آفتاب

بررسی تاثیرات دستگاه وکیوم آقایاندستگاه وکیوم یکی از چند گزینه درمانی برای رفع ناتوانی در ایجاد یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی است (اختلال نعوظ). این وسیله متشکل از یک لوله پلاستیکی است که روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد ، یک پمپ دستی یا باتری متصل به لوله و یک باند است که پس از برآمدن در اطراف پایه آلت تناسلی قرار می گیرد (حلقه انقباض).

بررسی اجمالی

دستگاه وکیوم  یکی از چند گزینه درمانی برای رفع ناتوانی در ایجاد یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی است (اختلال نعوظ). این وسیله متشکل از یک لوله پلاستیکی است که روی آلت تناسلی مرد قرار می گیرد ، یک پمپ دستی یا باتری متصل به لوله و یک باند است که پس از برآمدن در اطراف پایه آلت تناسلی قرار می گیرد (حلقه انقباض).


اصلی ترین کاربرد دستگاه وکیوم


اختلال نعوظ یک مشکل شایع است ، به خصوص پس از جراحی پروستات در مردان مسن. داروهای خوراکی تجویز شده برای درمان اختلال نعوظ بس از این جراحی شامل سیلدنافیل (ویاگرا) ، واردنافیل (لویترا ، استاکسین) ، تادالافیل (سیالیس ، Adcirca) و آوانافیل (استندرا) است.سایر درمان های اختلال نعوظ شامل داروهایی است که از طریق نوک آلت تناسلی شما به داخل لوله ای منتقل می شود که ادرار و منی (مجرای ادرار) را حمل می کند . باید توجه داشت که این دارو ها بسیار پر ریسک میباشند .


 
این دستگاه ممکن است انتخاب خوبی باشد اگر داروها باعث عوارض جانبی میشوند.بادکش های مردانه به دلایل مختلفی می توانند یک درمان خوب نعوظ باشند . با استفاده از این دستگاه  و با تمرین و استفاده صحیح ، اکثر مردان می توانند نعوظ کافی برای رابطه جنسی دریافت کنند.
دستگاه وکیوم نسبت به سایر روش های درمانی خطر کمتری دارد. بدلیل این که استفاده از دارو های شیمیایی میتواند در دراز مدت آسیب برساند و این بادکش میتواند در دراز مدت تاثیر بسیار خوبی بگذارد .
این دستگاه غیرتهاجمی است . یعنی  نیازی به جراحی ، قرار دادن دارو در نوک آلت تناسلی یا تزریق آلت تناسلی ندارند.از پمپ های وکیوم می توان با سایر روش های درمانی استفاده کرد. از پمپ وکیوم می توان همراه با داروها یا کاشت آلت تناسلی مرد استفاده کرد. برای برخی از مردان ، ترکیبی از درمان های اختلال نعوظ بهترین نتیجه را دارد.
استفاده از پمپ وکیوم  ممکن است به شما کمک کند بعد از انجام مراحل خاص عملکرد نعوظ خود را بازیابید. به عنوان مثال ، استفاده از پمپ وکیوم  ممکن است به شما در بازیابی توانایی نعوظ طبیعی پس از جراحی پروستات یا پرتودرمانی برای سرطان پروستات کمک کند.


خطرات
اگرچه دستگاه وکیوم برای اکثر مردان بی خطر است ، اما خطرات بالقوه ای وجود دارد. مثلا:

در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده خون در معرض خطر خونریزی قرار دارید. به عنوان مثال می توان به وارفارین (کومادین ، ژانتوون) و کلوپیدوگرل (پلاویکس) اشاره کرد.
در صورت ابتلا به کم خونی سلول داسی شکل یا بیماری خون دیگر ، پمپ وکیوم نمی تواند ایمن باشد. این شرایط می تواند شما را در معرض لخته شدن خون یا خونریزی قرار دهد.
در مورد تمام شرایط سلامتی و هر دارویی که مصرف می کنید ، از جمله مکمل های گیاهی ، به پزشک خود بگویید. این به جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک می کند.

اثرات جانبی
عوارض جانبی استفاده از پمپ وکیوم می تواند شامل موارد زیر باشد:

نقاط قرمز به اندازه دقیق (پتشیا). این امر در اثر خونریزی در زیر سطح پوست آلت تناسلی ایجاد می شود.
بی حسی ، سردی یا پوستی به رنگ مایل به آبی. این می تواند هنگامی رخ دهد که باند انقباض در محل خود قرار داشته باشد.
درد یا کبودی دانستن نحوه استفاده صحیح از پمپ وکیوم می تواند به شما در جلوگیری از آسیب به آلت تناسلی مرد کمک کند.
احساس مایع منی به دام افتاده هنگام انزال ممکن است احساس کنید مایع منی شما به دام افتاده است یا انزال دردناک است. برخی از تولیدکنندگان حلقه های انقباضی را با برش کوچک ایجاد می کنند که ممکن است به این امر کمک کند.
نعوظهای غیر طبیعی. دستگاه وکیوم می تواند نعوظ ایجاد کند که طبیعی یا خود به خود احساس نشود. ممکن است در پایه آلت تناسلی کمبود محکم داشته باشید ، که می تواند به آلت تناسلی اجازه چرخش یا چرخش بیشتر از حالت نعوظ طبیعی را بدهد.
ناجور بودن استفاده از پمپ وکیوم  به صبر و درک لازم هم از طرف شما و هم از طرف همسرتان احتیاج دارد. ممکن است مدتی طول بکشد تا با دستگاه راحت باشید.
هماهنگی دستی لازم است. پمپ های آلت تناسلی برای کار نیاز به استفاده از دست و انگشتان دارند که می تواند برای برخی از مردان یا شریک زندگی آنها مشکل ساز شود.
چگونه آماده می شوید
وقتی در مورد اختلال نعوظ به پزشک مراجعه کردید ، آماده باشید تا به تعدادی از سوالات مربوط به سلامتی و علائم خود پاسخ دهید. در برخی موارد ، اختلال نعوظ یک علت اساسی دارد که می تواند درمان شود.

بسته به شرایط شما ، ممکن است لازم باشد به پزشکی که در زمینه درمان اختلالات ادراری و تولیدمثلی تخصص دارد مراجعه کنید (متخصص ارولوژی).

برای تعیین اینکه آیا دستگاه وکیوم گزینه درمانی خوبی برای شماست ، ممکن است پزشک در مورد موارد زیر سوال کند:

هر بیماری که اکنون یا در گذشته داشته اید
هرگونه جراحت یا جراحی ، خصوصاً موارد مربوط به آلت تناسلی ، بیضه یا پروستات
چه داروهایی مصرف می کنید ، از جمله مکمل های گیاهی
چه درمان های اختلال نعوظ را امتحان کرده اید و چقدر خوب کار کرده اند
پزشک شما به احتمال زیاد یک معاینه بدنی انجام می دهد ، که به طور معمول شامل بررسی دستگاه تناسلی بدن و احساس نبض شما در شریان های مختلف بدن (شریان های محیطی) است.

پزشک شما ممکن است معاینه رکتوم دیجیتال (DRE) را برای بررسی غده پروستات انجام دهد. در طول DRE ، پزشک شما به آرامی یک انگشت دستکش شده روغن کاری شده را در راست روده قرار می دهد تا سطح پروستات را احساس کند.
اگر هنگام مراجعه به پزشک علت اختلال نعوظ شما از قبل مشخص شده باشد ، ممکن است در قرار ملاقات شما کمتر درگیر شود.

انتخاب دستگاه وکیوم

برخی از پمپ وکیوم  بدون نسخه پزشک در دسترس هستند ، اما قبل از خرید یک پمپ با پزشک خود صحبت کنید. پزشک شما ممکن است یک مدل خاص را توصیه یا تجویز کند. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که متناسب با نیازهای شما بوده و توسط یک تولید کننده معتبر ساخته شده است.قبل از استفاده از پمپ وکیوم  برای اولین بار ، ممکن است بخواهید موهای عانه در نزدیکی قاعده آلت تناسلی خود را کوتاه یا اصلاح کنید تا در حلقه گیر نکند.

پمپ وکیوم  برای بزرگ شدن آلت تناسلی مرد

بسیاری از تبلیغات در مجله ها و پمپ های آلت تناسلی مرد در بازار اینترنت با این ادعا که می توان از آنها برای افزایش اندازه آلت تناسلی مرد استفاده کرد ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه آنها برای این منظور کار می کنند وجود ندارد. تلاش برای استفاده از پمپ آلت تناسلی مرد به ویژه برای بزرگ شدن آلت تناسلی شما می تواند باعث آسیب شود.

استفاده از پمپ آلت تناسلی مرد به چند مرحله ساده نیاز دارد:
لوله پلاستیکی را روی آلت تناسلی خود قرار دهید.
با استفاده از پمپ دستی یا الکترو پمپ متصل به لوله خلا درون لوله ایجاد کنید و خون را به آلت تناسلی بکشید.
پس از نعوظ ، حلقه انقباض لاستیکی را در اطراف پایه آلت تناسل خود بریزید. این به شما کمک می کند تا نعوظ را با نگه داشتن خون در داخل آلت تناسلی حفظ کنید.
دستگاه وکیوم  را بردارید. نعوظ به طور معمول برای داشتن رابطه جنسی به اندازه کافی طولانی می شود.
حلقه تنش را بیش از 30 دقیقه در جای خود نگذارید - قطع جریان خون برای مدت طولانی ممکن است باعث ایجاد اختلال در آلت تناسلی شما شود.
وبگردی