آفتاب

آموزش مفهومی ریاضی توسط بهترین معلم های تهرانمهمترین نکته در مورد استفاده از مزایای تدریس خصوصی این است که چه زمانی از حضور معلم خصوصی استفاده کنیم، بسیاری از والدین فکر می کنند که کلاس های خصوصی مخصوص شب های امتحان و یا دانش آموزان با پایه درسی ضعیف است، اما این یک تفکر کاملا غلط است! معمولا استفاده از کلاس های خصوصی باید به صورت برنامه ریزی شده باشد، به این معنا که برای حصول یک نتیجه رضایت بخش بهتر است از یک برنامه منظم هفتگی استفاده کنید.

تدریس خصوصی یکی از روش هایی است که اکثر خانواده ها برای قوی شدن فرزندانشان در درس ریاضی از آن استفاده می کنند. بسیاری از والدین فکر می کنند که استخدام یک مدرس برای چند جلسه قبل از امتحان میتواند تضمین خوبی برای قبولی فرزندشان در این درس باشد، اما باید بگوییم که تدریس خصوصی نیز شیوه های اصولی و استاندارد خاص خود را  دارا است، به ویژه در مورد درس مهمی مثل ریاضی این کلاس ها باید دارای ویژگی های مخصوصی باشند. در این مبحث می خواهیم شما را با تمام نکات مربوط به تدریس خصوصی ریاضی و کلاس های تقویتی این درس آشنا کنیم.

چه زمانی باید از معلم خصوصی ریاضی استفاده کرد

مهمترین نکته در مورد استفاده از مزایای تدریس خصوصی این است که چه زمانی از حضور معلم خصوصی استفاده کنیم، بسیاری از والدین فکر می کنند که کلاس های خصوصی مخصوص شب های امتحان و یا دانش آموزان با پایه درسی ضعیف است، اما این یک تفکر کاملا غلط است! معمولا استفاده از کلاس های خصوصی باید به صورت برنامه ریزی شده باشد، به این معنا که برای حصول یک نتیجه رضایت بخش بهتر است از یک برنامه منظم هفتگی استفاده کنید.
حتما می دانید که ریاضیات یک درس کاملا تمرکزی و معلم محور است، بنابراین اگر دانش آموزی در یادگیری این درس ضعیف باشد، مسلما با یک یا دوجلسه قبل از امتحان امکان یادگیری همه مباحث را نخواهد داشت، شاید بتواند در امتحان ریاضی قبول شود، اما مطمئنا در سال های آتی نیز این مشکل وجود خواهد داشت.
ما معتقدیم که دانش آموزان باید ریاضیات را بفهمند، بنابراین برای فهم و درک مفاهیم عمیق ریاضی، نیاز است که دانش آموزان به ویژه آن هایی که در یادگیری مشکل دارند از کلاس های تقویتی منظم استفاده کنند، برای مثال هفته ای یک جلسه تدریس خصوصی ریاضی هفتم، به دانش آموز کلاس هفتمی  کمک می کند تا علاوه بر یادگیری تمام دروس برای ورود به سال جدید و مباحث پیچیده تر ریاضی آماده باشد.
از طرفی نمی توان گفت که فقط دانش آموزان ضعیف باید کلاس تقویتی داشته باشند. بسیاری از دانش آموزان علاقمند به ریاضی و یا کسانی که قصد دارند فرزندانشان در یادگیری ریاضی بسیار قوی عمل کرده و یا افرادی که دارای استعداد و نبوغ در یادگیری ریاضیات هستند نیز می توانند از تدریس خصوصی ریاضی برای پیشرفت و رسیدن به اهداف خود در یادگیری ریاضیات استفاده کنند. پس باید بگوییم تدریس خصوصی ویژه یک سری از دانش آموزان نیست و همه دانش آموزان می توانند از مزایای کلاس های تقویتی بهره مند شوند.
 معلم خصوصی ریاضی

نکات مهم در برگزاری کلاس خصوصی ریاضی

اگر قصد دارید فرزند شما از کلاس های خصوصی ریاضی بهره مند شود باید به نکات مهمی در این زمینه توجه داشته باشید، رعایت و توجه به این نکات سبب می شود تا نتیجه بهتری از کلاس های خصوصی بدست آورید.
* دادن انگیزه به دانش آموز برای شرکت در کلاس خصوصی: از آنجایی که کلاس های خصوصی و تقویتی معمولا در ساعاتی غیر از ساعت مدرسه تشکیل می شود، معمولا بچه ها انگیزه کافی برای حضور در کلاس و گذشتن از وقت استراحت و تفریح خود ندارند. بنابراین خانواده و معلم ریاضی باید سعی کنند انگیزه لازم را برای دانش آموز ایجاد کنند.
* تهیه یک برنامه ریزی دقیق:  قبل از شروع استفاده از تدریس خصوصی ریاضی باید یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند داشته باشید، این که کلاس های خصوصی چه روزهایی برگزار شود، تعداد جلسات و ساعات و همچنین نحوه تدریس و پیش روی در درس باید در این برنامه مشخص شود.
* در اولین جلسه باید ارتباط خوبی بین دانش آموز و معلم برقرار شود، ضمن این که معلم باید سعی کند میزان دانش و توانایی دانش آموز را در همان جلسه اول بسنجد. تا بیشتر تمرکز روی نقاط ضعف و اشکالات دانش آموز در یادگیری معطوف شود.
* بهتر است برای دانش آموزانی که در یادگیری ریاضیات ضعیف هستند از برنامه ای جامع و هدفمند به صورت هفتگی استفاده شده و حتی الامکان از کلاس های شب امتحانی پرهیز شود.

مزایای تدریس خصوصی ریاضی در پایه های مختلف تحصیلی

تدریس خصوصی ریاضیات دارای مزایای زیادی برای دانش آموزان است. وقتی دانش آموز از معلم خصوصی برای یادگیری بیشتر استفاده می کند، این امکان را دارد تا در کنار یک معلم کاربلد و با تجربه نقاط ضعف و ایرادات خود را پیدا کرده و برای رفع آنها  تلاش کند.
از طرفی چون مدرس تمام وقت تدریس را در اختیار یک دانش آموز می گذارد، می تواند به خوبی روی مشکلات او تمرکز کرده و یک شیوه تدریسی متناسب با شرایط و شخصیت دانش آموز اتخاذ کند.
مزیت بعدی که در مورد کلاس های خصوصی می توان در نظر گرفت این است که ساعات برگزاری کلاس ها انعطاف پذیر است و از آنجایی که یادگیری مفاهیم ریاضی نیازمند تمرکز زیاد است، میتوان کلاس ها را در ساعات و روزهایی برگزار کرد که دانش آموز انرژی، توان و تمرکز کافی برای یادگیری داشته باشد.
به نکته دیگری که در مزیت استفاده از تدریس خصوصی ریاضیات می توان در نظر گرفت این است که تمرین و تکرار مداوم در کلاسهای خصوصی تسلط لازم برای درک سوال و یافتن جواب مناسب را به دانش آموز خواهد داد.

تدریس خصوصی ریاضی مقطع ابتدایی

برای دانش آموزان پایه ابتدایی کلاس های تدریس خصوصی ریاضیات از آن جهت حائز اهمیت است که آنها در حال یادگیری مفاهیم پایه ای ریاضیات هستند و فهم و درک این مفاهیم می تواند به قدرت یادگیری مهارت ریاضی در سالهای آینده کمک بزرگی کند.

تدریس خصوصی ریاضی مقطع متوسطه اول

در این مقطع از تحصیلات ریاضیات شامل مباحث پیچیده تری نسبت به ریاضی دبستان است و مقدمه ای است برای مفاهیم دشواری که در دوره دوم متوسطه دانش آموز فرا میگیرد، بنابراین می توان گفت یادگیری صحیح و تسلط بر کتب درسی دوره اول متوسطه یک گام بلند برای موفقیت در یادگیری ریاضیات دوره دوم خواهد بود، برای مثال تدریس خصوصی ریاضی نهم دانش آموز را با مفاهیمی آشنا می کند که در سال دهم به صورت گسترده ای در ریاضیات 1 دوره دوم متوسطه با آن روبه رو می شود.

تدریس خصوصی ریاضی مقطع متوسطه دوم

در دوره دوم متوسطه دانش آموز هرچه می آموزد نهایتا در آزمون کنکور به آزمایش گذاشته خواهد شد، از طرفی در سال آخر تحصیل در این مقطع امتحانات نهایی پیش روی دانش آموزان است. بنابراین تدریس خصوصی ریاضیات در این  مقطع می تواند توان دانش آموز برای موفقیت در کنکور را چندین برابر کند، ضریب بالای ریاضیات برای دانش آموزان ریاضی و فنی و نقشی که درصد بالای آزمون ریاضی برای قبولی دانش آموزان تجربی و انسانی دارد، اهمیت و نقش کلاس های تدریس خصوصی ریاضیات در این مقطع را به وضوح نشان میدهد.

چگونه یک معلم خصوصی خوب پیدا کنم

این سوالی است که اکثر والدین برای آن به دنبال جواب هستند. این که یک معلم خصوصی ریاضی دارای چه ویژگی هایی باید باشد و این که از کجا می توان معلم موفقی در امر تدریس خصوصی ریاضیات پیدا کرد. در ابتدا به ویژگی های مثبت یک مدرس خصوصی ریاضی می پردازیم:

ویژگی های مدرس خوب

- دارای علم به روز و تسلط بر شیوه های مختلف تدریس ریاضیات است.
- در تدریس جدیت کافی دارد.
- دارای فن بیان قوی و مهارت کافی برای بیان ساده مفاهیم ریاضی است.
- مسئولیت پذیر و وقت شناس است.
- از کتاب درسی به عنوان منبع آموزش استفاده  می کند.
- حل تمرین و نمونه سوالات توسط دانش آموز را در اولویت قرار میدهد.
- برای هر دانش آموز برنامه منحصر به فردی متناسب با توانایی و نقاط ضعف او ارائه می کند.
- نکات مهم هر درس را تکرار کرده و آنها را برای دانش آموز مشخص می کند.
- به جای تشویق دانش آموز به حفظ کردن مطالب آنها را برای او تفهیم می کند.
- پیگیر وضعیت دانش آموز است و مدام او را ارزیابی می کند.
 معلم خصوصی ریاضی
خب اکنون که با ویژگی های یک مدرس خوب آشنا شدید وقت آن رسیده که به پرسش بعدی پاسخ  دهیم، این که این مدرس خوب را از کجا می توان پیدا کرد. جواب بسیار ساده است: مدرسانه

مدرسانه یک انتخاب موفق

در ابتدا باید اشاره کنیم در انتخاب مدرس نباید کیفیت آموزش را فدای مسائلی چون سابقه تدریس و یا مدرک تحصیلی مدرس کرد، چرا که ممکن است یک دانشجوی رشته ریاضیات به خوبی قدرت انتقال مفاهیم ریاضی به دانش آموز را داشته باشد، در حالی که یک شخص با مدرک بسیار بالای تحصیلی در این رشته قادر نباشد علم خود را به دیگری انتقال دهد.
ما در مدرسانه با شعار "اندیشیدن به جای آموختن اندیشه ها" سعی کرده ایم اساتیدی را در زمینه تدریس خصوصی به ویژه برای درس مفهومی مثل ریاضیات در اختیار بگیریم که علاوه بر داشتن مهارت بالا در تدریس، مسئولیت پذیری، وجدان کاری، دلسوزی و البته پیگیری شرایط پیشرفت دانش آموز را سرلوحه خدمات خود قرار داده و در امر تدریس خصوصی ریاضیات جزء برترین مدرسان هستند.
کادر تدریس خصوصی مدرسانه با گذر از فیلترهای بسیاری انتخاب می شوند و اطمینان از توان بالای آموزشی آنها و همچنین تضمین کیفیت آموزش و معتمد بودن این عزیزان از جمله مسائلی است که برای گروه مدرسانه بسیار اهمیت داشته و به دقت مورد توجه قرار میگیرد.
در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی و انتخاب مدرس می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.