آفتاب

کم هزینه‌ترین روش کاشت مو چیست؟کاشت مو یکی از عمل‌هایی است که با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. علاوه بر آن کلینیک‌ها و پزشکان متخصص بسیاری در این حوزه فعالیت می‌کنند. در این میان یکی از سوالات مهم کسانی که می‌خواهند این عمل را انجام دهند، درباره هزینه کاشت مو است.

به طور کلی باید بدانید که هزینه کاشت مو بسته به شهر و کلینیکی که در آن این عمل را انجام می‌دهید متفاوت است.
در این میان انتخاب نادرست کلینیکی که از نظر بهداشتی و پزشکی مورد تایید نباشد، ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. پس کاشت مو علاوه بر کم هزینه بودن باید تضمینی باشد.
در مقاله کاشت مو تضمینی کلینیک صدف می‌خوانیم: "مراکز کاشت مو وظیفه دارند در این مورد تشخیص درستی داشته و در ادامه روش مورد نظر را با بالاترین کیفیت و ظرافت به انجام برسانند"
در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا هزینه معمول کاشت مو و کمترین هزینه برای این عمل  را بررسی کرده و درباره سوالات دیگری که درباره این موضوع وجود دارد صحبت کنیم.

چه کسانی کاندید کاشت مو هستند؟

قبل از آنکه درباره هزینه کاشت مو صحبت کنیم، خوب است که با شرایط انجام این عمل کمی بیشتر آشنا شویم. مردان و زنان از هر نژادی می‌توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند. البته برای کاشت مو به دو فاکتور اصلی نیاز است :
• فرد باید به اندازه کافی موی سالم روی سر خود داشته باشد که بتوان از فولیکول آن‌ها برای کاشت استفاده کرد.
• پوست سر باید در ناحیه بدون مو قدرت رشد دادن موی کاشته شده را داشته باشد.
تشخیص وجود این دو فاکتور با پزشک متخصصی است که کار کاشت مو را انجام می‌دهد. پزشکان در نخستین جلسه ویزیت با معاینه دقیق سر می‌تواند میزان آمادگی فرد برای کاشت مو را به او اعلام کنند. به این نکته دقت کنید که علاوه بر دو مورد بالا، عوامل دیگری نیز باید توسط پزشک متخصص بررسی شود، مانند:
شرایط سنی مناسب برای کاشت مو
الگوی ریزش مو بین 25 تا 27 سال ثابت شده و بهترین سن برای انجام عمل کاشت مو بعد از 27 سالگی است. در مواقعی که فرد برای کاشت مو خیلی جوان باشد، متخصصان یشنهاد می‌کنند تا زمانی که الگوی ریزش مو کاملا مشخص نشده، بیمار از روش‌های دیگری برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کند.
تراکم مو و تاثیر آن بر کاشت مو
پزشکان برای کاشت مو و انتخاب بهترین روش انجام آن برای هر فرد، ابتدا تراکم موهای سر بیمار را بررسی خواهند کرد. کسانی کاندیداهای مناسبی برای کاشت مو هستند که موهای سالمی در پشت و دو طرف سر خود داشته باشند تا بتوان فولیکول‌های مناسبی از آن نواحی برداشت کرد. تراکم مو بر اساس تعداد موهای هر فولیکول اندازه‌گیری می‌شود.

درجه سفتی پوست سر و اهمیت آن در کاشت مو

میزان سفتی پوست کف سر نیز یکی از عواملی است که پزشکان در هنگام تصمیم‌گیری در مورد این که کسی نامزد مناسبی برای کاشت مو هست یا نه در نظر خواهند گرفت. در صورتی که پوست سر بیش از حد سفت باشد ممکن است قرار دادن فولیکول‌های جدید در آن سخت بوده و فقط بتوان نوارهای باریکی از ناحیه اهدا کننده برداشت.

تاثیر رنگ، جنس و بافت مو

اگر رنگ پوست سر و موهای شما نزدیک به هم باشد، احتمالا کاندیدای مناسبی برای عمل ترمیم و کاشت مو هستید و به تعداد کمتری پیوند نیاز خواهید داشت. موهای مجعد یا مواج نیز کاندید مناسبی برای انجام عمل کاشت مو هستند . چراکه با حداقل پیوند پوشش مناسبی ایجاد خواهند کرد.

هزینه کاشت موی سر در ایران

کاشت مو

قیمت کاشت مو در ایران بسیار متفاوت بوده و بین 5/4 تا 9 میلیون تومان متغیر می‌باشد. به طور کلی هزینه کاشت مو به روش FUT نسبت به سایر روش های کاشت مو معمولا کمتر است اما این روش عوارض خاص خود را دارد و با عمل جراحی انجام می‌شود، در نتیجه ممکن است برای همه مناسب نباشد. همچنین هزینه کاشت مو در ایران نسبت به دیگر کشورهای دنیا بسیار کمتر است.
بخشی از کلینیک‌های معتبر کاشت مو، مانند کلینیک صدف کاشت مو را با همراهی بیمه انجام می‌دهند تا در صورت عدم رضایت شما، درصدی از مبلغ به شما بازگردد.

آیا کاشت مو با بیمه قابل انجام است؟

همانطور که در مقاله کاشت مو با بیمه سایت کلینیک صدف توضیح داده شده:
" کاشت مو جزو عمل ‌های زیبایی محسوب می ‌شود. از آن جایی که این گونه عمل ‌ها دارای هزینه ‌های سنگین بوده، بیمه‌ های موجود در کشور آن‌ ها را تحت پوشش قرار نمی ‌دهند.
در ادامه کاشت مو با انواع بیمه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. کاشت مو با ضمانت ‌نامه بیمه ایران

همان‌طور که اشاره شد هیچ بیمه‌ ای در ایران جراحی ‌های زیبایی را جزو موارد تحت پوشش خود قرار نمی-‌دهد. بیمه ایران هم از این قاعده مستثنی نیست؛ اما جای امیدواری است که بیمه ایران به ازای هر عمل کاشت مو یک ضمانت نامه به مشتری ارائه می‌ دهد. این بیمه ‌نامه براساس قانون بیمه مصوب اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۶ و سایر قوانین و مقررات مرتبط و پیشنهاد کتبی بیمه‌گذار (که جز لاینفک این بیمه‌نامه است) تنظیم گردیده و مورد توافق طرفین است.
در این ضمانت‌ نامه بیمه ‌نامه ایران تعهد می ‌دهد چنانچه ۵۰ درصد از موهای کاشته ‌شده در طول دوره درمان (حداکثر یک سال) رشد نکند، ۵۰ درصد از هزینه کاشت مو به مراجع بازگردانده شود.
 ۲. کاشت مو با دفترچه بیمه نیروهای مسلح
بیمه ‌ها از جمله بیمه نیروهای مسلح، تنها درمان ‌هایی را تحت پوشش خود قرار می ‌دهند که جنبه ترمیمی داشته  باشند. به ‌ عبارت دیگر فقط درمان ‌هایی تحت پوشش بیمه قرار می ‌گیرند که به  خاطر نجات جان بیمار و رفع مشکلات حاصل از بیماری باشند. انواع جراحی ‌های زیبایی مانند کاشت مو که معمولا با هزینه ‌های سنگین همراه است، مشمول بیمه نمی‌ شوند.
۳. کاشت مو با بیمه تامین اجتماعی
بیمه تامین اجتماعی جراحی ‌های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی ‌دهد. بنابراین از آن جایی که کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می ‌شود، هزینه آن توسط تامین اجتماعی پرداخت نخواهد شد. البته درصورتی که پزشک متخصص با این بیمه قرارداد داشته باشد، مقداری از هزینه ویزیت و برخی داروها توسط تامین اجتماعی پراخت می‌ شود.
۴. کاشت مو با بیمه تکمیلی
جراحی‌ های زیبایی همواره با هزینه ‌های سنگینی همراه است. بنابراین بیمه‌ ها عمل ‌های زیبایی مانند کاشت مو را متقبل نمی ‌شوند. حتی بیمه ‌های تکمیلی هم این جراحی ‌ها را تحت پوشش خود قرار نمی ‌دهند؛ مگر در موارد خاص با بند زیبایی.
با این  وجود می ‌توان گفت برخی بیمه ‌های تکمیلی بعضی از درمان ‌های پوست و مو از جمله ویزیت و برخی داروها را تحت پوشش خود قرار می ‌دهند.

بهترین روش‌ کاشت مو کدام است؟

کاشت مو
جواب این سوال با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است. بهترین روش کاشت مو روشی است که با شرایط بانک موی شما مطابقت داشته باشد و در هنگام انجام این عمل و پس از آن کمترین میزان عوارض و استرس ممکن به شما وارد شود. بنابراین شاید بهتر باشد به جای کلمه بهترین از کلمه «مناسب‌ترین» روش برای هر فرد استفاده کنیم که با مشورت پزشک متخصص تشخیص داده می‌شود.
جدیدترین روش کاشت مو در دنیا چیست؟
در روش‌های SUT و DHI از دستگاه‌های ویژه‌ای برای کاشت و برداشت مو استفاده می‌شود و دیگر نیازی به جراحی وجود ندارد. این دو روش جدیدترین تکنیک‌های کاشت مو هستند که در ایران و جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
بهترین کلینیک کاشت مو در تهران کدام است؟
به طور کلی باید کلینیکی را انتخاب کنید که تمام مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت دریافت کرده باشد. در تهران کلینیک‌های معتبر زیادی برای کاشت مو وجود دارند. یکی از این مراکز معتبر کاشت مو در تهران کلینیک صدف است. کلینیک صدف در طی چهار سال اخیر بیش از 2هزار عمل موفق داشته است. این مجموعه از تیم‌های متخصص کاشت و برداشت مو با سابقه کاری بیش از 15 سال بهره می‌برد. همچنین اگر فردی از عمل خود ناراضی باشد، حمایت و گارانتی مجموعه صدف تا زمان جلب رضایت او ادامه خواهد داشت
سخن پایانی
همانطور که در این مقاله بررسی شد، هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای آنکه بتوانید با هزینه کمتر و کیفیت بهتری عمل کاشت موی خود را انجام دهید، لازم است کلینیک و پزشک متخصص مناسبی را انتخاب کنید تا در فرآیند این عمل با عوارض یا مشکلات جدی رو به رو نشوید.
به طور کلی می‌توان گفت که هزینه کاشت مو بین 4.5 تا 9  میلیون تومان است و بستگی به روش انجام این عمل دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو می‌توانید از وب سایت کلینیک صدف به نشانی  www.clinicsadaf.com سر بزنید. همچنین برای مشاوره رایگان درباره کاشت مو می‌توانید از طریق شماره 021-27437 با کارشناسان متخصص این مجموعه در تماس باشید.وبگردی