آفتاب

دیجیتال مارکتینگ، مسیری مطمئن برای کسب و کار پر رونقدیجیتال مارکتینگ، به یک نوع بازاریابی دیجیتالی گفته می شود.

امروزه به دلیل گسترش روز افزون تکنولوژی و دنیای دیجیتال، کسب و کارهایی که به شدت وابسته به ابزار های دیجیتال هستند، بسیار پر رونق شده اند. از این رو هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ این است که کاربر با استفاده از دنیای دیجیتال و استفاده از آن، بتواند در کمتر از چند دقیقه محصولات یا خدماتی، که نیاز دارد را به دست آورد. به بیان دیگر دیجیتال مارکتینگ، به یک نوع بازاریابی دیجیتالی گفته می شود. از مزایای این نوع بازاریابی می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان و کاربران اشاره کرد، زیرا در خرید و فروش های حضوری، فرد به ناچار باید وقت و هزینه بیشتری را صرف خرید کند در صورتی که در دیجیتال مارکتینگ، بدون جابه جایی، تنها با وصل شدن به اینترنت، می توانید سفارش خود را ثبت کنید و خرید خود را انجام دهید.
 دیجیتال مارکتینگ

چگونه به عنوان یک کاربر از  خدمات دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

1- در گام اول اگر قصد خرید محصولی را دارید، درباره آن محصول، اطلاعاتی را به دست بیاورید. بهترین راه برای کسب اطلاعات جستجو کردن در اینترنت است. از این رو کسانی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، باید محتواهایی پیرامون اطلاعاتی که شما در اینترنت جستجو می کنید، را در آن جا منتشر کنند. به عبارت دیگر کاربر یا مشتری با خواندن محتواهایی که در وبسایت های مختلف منتشر شده است، می تواند نسبت به کالایی که قصد دارد بخرد، اطمینان حاصل کند.
2- در گام دوم، کارشناس دیجیتال مارکیتینگ، باید طوری سایت و محتواها را بهینه سازی(SEO) کرده باشد، که کاربر با جستجو کردن و مقایسه آسان بین محصولات، بتواند به راحتی کالای مورد نظر خود ،را از بین هزاران مارک مختلف انتخاب کند.
3- در گام سوم، کاربر با مقایسه کردن اطلاعات دسته بندی شده، خرید خود را نهایی می کند، در این مرحله کاربر باید فرایند پرداخت هزینه را طی کند، که در این میان پس از پرداخت و ثبت محصول، پیامکی باید برای او ارسال شود، تا او  از پرداخت و خرید خود مطمئن شود.
4- در گام آخر، کارشناس دیجیتال مارکتر، مسئولیت دارد، تا با استفاده از پیامک های تبلیغاتی، ارسال پیام هایی مبنی بر خرید دوباره مشتری، بهینه سازی شبکه های اجتماعی کاربر یا مشتری خود را دوباره به خرید از آن وب سایت دعوت کند، تا دوباره مشتری به چرخه خرید بازگشت پیدا کند.
دیجیتال مارکتینگ

چه کسانی می توانند برای کسب و کار خود از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند؟

به طور کلی تمام کسانی که قصد دارند، محصول یا خدماتی را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهند، بهتر است از خدمات دیجیتال مارکتینگ، جهت رونق بخشیدن به کسب و کار خود استفاده کنند. از این رو ما در این بخش، قصد داریم کسانی که واجد شرایط هستند، را به شما معرفی کنیم.
•    کسانی که قصد دارند، فروشگاه های اینترنتی تاسیس کنند.
•    کسانی که قصد دارند، خدماتی را به کاربران خود ارائه کنند.
•    سایت های خبری و آموزشی، با انتشار تبلیغات مشتریان بر روی سایت خود، از آن ها مبلغی را جهت تبلیغ سایت آن ها دریافت می کند، که برای تولید این سایت های آموزشی و ایجاد تبلیغات برای مشتریان به دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم.
بازاریابی دیجیتال vs  بازریابی اینترنتی
بازریابی دیجیتالی در جهت خدمات رسانی به کاربر و مشتری خود، از تمامی ابزار های موجود، در این عرصه استفاده می کند. به عبارت دیگر برای داشتن یک کسب و کار پر رونق در عرصه دیجیتال مارکتینگ، باید از این ابزار ها استفاده کنید. وب سایت، بازاریابی پیامکی، پادکست های صوتی، سئو و برنامه های تلفن همراه از جمله مهم ترین ابزارهایی است، که کاربران می توانند برای دسترسی راحت به این وب سایت ها از آن استفاده کنند. بازریابی اینترنتی برخلاف بازریابی دیجیتالی، تنها به وصل شدن اینترنت احتیاج دارد، ولی بازریابی دیجیتال، برای پیشرفت در این عرصه پر از رقبا، به خدمات زیادی نیازمند است.
 دیجیتال مارکتینگ

آسان تر شدن زندگی های امروزی، توسط دیجیتال مارکتینگ

•    دسترسی سریع به نیاز خود

با استفاده از این تکنولوژی، فرد می تواند در کمترین زمان به تمامی اطلاعاتی که درباره آن محصول است، دسترسی پیدا کند. از این رو دیجیتال مارکتینیگ با ارائه محتوای سئو شده قصد دارد، فرد را در بستری مناسب راهنمایی کند.

•    مقایسه کردن، توسط ابزار های مرتبط

از طریق موتور های جستجو گوگل، دیجیتال مارکتر وظیفه دارد، پیرامون آن محصولی که کاربر در فضای مجازی جستجو می کند، گزینه هایی را برای سنجش، اندازه گیری و قیاس قرار دهد، تا فرد راحتر انتخاب کند.

•    قیمت پایین

این روش به دلیل غیر حضوری بودن می تواند هزینه های کمتری را برای مشتری ایجاد کند. به طور مثال وقتی مشتری به صورت حضوری خرید می کند، هزینه های حمل و نقل نیز، به هزینه های اصلی او افزوده می شود.

•    تبلیغات گسترده و بی انتها

در عرصه بی حد و مرز دیجیتال مارکتینگ، فرد به راحتی می تواند تبلیغات انجام دهد. به عبارت دیگر این تبلیغات از طریق بک لینک ها، محتواهای سئو شده، بازاریابی های شبکه های اجتماعی، تبلیغات براساس کلیک و بازاریابی پیامکی به کاربر ارائه می شود.

 دیجیتال مارکتینگ
جمع بندی
دیجیتال مارکتینگ روشی مطمئن برای افزایش رونق در کسب و کارهای مختلف است که با کمک ابزارها و تکنیک های مفید موجب ارتقا بازاریابی دیجیتالی آن ها می شود. مجموعه های حرفه ای از جمله ایران سایت می توانند در این زمینه شما را کمک و راهنمایی کنند. شرکت ایران سایت با کمک روش های بازاریابی دیجیتالی توانسته است اکثر کسب و کارهای اینترنتی را رونق ببخشد. از این رو اگر به فکر ایجاد کسب و کارهای اینترنتی و استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ هستید، می توانید از مشاوره و خدمات برتر شرکت ایران سایت استفاده کنید. جهت  برقراری ارتباط با بخش مشاوره ای ایران سایت با شماره 02188886450 تماس حاصل فرمایید.