آفتاب

لذت تماشای فیلم تو سینمای اختصاصی خودتشاید جالب باشد که بدانید عوامل مختلفی همچون صندلی همایش، دکوراسیون سالن همایش و سینما، تجهیزات نور و صوت و تصویر و... در تعیین راحتی ما و لذت بردن از فیلم در زمان تماشای آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

وجود امکانات و تجهیزات مختلف نظیر میز و صندلی جلسات، مبلمان اداری و.... در هر محیطی بسیار مهم و اساسی است و باید با دقت ویژه ای انتخاب گردند. همانطور که در سالن همایش و برگزاری کنفرانس ها انتخاب صندلی همایش و صندلی اجلاس برای راحتی اعضا و مهمان ها مهم است در محیط های اداری نیز مبلمان اداری و میز و صندلی به منظور سلامت کارکنان باید به دقت انتخاب گردد.
آیا تا به حال برای شما هم این اتفاق افتاده که وارد سینما شده اید و به تماشای فیلم مورد نظرتان پرداخته اید ولی در آخر لذت کافی از تماشای فیلم را حس نکرده اید؟ یا به این موضوع فکر کرده اید که چه دلایلی می تواند سبب شود تا ما در شرایطی ایده آلی نتوانیم به تماشای فیلم مورد نظرمان بپردازیم؟ شاید جالب باشد که بدانید عوامل مختلفی همچون صندلی همایش، دکوراسیون سالن همایش و سینما، تجهیزات نور و صوت و تصویر و... در تعیین راحتی ما و لذت بردن از فیلم در زمان تماشای آن تاثیر بسیار زیادی دارد.
اگر که قرار است صندلی اجلاس، صندلی آمفی تئاتر ، صندلی همایش و... برای مکان های چون سینما و سالن همایش یا محیط های اداری انتخاب گردد باید چندین نکته مهم را مدنظر گرفت و سپس برای خرید اقدام نمود:
برای طراحی، تولید و اجرای انواع مبلمان سینمایی و صندلی های اداری، صندلی آمفی تئاتر ها، صندلی اجلاس، صندلی همایش و.... باید از بهترین متریال ها با بالاترین کیفیت ها استفاده گردد و کیفیت محصول در بخش‌های مختلف صندلی مثل بدنه، فوم، پارچه بسیار مهم می باشد.
باید در ساخت تمام مبلمان همایشی و صندلی های مختلف مسائل مرتبط با استاندارد و ارگونومیک به شکل کامل لحاظ گردد و در صورتی که صندلی با چنین مواردی طراحی و تولید گردد هر فرد می تواند راحتی و آسانی از آن استفاده کند.
از مشخصه های صندلی های سنمایی و صندلی های همایشی به ماندگاری و دوام و استحکام آنها می توان اشاره کرد و باید تمامی قسمت های صندلی از استراکچر و پارچه و فوم کفی و پشتی آن تا تمام قسمت های دیگر از مرغوب ترین متریال ها باشد و افراد در زمان استفاده راحتی و استاندارد بودن را تجربه کنند. برخی از مدیران برای اینکه بتوانند سینمایی اختصاصی و باکیفیتی را برای مخاطبان خود ایجاد کنند در انتخاب صندلی برای سینما و صندلی آمفی تئاتر دقت بسیار زیادی می کنند و همچنین از بهترین تجهیزات نور و صوت و تصویر نیز استفاده می نمایند و قطعا میتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند و موفق تر باشند.

ویژگی های یک سالن همایش خوب

 سالن همایش باید بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شود و در تجهیز سالن همایش توجه ویژه به نکات ایمنی شود تا بتوان آن را به عنوان یک سالن همایش خوب معرفی کرد؛ توجه به زیرساخت ها و انتخاب صندلی همایش و صندلی آمفی تئاتر و تجهیزات نور و صوت و تصویر در درجه های بعد بسیار مهم محسوب می شوند.
متاسفانه گاهی در سالنهای همایش به این نکات توجه نمی‌شود و قطعاً منجر به ایجاد ضعف های بسیار زیاد خواهد شد و اگر زیر سازی سن مورد توجه قرار نگیرد و رعایت استاندارد در مواردی چون انتخاب صندلی و چیدمان آنها و... نیز در نظر گرفته نشود قطعاً می‌تواند در اجرای برنامه‌ها سبب بروز حوادث و ضعف‌های جدی گردد. پس در سالن همایش زیرسازی مناسب یعنی سن و صحنه بسیار مهم است.
رعایت استانداردهای طراحی سالن همایش و ایمنی در تجهیز و طراحی سالن و نورپردازی سالن همایش بسیار مهم و ضروری است و باید با دقت و وسواس ویژه ای انتخاب گردد و از کارشناسان خبره و کاربلد در این امر استفاده گردد.
تجهیزات نور و صوت و تصویر از جمله مواردی هستند که اهمیت ویژه ای دارند. مخاطبان و حضار باید به آسانی بتوانند سخنران را ببینند و نمایش و اجرایی که قرار است بر روی صحنه اجرا شود را با جزئیات به‌آسانی مشاهده نمایند. در سالن اصلی هم نورپردازی بسیار مهم است و باید به نوعی تنظیم شود تا موجب آزار چشم نشود و به کاهش تمرکز توجه مخاطبان بر روی سن  نیانجامد اما عبور و مرور مخاطبان را هم به راحتی مهیا کند.
برای کل صحنه و برای سالن تنظیم نور باید برنامه ریزی شده باشد و از تجهیزات نور مناسبی در سالن استفاده شود البته گاهی در سالن های همایش و سالن های اجلاس به واسطه اتاق کنترل و اتاق فرمان مدیریت نور انجام می شود.
پس می توان گفت در سالن همایش همه‌چیز از جمله دکوراسیون سالن، رنگ و امکانات درون آن و حتی جزئیات می تواند بسیار تاثیرگذار و مهم به شمار بیاید و تمامی این موارد در کنار هم دیگر موجب می شود تا حس بسیار خوبی در شرکت کنندگان به وجود بیاید و البته همانند یک سینمای اختصاصی برای آنها محسوب می شود مثلاً تهویه مناسب، بوی خوب و ملایم استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها موجب راحتی شرکت کنندگان و مخاطبان خواهد شد. اگر قصد دارید تا برای کسب و کارتان در سالن همایش به معرفی بپردازید حتما برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان به تمامی موارد سالن از جمله صندلی همایش، تجهیزات نور و صوت و تصویر، اندازه سالن همایش و.... دقت کنید.

راهنمای خرید صندلی سالن همایش و صندلی آمفی تئاترها

از فاکتورهای مهم و حائز اهمیت می توان به راحتی و آسایش افراد اشاره کرد و البته نباید در انتخاب صندلی آمفی تئاتر و سالن همایش عوامل موثر را نادیده گرفت.
ظاهر صندلی ها و اندازه آنها و فضای که  اشغال می کند از فاکتورهای بسیار مهم است و باید در زمان خرید به آنها توجه شود؛ البته صندلی همایش و صندلی آمفی تئاتر ها با توجه به اصول خاص طراحی و تولید می‌شود و در معماری و دکوراسیون فضای داخلی سالن نقش انتخاب این صندلی ها بسیار تاثیرگذار است و باید بر اساس اصول ارگونومیک طراحی شوند و هماهنگی لازم با دیگر عناصر درون سالن را داشته باشند و از روکشی برای آنها استفاده شود که کیفیت بالا و مطلوبی داشته باشد و در ساخت آنها از بهترین متریال ها نیز استفاده گردد و به دلیل اینکه روزانه تعداد زیادی از افراد از این صندلی ها استفاده می کنند از دسته های فوق العاده با کیفیت و فوم های زیبا بادوام و راحت برای آنها استفاده کرد.
اگر صندلی بر اساس اصول ارگونومی ساخته نشود و افراد حتی برای زمانی کوتاه از آنها استفاده کنند قطعاً بسیار آزار دهنده خواهد بود و در کنار آن بلندی بیش از حد ارتفاع صندلی ها می تواند باعث شود که افرادی که در فاصله دورتر هستند نسبت به سن دید خوبی نداشته باشند؛ پس با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان برای خرید صندلی سالن همایش و صندلی آمفی تئاتر اقدام کرد.