آفتاب

انواع سایبان برقی و فواید آنهااگر به فکر توسعه استفاده از فضای باز حیاط یا باغ هستید و یا میخواهید تنوعی در فضای سبز منزلتان ایجاد کنید، بهتر است به فکر خرید یکی از انواع سایبان های برقی باشید.

سایبان های برقی برای خانه و محل کار شما، بهترین وسیله هستند تا از نور زیاد آفتاب و گرمای شدید خورشید در امان بمانید. نصب این وسیله برای خانه شما فضایی زیبا و چسم نواز را ایجاد خواهد کرد. شما میتوانید در سایه سایبان برقی ساعت های عصر را به آرامی و راحت بگذارنید و از سایه و خنکی آن لذت ببرید.
همچنین محل خوبی را برای پذیرایی از مهمان ها و مشتریان برای شما در فضای باز ایجاد میکند. برای محافظت از پنجره ها و ورودی خانه یا مغازه از باران و آفتاب، سایبان ها بسیار موثر عمل میکنند. بالکن، پاسیو و تراس را به راحتی میتوانید به وسیله این وسیله پوشش دهید و از هوای آزاد لذت ببرید.

 سایبان برقی 

پس اگر به فکر توسعه استفاده از فضای باز حیاط یا باغ هستید و یا میخواهید تنوعی در فضای سبز منزلتان ایجاد کنید، بهتر است به فکر خرید یکی از انواع سایبان های برقی باشید. سایبان شما تنها برای ایجاد خنکی و سایه نیست. بلکه به زیباتر شدن و حتی بالا رفتن ارزش ملک شما کمک میکند.

همچنین که محدودیتی برای انتخاب طرح و رنگ آن نخواهید داشت. سایبان برقی با تنوع خوبی که در رنگ ها و طرح ها دارد، دست شما را برای انتخاب باز خواهد گذاشت. میتوانید هماهنگ با دکوراسیون و مبلمان فضای باز خود سایبان را سفارش دهید. علاوه بر این امکان چاپ روی چادر این سایبان ها وجود دارد تا طرح و نقش مورد نظرتان را روی آن داشته باشید.

بنابراین سایبان شما با انواع پنجره و دکوراسیون هماهنگ میشود و بر زیبایی محل زندگی شما خواهد افزود. تنها کافی است ابعاد و اندازه دقیق محل نصب انرا بدانید.سپس میتوانید سایبان دلخواه تان را سفارش دهید و از سایه آن لذت ببرید. این وسیله از دیرباز مورد استفاده است و بسیار محبوب و کاربردی می باشد.


  سایبان برقی 

تاریخچه استفاده از سایبان

استفاده از سایبان برقیقدمت زیادی دارد و این وسیله به مرور زمان کاربرد ها و مدل های مختلفی پیدا کرده است. در گذشته بیشتر از سایبان ها برای سایه اندازی جلوی سر در مغازه ها و یا در کاخ ها و برای زیباتر کردن محل استراحت پادشاهان استفاده میشد. سایبان در هر نوعی از پارچه و پایه هایی تشکیل میشد و ساختار تقریبا ساده ای داشت.
به مرور جنس پوشش مورد استفاده در سایبان و اسکلت آن تغییر کرد. سایبان های ابتدایی به وسیله چوب نگه داشته میشدند و روکش انها از کرباس بود. در دوره های بعدف اسکلت سایبان معمولااز آهن ساخته میشد و استفاده از آن برای مغاز ها و فروشگاه ها رواج پیدا کرد. اما استفاده از این وسیله تنها به ایجاد سایه و یا جلوگیری از ریزش باران و برف روی کالاها و محصولات محدود میشد.
 
 سایبان برقی 

سایبان ها کم کم شکل جدیدتری به خود گرفتند و به شکل روکش سایبان در کالسکه ها، برای مغازه نیز مورد استفاده بودند. سایبان مغازه در مدل های اولیه به صورت کرباس کشیده شده روی چوب بود و سپس به شکل پارچه های کشیده شده روی اسکلت آهنی و بعد تر مانند سایبان کالسکه درآمد.

سایبان ها به وسیله اهرم  باز و بست میشدند و هنوز هم در برخی از مکان ها ممکن است این مدل سایبان را ببینید. اما حرکت دادن آن با اهرم دشوار بود و نیاز به نیروی و توان زیادی داشت. اما امروزه با به کارگیری تکنولوژی موتور برقی و نصب آن روی سایبان ها، عملکرد این وسیله تغییر یافته و راحت تر شده است. در سایبان برقی شما دیگر نیاز به نیروی دست ندارید و به راحتی با فشار یک دکمه از روی ریموت میتوانید سایبان را باز و بست کنید.


  سایبان برقی 

کارکرد سایبان برقی چگونه است؟

سایبان برقی در حقیقت سایبانی است که به وسیله یک موتور برقی کار میکند. شما با فشار دکمه روی ریموت کنترل، موتور را به حرکت وا میدارید و سپس بازوهای سایبان شروع به جمع شدن خواهند کرد. بازوها در زیر چادر سایبان کار گذاشته شده اند و در حین بسته شدن، پوشش را باز و بسته میکنند.

برای سایبان های برقی از موتور تیوبلار استفاده میشود. اصولا این موتور را داخل لوله های سایبان نصب میکنند و قابل دیدن بعد از نصب نخواهد بود. این کار به حفظ زیبایی سایبان کمک میکند. برای کنترل باز و بست شدن سایبان برقی و سهولت تنظیم آن میتوان اقدام به نصب انواع سنسور باد یا نور هم نمود.

سنسور باد در برابر وزش بادهای شدید حساس است و به این ترتیب سایبان به طور خودکار بسته خواهد شد. نصب سنسور نور به شما کمک میکند تا زمان باز و بسته شدن سایبان را با کم و زیاد شدن نور تنظیم کنید. این مزیت به ویژه برای سایبان مغازه پر کاربرد و مورد توجه است.

در اجرا و نصب انواع سایبان های برقی از چند پروفیل فلزی و آهنی استفاده میشود. این پروفیل ها با کمک یراق آلات از جمله جک پنوماتیکی و لولا به هم متصل میشوند. سپس پوششش سایبان روی آنها قرار میگیرد. با انتخاب چادر مناسب برای سایبان ها میتوانید تا سالها از خیس شدن توسط باران و برف و گرمای شدید خورشید در امان باشید.

شما میتوانید برای سایبان برقی خود، دو ریموت نیز داشته باشید یا برنامه کنترل سایبان را روی گوشی هوشمند و تبلت تان نصب کنید. به کمک موتور برقی و ریموت میتوانید شیب سایبان را نیز تنظیم کنید. به این ترتیب در تمام روز سایه را خواهید داشت. میتوانید سایبان را در زمان نیاز به نور ببندید. سایبان در حالت جمع شو فضای زیادی را اشغال نمی کند.  

  سایبان برقی 

انواع پوشش سایبان برقی

یکی از اجزای مهم در سایبان های برقی، چادر مورد استفاده برای آن می باشد. نقش چادر در جلوگیری از گرم شدن فضای زیر سایبان و خنک نگه داشتن محیط و همچنین جلوگیری از ریزش اب باران و برف است. پس باید در زمان انتخاب چادر برای سایبان به جنس آن دقت کرد.

پارچه های برزنتی : الیاف نخی ضد آب هستند و بهترین پوشش برای مناطق پر باران و مرطوب به شمار میروند. تنوع رنگی این پارچه ها خوب است و همچنین که وزن و ضخامت مناسبی هم دارد.

پارچه های ترانزیتی : این پارچه ها پیش از این برای پوشش روی کامیون های حمل بار مورد استفاده بودند. امروزه در سایبان برقی نیز به دلیل مقاومت در برابر باران و برف استفاده میشود. این پارچه ها همچنین گرما را جذب نمیکنند و محافظ خوبی برای استفاده در هر نوع آب و هوایی می باشند.

پارچه های PVC اما از دو جنس هستند و معمولا از پنبه یا اکریلیک ساخته میشوند. پنبه تنفس پذیر است و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد. اما ضد آب نیست و از این جهت برای هرشرایط  آب و هوایی نمیتوان از آن استفاده کرد. مقاومت پارچه های اکریلیک در برابر گرما، نور و آب بیشتر است و هرگز دچار رنگ پریدگی و فرسودگی نخواهند شد. این چادر سایبان را بیشتر برای مناطق گرمسیری با آب و هوای خشک مورد استفاده قرار میدهند.

پارچه سایبان از جنس پلی استر مخلوطی از پنبه و اکریلیک است. این پارچه تنفس پذیر است اما مقاومت اکریلیک را ندارد. بر این اساس برای آن پوشش وینیل در نظر گرفته میشود. پلی استر با پوشش وینیل برای استفاده در سایبان ها برای آب و هوای مرطوب مناسب هستند و در برابر آتش، کپک و آب بسیار مقاوم می باشند.


  سایبان برقی 

موارد استفاده از سایبان برقی

از سایبان ها در هر فضای بازی برای ایجاد سایه و خنک نگه داشتن هوا میتوان استفاده کرد. این وسیله قابل نصب روی دیوار می باشد و در زمان جمع شدن فضای زیادی را از شما اشغال نخواهد کرد. بر این اساس میتوانید با نصب ان هر فضای بازی را کاربردی کنید.

پر کاربرد ترین نوع سایبان های برقی، که امروزه تقریبا در همه جا دیده میشود، سایبان مغازه است. تقریبا همه مغازه ها و فروشگاه هایی که پنجره رو به آفتاب دارند، از سایبان برای ایجاد سایه روی ویترین و محافظت از در ورودی استفاده میکنند. علاوه بر این نصب سایبان به صاحبین رستوران ها و کافه ها اجازه میدهد تا از فضای باز حیاط یا تراس برای پذیرایی از مشتری استفاده کنند.

سایبان برقی برای مغازه ها امکان تبیلغات محیطی را نیز فراهم میکند. میتوان با هزینه کم اقدام به چاپ تبلیغ روی سایبان کرد و از آن برای جذب مشتری بهره برد.

مورد دیگر برای کاربرد سایبان های برقی، استفاده به عنوان سایبان پارکینگ است. این سایبان روی دیوار حیاط و ویلای شما قابل نصب است. میتوانید از فضای زیر آن برای پارک خودرو و موتور سیکلت به آسانی استفاده کنید. نصب سایبان به این منظور میتواند به خوبی مانع از گرم شدن بیش از حد خودرو، ریزش برگ و فضولات پرندگان و حتی یخ زدگی آن بشود.

سایبان برقی به دلیل کارکرد آسان و قابلیت کنترل از راه دور بسیار پرطرفدار و کاربردی می باشد. میتوانید رنگ و طرح سایبان را متناسب با محل نصب انتخاب کنید و از کارایی و زیبایی آن لذت ببرید.


  سایبان برقی 

سایبان برقی تبیلغاتی برای مغازه

همانطور که پیش از این گفته شد، میتوانید از امکان چاپ روی چادر سایبان، برای تبلیغات محیطی استفاده کنید. این کار هزینه شما را برای تبیلغ کم میکند. برای این کار نیاز به کسب مجوز از شهرداری نیست. علاوه بر اینکه به شما برای معرفی مغازه نیز کمک میکند.

سایبان مغازه اگر هوشمندانه و هماهنگ با دکور انتخاب شود، با یک تبلیغ ساده و زیبا، میتواند تاثیر زیادی در روند برندسازی برای شما داشته باشد.

اگر مغازه شما در بین ردیف بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها گم میشود، میتوانید با چاپ روی سایبان امکان دیده شدن را برای مغازه خود بیشتر کنید. این کار شما را از نصب تابلو و المان های دیگر بی نیاز میکند. همچنین که سایبان های مغازه با پوشش مناسب و مقاوم میتواند تا سالها برای شما کار کند.

تنها کافی است در نگهداری و مراقبت از ان دقت کنید. سایبان برقی بهتر است در زمان وزش بادهای تند بسته شود. همچنین بعد از هر باران و برف سنگین اگر انرا خشک کنید به دوام سایبان کمک خواهد کرد. میتوانید با یک برس نرم و به آسانی این کار را انجام دهید.

اگر شما وارد کننده محصولات خاص هستید و یا فروشنده انواع مختلفی از کالا، میتوانید نام و برند محصولات را روی سایبان به آسانی تبلیغ کنید. این کار به جذب مشتری و افزایش فروش برای مغازه شما کمک خواهد کرد. در زمان انتخاب چادر برای سایبان لازم است تا دوام و ماندگاری ان را در نظر داشته باشید. زیرا جنس  پارچه سایبان ضامن دوام تبیلغ شما خواهد بود.


  سایبان برقی 

قیمت انواع سایبان برقی

در تعیین قیمت انواع سایبان های برقی موارد زیادی موثر هستند. از جمله این موارد، ابعاد و اندازه محل نصب سایبان است. این مسئله اندازه سایبان مورد نیاز شما را تعیین میکند. اگر از اندازه های دقیق محل نصب اگاهی ندارید، بهتر است از نصاب و مشاوران شرکت فروشنده این کار را بخواهید.

جنس چادر و نوع پوشش سیابن نیز در تعیین قیمت موثر است. چادر های سایبان بر اساس شرایط آب و هوایی محل زندگی شما تعیین میشوند. انتخاب درست پوشش سایبان میتواند در دوام و ماندگاری آن موثر باشد. پس بهتر است در این زمینه تحقیق کنید.

برای انواع سایبان های برقی امکان نصب آپشن هایی مانند سنسور باد و نور وجود دارد. نصب این آپشن ها قیمت سایبان برقی را تغییر میدهد. نصب سنسورها باعث محافظت بهتر از سایبان میشود. این یک کار مقرون به صرفه است تا شما بتوانید آسان تر و بهتر از سایبان مراقبت کنید.

نوع موتور مورد استفاده در سایبان نیز میتواند قیمت را تغییر دهد. برای سایبان ها از دو نوع موتور ساید و تیوبلار استفاده میشود. عملکرد این موتورها متفاوت است و بر اساس نیاز و سلیقه مشتری قابل نصب خواهند بود. برای انتخاب نوع موتور باید با تولید کننده مشورت کنید.

تنظیم کردن چادر سایبان و حرکت دادن ان به وسیله ریموت امکان پذیر است. خرید ریموت نیز در تعیین قیمت تاثیر دارد. شما میتوانید برای یک سیاببان برقی از دو ریموت هم استفاده کنید. همچنین امکان نصب برنامه تنظیم سایبان روی گوشی تلفن همراه هوشمند هم وجود دارد تا کنترل آن را راحت تر کنید.


  سایبان برقی 

انواع موتور برای سایبان برقی

همانطور که گفته شد، انواع موتور توبلار و ساید را میتوان برای سایبان برقی استفاده کرد. هرکدام از این دو موتور ویژگی ها و امکانات متفاوتی دارند که بر اساس وزن و مدل سایبان میتوان اقدام به نصب آنها کرد.

موتور ساید همانطور که از نام آن پیداست، در قسمت بیرونی سایبان نصب میشود. عملکرد این موتور به وسیله زنجیرهایی است که به بازوها متصل شده اند. بعد از روشن شدن موتور و شروع به حرکت، زنجیرها کشیده میشوند و سایبان باز و بسته میگردد.

رایج ترین نوع موتور مور استفاده برای سایبان ها، موتور توبلار است. این موتور برای مکان های کم تردد و با عرض کم مناسب است و در صورت استفاده مدوام و زیاد ممکن است داغ شود. داخل این موتور سنسور حرارتی وجود دارد و در صورت داغ شدن نیاز به زمان دارد تا دوباره خنک شود.

این موتور داخل لوله سایبان نصب میشود و قابل دیدن نیست. به این دلیل و به دلیل کوچک بودن موتور، نصب آن پرکاربرد تر و مناسب تر است. همچنین قیمت ارازن تری نسبت به موتورهای ساید دارد. برای سایبان های با وزن زیاد و پر استفاده بهتر است موتور ساید بکار گرفته شود.

تعمیر و تعویض موتور توبلار دشوار است. زیرا داخل لوله نصب میشود و برای تعمیر آن نیاز به باز کردن سایبان خواهید داشت. همچنین انواع موتور توبلار مجهز به UPS  نیست و از این جهت در زمان قطعی برق نمیتوانید از برق اضطراری برای حرکت دادن آن استفاده کنید.

به این منظور و برای استفاده اسان از سایبان در زمان قطعی برق، برای موتور توبلار از دستگیره خلاص کن استفاده میشود. شما میتوانید با چرخاندن اهرم به آسانی سایبان را باز و بست کنید. این موتور کاملا بی صداست و به آسانی نصب میشود.

 سایبان برقی 
 

سایبان برقی دوطرفه و موارد نصب آن

یکی از انواع مدل های زیبا و محبوب سایبان برقی، سایبان دو طرفه است. این مدل از سایبان برای فضای باز با متراژ زیاد بسیار مناسب می باشد. نصب این وسیله میتواند فضای زیادی را تحت پوشش قرار دهد. از این جهت صاحبین رستوران ها و کافه ها تمایل زیادی به نصب ان دارند.

 این مدل از سایبان دارای دو بال بزرگ است که روی پایه محکم قرار میگیرند. سازه این سایبان ها آلومینیومی است و بسیار سبک می باشد. به دلیل کیفیت و کارایی زیاد، این سایبان برای انواع ساختمان ها و فضاها قابل نصب است. میتوانید در صورت لزوم یکی از بال های سایبان را ببندید.

به دلیل ساختار محکم و مقاوم این سایبان دوام خوبی در برابر بادهای شدید دارد. همچنین شیب آن قابل تنظیم خواهد بود و میتوانید نور و سایه را در میزان دلخواه داشته باشید. همچنین از مقاومت خوبی در برابر باران های تند و برف نیز برخودار است.

برای استفاده بهتر از فضای باز امکان نصب هیتر برای انواع سایبان برقی نیز وجود دارد. میتوانید به آسانی هیتر را در زیر چادر سایبان داشته باشید و در روزهای سرد سال نیز از این وسیله استفاده کنید. با وجود این امکانات استفاده از سایبان ها محدود به تابستان نمیشود و خرید آن برای همه مقرون به صرفه و کاربردی خواهد بود.

برای زیبایی بیشتر فضای آزاد میتوانید از مه پاش نیز برای سایبان برقی استفاده کنید. این ویژگی در زیبایی محل رستوران و کافه شما تاثیرگذار است و در جذب مشتری بیشتر موثر خواهد بود.

سایبان متین برترین تولیدکننده انواع سایبان در ایران

شماره تماس : 22361050
وبگردی