آفتاب

چگونه لوازم خانگی و کاربردی منزل مناسب را از میان انبوه برندها و لوازم انتخاب کنیم؟یکی از مهم ترین مواردی که همیشه در همه منازل و همه خانواده ها مورد توجه قرار میگیرد تهیه لوازمی کاربردی در منزل که برای استفاده در آشپزخانه ،نظافت و پاکیزگی و ... مناسب باشد و کارایی لازم را داشته باشند، می باشد.

برای سهولت بسیاری از کارهای روزمره که در منزل انجام می دهیم نیاز به چندین نوع ابزار و لوازم کاربردی می باشد تا بتوان به بهترین نحو و آسانترین و بدون دردسر ترین حالت ممکن انجام گیرد.
بنا براین در این مقاله از سری مقالات "چگونه انتخاب کنیم" سعی داریم نحوه بررسی و انتخاب لوازم کاربردی و مورد نیاز در خانه و منزل  و انواع آنها را  برای  شما عزیزان تشریح کنیم.
یکی از مواردی که همیشه در منزل و یا محل کار و ... با آن مواجهیم بحث نظافت و پاکیزگی محیط می باشد که برای انجام این نوع کارها و نگهداری کاملا تمیز و پاکیزه محیط  نیز نیاز به ابزار هایی  داریم تا بتوانیم با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن و راحت ترین حالت کار خود را انجام دهیم.
برای روشن تر شدن موضوع می توان به انواع ابزار های مخصوص گردگیری اشاره کرد که در انواع مدل ها در بازار موجود بوده و هرکدام به نحوی قابل استفاده بوده و کارایی مخصوص خود را دارند.
اما در بین اکثر مدل های ابزار گردگیری می توان به گردگیر گوداستر اشاره کرد که با طراحی مخصوص و منحصر بفرد خود یک ابزار حرفه ای و بسیار کارآمد برای گردگیری و نظافت در منزل و انواع محیط ها می باشد.
گردگیر گوداستر کاملا با ابزار های قدیمی و سنتی گردگیری متفاوت بوده و با استفاده از باتری کار می کند و می توان با استفاده از آن انواع سطوح و قسمت های مختلفی از منزل که دسترسی  برای تمیز کردن آنها سخت می باشد را نیز براحتی تمیز کرد و یا برای نظافت و گردگیری انواع قسمت های داخلی خودرو نیز بسیار کارآمد بوده و براحتی تمام قسمت های آن را تمیز و پاکیزه می کند.
از مهم ترین نکات در زمان نظافت وگردگیری منزل و یا خودرو انتخاب ابزاری می باشد که بتوان تمام نقاط و سوراخ سمبه های موجود را براحتی تمیز کرد که گردگیر گوداستر در این موارد می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

از دیگر موارد حائز اهمیت در تمیزی منازل نظافت و پاکیزگی  شیشه ی درب و پنجره و لوازم شیشه ای می باشد که باید ابزار هایی خاص و کارآمد داشته باشیم تا بتوان به بهترین شکل آنها را نیز تمیز کرد، زیرا وجود پنجره های شیشه ای در منزل به عنوان یک روزنه مخصوص برای تماشای چشم انداز و طبیعت بیرون از منزل می باشد.
البته برای تمیزی و نظافت شیشه ی درب و پنجره از قدیم الایام از پارچه های نخی و یا روزنامه و ... استفاده می کردند که در بسیاری از موارد مانند شیشه های پنجره ساختمان های چند طبقه و ... کاملا خطرناک بوده و نتیجه مطلوبی نیز ندارد.
برای این منظور نیز انواع مختلفی از شیشه پاک کن های دسته دار و بدون دسته و ... تولید و روانه بازار شده اند اما به جرات می توان گفت که  هیچ کدام کارایی لازم و مورد انتظار را نداشته اند، و تنها  شیشه پاک کن دو طرفه مغناطیسی بوده است که تا کنون طرفداران بسیاری برای خود جمع کرده و کارایی بسیار عالی و فوق العاده ی خود را به همگان نشان داده است.
شیشه پاک کن دوطرفه مغناطیسی یک ابزار بسیار جالب و کارآمد می باشد که بصورت دوتایی طراحی شده و با استفاده از آهنربای قوی که در وسط آنها تعبیع شده می توانند به یکدیگر چسبیده و بصورت مغناطیسی کار کنند، یعنی شما اگر یک طرف شیشه پاک کن را جداکرده و بر روی شیشه قرار دهید و طرف دیگر آن را نیز در پشت شیشه و روبروی هم قرار دهید با استفاده از مغناطیس آهنربا به یکدیگر جذب می شوند و شیشه در وسط آنها می ماند و بنا بر این با کشیدن و تکان دادن طرف داخلی شیشه پاک کن طرف بیرونی نیز حرکت کرده و همزمان هر دو طرف شیشه پاک می شوند.
یعنی با استفاده از این ابزار شما می توانید براحتی شیشه های پنجره در ساختمان های چند طبقه را بدون آنکه به بیرون بروید هر دو طرف شیشه را از داخل منزل تمیز و پاکیزه کنید، کافی مایع شیشه شور و محلول پاکیزگی شیشه را بر روی شیشه اسپری کرده و شیشه پاک کن مغناطیسی را حرکت دهید تا شیشه پنجره و یا درب شما از هر دو طرف کاملا تمیز و پاکیزه شود.

تا اینجای مقاله به بررسی دو مورد از نکات پاکیزگی و نظافت پرداختیم که در هر منزل و خانه ای بسیار مورد توجه می باشد و اکنون به  بررسی دیگر موارد و لوازم کاربردی در منزل می پردازیم.
همانطور که می دانید آب آشامیدنی و لوله کشی شده در منازل از مراحل مختلف تصفیه و ... گذر کرده و در نهایت به منازل می رسند و قابل استفاده برای افراد می باشد اما هرچه قدر هم که مراحل تصفیه و ... رعایت شده باشد باز هم برای افراد باعث ایجاد مشکلاتی مانند سنگ کلیه و بیماری های مرتبط با آن می شود.
آبهای آشامیدنی و لوله کشی شده در کشور ما بخشی از منابع طبیعی و آبی و بخشی از سدهای تاسیس شده در سراسر کشور و بخشی نیز از فاضلاب تصفیه شده تامین می شود و هر چند از مراحل مختلف و کنترل های بهداشتی و پزشکی عبور می کند اما بازهم نیاز به بررسی و تصفیه دارند که بهترین و کارامدترین روش استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد که بتواند تمام ذرات و موارد موجود در آب را براحتی فیلتر و تصفیه کرده وآبی کاملا سالم و آشامیدنی را برای شما تحویل دهد.
دستگاه های  تصفیه آب خانگی نیز در مدل ها و انواع مختلف تولید شده و دربازار موجود می باشند که هر کدام قیمت های  متفاوتی نیز داشته و صد درصد کارایی متفاوتی نیز بایکدیگر دارند.
برای انتخاب  یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب نیز باید نکاتی مانند موارد زیر را مورد بررسی قرار داد:
ابعاد دستگاه تصفیه بسیار مهم می باشد زیرا در جایی که قرار هست نصب کنید باید دقت داشته باشید ابعاد دستگاهی که انتخاب کرده اید مناسب آن می باشد یا خیر؟  
وزن دستگاه تصفیه بسیاری از افراد در زیر سینک و یا کابینت نصب می کنند که باید توجه داشت که آیا می تواند وزن این دستگاه را تحمل کن یا خیر؟
ظرفیت دستگاه تصفیه  که افراد باید با توجه به میزان مصرف و تعداد خانوار خود ظرفیت مخزن دستگاه را نیز مورد توجه قرار دهد.
نوع فیلتر و عمر فیلتر که باید توجه داشت که آیا در صورت نیاز می توان براحتی در بازار از مدل فیلتر استفاده شده در این دستگاه پیداکرد یا خیر؟

مواردی که ذکر شد نیز از مهم ترین موارد در انتخاب و استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی بود که باید همیشه آنها را مد نظر داشت و یک دستگاه تصفیه خوب و کارآمد انتخاب کرد.

از دیگر لوازم کاربردی در منزل که مخصوصا در فصول گرم سال و شهر های گرم و خشک کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پنکه های مخصوص تهویه هوا و ایجاد هوای مطبوع وخنک در محیط  می باشد که می تواند بسیار مفید بوده و با ایجاد هوای مطبوع خنک در داخل اتاق و یا محل کار و ... تحمل گرمای محیط را آسان تر و قابل تحمل تر کند.
البته انواع مختلفی از کولر ها و ... نیز طراحی و تولید شده اند که مناسب محیط های بزرگ تر و سالنها و ... می باشند و می توانند براحتی هوای محیط خود را خنک تر و مطبوع تر کنند، اما ما در اینجا به پنکه های خانگی و کوچکی که مصرف انرژی کمتری دارند و معمولا در اتاق و یا محل کار و ... که محیط و فضا کوچک تر می باشند می پردازیم و قصد داریم یکی از بهترین و کارآمدترین مدلهای آن را برای شما عزیزان معرفی کنیم.
برای مثال مینی پنکه برقی 5 پره که مخصوص استفاده در منزل، اتاق،محل کار و ... طراحی وتولید شده است و کارایی بسیار فوق العاده ای نیز داشته و می تواند براحتی هوای محیط خود را مطبوع و خنک تر کرده و گرمای داخل اتاق را از بین ببرد.
این مینی پنکه به گونه ای طراحی شده است که بسیار کم حجم بوده و براحتی و بدون اشغال فضای زیاد در هر جایی توسط گیره مخصوصی که دارد نصب شده و مورد استفاده قرار می گیردو چون دارای پره های 5 تایی می باشد براحتی و در عرض چند دقیقه می تواند هوای اتاق را خنک تر کرده و کارایی خود را نشان دهد.
مینی پنکه  5 پره گیره دار با استفاده از برق شهری کار کردی و مصرف انرژی آن نیز کاملا بهینه بوده و انتخاب بسیار خوبی برای استفاده در منزل،محل کار و ... می باشد.

از دیگر لوازم بسیار کاربردی و مورد استفاده در منزل می توان به ترازوی مخصوص وزن کشی اشاره کرد که بسیار مناسب برای کنترل وزن و افرادی میباشد که به سلامتی خود بسیار حساس بوده و دوست دارند دائما رژیم غذایی خود را نگه داشته و وزن و هیکل خود را نیز همیشه ثابت نگه دارند تا سلامتی و اندام خودرا نیز حفظ کنند.
ترازوهای وزن کشی ،هدف کاملا مشخصی دارند و فقط برای  سنجش و اطلاع از وزن افراد مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلف و بسیار متنوعی از آنها نیز تولید شده و در بازار موجود می باشند که ما اینبار نیز طبق رسالت این مقاله قصد داریم یکی از بهترین و کارآمدترین آنها را برای شما عزیزان معرفی کنیم.
ترازوی دیجیتال وزن کشی مدل شیشه ای پرسونال که تولید شده از باکیفیت ترین و مقاوم ترین شیشه مخصوص و نمایشگر دیجیتال و پارسنگ فنری بسیار دقیق می باشد یکی از کارآمدترین نوع ترازوهای مخصوص وزن کشی می باشد که می توان در منزل از آن استفاده کرد و همواره میزان وزن خود را کنترل کرده و سلامتی خود را حفظ کرد.
ترازو وزن کشی پرسونال با استفاده از باتری تخت بزرگ کار کرده و مصرف بسیار پایینی دارد و درصورت استفاده روزانه بیش از 6 ماه قابل استفاده بدون تعویض باتری می باشد.
نمایشگر دیجیتال آن نیز قابلیت نمایش وزن سنجش شده در حالت کیلوگرم و پوند را داشته و می توانید در هر حالت که بخواهید آن را تنظیم کنید.
ترازوی مخصوص وزن کشی هم از آن دسته از لوازم کاربردی در منزل می باشد که می توانید با درنظر داشتن موارد بالا انتخاب بهتری داشته باشید.
دوستان و همراهان عزیز و گرامی با تشکر از همراهی شما عزیزان به پایان این مقاله و بحث در مورد انتخاب لوازم کاربردی منزل نیز رسیدیم، امیدوایرم مطالب ذکر شده و عنوان شده در این مقاله برای همه شما عزیزان مثمر ثمر باشد.
وبگردی