آفتاب

تبلیغات در گوگل خود را رایگان آغاز کنیدشیوه های متعددی برای تبلیغات در گوگل موجود هستند اما اصلی ترین آن ها استفاده از پلتفرم تبلیغاتی گوگل ادوردز است.

تبلیغات در گوگل

ممکن است با عبارت تبلیغات در گوگل آشنا نباشید و یا بنر های تبلیغاتی موجود در سایت های مختلف را مشاهده کنید و تصور کنید که مقصودمان از تبلیغات در گوگل همان ها است. اما اینطور نیست. شیوه های متعددی برای تبلیغات در گوگل موجود هستند اما اصلی ترین آن ها استفاده از پلتفرم تبلیغاتی گوگل ادوردز است. گوگل ادوردز چیست؟ سیستمی است که گوگل در اختیار صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ که دارای وب سایت و یا وبلاگ های فروشگاهی آنلاین هستند قرار داده و خود نیز از این طریق کسب درآمد می کند. به چه صورت؟ به این صورت که شما برای تبلیغات در گوگل هزینه می کنید و هزینه های پرداختی تان به حساب گوگل واریز می شوند؟ اگر باید هزینه کنیم پس چطور تبلیغاتمان را در گوگل رایگان آغاز کنیم؟ در صورت پرداخت هزینه چقدر باید بپردازیم؟ درکل برای شروع تبلیغات رایگان در گوگل باید از کجا شروع کنیم؟
برای دریافت پاسخ پرسش های خود به صورت کاملا تخصصی و کامل ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید. هر آنچه در رابطه با شروع تبلیغات در گوگل و کاهش هزینه های آن باید بدانید در ادامه ذکر شده است.

تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل خود را رایگان آغاز کنید

لفظ تبلیغات رایگان در گوگل شنیدنش برای هر کسی لذت بخش است. شما می توانید تبلیغات در گوگل خود را رایگان آغاز کنید اما برای مدت محدود. ما به شما می گوییم چطور به طور رایگان از تبلیغات گوگل ادوردز بهره ببرید.
ابتدا بگذارید نحوه عملکرد گوگل ادوردز را برایتان شرح بدهیم تا بدانید بخش پرداخت هزینه و زمان آن به چه صورت است. هنگامی که شما اکانت گوگل ادوردز خود را افتتاح می کنید، اولین کمپین خود را می سازید و سپس پس از تعیین گروه تبلیغاتی خود (که می تواند چندین گروه نیز باشد) کلمات کلیدی مورد نظرتان را وارد می کنید. کلمات کلیدی همان عبارت هایی هستند که با جستجو شدنشان توسط کاربران، تبلیغات شما به نمایش در می آیند. در این جاست که هزینه ها تعیین می شوند. هر کلمه ای از آسان تا سخت قیمت خاص خود را دارد.
قیمت کلمات و در کل قیمت تبلیغات چیزی است که توسط خود تبلیغ کنندگان تعیین می شوند. چطور ممکن است؟ به این مثال توجه کنید. تصور کنید که بر سر عبارتی یکسان هم شما و هم رقیبتان قیمت گذاری کرده اید و امتیاز کیفیت تبلیغتان نیز یکسان و هر دو 8 است. در این موقعیت شخصی تبلیغش در جایگاه بهتر نمایش داده می شود که هزینه بیشتری تعیین کرده باشد. هنگامی که کلمات مورد نظرتان را انتخاب کردید، تمامی مراحل را به طور کامل انجام دادید و تبلیغ را اجرا کردید، زمانی هزینه پرداخت خواهید کرد که شخصی با دیدن تبلیغ شما بر روی آن کلیک کند. توجه کنید دیدن تبلیغ موجب کاهش هزینه از حساب شما نمی شود، بلکه کلیک است که هزینه دارد.
پس بدون هیچ محدودیتی دیده شدن تبلیغ توسط هزاران نفر هم باعث کسر هزینه از حسابتان نخواهد شد. ایجاد اکانت گوگل ادوردز نیز کاملا رایگان است. حال برای شروع تبلیغات رایگان در گوگل از کجا شروع کنیم؟

تبلیغات رایگان در گوگل

برای اینکه تبلیغات در گوگل خود را در گوگل رایگان آغاز کنید ابتدا سری به سایت گوگل ادوردز و یا برخی از وب سایت های خارجی بزنید تا ببینید کوپن تبلیغاتی ارائه داده اند یا نه. با این کوپن ها می توانید کاملا رایگان کلمات کلیدی مورد نظرتان و استراتژی های قیمت گذاری و ... را انتخاب کنید و تبلیغاتتان را راحت اندازی کنید.

تبلیغات در گوگل رایگان

کوپن تبلیغاتی گوگل

چه زمانی این کوپن های تبلیغاتی به شما تعلق می گیرد؟ هنگامی که اکانتی را تازه ایجاد کرده باشید. از روز ایجاد اکانت تا 14 روز می توانید از کد تشویقی که گوگل به ایمیلتان ارسال کرده استفاده کنید. نکته: از این کد تنها یکبار می توان استفاده کرد، درصورت استفاده مجدد اکانتتان تعلیق خواهد شد.
چنانچه اکانت گوگل ادوردز فعال داشته باشید و سابقه خوبی در پرداخت هزینه ها، هم به موقع و هم با مبالغ زیاد، داشته باشد نیز کوپن تبلیغاتی به شما تعلق خواهد گرفت. حالت دیگری از این تعرفه های تشویقی است که باید حسابتان را مقداری شارژ کنید وهدیه بگیرید. به عنوان مثال 30 دلار اکانتتان را شارژ کنید تا 60 دلار هدیه بگیرید.

اعتبار کوپن های تبلیغاتی گوگل چقدر است؟

معمولا اعتبار این کوپن های تبلیغاتی در حدود 200 الی 1000 دلار است. با توجه به مدت زمان ایجاد شدن اکانت و یا سابقه تبلیغاتی آن این مقدار متفاوت است. نکته: ممکن است در سایت هایی با آگهی فروش کوپن تبلیغاتی گوگل مواجه شوید، حتما پیش از اقدام به خرید این کوپن ها از اعتبارآن ها اطمینان حاصل کنید. در کل بهتر است این کوپن ها را مستقیما از خود گوگل دریافت کنید و یا تهیه آن را به دست شرکت های تبلیغاتی معتبر مانند ساناسل بسپارید.
خب همانطور که گفتیم تبلیغات رایگان در گوگل همیشگی نیست و شاید تا مدت زمانی بتواند شما را از شارژ حساب و یا پرداخت هزینه دور نگه دارد. گوگل ادوردز پلتفرمی است که اگر با آگاهی و علم در آن قدم بر ندارید می تواند تمام بودجه شما را هدر دهد. در زیر به عواملی اشاره کرده ایم که با استفاده از آن ها بتوانید هزینه تبلیغات در گوگل خود را کاهش دهید.
کوپن هدیه برای تبلیغات در گوگل

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

بهینه سازی و تنظیم مراحل مختلف گوگل ادوردز فرآیند پیچیده ای نیست و با اندکی دقت و با علم به شیوه های نوین برای کاهش هزینه های تبلیغات در گوگل می توان کمترین سرمایه را وارد آن کرد و بیشترین بازده را دریافت کرد. به روش های زیر جهت کاهش هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز توجه کنید:

 • کاهش قیمت پیشنهادی هر کلمه کلیدی
  لازم نیست حتما تبلیغتان را در صدر صفحه جستجو به نمایش درآورید. حتی ممکن است پایین صفحه نتایج جستجو نتیجه بهتری هم بگیرید. پس از کاهش قیمت پیشنهادی تانذ نسبت به رقبا برای هر کلمه نترسید؛ با این کار هم هزینه هایتان کاهش و هم بازدهی تان افزایش می یابد.
 • بهینه کردن نوع استراتژی کمپین
  استراتژی دریافت کلیک در کمپینتان را بر روی حالت Maximize clicks یا حداکثرسازی کلیک ها قرار دهید تا بدین صورت خود گوگل بهینه سازی لازم جهت دریافت بیشترین کلیک با بهترین قیمت را انجام دهد.
 • استفاده از کلمات کلیدی منفی
  برای جلوگیری از کلیک افراد با جستجو های غرمرتبط با تبلیغ شما و کسر هزینه از حسابتان، بایستی لیستی از کلمات کلیدی منفی ایجاد کنید و عبارت هایی را که نمی خواهید با جستجویشان تبلیغتان دیده شود را در آن وارد کنید.
 • بهبود امتیاز کیفیت تبلیغ
  امتیاز کیفیت از رقمی مابین 1 تا 10 تعیین می شود و تاثیر قابل توجهی در هزینه تبلیغات در گوگل شما دارد. حتما بررسی کنید که کلمات کلیدی مورد نظرتان دارای ارتباط با صفحه لندینگتان هستند.
 • نوشتن متن تبلیغ بهینه
  متن تبلیغ نیز تاثیر قابل توجهی در دریافت کلیک از مخاطب هدف و تبدیل آن دارد. تبدیل یعنی هر اقدامی که در سایتتان انجام شود، اقدامی که شما خواستارش هستید، مانند دریافت تماس، خرید و ... . متن تبلیغی عالی، جذاب و کامل بنویسید؛ حتی می توانید چندین متن تبلیغ را با استفاده از بخش تست ادوردز، تست کنید تا بهرینشان را با توجه به بازخورد ها و نتایج ببینید.

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل با لیر ترکیه یا دلار آمریکا؟

در گوگل ادوردز انواع مختلف ارز ها برای استفاده موجود هستند و هیچ فرقی نمی کند که از کدام استفاده کنید. منتها این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که 1. خودتان بخواهید تبلیغاتتان را راه اندازی کنید. 2. حساب بانکی بین المللی تان در چه کشوری و با چه ارزی قرار دارد.
شما اگر بخواهید به آژانس های تبلیغاتی برای تبلیغات رایگان در گوگل مراجعه کنید ابتدا باید توجه کنید که با کدام ارز کار می کنند و سپس تصمیم بگیرید که تبلیغتان را به آن ها بسپارید یا نه. از جمله شرکت های تبلیغاتی معتبر و باتجربه در زمینه تبلیغات در گوگل ساناسل است که می تواند طی مدت زمانی کوتاه با کمترین هزینه فروش شما را چند برابر کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده آموزش های گوگل ادوردز به سایت sanasell.com مراجعه کنید.
وبگردی