آفتاب

پر بارترین نهال گردو و نهال بادام ایران را بشناسیدگردو از دیر باز مورد استفاده ی روزمره ی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایمان بوده است تا اکنون که قیمت مغز گردوی درجه 1 از حدود 220 هزار تومان تا 300 هزار تومان هم رسیده و بیش از پیش مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است زیرا هم سود خوبی را به همراه می اورد و هم نهال گردو یک درخت نسبتا کم درد سر می باشد.

هنگامی که صحبت از معرفی پر بارترین نهال گردوی ایران به میان می آید ، اولین تصور ما رسیدن به سودهی زیاد است ، که تصور اشتباهی هم نمیتواند باشد زیرا اگر در خرید نهال گردو خود دقت و تحقیق خوبی را به عمل اوریم میتوانیم پر بار ترین درختان گردوی ایران را در باغ خود داشته باشیم .گردو از دیر باز مورد استفاده ی روزمره ی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایمان بوده است  تا اکنون که قیمت مغز گردوی درجه 1 از حدود 220 هزار تومان تا 300 هزار تومان هم رسیده و بیش از پیش مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است زیرا هم سود خوبی را به همراه می اورد و هم نهال گردو یک درخت نسبتا کم درد سر می باشد. اما اکنون ما قصد داریم به معرفی 3 نهال گردو پر بار و 6 نهال بادام با باردهی بسیار بالا را خدمت شما معرفی کنیم ، پس لطفا تا انتهای این متن همراه ما باشید.
 نهال گردو

پر بار ترین نهال گردو ایران :

خب پاسخ به این سوال کمی دشوار است زیرا در هر منطقه از جغرافیای زیبای ایران یک رقم نهال گردو میتواند به بیشترین باردهی خود برسد ، پس اکنون از ارتفاع 600 متر کار را آغاز میکنیم ! بله ! پاسخ نهال گردو ژنوتیپ برتر گلد نهال هست ! بی جهت نیست که میگویند سودی که توی خرید نهال گردو هست ، تو خرید خونه فرمانیه نیست ! نهال گردو ژنوتیپ گلد نهال از ارتفاع حدود 600 متر مناسب کاشت می باشد تا حداکثر ارتفاع 1000 متر پاسخ می دهد .این رقم نهال گردو مناسب مناطق نسبتا گرمسیر می باشد که میتوانید با کاشت این نهال گردو به باردهی هر درخت بالغ گردو در حدودا 200 الی 300 کیلو در هر سال برسید !
 اما این تمام ماجرا نیست ! پس درارتفاعات 1000 الی 1500 متر مثل چه میتوان کاشت ؟!در این ارتفاع بهترین نهال گردو ، نهال گردو چندلر می باشد . نهال گردو چندلر یک رقم نهال گردو پیوندی می باشد که اصالت ان بر می گردد به کشور امریکا ، که چند سالی می شود کشاورزان و باغدران با توجه به باردهی فوق العاده و درشت بودن مغز این گردو به خرید و کاشت آن پرداخته اند .و در انتها نوبت به معرفی نهال گردو در ارتفاعات 1500 الی 2200 متر می باشد .
در این ارتفاعات با توجه به سرمای نسبتا قابل توجه که سرمای زودرس پاییزه و یا سرمای بهاره دارند، این رقم نهال گردو بسیار فوق العاده می باشد ، زیرا نهال گردو فرنور بسیار مقاوم به سرما می باشد و هیچ آسیبی به این درخت وارد نخواهد شد . نهال گردو فرنور هم پیوندی می باشد و اصالت آن بر می گردد به کشور آمریکا که در ارتفاعات زیاد میتواند معجزه ای برای سودهی زیاد باشد .حال شاید برای شما این سوال پیش آید پس ارقام نهال گردو مانند نهال گردو خوشه ای ، نهال گردو تویسرکان ، نهال گردو فرانکت ، نهال گردو پدرو و ... در کجای این انواع درخت گردو قرار گرفته اند ؟ باید عنوان کرد حقیقت امر این 3 رقم نهال جز بهترین نهال های گردوی حال حاضر در نهالستان ها هستند که از مغز خوشمزه ، چرب و سفیدی بهره مند هستند و باردهی بسیار زیاد را دارا می باشند ، اما با خرید نهال گردو ارقام دیگر ، مطمئنا نمیتوان چنین بازدهی را متصور شد .
حال قصد داریم به معرفی 6 نهال بادام پربار بپردازیم :
 نهال بادام

پر بارترین نهال بادام ایران :

مغز بادام از دیرباز در سفره ی آجیل اکثر مهمانی ها حضوری پر رنگ داشته است. بادام با توجه به خواص بی نظیرش بسیار مورد توجه قرار گرفته و یکی از ارقام آجیل های بسیار ارزشمند و گران هم محسوب می شود که بازار بسیار خوب صادرات هم از آن استقبال کرده است .اما چرا نهال بادام در بعضی از جوانب به نهال گردو برتری دارد ؟! نهال بادام بسیار مقاوم به کم آبی می باشد بر همین حسب است که کشاورزان نسبت به خرید نهال بادام تردید کمتری دارند آن هم با توجه به قیمت پایین تر نسبت به ارقام نهال دیگر بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است . بی جهت نیست که می گویند : سود حاصل از خرید نهال بادام میتونه تصوراتت رو از کشاورزی تغییر بده !
پر بارترین نهال بادام ها را میتوان با معرفی نهال بادام دیرگل آذر شروع کرد . نهال بادام دیر گل اذر که از اسم آن هم مشخص است ،یکی از ارقام نهال بادام دیرگل بوده که در نتیجه در برابر سرما مقاومت بسیار خوبی در خود نشان می دهد زیرا با دیرگل دادن عملا خود را از سرمای زودرس در امان نگه می دارد .اما نهال بادام دیگری که بسیار مورد علاقه ی کشاورزان قرار گرفته است نهال بادام مامایی می باشد . این نهال بادام از دیرباز معرف تمام کشاورزان و باغداران عزیز بوده است به علت پربار بودن آن و همچنین مقاومت بسیار خوبی که از خود در برابر انواع بیماری نشان می دهد در مناطقی که سرمای زودرس دارند بسیار مورد استقبال و خرید قرار گرفته است .
بادام دیگری که بسیار به کاشت آن پرداخته می شود نهال بادام تونو می باشد ! نهال بادام تونو یک رقم نهال خود گرد افشان است .این به آن معناست که نیاز به گرد افشان در این رقم نهال بادام نمی باشد و کشاورز میتواند تنها با خرید بادام به تنهایی ، درخت بادامی پر بار داشته باشد. نهال بادام دیگر نهال بادام سنگی می باشد ! شاید در ابتدا نسبت به خرید نهال بادام کاغذی تصور خوبی داشته باشید اما اگر بدانید درخت بادام کاغذی بسیار مورد علاقه ی پرندگان هستند ، شاید نسبت به خرید آن کمی تردید به خرج دهید ! بله نهال بادام سنگی یکی از انواع بادام محبوب کشاورزان است زیرا از گزند خوردن پرندگان کاملا در امان می باشند اما بادام کاغذی با توجه به اینکه یکی از ارقام نهال بادام محبوب می باشد میتواند گزینه ی خوبی باشد اما در صورتی که می بایست تمام روز مراقب درختان خود باشید که پرندگان با آن کاری نداشته باشند ! و در اخر نهال بادام فرانیس که یکی از بادام های پر فروش با مغزی پر چرب و خوشمزه می باشد که از بازدهی بسیار خوبی هم برخوردار می باشد .
اما نکته ی بسیار مهم در جهت خرید نهال این می باشد که نهال ها را از کدام نهالستان معتبر با ضمانت بازگشت کالا تهیه کنیم ؟

بهترین نهالستان ایران گلد نهال

نهالستان گلد نهال واقع شده در استان زیبای آذربایجان غربی در شهر میاندوآب که به قطب نهالستان های ایران هم شهرت دارد ، قرار گرفته است . این نهالستان شعار خود را صداقت قرار داده است و در مورد تمامی فروش نهال های خود مشاوره ی رایگان می دهد تا شما کشاورزان عزیز که سالیان سال گاها حتی با یک کوزه ی آب به ابیاری درختان خود می پردازید ، بتوانید بهترین نهال را خریداری کنید .شما میتوانید هم به صورت آنلاین تماس بگیرید و اقدام به خرید نهال خود کنید و یا به صورت حضوری تشریف بیارید تا هم پذیرای شما باشند و هم از صحت نهال ها و نهاستان اطمینان حاصل نمایید .
شما میتوانید جهت مشاهده ی ارقام نهال و مشاوره و خرید نهال به نشانی: (Goldnahal.ir) مراجعه نمایید.
شماره تماس : 09144812739
آدرس ایمیل : [email protected]
وبگردی