آفتاب

بردگیم، بهترین سرگرمی دنیاهرچند موبایل یک تکنولوژی برای پیشرفت انسان است ولی در بسیاری از زمینه ها باعث پسرفت شده. از بزرگترین این پسرفت ها می توان به انفرادی شدن تفریحات در جمع ها اشاره کرد. اما امروزه راه حلی قدیمی به نجات انسان ها آمده و دوباره آن ها را در کنار هم جمع کرده است. بردگیم!

احتمالا برای شما هم پیش آمده که با این صحنه آزار دهنده مواجه شوید. صحنه ای که به مهمانی ای رفته و یا حتی در منزل نشسته اید و همه ی افراد را در حال کار یا بازی با موبایل می بینید. هرچند موبایل یک تکنولوژی برای پیشرفت انسان است ولی در بسیاری از زمینه ها باعث پسرفت شده. از بزرگترین این پسرفت ها می توان به انفرادی شدن تفریحات در جمع ها اشاره کرد. اما امروزه راه حلی قدیمی به نجات انسان ها آمده و دوباره آن ها را در کنار هم جمع کرده است. بردگیم!


 بردگیم 

چرا بردگیم؟

بردگیم ها در قرن اخیر پیشرفت چشم گیری داشته اند و این پیشرفت به نوعی بود که روزنامه گاردین را در سال ۲۰۱۲ وادار به انتشار مقاله ای با عنوان “عصر طلایی بردگیم” کرد.
بردگیم هر روز محبوب و محبوب تر شد. تا حدی که ویل ویتون(Will Wheaton) و فلیشیا دی(Felcia Day)  بازیگران سرشناس سریال پیشتازان فضا و سوپرنچرال تصمیم به ساخت برنامه ای با عنوان Table Top در یوتویوب گرفتند و در این برنامه ستاره های معروف را برای انجام بازی بردگیم دور هم جمع می کردند.

بردگیم در ایران

البته با اینکه این بازی جذاب در تمامی جهان معروف و محبوب شده ولی در ایران همچنان ناشناخته مانده است. چرا که نه فرهنگ سازی آن انجام شده و نه تبلیغ مناسب برای جذب افراد به سمت این بازی سرگرم کننده و مفید.

البته فروشگاه های بردگیم در ایران شروع به کار کرده اند و این نشان از محبوبیت این بازی در عده ای از ایرانی ها می باشد که می تواند برای آینده ی این بازی امیدوار کننده باشد. برای خرید بردگیم میتوانید به این فروشگاه ها چه در اینترنت و چه در دنیای حقیقی مراجعه کرده و بازی ای که طبق سلیقه شما باشد را تهیه کنید. یکی از این فروشگاه ها که علاوه بر فروش بازی ها به آموزش و فرهنگ سازی این بازی جذاب می پردازد بازیسل است که شما می توانید پیش از تهیه یک بردگیم آموزش آن را ببینید تا اگر طبق سلیقه شما بود آن را خریداری کنید.


 بردگیم 

بردگیم ها از دیروز تا امروز

افتخار اختراع بردگیم ها را باید به انسان های ۵۰۰۰ سال پیش یعنی زمانی که حتی خط اختراع نشده بود داد. چرا که سنگ های حکاکی شده ی کوچکی شبیه به تاس(که از ابزار اصلی برخی بردگیم ها به شمار می رود) از آن زمان پیدا شده است. همچین تاس های استخوانی، چوبی و از جنس لاک لاک پشت پیدا شده اند که همگی مربوط به هزاران سال پیش می باشند.

بردگیم نوعی بازی سلطنتی در زمان فراعنه هم بوده است. از بردگیم های محبوب آن ها می توان به بازی سنت(senet)  اشاره کرد. پس از اینکه بردگیم ها در طبقه سلطنتی محبوب شد کم کم طبقه های ضعیف تر و حتی مذهب گرایان به بردگیم روی آوردند. از جمله بازی های مذهبی ها به بازی مهن(mehen)  می توان اشاره کرد که هنوز قواعد کامل آن کشف نشده است.

اما اگر بخواهیم پر قدمت ترین بردگیم را بشناسیم باید نام اور(Ur)  را بخاطر بسپاریم. این بازی از ۲۶۵۰ سال پیش از میلاد ساخته شده و همچنان بازی می شود.

انواع بردگیم

بردگیم ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که به خاطر تنوع هر روزه ی آنها نمی توان این دسته ها را ثابت در نظر گرفت. اما به طور کلی بردگیم را می توان به دسته های زیر تقسیم بندی کرد:

·    خانوادگی: بردگیم هایی که بتوان با خانواده ( که ممکن است کودک یا بزرگسال باشند) بازی کرد. مثل بردگیم استوژیت و یا جالیز

·    مهمانی(party game): بازی هایی که در جمع های بزرگتر مثل مهمانی ها و یا دورهمی ها قابل اجرا هستند. مثل مافیا و یا کودتا

·    استراتژیک: بازی هایی که پیش نیاز آن ها داشتن استراتژی است. البته به پیشرفت این قدرت در افراد کمک می کند. مثل بازی صد دروازه و یا کشورگشا

·    انتزاعی: بازی هایی که به نوعی سه بعدی هستند و از مفاهیم ذهنی پیروی می کنند. مثل بازی کینگ دومینو و یا فتوسنتز

·    همکاری مشترک (coop) : این دسته از بازی ها این گونه هستند که برای برنده شدن باید همه به هم کمک کنند. معمولا در این نوع بازی ها یا همه برنده می شوند و یا همه می بازند. مثل بازی خدمه

·    بازی کودک: بازی هایی که برای سنین پایین تر تعریف شده و یا علاوه بر بزرگسالان کودکان هم بتوانند بازی کنند. مثل بازی کاپوچین

·    ایرانی: بازی هایی که یا تولید ایران باشد و یا ترجمه ی فارسی شده باشند.

·    پازل: معمولا از پازل های ۱۰۰۰ تکه به بالا را در این دسته قرار می دهند.

پیش از خرید بردگیم به دسته بندی آن توجه کنید تا بتوانید بازی ای تهیه کنید که مناسب شماست.


 بردگیم 

 برد گیم خود را از کجا بخریم؟

امروزه خرید بردگیم با وجود بیماری های گوناگونی مثل کرونا نیازمند بستری مناسب می باشد. یعنی علاوه بر اینکه نیاز به حضور فیزیکی نداشته باشد، قابل اطمینان هم باشد. چرا که امروزه سودجویان، بازی های فیک و تقلبی با کیفیت پایین را به جای بازی های اصل به مردم می فروشند.
پس یک فروشگاه بردگیم علاوه بر فروش اینترنتی و ارسال بازی با پست باید پاسخگو و در دسترس باشد. همچنین این اطمینان را به خریدار بدهد که بردگیم های آن ها اصل بوده و با تحویل ضمانت اصالت همراه بازی ها این امر را ثابت کند.
فروشگاهی که آموزش بازی ها را در کنار اطلاعات کامل آن بازی ارائه دهد حسن نیت خود را نشان داده و قابل اطمینان بودن خود را تا حدی ثابت کرده است. پس باید فروشگاهی را برای خرید بردگیم انتخاب کنیم که برای مشتری خود وقت گذاشته و برای آسایش مشتری تمام تلاشش را بکند.
از میان تمام فروشگاه های بردگیم می توانیم یک فروشگاه را به عنوان استاندارد ترین و مناسب ترین فروشگاه معرفی کنیم. فروشگاهی که تمام ویژگی های بالا را داشته و همواره برای مشتری خود وقت می گذارد. فروشگاه بردگیم بازیسل بهترین مرکز برای خرید بردگیم بوده و می تواند برای شما حس لذت بخش یک خرید مطمئن را ایجاد کند. برای خرید بردگیم از این فروشگاه می توانید به  bazisell.com مراجعه کرده و برای استفاده از مطالب و ویدیو های جذاب این مجموعه به نشان اینستاگرامی @bazisell مراجعه کنید.
وبگردی