آفتاب

باشگاه مشتریان و ذی‌نفعان بیمه کوثربهبود خدمات، رضایت مشتری، کاهش هزینه‌ها، ارتباط فرد به فرد، حتی با میلیون‌ها مشتری از جمله ضرورت‌های پیاده‌سازی این سامانه است.

سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان بیمه کوثر به‌‌منظور جذب، حفظ و فراخوانی مشتریان موجود، گذشته و جدید و نیز ایجاد روابط دوسویه راه‌اندازی شد. بهبود خدمات، رضایت مشتری، کاهش هزینه‌ها، ارتباط فرد به فرد، حتی با میلیون‌ها مشتری از جمله ضرورت‌های پیاده‌سازی این سامانه است. با توجه به تحولات صورت گرفته در فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش نقش شرکت‌های بیمه در زندگی روزمره و اجتماعی افراد، مدیریت ارتباط با مشتری به‌عنوان یک رویکرد مهم در شرکت‌های بیمه‌ای در نظر گرفته شده است.
تمرکز بر ایجاد ارتباط نزدیک‌ و عمیق‌ با مشتریان، سودمندی بیشتر مشتریان فعلی نسبت به مشتریان جدید، تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتری برای تصمیم‌گیری اقتصادی، ارتباط موثر با مشتری بر مبنای داده‌های تبدیل شده به اطلاعات و بازاریابی اینترنتی و بازاریابی فرد به فرد و بازاریابی از طریق پایگاه داده‌ها از ویژگی‌های‌کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری است.

راه‌اندازی باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان به معنی جمع‌آوری افراد مختلف و تشكيل مجموعه‌ای با يك نام مشخص برای عضویت است و اعضای آن يا به طور انفرادی یا به عنوان مشتری سازمان در آن عضویت دارند. باشگاه مشتريان يك استراتژی خوب برای سازمان‌هایی است که می‌خواهند وفاداری مشتریان را افزایش دهند و روابط بلندمدتی با آنها ایجاد کنند. در واقع مشتریان سازمان که در باشگاه هم عضو می‌باشند خدمات ویژه‌ای را دریافت می‌نمایند و عضویت در باشگاه ایجاد فرصت استفاده از مزایای منحصربه فرد نسبت به سایر مشتریان می‌باشد. بیمه کوثر اعتباراتی برای مشتریان در نظر می‌گیرد بدین صوت که پس از عضویت ایشان در باشگاه، درصدی از خریدشان به عنوان اعتبار به آن‌ها تعلق می‌گیرد. اعطای اعتبار به طرق دیگری نیز صوت می‌گیرد که در ادامه به بیان شرایط و ضوابط آن می‌پردازیم.
ضرورت راه‌اندازی باشگاه مشتریان شرکت بیمه کوثر
افزایش تعامل با مشتریان، حفظ و وفادارسازی مشتریان و رضایت مشتریان ، پردازش اطلاعات مشتریان (data mining) مقوله داده کاوی ، گروه بندی مشتریان و ارایه خدمات و پاداش مناسب هر گروه ، جذب مشتریان جدید از طریق تبلیغات فردی یا گروهی ، کاهش هزینه‌های تبلیغاتی و بازاریابی ، آمارهای مفید مدیریتی و بازاریابی از طریق وب سایت برای بهبود مستمر و توسعه ، ایجاد رضایت و وفاداری در مشتریان ، همکاران ، نمایندگان و شرکای تجاری ،  اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی ، آموزش و شناخت فرصت‌هاي جديد تجاري ، کاهش فرصت‌هاي از دست رفته ، ذخیره اطلاعات و ایجاد بانک اطلاعاتی طبقه‌بندی شده مشتریان ، همکاران ، نمایندگان و پذیرندگان و کاهش دوباره کاري‌ها و هزینه‌های بازايابي و تبليغات ، افزایش بهره‌وری و بهبود کیفیت خدمات به اعضای باشگاه ، افزایش فراواني دفعات فروش به اعضا و مشتریان ، افزایش مشارکت کاربران و مشتریان ، حفظ مشتریان و جلوگيري از روي گردان شدن آنها به سمت رقبا ، بهبود جلوه و برند سازمان
 

تقسیم بندی مشتریان

مشتری سودآور: شخص یا شرکتي است که در طول زمان، جریان درآمدي براي شرك ايجاد مي‌کند که از سطح قابل قبول جریان هزينه‌هاي مربوط به جلب، فروش و ارائه خدمت به او که شرکت به این امر اخصاص داده، بیشتر است.
مشتري معمولي: مشتري است که در این معادله تفاوت درآمد زائي او در مقابل هزینه‌ها بسیار کم و در پائین‌ترین سطح به صفر مي‌تواند برسد که شرکت امکان دارد به امید این معادله در آینده، امروز او را نگهداري کند.
مشتري زيان ده: این جریان هزينه‌هاي ايجاد شده مشتری است که بیشراز درآمد می‌باشد و شرکت از ارتباط با آن مشتری زیان مي‌برد که در نهایت عدم تمدید قراردادهای کاری و یا عرضه خدمات در دسورکار شرکت قرار می‌گیرد.

الف : استراژی برخورد با مشتریان سودآور

مشتریان سودآور به‌طور مستقیم در معرض جذب وسط رقبا هسند که استراتژی کلان در ارتباط با این گروه ، حفظ ، ماندگارسازی و رشد آنها می‌باشد و ایجاد جذابیت‌های جدید . اندازه‌گیری مستمر سطح رضایت , از میان بردن عوامل نارضایتی ۔ بررسی رقبا ، آگاهی از برنامه‌های فعلی و آتی آنها برای این دسه از مشتریان و عکس العمل‌های به‌موقع و سریع به اقدامات آنها

 ب: استراتژی برخورد با مشتریان زیان‌ده

برخورد با مشتریان زیان ده در دو محور اقدامات مربوط به این گروه ازمشتریان قرار می‌گیرد
محور اول : اقداماتی است که در جریان برخورد با مشتریان معمولی طی شد
محور دوم : اقدامایت عبارتند از: بررسی وضعیت بیمه‌گذاران براساس شاخص میزان خسارت ، وصول ، ترکیب پرفو

امتیازدهی به مشتریان

امتياز فني : رشته خریداری شده ، حق بيمه ، سال بیمه ، حق وصول ، خسارت ، نوع قرردد ، الحاقيه
امتیاز غیر فنی : ثبت نام در باشگاه ، تكميل فرم نظرسنجی ، معرفی دوستان ، مناسبت‌ها ، خرید طرح‌های ویژه

دسته بندی مشتریان بر اساس امتیازدهی کسب شده

معمولی
VIP
طلایی
نقره ای
برنزی
معمولی

تعریف سیستم پاداش دهی براساس دسته بندی‌ها

تخفیفات بیمه‌ای • تخفیفات غیربیمه‌ای • ارایه خدمات ویژه

راه‌های ارتباطی با شرکت بیمه کوثر

مشتریان و مخاطبان بیمه کوثر می‌توانند با مراجعه به تارنمای شرکت به آدرس www.Kins.ir برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات و محصولات بیمه‌ای اقدام نمایند و از طریق شماره تماس 88663196-021 پیشنهاد، انتقاد یا شکایت خود را مطرح کنند. همچنین سامانه ثبت مشتریان ([email protected])، باشگاه مشتریان ([email protected])، سامانه پیام صوتی (89382-021 داخلی 8 ) و سامانه پیامک (89382-021) آماده خدمت رسانی به مشتریان است.
همچنین به‌منظور تسریع در خدمات بیمه‌گری، امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نامه شامل شخص ثالث، آتش‌سوزی، حوادث، مسافرتی، بدنه، عمر، درمان، مسئولیت، مهندسی و خاص، باربری، وکالت و پول از طریق درگاه www.Einsure.kins.ir برای مشتریان فراهم شده است.
وبگردی