آفتاب

گذر از چالش تعمیرات موبایلبالا بودن هزینه تعمیرات موبایل امری است که به دلیل قیمت قطعات این موبایل ها اجتناب ناپذیر شده است. اما سوال اینجا است که چرا این هزینه در مراکز مختلف تعمیرات موبایل با هم متفاوت می باشد؟

تعمیرات موبایل یکی از چالش هایی است که از همان زمان رایج شدن این دستگاه در میان بشر با آن همراه بوده است. تخصص ها و ابزارهای لازم برای انجام عملیات تعمیر موبایل از یک طرف و خطاهای انسانی عمدی و غیر عمدی از طرف دیگر این چالش را در زندگی امروز کاربران موبایل های هوشمند پر رنگ تر نیز کرده است. از تامین قطعات اورجینال موبایل های هوشمند امروزی گرفته تا مهارت های کافی تعمیرکار همگی دست به دست هم داده اند تا این خدمات را تبدیل به یکی از دغدغه های بزرگ و نگران کننده کاربران نمایند. اما سر منشاء این دغدغه ها کجاست و راه های گذز از این چالش کدام ها هستند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات همراه ما بمانید.

  تعمیر موبایل

خدمات تعمیر موبایل حرفه ای تر از گذشته!

تعمیر موبایل در گذشته به تعویض چند قطعه و یا در نهایت تعمیر سوکت ها و بلندگوها محدود می شد. نه خبری از پنل شارژ وایرلس در موبایل ها بود و نه کسی نگرانی از بابت به هم خوردن تنظیمات اپل آی دی داشت. از موبایل های تک لنزی اکنون شاهد حضور اسمارت فون هایی با 4 تا 5 لنز در بازار هستیم. تعداد قطعات موبایل های امروزی هم مانند قیمت آنها نسبت به گذشته ده برابر شده است. از این رو خدمات تعمیرات موبایل را بایستی یک حرفه کاملا تخصصی بدانیم. حتی تعمیرکاران با تجربه قدیمی هم برای به روز کردن سطح اطلاعات خود باید از آموزش های به روز کمک بگیرند. شناخت قطعات اسمارت فون های امروزی می تواند روزها زمان تعمیرکار را به خود مشغول نماید.
عدم توجه به این موضوع است که اولین چالش کاربران را در تعمیرات موبایل به وجود آورده است. بیایید این موضوع را با گزارش هایی که معمولا بعد از تعمیر موبایل از سوی کاربران دریافت می شود، مقایسه کنیم:

•    چرا بعد از تعویض ال سی دی موبایلم، کیفیت صدای اسپیکر آن کم شده است؟
•    بعد از تعمیر تاچ گوشی، آنتن دهی آن کاهش یافته است.
•    هر چند به تازگی باتری موبایلم را تعویض کردم اما دیگر مانند قبل شارژ نگه نمی دارد.
•    تا دو سال گذشته هیچ نیازی به خدمات تعمیرات موبایل نداشتم، اما بعد از اولین مراجعه به تعمیرکار، اکنون هر ماه یکی از قطعات آن خراب می شود.
بروز چنین مشکلاتی یک مفهوم بزرگ را در بر دارد. آن هم اینکه تعمیرکاران این افراد هر چند ممکن است افراد با تجربه ای بوده باشند اما قطعا تخصص های به روز تعمیرات موبایل را نداشتند.

تعمیر موبایل

تعمیر قطعات یا تعویض آنها

قطعات موبایل های امروزی کاملا با هم در ارتباط هستند و تعویض و یا تعمیر هر یک از آنها در صورت عدم دقت تعمیرکار ممکن است سایر قطعات را نیز تحت تاثیر قرار دهد. مراکز تعمیرات موبایل در تهران هم برای تایم قطعات اورجینال با چالش هایی روبرو هستند و هم برای تعمیر آنها. یکی از سوالات رایجی کاربران موبایل های امروزی هم، درباره امکان تعمیر قطعات به جای تعویض آنها است. مسلما تعویض قطعه هزینه های بیشتری را به دنبال خواهد داشت. اینجاست که تخصص و تجربه و امکانات لازم برای تعمیر موبایل بسیار پر رنگ تر از قبل نیز می شوند. هر چند تعویض قطعات موبایل های امروزی هم چالش بزرگی بوده و نیاز به تخصص بالایی دارد، اما تعمیر آنها کار هر کسی نیست.
تعمیرکاران مراکز معتبر به دلیل تخصص بالا و البته افزایش اعتماد و اعتبار خود، برای کنترل قیمت ها هم که شده در درجه اول سعی در تعمیر قطعه های خراب شده دارند و در نهایت و در صورت عدم امکان تعمیر، آنها را تعویض خواهند کرد. اگر علاقمند به آموزش تعمیر قطعات مختلف موبایل های سامسونگ، اپل، هواوی، ال جی، شیائومی و ... هستید، می توانید با استفاده از آموزش های اینترنتی مانند مقاله های آموزشی mobilekomak.com این نیاز خود را برآورده نمایید.

 تعمیر موبایل

چرا هزینه تعمیر موبایل در هر مرکزی متفاوت است؟

بالا بودن هزینه تعمیرات موبایل امری است که به دلیل قیمت قطعات این موبایل ها اجتناب ناپذیر شده است. اما سوال اینجا است که چرا این هزینه در مراکز مختلف تعمیرات موبایل با هم متفاوت می باشد؟ دلایل زیادی برای این حقیقت وجود دارد اما مهم ترین آن به عدم دسترسی به قطعات اورجینال موبایل های امروزی بر می گردد. مراکزی که خودشان تامین کننده قطعات موبایل های امروزی باشند، این امکان را دارند تا هزینه ها را برای کاربران خود کنترل کنند. اما در سایر مراکز این امکان وجود نخواهد داشت.
در این میان تامین کننده های قطعات اورجینال موبایل های امروزی مانند موبایل کمک که از منبع اصلی خارجی اقدام به واردات این قطعه ها نموده و با قیمت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهند، با داشتن تعمیرکاران حرفه ای و متخصص موبایل ها می توانند برگ برنده ای برای کاربران باشند.

تعمیر موبایل

موبایل های به روز و خدمات به روز

موبایل های امروزه در مقایسه با مدل های قدیمی قیمت های سرسام آوری دارند. سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری آنها نیز به روزتر و حرفه ای تر شده است. با این اوصاف نیاز به استفاده از خدمات به روز هم کمترین حق مشتریان امروز این خدمات می باشد. استفاده از تعمیرگاه های سنتی تعمیرات موبایل دیگر پاسخگوی نیازهای کاربر امروز نبوده و خدماتی مانند تعمیرات موبایل در محل، گارانتی تعمیر موبایل، اعلام زمان تعمیر گوشی موبایل در لحظه، عدم نیاز به خروج کاربر از منزل برای تعمیر گوشی خود، دریافت ضمانت نامه برای قطعات تعویض شده و از این دست موارد حداقل نیازهایی است که در این حرفه می تواند برای کاربران در نظر گرفت.
علاوه بر این، خدمات ویژه تری هم در دسترس کاربران است که استفاده از آنها در کنار این خدمات می تواند خیال کاربران را راحت تر از قبل نیز نماید. بیمه حامی موبایل کمک برای خرابی های رایج موبایل، بهینه سازی هزینه های تعمیرات موبایل با استفاده از نرخ های مصوب اتحادیه و همچنین از طریق واردات عمده قطعات جایگزین و کنترل قیمت های آنها از جمله این خدمات ویژه هستند که کاربران می توانند از آنها استفاده کنند. در نهایت گذر از چالش تعمیرات موبایل هم به ارتقاء خدمات مراکز تعمیرات موبایل و تعمیرکاران بستگی دارد و هم انتخاب های درست کاربران نیز می تواند این مسیر را هموارتر از قبل نماید.
وبگردی