آفتاب

مزایای درب اتوماتیک فولدینگ و مقایسه با کشوییدرب های اتوماتیک فولدینگ جایگزین مناسبی برای درب های سنتی فرانسوی یا درب های کشویی می باشند. آنها به دلیل سبک شیک و عملکرد صرفه جویانه خود در فضا، محبوبیت روزافزونی پیدا کرده اند، اما هنوز هم بسیاری از مردم می پرسند "درب های فولدینگ چیستند و فواید آنها چیست؟" بیایید نگاهی به جوانب مثبت و منفی درب های فولدینگ بیندازیم و تفاوت آنها را بررسی کنیم.

درب اتوماتیک فولدینگ چگونه کار می کنند؟

اگر می خواهید بدانید که درب های اتوماتیک فولدینگ چگونه کار می کنند ، به آسانی به یک اثر کنسرتینا فکر کنید. در واقع ، درب های فولدینگ از برگهای مختلفی تشکیل شده اند که به منظور باز شدن به طور کامل ، روی خود جمع شده و باز می شوند. این درب ها به دو دونده خوب ثابت شده اند و زمانی که باز می شوند هر دو لنگه در بصورت کشویی، کشیده شده و جمع می شوند. این بدان معناست که شما مجبور نیستید فضای زیادی برای باز کردن درب مانند درب های لولایی معمولی یا درب های فرانسوی ایجاد کنید. با این حال ، این بدان معنی است که شما مجبور نیستید برای ورود، محوطه بزرگتری را مانند درب های کشویی سنتی سکونت در نظر داشته باشید. بسته به شکل انتخاب شده برای این نوع در ها ، بسیاری از این دربها به عنوان درب "ترافیکی" شناخته می شود. در اصل ، ساختار این درب ها، یک درب معمولی است که درون سیستم folding قرار گرفته است، که روی یک لولا معمولی قرار دارد و دارای یک دستگیره اهرمی استاندارد است. این امر امکان دسترسی سریع و آسان را از طریق ورودی فراهم می کند ، زمانیکه نمی خواهید تک تک لنگه های درب را بکشید و باز کنید. این امر به ویژه برای ورودی های شلوغ که تمایل دارید به طور مرتب از آنها استفاده کنید مفید است.
درب اتوماتیک

درب اتوماتیک کشویی چیست و چه تفاوتی با دربهای فولدینگ دارد؟


غالباً در مورد تفاوت بین درب های اتوماتیک کشویی و درب های فولدینگ سردرگمی وجود دارد ، زیرا درب های فولدینگ به دونده نیاز دارند و لغزیدن قسمت مهمی از عملکرد آنها است. درب های کشویی استاندارد ، با این حال ، با درب های فولدینگ یکی در نظر گرفته نمی شوند. در اصل ، آنها از دو لنگه تشکیل شده اند و فقط یکی از لنگه ها حرکت می کند. درواقع پس از باز شدن، لنگه متحرک یا lever جلوی لنگه ثابت قرار می گیرد. درب های کشویی باعث می شوند که نیمی از روزنه به طور دائم مسدود شود. با این حال ، فایده آن ها این است که درب به هیچ وجه مانع از فضای زندگی و فضای بیرونی اطراف آن نمی شود. اما از آنجا که درهای فولدینگ به طور هم زمان می لغزند و در برابر یکدیگر می ایستند، بنابراین تقریباً کل روزنه باز می ماند. اگرچه مقدار کمی از فضای باز توسط لنگه های تاشو درب هنگام باز شدن از دست می رود ، اما به مراتب کمتر از درب های لولایی معمولی فضا را اشغال می کند. در واقع ، درب های فولدینگ ترکیبی از درب های کشویی و درب های سنتی فرانسوی یا پاسیویی هستند و از لحاظ توانایی صرفه جویی در فضا بهترین ها در جهان پیشرفته امروز را ارائه می دهند.

درب اتوماتیک فولدینگ چگونه به عنوان درب های بیرونی کار می کند؟

درب های فولدینگ برای مصرف به عنوان درهای بیرونی فوق العاده هستند زیرا به شما امکان می دهند به راحتی مانع بین فضای داخلی و خارجی خود را از بین ببرید. این درب ها چشم انداز مناسبی برای سرگرمی های تابستانی و ناهار خوری های تازه می باشند و حتی برای مراقبت از بچه ها هنگام بازی در حیاط بسیار مناسب هستند. از آنجایی که این درب ها فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند ، برای زندگی در فضا های  محدود یا باغ ها بسیار عالی هستند.

نصب درب های فولدینگ داخلی چگونه است؟


درب های فولدینگ، یک راه حل عالی برای کسانی هستند که می خواهند یک فضای داخلی با طراحی باز و انعطاف پذیر داشته باشند. آنها می توانند دو اتاق جداگانه را به طور کامل از هم جدا کنند و در صورت بسته بودن  عایق صوتی بهتری ارائه دهند، همچنین در صورت نیاز به فضای بزرگتر می توانند کاملاً باز شوند. نصب کامل این نوع درب ها با فرمت شیشه ای در یک اتاق همچنین می تواند به شما امکان دهد نور طبیعی بیشتری را در اتاق هایی که دارای پنجره های کوچکتر هستند و یا کمی تاریک هستید ، قرار دهید.
 این ویژگی ها صرفا برای مناطق مسکونی نیست بلکه می توان از این ویژگی ها در مناطق و ساختمان های دیگری بهره مند شود. درهای فولدینگ داخلی برای ساختمان های تجاری مدرن که نیاز به فضای اداری ، جلسات یا رویدادهای منعطف دارند بسیار ایده آل هستند. همچنین شما می توانید یک سازنده درب های فولدینگ را انتخاب کنید که نوعی پرده یکپارچه با درب را نیز برای شما ارائه می دهد، به طوری که در صورت نیاز به تقسیم یک منطقه به اتاق های جداگانه ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فضاها کاملاً خصوصی هستند. اگر فکر می کنید چگونه می توانید درب های فولدینگ داخلی را تعبیه کنید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 درب اتوماتیک

 انواع مختلفی از دونده ها و آستانه های حرکتی برای درب های داخلی وجود دارد که در قسمت سمت زیرین درب قرار می گیرند و از ریزش درب جلوگیری می کنند. جستجوی مشاوره برای نصب این نوع درب ها به شما امکان می دهد تا گزینه های مختلف خود را ببینید و ساختاری را انتخاب کنید که متناسب با فضای زندگی شما باشد.
درب اتوماتیک فولدینگ در چه اندازه هایی در دسترس هست؟
یکی از موارد برجسته در مورد چگونگی عملکرد درب های فولدینگ این است که برای هر دو نوع روزنه کوچک و بزرگ مناسب هستند. برای اندازه لنگه تغییرات زیادی وجود دارد - ما اندازه های استاندارد لنگه درب را بین 400 و 1200 میلی متر عرض، ارائه می دهیم، این امر باعث می شود برای یک روزنه بزرگ ورودی یک ساختار درب دوجداره ایجاد شود. اگر قصد ایجاد یک دیوار شیشه ای وسیع را دارید که می تواند کاملاً به فضای بیرون شما باز شود ، می توانید تعداد نسبتاً زیادی لنگه درب نیز داشته باشید.
معایت و مزایای درب های فولدینگ چیستند؟
بزرگترین مزیت درهای فولدینگ این است که می توانند تقریباً کل فضای ورودی( حدود 90٪) را باز کنند. علاوه بر این، این نوع درب ها برای ورودی های بزرگ که برای درب های سنتی فرانسوی بسیار کوچک اند بسیار مناسب هستند.
این نوع درب ها همچنین به فضای اطرافی که درب های فرانسوی برای باز شدن احتیاج ندارند، نیازمند نیستند، زیرا نیازی به باز کردن آنها نیست، اما شما به مقداری فضای کوچک احتیاج دارید تا هنگام باز شدن درب های فولدینگ اجازه دهید تا لنگه های درب روی یکدیگر جمع شوند. درواقع به اندازه یک مخروط کوچک. در شرایطی که شما نمی خواهید فضای مورد نظرتان در هنگام باز بودن درب مورد تجاوز قرار بگیرند،

 ممکن است درب های اتوماتیک کشویی گزینه مناسب تری باشد. با این وجود، درب های کشویی بخش کاملی از روزنه را مسدود می کنند که اگر عاشق ایده باز کردن کامل ورودی خانه خود باشید، ممکن است این درب ها شما را نا امید کنند. یكی از بهترین مزایای درب های فولدینگ این است كه می توانند فضای باز محیط خارج از منزل مانند باغ، باغچه، دریا و غیره را به محیط داخلی منزل وارد کنند، کاری که درب های کشویی به راحتی نمی توانند انجام دهند.

 یکی دیگر از مزایای درب های فولدینگ این است که از نظر ساختار انعطاف پذیری زیادی را به شما ارائه می دهند. شما می توانید تعداد لنگه ها ، اندازه هر لنگه درب را ، جهت باز شدن و قرار دادن درب را بنا بر سلیقه خودتان انتخاب کنید. به علاوه ، اگر درب های آلومینیومی را انتخاب کنید ، رنگ و طیف گسترده ای برای انتخاب دارید. این سطح از انتخاب به شما امکان می دهد ورودی های موازی ایجاد کنید که با درب های کشویی یا درب های فرانسوی، دستیابی به آن ها کمی سخت تر خواهد بود. در هنگام انتخاب درب های فولدینگ مسیر باز شدن درب بسیار اهمیت دارد. درب ها می توانند به داخل باز شوند، در این صورت مقدار کمی فضای داخل روزنه یا محیط بیرون را می گیرند، در این صورت فضای بیرون کمتر خواهد شد.

 در نهایت، تصمیم شما بستگی به فضای موجود در داخل یا خارج شما دارد. به عنوان مثال اگر یک باغ یا محوطه کوچک مانند یک پاسیو زیبا دارید، باز شدن در داخل ممکن است مطلوب تر باشد. با این وجود، اگر مبلمان زیادی در نزدیکی درب های داخل منزل خود قرار داده اید، احتمالاً باز شدن درب به سمت خارج گزینه ی بهتری خواهد بود.

با مطالعه تاریخچه درب های اتوماتیک متوجه میشوید در حالی که درب های سنتی فرانسوی یا پاسیویی می توانند پیشنهاد باز شدن درب به سمت داخل یا خارج را ارائه دهند، میزان فضای خالی مورد نیاز برای باز کردن این نوع درب ها بسیار بیشتر از درب های فولدینگ خواهد بود. بسیاری از مردم می دانند که فضای داخلی کافی برای باز کردن درب های فرانسوی در دسترس نیست. با استفاده از درب های فولدینگ، افراد می توانند فضای کمتری را برای فضای داخلی در هنگام باز شدن درب هدر بدهند.  
بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که فضای داخلی منزل و چشم انداز زیبای مناظر بیرونی برایتان اهمیت زیادی دارد پیشنهاد ما به شما استفاده از درب های فولدینگ می باشد.وبگردی