آفتاب

نکات مهم در استخدام منشی کدامند؟یک منشی می تواند برای هر تیم اداری ضروری باشد و در انجام کارهایی مانند پرونده سازی، کپی، صحافی و اسکن اسناد مهم شرکت کمک کند. همین طور پاسخگویی به تماس ها و پشتیبانی از عملکرد تسهیلات هر نوع از مشاغل.

اگر قصد استخدام منشی را دارید، می توانید با مراجعه به یک وب سایت کاریابی از میان رزومه های جویای کار منشی، گزینه مورد نظر و مطابق با معیارهای خود را انتخاب کنید. اما جالب است که این معیارها را با نیازهای مهارتی یک منشی حرفه ای تطابق داده و در صورت لزوم معیارهای خود در این زمینه را تغییر دهید.

استخدام 

نکات مهم در استخدام منشی

یک منشی می تواند برای هر تیم اداری ضروری باشد و در انجام کارهایی مانند پرونده سازی، کپی، صحافی و اسکن اسناد مهم شرکت کمک کند. همین طور پاسخگویی به تماس ها و پشتیبانی از عملکرد تسهیلات هر نوع از مشاغل. با این حال، بسته به نیاز شرکت و بخش، وظایف منشی می تواند فراتر از این حد گسترش یابد.
ویژگی هایی که باید یک منشی حرفه ای داشته باشد:
• منظم و مرتب
• سازگار
• در شرایط استرس انعطاف پذیر
• حرفه ای
• قادر به انجام چند وظیفه
• مهارت حل مسئله
• مهارت های ارتباطی خوب
• مهارت های به روز IT
• سرعت تایپ بالا
• اعتماد به نفس بالا
• صداقت، درایت و اختیار
• مهارت های کارآمد در مدیریت زمان

روی دیگر سکه؛

وقتی در مصاحبه برای استخدام منشی، به عنوان کارجو وارد می شوید، از شما احتمالا پرسیده خواهد شد که چرا برای این شغل منشی اقدام کردید؟

چرا برای این شغل منشی اقدام کردید؟

مدیران ترجیح می دهند منشی های صادق را استخدام کنند. این که بگویید شما به دنبال یک کار خوب و رابطه خوب با همکاران خود هستید، کار خوبی است. همچنین می توانید بگویید که از انجام کارهایی که یک منشی معمولاً در کارهای روزمره خود انجام می دهند لذت می برید - پاسخگویی به تماس ها، خوش آمد گویی به میهمانان، تنظیم برنامه روزانه ، کمک به کارهای اداری و غیره.
نکته اصلی این است که به آن ها نشان دهید که این شغل را می خواهید و نه این که فقط به یک شغل نیاز دارید. فراموش نکنید که با اشتیاق صحبت کنید و سعی کنید از صحبت در مورد گذشته خودداری نمایید.

استخدام   

به نظر شما یک منشی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بر مهارت های مربوطه تمرکز کنید. مسئولیت، نگرش مثبت به کار، توانایی درک سفارشات، توانایی سازگاری، وفاداری به کارفرما و ...
متناوباً می توانید نقش یک منشی را در یک جمله خلاصه کنید و بگویید که یک منشی خوب کار رئیس خود را آسان تر و دلپذیرتر می کند.

در طی 5 سال آینده خود را کجا می بینید؟

منشی ها نباید رویای ارتقای شغلی، حداقل نه در این شرکت را داشته باشند. به مصاحبه کننده بگویید که خوشحال خواهید شد پنج سال دیگر همین جا یا جای دیگری برای آنها کار کنید و علاقه مند به دنبال کردن همین شغل هستید.
شاید شما تصور دیگری از آینده خود داشته باشید - و هیچ مشکلی ندارد شاید شما می خواهید دنیا را سفر کنید ، تجارت خود را شروع کنید یا در مدت دو سال صاحب فرزند شوید.

یک روز معمولی را در کار چگونه تصور می کنید؟

بسیاری از مردم معتقدند که منشی ها چیزی جز قهوه درست کردن و پاسخگویی به تماس های تلفنی انجام نمی دهند. اما شما باید نشان دهید که این کار را کاملا جدی گرفته و تمامی ابعاد حرفه ای آن را به خوبی می شناسید.

استخدام   
به فرد مصاحبه کننده که احتمالا رئیس آینده شماست بگویید که قصد دارید با برنامه ریزی، کارهای اداری و اساساً هر آن چه که لازم است را به بهترین شکل به انجام برسانید. سعی کنید به وی نشان دهید که آمادگی مدیریت کل دفتر را دارید.
سوالات دیگری که ممکن است در مصاحبه منشی پرسیده شود:
-    چرا می خواهید اینجا (در دفتر ما) و نه در جای دیگری به عنوان دستیار کار کنید؟
-    چرا آخرین کارت را ترک کردی؟ (چرا می خواهید شغل فعلی خود را ترک کنید؟)
-    آیا مشکلی برای همراهی رئیس خود در سفرهای کاری ندارید؟
-    چگونه می توانید با مشتری / مهمان عصبانی کنار بیایید؟
-    می خواهید در این موقعیت به چه نتیجه ای برسید؟
-    آیا شما تجربه تهیه نامه، گزارش، بولتن، کتابچه راهنما را دارید؟
-    میزان حقوق درخواستی شما چقدر است؟
-    آیا هیچ سوالی دارید؟
در الو استخدام انواع آگاهی استخدام منشی، دورکاری در منزل، استخدام مهندس و ... را دنبال کرده و شغل مناسب خود را از میان آن ها پیدا کنید.
وبگردی