آفتاب

کارتن پلاست ماده ای کاربردی با ویژگی های منحصر بفردبا توجه به ساختار کارتن پلاست این محصول دارای وزن کمی می باشد. بطوریکه وزن آن نسبت به شیشه یک ششم و نسبت به آکرلیک یک سوم می باشد. این ویژگی منحصر به فرد باعث شده که از ورق و رول کارتن پلاست امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری داشته باشد.

کارتن پلاست محصولی از کارخانه ایران کارتن پلاست می باشد که از مواد پلی پروپیلن به روش اکستروژن تولید میشود و دارای ویژگیهای ذیل است

 1 )  سبک
با توجه به ساختار کارتن پلاست این محصول دارای وزن کمی می باشد. بطوریکه وزن آن نسبت به شیشه یک ششم و نسبت به آکرلیک یک سوم می باشد. این ویژگی منحصر به فرد باعث شده که از ورق و رول کارتن پلاست امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری داشته باشد.


2 ) تنوع رنگ
یکی دیگر از ویژگهای کارتن پلاست طیف رنگی گسترده اش می باشد . این تنوع رنگی حاصل استفاده از مستربچ های رنگی در حین تولید این محصول میباشد


3 ) انعطاف پذیری
قابلیت انعطاف پذیری کارتن پلاست بدلیل سبکی و همین طور استفاده از مواد اولیه پل پروپیلن گرید اصلی در ساختار محصول است که باعث می شود تا ورق ها و رول ها قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند و هم در جهت طولی و عرضی بتوان آنرا قوس داد ولی برای جلوگیری از خمیدگی های فلوت بهتر است در جهت طولی آنرا پیچید .

4) تحمل فشار بالا
اگر به شکل ساختار کارتن پلاست دقت نمایید به وضوح میتوان وجود ستونهایی را مشاهده کرد که ورقه بالایی و پایین را به هم متصل کرده است.

تعداد بالای این ستونها در واحد سطح و همین طور نزدیکی آنها به یکدیگر باعث این شده است که ورق پلاست نسبت به فشار های وارده خارجی مقاومت بالایی داشته باشد و همین امر باعث شده است جعبه ها و بسته بندی های شیت پلاست در برابر تنش های خارجی مقاومت خوبی داشته باشند .

5) قابل شستشو
غریب به اتفاق محصولات پایه پلاستیک قابلیت شستشو دارند و کارتن پلاست نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و به راحتی میتوان این محصول را با آب و مواد شوینده تمیز نمود و هیچ تاثیر زیان باری نخواهد داشت .

6 ) غیر سمی
در تولید کارتن پلاست هیچ گونه مواد سمی بکار نرفته است و این ورقها بر سلامتی انسان هیچ گونه خطری ندارند .

می توان از آنها برای مصارف بسته بندی مواد غذایی نیز بهره برد . ولی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی باید توسط یکی از روش های استریلیزاسیون قبل از بسته بندی و قرار دادن محصولات جعبه ضدعفونی شود .

7 ) بدون بو
با توجه به باورهای مردم مبنی بر اینکه مواد پلاستیکی همیشه دارای بوی بدی می باشند ولی این باور از جایی نشات میگیرد که بعضا محصولات پلاستیکی بدلیل استفاده از مواد دست دوم و بازیافتی بوی بدی دارند .

ولی ما در تولید کارتن پلاست از مواد اولیه نو و با کیفیت استفاده میکنیم که علاوه بر اینکه بوی بدی ندارند کاملا بهداشتی نیز می باشند .

8 ) قابلیت چاپ
چاپ کارتن پلاست یکی از دلایل محبوبیت این محصول در بین مصرف کنندگان می باشد . بدلیل سطح صاف و سیقلی براحتی میتوان به روی ورق پلاست عملیات چاپ را انجام داد . روش هایی که میتوان برای چاپ روی کارتن پلاست انتخاب کرد.

چاپ به روش سیلک اسکرین و چاپ بصورا دیجیتال می باشد . برای اینکه چاپ از کیفیت بالایی برخوردار شود و طرح چاپ شده کنده نشود ما از کرونا استفاده میکنیم .

9 ) قابلیت برش آسان
با توجه به اینکه کارتن پلاست داری استحکام و دوام بی نظیری می باشد ولی با این حال بر خلاف تصور براحتی قابلیت برش را دارد و می توان ورقها و رول های کارتن پلاست را به راحتی با یک تیغه برش داد و به شکل و طرح مطلوب خود در آورد .

اما ما در کارخانه ایران کارتن پلاست برای ساخت محصولات همچون استند های فروشگاهی و تبلیغاتی و یا جعبه های بسته بندی و جعبه میوه ها برای برش های دقیق تر و منظم تر از دستگاهای تمام اتوماتیک استفاده میشود.

همچنین با توجه به طرح سفارشی از طرف مشتری برای اتصال قطعات بریده شده از منگنه ، چسب گرم ، جوش پلاستیکی و دیگر روشهای مطمئن استفاده میکنیم .

10 ) حفظ انعطاف اولیه
همانطور که در بالا نیز اشاره شد کارتن پلاست از انعطاف پذیری بالایی هنگان تولید برخوردار است و همین انعطاف پذیری در این محصول تا زمانیکه در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته از بین نخواهد رفت و نرمی خود را بطور کامل همچون گذشته حفظ خواهد کرد  .
کارتن پلاست
11 ) غیر قابل اشتعال
شاید شما هم از جمله افرادی باشید که با شنیدن این موضوع تعجب کرده و بگید محصولی که از پلی پروپیلن ساخته شده امکان ندارد قابل اشتعال باشد و همیشه شاهد آتش گرفتن محصولات پلاستیکی بوده و هستیم

بله نظر شما در این مورد صحیح می باشد . کارخانه ایران کارتن پلاست در صورت نیاز مشتری به کارتن پلاست غیر قابل اشتعال از مستربچ آنتی فایر در پروسه تولید محصول خود استفاده میکند تا کالای تولید شده غیر قابل اشتعال شده و در مقابل حرارت فقط ذوب شده و ترش و ریسک گسترش آتش را کمتر نماید .

12 ) مقاومت در برابر ضربه و له شدن
با توجه به توضیحات ردیف 4 در مورد دلاسل استحکام کارتن پلاست به همان دلایل مقاومت این محصول در برابر ضربه و له شدن بسیار بالا خواهد بود و از این ویژگی می توان استفاده کرد و در ساخت پدکارتن پلاست بهره لازم را برد .

13 ) مقاوم در برابر مواد شیمیایی
تقریبا اکثر محصولات تولید شده از مواد پلی پروپیلنی در برابر مواد شیمیایی مقاومت ایده آلی دارند و محصولات تولید شده در ایران کارتن پلاست نیز از این قاعده مستثنی نیست .
 کارتن پلاست
14 ) عایق گرما
کارتن پلاست بدلیل ساختار H شکا خود مانع از هدر رفت گرما یا سرمای محیط میشود و میتوان از آن به عنوان عایق استفاده کرد از این رو در صنعت ساختمانی این محصول کاربرد فراوانی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد


یکی از گران ترین مدل هایی که امکان دارد به هنگام خرید کارتن پلاست به آن بر بخورید، نمونه هایی هستند که برای سقف و دیواره های گلخانه ها استفاده می شوند.

قیمت کارتن پلاست

قیمت کارتن پلاست به نوع محصول و قیمت مواد پتروشیمی بستگی دارد ، گروه صنعتی ایران کارتن پلاست مرجع قیمت گذاری ورق و رول کارتن پلاست در ایران می باشد و همیشه در تلاش هستیم بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیزمان قرار دهیم .


وبگردی