آفتاب

14 ایده خلاقانه طراحی دکوراسیون اتاق پذیراییایده‌های خلاقانه طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی به شما کمک می‌کند تا از خاص‌ترین و مدرن‌ترین سبک برخوردار شوید.

بنابراین با ما همراه باشید تا با معرفی ایده های زیر فضایی زیبا، دلچسب و لذت‌بخش را برای شما و میهمانان شما مهیا نماییم.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

تکنیک‌های طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی

بهترین تکنیک‌های طراحی دکوراسیون عبارت است از:

 1. نهایت استفاده از فضای موجود
 2. استفاده کردن از وسایل مشابه
 3. استفاده از پرده‌های بلند
 4. استفاده از وسایل چندکاره
 5. ایجاد فضای اضافی با استفاده از آینه
 6. استفاده از معماری داخلی عجیب و غریب منزل
 7. از سبدها غافل نشوید
 8. استفاده از قفسه‌ها و کابینت‌های سقفی
 9. انتخاب مبلمان متناسب با فضای موجود
 10. استفاده از فضاهای افقی
 11. استفاده از چوب
 12. استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوارها
 13. عدم استفاده از وسایل در ابعاد بزرگ
 14. استفاده از نورپردازی برای بزرگ نشان دادن فضا

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. نهایت استفاده از فضای موجود

در صورتی که فضایی با مساحت کوچک در اختیار دارید خوب است از تلویزیون‌های دیواری استفاده کنید. استفاده از تابلوهای بزرگ فضای شما را بزرگ جلوه می‌دهند.

2. استفاده کردن از وسایل مشابه

ست کردن رنگ و طراحی اتاق پذیرایی

مبلمان و میزتان را با پارچه‌هایی با هم سِت کنید. تا جایی که امکان دارد از تابلوهایی که از لحاظ تم رنگی مشابه رنگ اتاق هستند، استفاده کنید. هنگام انتخاب رنگ و نوع پرده، رنگ فرش یا قالیچه و سایر وسایل تزیینی دیگر تناسب و هماهنگی را رعایت کنید.

3. استفاده از پرده‌های بلند

پرده‌های بلند اجازه می‌دهند تا اتاق پذیرایی شما بزرگ‌تر نشان داده شوند. در طول روز می‌توانید با کنار زدن پرده و آمدن نور به داخل اتاق به بزرگ جلوه دادن آن کمک کنید.

4. استفاده از وسایل چندکاره

برای اینکه بتوانید از فضای موجود نهایت استفاده را ببرید لازم است که از مبلمان‌ها، میزها و سایر وسایل چندکاره استفاده کنید. این ایده مختص به فضاهای کوچک است و شرکت‌های حرفه‌ای و معتبر طراحی دکوراسیون اصفهان با استفاده از این تکنیک‌ها فضاهای کوچک را طراحی می‌کنند.

5. ایجاد فضای اضافی با استفاده از آینه

با استفاده از چندین آینه کوچک، بزرگ و متوسط نور اتاق را بیشتر کنید و فضای موجود را بزرگ‌تر جلوه دهید. در صورتی که قصد دارید آینه جدیدی طراحی کنید بهتر است آینه را در ابعاد بزرگ‌تر خریداری کنید.

6. استفاده از معماری داخلی عجیب و غریب

در برخی از مواقع فضاهای داخلی مشابه پنجره، ستون‌ها و فضای کنار شوفاژ، فضاهایی هستند که مناسب نصب یا قرار دادن برخی از وسایل نیستند. در صورتی که به دلیل وجود شوفاژ امکان قرار دادن مبلمان سه نفره وجود ندارد، خوب است از مبلمان‌های تکی استفاده کنید.
با این ترفندها شما به راحتی می‌توانید با استفاده از خلاقیت و هنرتان از این فضاها به بهترین نحوه استفاده کنید.

7. از سبدها غافل نشوید

چندان تفاوتی ندارد که از سبدهای بزرگ زمینی یا سبدهای کوچک دیواری استفاده می‌کنید. شما می‌توانید از سبدها برای قرار دادن وسایل اضافی از جمله کتاب، اسباب بازی و مجله استفاده کنید. سبدها علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که به فضا می‌بخشند، باعث نظم بخشیدن به فضای مورد نظرتان می‌شوند.

8. استفاده از قفسه‌ها و کابینت‌های سقفی

هنگامی که متراژ فضای شما کم است، لازم است که از همه فضاهایی که در اتاق‌تان وجود دارد نهایت بهره را ببرید. استفاده از قفسه‌ها و کابینت‌های سقف گزینه مناسبی هستند.

در صورتی که تمایل دارید این ایده را در اتاق پذیرایی خود پیاده‌سازی کنید، مراقب باشید که چه وسایلی را در داخل کابینت‌ها می‌گذارید، آن‌ها را محکم و صحیح به دیوار ثابت کنید تا بیش از حد سنگین نشوند.

9. انتخاب مبلمان متناسب با فضای موجود

انتخاب مبلمان متناسب با فضای موجود، یکی از 14 ایده خلاقانه طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی است. در صورت داشتن فضای کوچک بهتر است از مبل‌های تک نفره در رنگ‌بندی‌های تیره یا روشن استفاده کنید.
چنانچه ابعاد اتاق برایتان مهم نیست و علاقمند هستید که فضای راحت و لذت بخشی داشته باشید، می‌توانید مطابق با سلیقه خود از هر رنگی که دوست دارید، استفاده کنید.

10. استفاده از فضاهای افقی

هنگامی که متراژ فضای شما کم است بهتر است از فضاهای مختلفی که در اختیار دارید، بهترین استفاده را ببرید. شما می‌توانید با استفاده از قفسه‌ها، سبدهای مختلف برای تزیین اتاق پذیرایی یا ساخت یک کتابخانه و کمد افقی از بالا یا پایین اتاق استفاده کنید.

11. استفاده از چوب

چوب از جمله مصالحی است که علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد برای مدرن و شیک نشان دادن فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی مناسب است.

طراحی چوب در اتاق پذیرایی

از صندلی‌های چوبی یا مبلمان با طرح چوب در دکوراسیون اتاق پذیرایی غافل نشوید. در کنار چوب می‌توانید از وسایل قدیمی و کلاسیک همچون مجسمه‌ها، فرش، تابلو یا پرده استفاده کنید.

12. استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوارها

بهترین رنگ برای دیوارهای اتاق پذیرایی آبی کمرنگ، سبز کمرنگ، یاسی، خاکستری و کرم است این نوع رنگ‌ها حس صمیمانه و دوستانه‌تری را به فضا القاء می‌کنند.

13. عدم استفاده از وسایل در ابعاد بزرگ

اگر متراژ اتاق پذیرایی کوچک می‌باشد بهتر است از مبلمان‌ها با میزهای بزرگ، آباژور بزرگ و غیره استفاده نشود. شما می‌توانید یک مبلمان دو نفره در سایز بزرگ یا متوسط همراه با دو صندلی با یک میز متوسط، تابلو یا یک مجسمه متوسط فضایی منحصر به فرد و زیبا را طراحی کنید. مبلمان‌های L مناسب برای فضاهایی با متراژ کم هستند.

14. استفاده از نورپردازی برای بزرگ نشان دادن فضا

یکی از ایده‌های خلاقانه طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی، استفاده از نورپردازی برای بزرگ نشان دادن فضا است. هنگامی که نور طبیعی وارد منزل می‌شود، در حقیقت فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. در صورتی که منزل شما نورگیر نیست، می‌توانید از طریق لامپ‌های مصنوعی متنوع فضای بزرگ‌تر و زیباتری را خلق کنید.

در حال حاضر گروه معماری و طراحی دکوراسیون آرین برج به صورت تخصصی در زمینه‌ی طراحی و بازسازی منازل فعالیت می‌کند، برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بازسازی منزل می‌توانید با شماره‌ی 09131254729 تماس بگیرید.