آفتاب

چگونه در فر شیشلیک درست کنیم؟!در این مقاله از سری مقالات مجله آشپزی تاپ کوکینگ تصمیم گرفتیم تا شما را با طرز تهیه شیلیک در فر آشنا کنیم . پس اگر علاقمند به وعده های غذایی کبابی هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کباب شیشلیک یا دنده کباب یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین کباب های بین المللی به خصوص ایرانی است که روش درست کردن آن با کباب های دیگر تفاوت دارد . به دلیل اینکه کباب شیشلیک از قسمت دنده گوسفند تهیه می شود مهم ترین بخش تهیه این کباب، طرز تهیه آن است. اگر می خواهید خودتان این کباب را درست کنید باید بگوییم تهیه آن بسیار آسان است و در خانه و در فر نیز میتوانید این کباب خوشمزه را درست کنید و در کنار خانواده میل کنید. در ادامه با طرز تهیه کباب شیشلیک در فر با ما باشید.


 شیشلیک

طرز تهیه کباب شیشلیک در فر

گاهی امکان استفاده از زغال وجود ندارد و نوع سرخ‌کرده‌ کباب شیشلیک هم برایمان خوشایند نیست؛ در این حالت تنها راه باقی‌مانده طبخ شیشلیک با استفاده از فر است. طرز تهیه شیشلیک در فر بدین‌صورت است که بعد از پشت سر گذاشتن مراحل طعم‌دار کردن دنده‌ها، ۵ تا ۶ ساعت به دنده‌ها زمان دهید تا در یخچال بمانند.
سپس آن‌ها را از یخچال خارج کرده و تمام قسمت ‌های دنده‌ها را به سس کباب آغشته کنید. در مرحله بعد سینی فر را چرب کرده و تکه‌های گوشت را داخل سینی بچینید. فر را روی درجه حرارت ۱۸۰درجه سانتی‌گراد تنظیم کرده و ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان دهید تا دنده‌ها خوب برشته و طلایی شوند؛ مابین این مدت‌زمان حتما به کباب ‌ها سر بزنید تا نسوزند.

نکات پخت کباب شیشلیک

1.    هرچه گوشت شما زمان بیشتری را در مواد خوابانده شود، نتیجه بهتر و کباب شیشلیک عالی تری خواهید داشت.
2.    حتما یادتان باشد نمک را در مرحله آخر روی گوشت‌ها بپاشید. اضافه کردن نمک در ابتدا سبب سفت شدن گوشت شده و مانع از مغزپخت شدن آن خواهد شد.
3.    در کنار کباب شیشلیک می توانید از گوجه کبابی ، فلفل سبز کبابی و برنج زعفرانی با کره استفاده کنید.


 شیشلیکسخن آخر :
مجله آشپزی تاپ کوکینگ عضوی از خانواده مجله های گردشگری و سفر تاپ تراول و تاپ توریست می باشد که در سال 1400 با هدف گسترش تنوع غذایی و ارائه اطلاعات غذاهای ایرانی و مدرن راه اندازی گردیده است.