضد زنگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد

بنابراین از رنگ های روغنی نیز به راحتی می توان با توجه به مصرف خود از انواع مختلفی از قبیل این دسته استفاده کرد و این مورد از رنگ نیز کاربرد زیادی در رنگ آمیزی ساختمان را بر عهده دارد

رنگ اکریلیت

اگر اطلاعات کافی در مورد رنگ را داشته باشید حتما این مورد بار ها برایتان اتفاق افتاده است که با رنگ اکریلیت آشنایی داشته باشید و عمدتا از رنگ اکریلیک در نقاشی ساختمان برای ایجاد نقش شخصی یا چیزی بر روی دیوار ها می باشد و از جمله رنگ هایی است که کاربرد خاص خود را به همراه دارد و در مصارف دیگر نمی توان از رنگ اکریلیت استفاده کرد و تنوع رنگی که اکریلیک با خود دارد در سطح بالا وجود دارد

از طرفی دیگر از جمله رنگهای انعطاف پذیر است که شما میتوانید بر روی هر سطحی آن را اجرا کنید  معمولا پایه اصلی این رنگ آب است در نتیجه بسیاری از افراد که با پایه نفت موافق نیستند می توانند از رنگ اکریلیت برای مصارف خود استفاده کنید

رنگ پتینه

هنر پتینه یکی از زیباترین هنرهای است که در ایران از آن استفاده می شود که می توانید برای تبدیل خانه خود به یک اثر هنری از آن استفاده کنید، استفاده از رنگ پتینه ممکن است به عنوان دوران باستان در ذهن بسیاری از افراد باشد اما  پتینه در اصل به عنوان یک هنر ایتالیایی شناخته شده است ولی سلیقه و هنر ایرانیان در استفاده از این رنگ باعث شده است تا یک سبک منحصر به فرد در ایجاد شود.

این هنر مورد توجه همه قرار بگیرد که رنگ پتینه به دو سبک کلاسیک و مدرن در دسترس می باشد و با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و سبک آن می توان از این رنگ استفاده کرد که این نوع از رنگ نیز توسط استاد کار گر ماهر در ساختمان ها انجام می شود.
معمولا نماشویی ساختمان از جمله سازه های اصلی، معماری ساختمان، درب ها و پنجره های ساختمان ها شامل می شود نما شویی ساختمان عمدتا برای رفع آسیب های ناشی از آلودگی هوا، تغییرات دمایی سنگ نما، نیروی باد، چسباندن پوسترهای مختلف، چسبیدن مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان به نما، زلزله، فاصله بین درزهای سنگ نما و … انجام می شود
نمای ساختمان
در کار شستشو خود افراد نیز می توانند تا حدودی کار شستشو را انجام بدهند ولی لازم به ذکر است که این کار نیاز به متخصصین دارد چرا که  کار شستشو در ارتفاع است که بسیاری از افراد نمی توانند بنا به دلایل مختلف در ارتفاعات کار کنند و در کنار آن تخصصی می خواهد که هر شخصی نمی تواند از آن برخوردار باشد.

پس بهترین روش این است که از متخصصین حرفه ای در این عرصه استفاده کنید تا به هیچ مشکلی برخورد نکنید و کار نماشویی ساختمان شما را در حد قابل قبولی انجام بدهند که رضایت شما را به همراه بیاورد و ساختمانی تمیز و زیبا داشته باشید.

نماشویی با واترجت

در حین استفاده از واترجت به منظور شست و شوی نمای ساختمان، تعداد طبقات از جمله کم و زیاد بودن آ ن ها اهمیت زیادی ندارد بنابراین فاکتورهای اثرگذار بر این نوع نماشویی میزان آلودگی نما و کیفیت آب بندی آن می باشند.

نماشویی با طناب

در این نوع از نماشویی با استفاده از طناب که توسط افراد ماهر صورت می گیرد زیرا این روش از روش هایی است که خیلی خطرناک است و کوچکترین خطا در این کار خطرات جانی و مالی به دنبال خواهد داشت ولی در عین حال نماشویی بدون داربست که تنها با استفاده از طناب می باشد از لحاظ اقتصادی قیمتی مناسب نسبت به انواع روش های دیگر را در اختیار دارد.

نماشویی با داربست

نماشویی با داربست برای ساختمان هایی که نمی توان نمای آن ها را با استفاده از طناب شست و شو داد و از ارتفاع زیادی برخوردار باشند استفاده میشه.
تجهیزات کلایمر از مزایای مختلفی برخوردار است که داربست فلزی هیچ کدام از آن را به دنبال ندارد و از جمله این مزایا می توان به نصب و راه اندازی سریع در محل کار و همچنین ارزان بودن نسبت به نوع جایگزین خود یعنی داربست های فلزی قدیمی را بر عهده دارد و از امنیت بیشتری برخوردار هستند که به امنیت ساختمان مورد نظر نیز اضافه می شود.
معمولا از دستگاه کلایمر به عنوان یک بالابر در ساختمان هایی که از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند استفاده می شود و لازم به ذکر است که  فروش کلایمر از قیمت خیلی کمتری نسبت به داربست های فلزی در اختیار دارند

 نمای ساختمان

معمولا هر دو حرکت عمودی و افقی را به همراه دارند  به همین دلیل از نظر قیمت کمی متفاوت هستند. در حقیقت این نوع کلایمر ها دارای ریل های مخصوص در بالای ساختمان هستند که می توان به صورت دستی و با استفاده از موتور حرکت کرد، هر یک از این عوامل در قیمت فروش نهایی کلایمر تاثیر می گذارد.
بنابراین قبل از خرید یک کلایمر بیشتر سعی کنید اطلاعات کاملی در مورد تجهیزات آن و محل ساختمان مورد نظر به همراه داشته باشید تا هزینه های اضافی را متحمل نشوید و به راحتی با در نظر گرفتن موارد گفته شده در بحث فروش کلایمر ها با توجه به محل قرار گیری ساختمان خود کلایمر مناسب را تهیه کنید


وبگردی