آفتاب

بهترین بیمه تکمیلی خانواده از نظر بیمه سنتر (کارگزار بیمه مرکزی)شاید تا سه چهار سال گذشته اگر از نمایندگان بیمه، در مورد بیمه تکمیلی خانواده یا انفرادی سوال می کردیم، جواب سربالا می شنیدیم؛ اینکه هیچ شرکتی بیمه تکمیلی خانواده ارائه نمیده، باید حتما گروهی بیمه شوید، حداقل تعداد 50 نفر باید تو گروه باشند و ...

اما چندسالی هست که شرکت های بیمه، برای افزایش رضایتمندی مشتریان و بیمه گذارانشان، از طرح های جدید بیمه تکمیلی که در آن می توانید به صورت خانواده و حتی انفرادی بیمه تکمیلی خریداری کنید، رونمایی کردند.
شرکت هایی که این نوع بیمه تکمیلی را ارائه می کنند، بیمه سامان، کارآفرین، بیمه sos یا همان کمک رسان، بیمه ملت، بیمه بانک ملت (فقط به دارندگان بیمه عمر خدمات می دهد) شرکت هایی هستند که می توانید بیمه تکمیلی خانواده یا انفرادی خریداری کنید.
اما نکته ای که وجود دارد این است که:
•    کدام شرکت بیمه، بهترین بیمه تکمیلی را ارائه می کند؟
•    کدام شرکت بیمه سقف بالاتری را ارائه می دهد؟
•    کدام شرکت بیمه خسارت خوبی در زمنیه بیمه های تکمیلی پرداخت می کند؟
•    کدام شرکت بیمه هزینه کمتری بابت حق بیمه دریافت میکند؟
•    دوره انتظار کدام شرکت بیمه از همه کمتر است؟
ما هم  برآن شدیم که در مورد بهترین بیمه تکمیلی اطلاعاتی جمع آوری کنیم و بتوانیم دقیق تر بیمه ای که می خواهیم خریداری کنیم را انتخاب کنیم. در نتیجه با یک کارگزاری بیمه مرکزی مصاحبه ای انجام دادیم.

اما چرا انتخاب ما کارگزاری بود نه نماینده بیمه؟

اگر شما بخواهید از یک نمایندگی بیمه ای خریداری کنید، مثلا بیمه عمر، نماینده می بایست تمام شرایط آن شرکت را برای شما توضیح دهد و شما را ترغیب به خرید بیمه از شرکت مربوطه می کند.
اما کارگزاران بیمه، بدون وابستگی به شرکت بیمه خاص، نماینده تمام شرکت های بیمه است و می تواند بیمه تکمیلی را در بین شرکت های ارائه دهنده مقایسه کند و در انتخاب و خرید بهترین بیمه تکمیلی به شما کمک کند. پس اگر تصمیم به خرید بهترین بیمه تکمیلی را دارید تا پایان این مصاحبه با ما همراه باشید تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید.


 بهترین بیمه تکمیلی

شرایط و پوشش های بیمه تکمیلی خانواده چگونه است؟

کارگزاری بیمه: بیمه تکمیلی خانواده توسط شرکت های بیمه ای خوبی ارائه می شود. هر کدام از این شرکت ها برای بیمه تکمیلی خانواده طرح های مختلفی ارائه میکنند و این شما هستید که باید با توجه به نیازتان، بیمه را خریداری کنید. مثلا اگر شما به پوشش بارداری نیاز دارید می توانید یک طرح بسیار عالی با پرداخت خسارت 10 میلیون تومان از بیمه تکمیلی کارآفرین خریداری کنید. اما اگر پوشش مورد نیاز شما، بستری و جراحی باشد، بیمه تکمیلی سامان می تواند جوابگوی نیاز شما بشاد.
در واقع بهترین بیمه تکمیلی، بیمه ای است که می تواند نیاز شما را از بابت درمان برآورده کند. اولین قدم در خرید بیمه تکمیلی خانواده این است که شما ببینید کدام پوشش برای شما ارجحیت بیشتری دارد، بین شرکت های بیمه بگردید و ببینید کدام شرکت بیمه این پوشش را با سقف بالاتری پرداخت میکند.
اما در کل بیمه تکمیلی خانواده دارای پوشش های یکسانی است. این پوشش ها در تمام بیمه ها وجود دارد و تنها تفاوت این است که سقف پرداختی می تواند متفاوت باشد. پوشش هایی که شما با خرید بیمه تکمیلی دریافت میکنید به شرح ذیل می باشد:
•    بستری در بیمارستان خصوصی و دولیت
•    جراحی های تخصصی
•    جراحی های عمومی و سرپایی
•    خدمات مربوط به آزمایشگاه
•    ویزیت و دارو
•    سونوگرافی، نوار قلب و MRI
•    هزینه های مربوط به آموبلانس درون شهری و برون شهری
•    خدمات دندانپزشکی
•    زایمان طبیعی و سزارین
•    هزینه های مربوط به ناباروی
•    خرید یا تعمیر سمعک
•    لیزیک چشم
این پوشش ها در تمام بیمه های تکمیلی خانواده وجود دارد اما سقف های مختلفی ارائه می شود.

حق بیمه تکمیلی خانواده چقدر است؟

کارگزاری بیمه: مهمترین عامل در تعیین حق بیمه تکمیلی، اول طرح انتخابی شماست و سپس سن شما. به عنوان مثال اگر شما یک فرد با 35 سال سن باشید و طرح عقیق بیمه سامان (بهترین پوشش بیمه تکمیلی سامان) را انتخاب کنید، بدون در نظر گرفتن تخفیفات و اضافه نرخ ها (حق بیمه خالص) حق بیمه ای که می بایست پرداخت کنید، 3 میلیون و چهارصد در سال است؛ که البته با اعمال تخفیفاتی حق بیمه کمتر هم خواهد شد.
حال اگر شما یک طرح پایین تر از طرح عقیق (یعنی طرح وصال سامان) را انتخاب کنید با همان 35 سال سن، حق بیمه پرداختی شما 2 میلیون هشتصد هزار تومان خواهد شد.


 بهترین بیمه تکمیلی

از چه سنی تا چه سنی می توانیم بیمه تکمیلی بخریم؟

کارگزاری بیمه: شما می توانید فرزند خودتان را از نوزادی، پدر و مادر خودتان را تا سن 70 سال تحت پوشش بیمه تکمیلی درآورید.

اگر خانواده ای بیمه پایه (تامین اجتماعی) نداشته باشد باز هم می تواند بیمه تکمیلی بخرد؟

کارگزاری بیمه: بله، اگر خانواده ای بیمه پایه داشته باشد خیلی بهتر است. اما شرط لازم و ضروری نیست. شما با پرداخت 18% اضافه نرخ بابت نداشتن بیمه پایه می توانید بهترین بیمه تکمیلی را خریداری و استفاده کنید.

دوره انتظار در بیمه ها به چه معناست و آیا بیمه تکمیلی خانواده، دوره انتظار دارد؟

کارگزاری بیمه: دوره انتظار یک مدتی است که باید از صدور بیمه نامه ای بگذرد که شرکت بیمه خسارت پرداخت کند. یعنی شرکت های بیمه در دوره انتظار هر بیمه ای، خسارت پرداخت نمیکنند.
بله در بیمه های تکمیلی هم دوره انتظار وجود دارد. برای پوشش زایمان و نازایی 9 ماه دوره انتظار وجود دارد. به این معنا که خانم قبل از بارداری باید بیمه تکمیلی برای خود خریداری کند. برای پوشش جراحی و بستری هم 3 ماه دوره انتظار وجود دارد.
اگر شما بیمه تکمیلی از قبل داشته اید که از تاریخ انقضای آن یک ماه نگذشته باشد، می توانید بیمه تکمیلی خانواده یا انفرادی خودتان را بدون دوره انتظار خریداری کنید.
این نکته هم اضافه کنم که اگر بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی انفرادی خریداری کردید، تا قبل از یک ماه بعد از تمام شدن بیمه خود، بیمه تکمیلی را خریداری کنید تا دوباره دوره انتظار شامل حالتان نشود.

شرکت های بیمه تکمیلی خانواده معرفی نامه می دهند؟

کارگزاری بیمه: بله، شرکت بیمه سامان، با مراکزی طرف قرارداد هست و شما می توانید قبل از مراجعه به آن مرکز معرفی نامه دریافت کنید. بقیه شرکت ها معرفی نامه ادائه نمیدهند و شما ابتدا باید در مرکز هزینه را پرداخت کنید سپس از شرکت بیمه دریافت کنید.

بیمه تکمیلی خانواده چقدر خسارت می دهد؟ فرانشیز چقدر است؟

کارگزاری بیمه: فرانشیز به مبلغ خسارتی گفته می شود که برعهده بیمه گذار است. فرانشیز در بیمه های تکمیلی خانواده 10% است. یعنی اگر هزینه درمان شما 10 میلیون تومان شد، 1 میلیون را شما و 9 میلیون را شرکت بیمه پرداخت خواهد کرد.

دریافت خسارت در بیمه تکمیلی خانواده چگونه است؟

کارگزاری بیمه: برای دریافت خسارت در هر پوششی نیاز به مدارک خاصی است. مثلا مدارکی که برای دریافت خسارت زایمان باید ارائه کنید با مدارک پوشش ویزیت و دارو یا دندانپزشکی متفاوت است.
زمانی که بیمه می شوید تمام اطلاعات هم به شما داده می شود تا خیالتان از بابت دریافت خسارت راحت باشد. اما این نکته را از ما داشته باشید که برای همه پوشش ها دستور پزشک، گزارش معالجه بیمار، عکس قبل و بعد در دندانپزشکی و خلاصه پرونده، اصل برگه هزینه ای که شما پرداخت کرید با مهر و امضا باید همراهتان باشد.

چه شرکتی را شما پیشنهاد میکنید؟

کارگزاری بیمه: شما چه پوششی نیاز دارید؟ بسته به پوشش مدنظرتان بهترین بیمه تکمیلی را پیشنهاد میکنیم. اما طی تجربه، بیمه تکمیلی سامان، بیمه تکمیلی کارآفرین و بیمه SOS خدمات خوبی ارائه می دهند.

مردم چگونه از مشاوره بیمه تکیملی خانواده شما استفاده کنند؟

کارگزار بیمه: می توانند به وب سایت ما به آدرس https://bimehcenter.com مراجعه کنند. داخل وب سایت اطلاعات، پوشش ها و حق بیمه شرکت های بیمه را قرار دادیم که بتوانید راحت مقایسه کنید. اگر این برایتان سخت است می توانید با شماره 02188866721 و یا تلفن همراه 09126226538  تماس بگیرید. کارشناسان ما خیلی دقیق، باتجربه و ماهر هستند و می توانند در خرید بهترین بیمه تکمیلی کمک کنند.

اگر بخواهیم مشاوره شویم و بین شرکت ها مقایسه کنید چقدر هزینه دریافت میکنید؟

کارگزاری بیمه: تمام مشاوره های ما در تمام رشته های بیمه مثل مسئولیت، بیمه عمر، بیمه تکمیلی خانواده گروهی و انفرادی رایگان است. حتی اگر بیمه نامه را از کارگزاری 818 بیمه مرکزی هم خریداری نکردید مشکلی ندارد، هیچ هزینه ای دریافت نمیشود.